Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr Agrolux 410 - OPINIE, PROBLEMY, AWARIE

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 15:42

Witam!

Zwracam się z prośbą do wszystkich użytkowników ww ciągnika. Interesują mnie opinie, awarie jakie się wam przytrafiły i czy ogólnie kupilibyście go drugi raz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr Agrolux 410 - OPINIE, PROBLEMY, AWARIE Dzisiaj, 13:38
  •  

#2 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 17:43

jeśli nosisz się z zamiarem kupna tego ciągnika to polecam, osobiście nigdy nie widziałem nawet agroluxa na żywo, ale mam dużo do powiedzenia o marce i całej serii tych ciągników moje doświadczenie opiera się na agrofarm ecoline i całej serii SDF-ów, cóż moim zdaniem nie ma innej opcji i żadnego logicznego wytłumaczenia dla wyboru innego ciągnika niż agrolux w tej klasie ciągników i w tym przedziale cenowym, bez urazy ale wszystkie te farmtraczki zetorki majorki i ursusy, to rzemiosło made in stodoła, przy ciągnikach sdf, to jak polonez i audi i wiele takich innych porównań można przytaczać, no chyba że komuś zielony się nie podoba to jest pewnie jeszcze siwy i czerwony :) szczerze absolutnie i z całego serca polecam, uwielbiam tą markę i nigdy się nie zawiodłem, wierzę że sdf bubla nie wypuści, czego nie można powiedzieć o innych niebieskich i czerwonych markach

#3 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 18:09

Szukam, na ewentualnego młodego rolnika. DF z tego co widzę ma fajne finansowanie 3x33% i przemawia to do mnie. Tylko właśnie szukam opinii użytkowników, a mało ich jest z tego co widzę. Jak sobie ten ciągnik radzi w polu? Gdybym go kupował to byłby na obecną chwilę głównym, więc wszystkie cięższe prace by wykonywał.

#4 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 18:41

Deutz Fahr Agrolux 410 - OPINIE, PROBLEMY, AWARIE ją mam agrofarma w profiline. obok chodzą inne dfy ok 3000h na rok. bezawaryjne!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 19:30

Szukam, na ewentualnego młodego rolnika. DF z tego co widzę ma fajne finansowanie 3x33% i przemawia to do mnie. Tylko właśnie szukam opinii użytkowników, a mało ich jest z tego co widzę. Jak sobie ten ciągnik radzi w polu? Gdybym go kupował to byłby na obecną chwilę głównym, więc wszystkie cięższe prace by wykonywał.

napisz co jeszcze chcesz robić tym ciągnikiem i jakie do niego chcesz maszyny czepiać, a w polu radzić sobie będzie tak samo jak każdy inny 4x4 na takich kołach o takiej mocy i takiej masie, podaj ile masz ha i ile łąki jeśli ewentualnie takie masz, na pewno doskonale zastąpi c360 czy z7211, wszystko zrobisz z tymi samymi maszynami którymi pracowałeś z np. c360  a zyskasz dużo na czasie i wygodzie pracy bo to chyba najważniejsze komfort pracy nie chodzi o samą klimę ale o to że jest nawiew lepsze wyciszenie lepszy fotel i ergonomia dzwigie pod ręką wom na pstryczka itp. awaryjność powinna być znikoma sprawdzony silnik sprawdzone napędy i co najważniejsze czego nie ma w wiekszości ciągników w tej klasie cenowej i o tej mocy to skrzynia 40km/ha i tylko dla tej skrzyni już bym się decydował na ten ciągnik, nikogo tak w ogóle to nie znajdziesz żeby opinie wyraził bo jest mało użytkowników ale szczerze i z czystym sumieniem polecam i gdybym stał teraz przed wyborem zdecydowanie brał bym df-a a nie jakiegoś farmtracka bo po primo przede wszystkim i co najważniejsze jest to ciągnik zachodni w dobrej cenie a nie te całe rzemiosło artystyczne tanich marek na zet... i farmtrac,

ps. gdy pojawił się farmtrac ile było "plucia" i wyśmiewania że to nic nie warte że zetor proxima taki lepszy bo sprawdzony, mineło parę lat i co zetor wprowadził majora który jest kopią farmracka te same napędy a ursus c380 taki sam składak, w df-e masz sprawdzone rozwiązania i to czego nie ma w innych gwarancję jakości a nie jakieś pękające linki, niespasowane elementy a ergonomia jak w syrenie 105 (mówię o farmtracku)

