Skocz do zawartości

Zdjęcie

Po ile u was gryka?

525 odpowiedzi na ten temat

#221 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 11:39

Po ile u was gryka? Gdzie w Lubelskim dobrze płacą,bo po niedzieli chcę kosić 8 ha i od razu chcę sprzedać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Po ile u was gryka? Dzisiaj, 03:38
  •  

#222 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 14:03

Po ile u was gryka?

Kosiłem gryke u klienta w tym roku miał około 1t z 1.2ha, zaś u 2 nie wiem czy miał 400kg czystej tatarki z hektara. Cena ładnie skoczyła bo już po 180zł stoi. W okresie żniwnym w lipcu jeździli i z mety dawali 130 zł. Także cena satysfakcjonująca w porównaniu do tego co było na początku roku. Ogólnie po polach widać, że mało tatarek w tym roku zasiane było.

Gdzie po tyle płacą w Kłobucku czy w Działoszynie?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#223 Share tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 20:22

Po ile u was gryka? W Działoszynie, dokładnie 2 do 3 tyg temu i taka cena była, wczoraj dzwoniłem do odbiorcy w Kłobucku raz ja raz znajomy kilka dni wcześniej i mówią cenę 120 :). Także trzeba uważać, bo szukaja jeleni, a gryka w cenie stoi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 15:44

Po ile u was gryka? W cenie stoi to znaczy na jakim poziomie?

#225 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 19:01

Po ile u was gryka? Piszcie gdzie i po ile płacą bo będą chyba duze wachania w cenach.

#226 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:33

Po ile u was gryka? Zna ktoś aktualne ceny z Janex-u w Janowie Lubelskim??? Albo z okolicy?

Właśnie wykombajnowałem i trzeba by sprzedać.

#227 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 08:04

Po ile u was gryka?

Zna ktoś aktualne ceny z Janex-u w Janowie Lubelskim??? Albo z okolicy?

Właśnie wykombajnowałem i trzeba by sprzedać.

Teraz trudno powiedzieć bo dzwoniłem wczoraj do Lublina do kaszarni to powiedzieli 1,20 tel;815253458 handlarze to się wstrzymują z ceno ale podejrzewam szukają jak taniochy bo zapewne jest drożej bo nie grymaszą tylko daje 1.20 i zabiera tylko poczekam.

Handlarze obserwują rynek dają 1,20 i pytają czy jeszcze ktoś ma to znaczy że jest brak gryki.

#228 Share misiekgryczany

misiekgryczany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 08:30

Po ile u was gryka? Na Litwie kraju taniej Gryki żądają 425 EUR to jest prawie 1800zł/t. + transport i jest to cena za tegoroczną grykę która jest jeszcze na polu. Sprzedawać będą dopiero na początku września a cena będzie dnia, czyli nie gwarantują czy jest ceną ostateczną czy będą podnosić, dobrze wiedzą co u nas się dzieje na polach, a u nich też jest nie wesoło- w maju i w czerwcu była susza i gryki jest o wiele mniej na polach przez kosmiczne ceny pszenicy i kukurydzy. W Polsce kupujący UDAJĄ! UDAJĄ! że nie wiedzą co się dzieje na polach i szukają JELENI co by im sprzedali po -1200-1300zł/t. W mojej okolicy jeden zebrał 350kg. gryki z 1 ha , raczej mieszanki gryko-podobnej z domieszką gryki, większość to chwasty i puste torebki czyli łuska. Drugi kolega z talerzował po randapowaniu bo powiedział że nie będzie brudził kombajnu. Więc CHŁOPY nie dawajcie się oszukiwać i czekajcie to nadrobimy zeszłoroczne straty a i zboża w tym roku nie dały godziwej ceny.. Ten rok jest rokiem producentów gryki, szczęśliwi Ci co zbiorą w tym roku coś. Pozdrawiam.

#229 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 17 sierpień 2013 - 08:44

Po ile u was gryka? ja od kolegi słyszałem ze ktos juz skupuje po 200 zł

#230 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 10:59

Po ile u was gryka? Dawać namiary do tych co biorą za 200zł. :) Dzwoniłem do Janowa i powiedzieli mi 1200 brutto. Z racji, że wykosiłem w piątek i musiałem przepuścić przez młynek, to zworkowałem i czekam na zwyżkę ceny. Wyszło mi 1600kg z ha. Mało zasiewów w tym roku, a na słabszych ziemiach wiele osób kosiło rozdrabniaczami. Ciekawe jak się ukształtuje cena w tym roku. :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 12:01

Po ile u was gryka? Dzwoniłem do Janex-u w Janowie Lubelskim dziś to kazał mi przesłać 30 deko gryki na próbę zawartości zanieczyszczeń i wilgotności.to wtedy podadzą cenę na pierwszą wstępna cena to 1200t jak by dobrze poszło to sami zabiorą a mam 3 tony gryki.Wiec jak tu myśleć handlarz daje po 900 zł tona, to jakaś paranoja jest skod bierzecie takie ceny że do 2 zł jak na razie ceny zeszłego roku.

Edytowany przez milanreal1, 19 sierpień 2013 - 21:22.
cytowanie poprzedniego posta

#232 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 12:23

Po ile u was gryka? Coś się tak uczepił cytowania poprzedniego postu?

Dlatego napisałem, żeby podali namiary.

To jak "sami zabiorą", to faktycznie może oznaczać, że gryki nie ma. W zeszłym roku, nie było mowy, trzeba było im zawieźć. Czyli już sami szukają. Ja jeszcze poczekam.

#233 Share robson132

robson132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 13:21

Po ile u was gryka? Teraz próbują bajerować jeszcze na starą cenę udając że zbiory były w porządku, póki co gryka jest a podskoczy dopiero jak zacznie jej brakować, w tatmtym roku na tym samym kawałku pola miałem prawie 4t w tym roku trochę ponad 1 tonę i tak jest u większości ludzi, sądzę że gryki zacznie brakować w zimie i cena skoczy bardzo gwałtownie. NIC TYLKO CZEKAĆ!, zaczynam żałować ze sprzedałem na wiosnę plony z tamtego roku po 1,30 :(

#234 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 14:53

Po ile u was gryka? Pisać dokładnie gdzie z jakiej części Polski jaka jest cena gryki bo Lubelszczyzna i Zamojskie to jak teraz to 1200 tona słaba cena skoro takie słabe zbiory są.Podawajcie ceny by zaświecić tym na skupie jaka jest prawdziwa cena. :D

#235 Share bakun12

bakun12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 17:06

Po ile u was gryka? podlaskie - 1200 do 1300 zł. pozdro

#236 Share misiekgryczany

misiekgryczany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:48

Po ile u was gryka? Chyba wysoka cena to jest na razie tylko w naszych głowach. Trzeba będzie jeszcze poczekać. Za dużo gryki pojawiło się na rynku Panowie...a taką miałem przez chwile nadzieję.

#237 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 07:16

Po ile u was gryka? Co za kraj ta Polska wszyscy ciągną do Polski gryka z Litwy i Ukrainy i po ile ta gryka jest może mi ktoś powiedzieć.Skoro u nas po 1200 T to zapewne z Litwy jest taniej. :lol:

#238 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 07:39

Po ile u was gryka? Ja chce w sobotę kosić ale kokosów nie będzie.

#239 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 06:50

Po ile u was gryka? Co się dzieje handlarze dają za grykę 1000 t i nie da więcej może w styczniu lutym coś drgnie.Ja tam więcej gryki siał nie będę bo się nie opłaca. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 18:34

Po ile u was gryka? Wczoraj dzwoniłem do Janowa Lubelskiego, zaproponowali mi 1100zł/t +vat. Pakowane w workach 50 kg, odbierają sami. Tak czytam ten wątek i wywnioskować można, że gryki jest mało i że cena powinna skoczyć do góry, tylko że jakoś tego wzrostu narazie nie widać. Skąd macie Panowie/Panie takie wiadomości o tym, że gryki będzie tak mało? To są jakieś pewne źródła? Czy tylko własne wnioski na podstawie tego ile ja mam, ile ma sąsiad i ile zasiewów zobaczę na polach?

U mnie było 1.65t/ha ważone w workach.