#6 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 20:15

Orka, agregat, talerzówka. Ziemie lekkie, więc czwóreczka spokojnie myślę, bo o jakimś obracalnym 3 do tego ciągnika to chyba mogę zapomnieć. Talerzówka jakaś 2,5m i ewentualnie lekki uprawowo-siewny 3m, chociaż tak jak mówię, problem czy nie będzie przodu podnosić. Skrzynia 40 jak najbardziej na plus właśnie. Zastąpił by c360. Co do reszty, zetor major 80 z jednej strony robią w lesie takim chłopaki i nie oszczędzają i się im trzyma póki co, ale na pokazach wybiłem go sobie z głowy. Ursus c382 dostałem ofertę na 126tys do negocjacji i w sumie mi się spodobał, ale znowu opinię różne, jedni chwalą, drudzy mówią, że tandeta. Ja wiem, zdaję sobie sprawę, że te ciągniki to są budżetówki i nigdy taki agrolux 410 nie będzie jak np seria 5 DF, ale liczę na to, że kilka lat wytrzyma jako główny, a kiedyś dobry z niego będzie pomocnik. Brałem jeszcze pod uwagę JD 5E, ale mnie 3 cylindry odstraszają. Jakby nie patrzeć DF cenowo najlepiej wychodzi i póki co najbardziej mi się podoba. Więcej dowiem się z mam nadzieje waszych opinii plus jeżeli się uda to wziąłbym go na testy na wiosnę.

#7 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 20:17

Jak można oczekiwać opinii o maszynie, która na rynku jest niecałe 2 miesiące? Może lepiej zapytać czy ktokolwiek ją ma? Jeśli,to niewielu, bo dopłaty dopiero zaczęły trafiać na konta.

Sam mam 2 ciągniki serii DX i jestem zadowolony. W porównaniu, nie zamieniłbym ich na nowsze modele bloku wschodniego. Nawet DX 110 z 1980 roku bije na głowę Zetora ZTS z 1987... i to z klasą.

Jednak maszyny typu DX, stosunkowo prymitywne (zero elektroniki), solidne i bardzo mało awaryjne, to już historia. Im więcej nowości, tym więcej problemów. Wygody, komfortu pracy oczywiście też, jak długo wszystko działa tak jak powinno. 

Problem się zaczyna w momencie robienia gadżetu z maszyny do pracy, bez możliwości rezygnacji z funkcji zbędnych, ale kosztownych...

Cena jak na markę atrakcyjna, przydałby się... i jeśli się sprawdzi z czasem, będzie nr. 1 na mojej liście za 3-4 lata. Czas pokaże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 17:36

Orka, agregat, talerzówka. Ziemie lekkie, więc czwóreczka spokojnie myślę, bo o jakimś obracalnym 3 do tego ciągnika to chyba mogę zapomnieć. Talerzówka jakaś 2,5m i ewentualnie lekki uprawowo-siewny 3m, chociaż tak jak mówię, problem czy nie będzie przodu podnosić. Skrzynia 40 jak najbardziej na plus właśnie. Zastąpił by c360. Co do reszty, zetor major 80 z jednej strony robią w lesie takim chłopaki i nie oszczędzają i się im trzyma póki co, ale na pokazach wybiłem go sobie z głowy. Ursus c382 dostałem ofertę na 126tys do negocjacji i w sumie mi się spodobał, ale znowu opinię różne, jedni chwalą, drudzy mówią, że tandeta. Ja wiem, zdaję sobie sprawę, że te ciągniki to są budżetówki i nigdy taki agrolux 410 nie będzie jak np seria 5 DF, ale liczę na to, że kilka lat wytrzyma jako główny, a kiedyś dobry z niego będzie pomocnik. Brałem jeszcze pod uwagę JD 5E, ale mnie 3 cylindry odstraszają. Jakby nie patrzeć DF cenowo najlepiej wychodzi i póki co najbardziej mi się podoba. Więcej dowiem się z mam nadzieje waszych opinii plus jeżeli się uda to wziąłbym go na testy na wiosnę.

do takich prac lepiej kolego wybrać nie mogłeś osobiście mam agrofarm i z tego co widzę na fotkach tego agroluxa i ze specyfikacji to mosty napędowe skrzynia i za pewne wiele innych elementów jest tych samych a silnik same-owski pali tyle co i nic i bardzo trwały, z tego co polecam dobrać to szersze opony i koniecznie na przód obciążniki na full, będzie dobrze :) agrofarm ma koła 34 tył i opony 420 i 480 ale w majorze i w ursusie tylnych kół 34 też nie dostaniesz chyba, w sumie jak nie masz łąk to możesz te szersze opony odpuścić a dobrze dociążyć, na lekkiej ziemie w sumie szersze opony są spoko, prawie efekt wałowania na polu

Dodaj odpowiedź