garek

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość murtek   
Gość murtek

Hmm PSL, z pewnością lepiej na nich głosować niż na pier.olone PO czy SLD (jest w Polsce dobrobyt, Irlandia ???) Szkoda, że jak dojdą do władzy to mają rolnika w d*pie. Z Lepperem było podobnie, aczkolwiek on "walczył" o dobro dla rolników, tu jakaś awantura, tu strajk i blokada. PSL nic nie robi, a może udaje. Oni mają dobrą pensję, więc po co się narażać na utratę takiego stanowiska. W rządzie są tylko ludzie przekupni, których Polska nie interesuje, a co dopiero jakiś tam rolnik (niestety połowa posłów to Żydzi, 1/3 albo i więcej to przekupne polaczki albo "obcokrajowcy", a jakiś ułamek stanowią Polacy). Nic nie robią, tylko trzymają się stołka rękami i nogami. :blink: Do władzy musiał by dojść ktoś o pokroju Piłsudskiego, ale taki zanim dojdzie (o ile dojdzie) Polska będzie już całkiem rozkradziona, zadłużona i sprzedana (zresztą już jest). Z czego ma być dobrobyt, z podatków ??? Do tego trzeba zakładów, które już są sprzedane (prywatyzacja). :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Wy przestańcie patrzeć na to wszystko przez klapki, tylko patrzcie na fakty. Z panowania PIS Samoobrona i LPR nic nie sprzedano a dlaczego bo Lepper i Giertych powiedzieli nie

A telewizja specjalnie robi z nich "głupków" a tak naprawdę to jedyne partie w Polsce walczące o szarego człowieka. Czy nam rolnikom nie żyło się lepiej kiedy to Lepper był ministrem, a przecież nie miał pełnej władzy. Dla hodowców krów zwiększył limity mleka i zlikwidował płyty obornikowe które były bez sensu. Zabrał tym z marszałkowskiej dopłaty za łąki a co do tego że ktoś tam pisał że był eurosceptykiem to na takich warunkach jak my weszliśmy to też bym był. Dlaczego nie mamy takich dopłat jak Czesi. Lepper przez te dwa lata załatwił dla nas więcej niż każda inna partia rządząc przez 4. A teraz PO dalej wszystko sprzedaje a PSL siedzi cicho bo te k**wy wejdą w koalicję nawet z samym diabłem żeby tylko być przy stołkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak Lepper zlikwidowal plyty obornikowe...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

kolego @pirell z tym sprzedawaniem to jest tylko po części racja,jest wiele przypadków że ktoś kupuje po to by zamknąć , syndycy to osobny temat.

jest też wiele przypadków że kapitał zachodni wchodzi i doinwestowóje zakład , mnie nie obchodzi czy jest to Arab,Niemiec,Żyd czy ktokolwiek inny byle by płacił podatki Ty też możesz jechać na zachód i kupić zakład

co do dobrobytu to życie na krechę w POLSCE już było a potem należało spłacać między innymi z prywatyzacji niestety ;) Grecy też ostatnio sobie pohulali i co z tego wyszło :)

ekonomia jest nieubłagana sami tego doświadczamy codzień na własnej skórze

 

co do Andrzeja to jest typ ZWIĄZKOWCA

a związek zawodowy ma pracownika chronić nie nim rządzić!!!

podobnie było z Solidarnością i Wałęsą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

No tak sprzedaliśmy prawie wszystkie banki a takich rzeczy się nie robi bo teraz zachód w obliczy kryzysu wypompowuje z naszej gospodarki pieniądze i ładuje je żeby ratować siebie. Sprzedajmy jeszcze zakłady energetyczne, lasy i kopalnie i leżymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko KTO ma rolnika bronić ?

co do negocjacji Kalinowskiego to gdyby wtedy mu pomogli inni a nie rzucali kłód to może by więcej ugrał ale andrzej i bracia byli Eurosceptyczni a jak doszli do koryta to są za ;)

 

 

Kolego a przypomnij sobie jak wyglądały negocjacje akcesyjne? bo ja dość dokładnie to wtedy śledziłem i co nieco pamiętam... były duże i huczne a później "chłopaki" po pijaku najważniejsze rzeczy w jeden wieczór ustalili a raczej oddali Niemcom i Francuzom co tamci chcieli...(zrobili ludziom wodę z mózgu że to my chcemy do UE a to UE nas chciała tak mocno jak my ich, bo im nowy rynek zbytu był potrzebny na niektóre produkty, co teraz zresztą widać i niektórzy przejrzeli na oczy) ja dalej jestem eurosceptykiem i nie zmienia to faktu że występuję po wszelkie możliwe dotacje jakie można wziąć(bo są one z naszych pieniędzy w sumie i jak nie odbierzemy tego co wpłacamy do wspólnoty to wezmą to Grecy albo jeszcze kto inny) A UE się zaczyna kończyć bo nie da się zbudować ameryki w Europie zbyt wiele różnorodności i każdy kraj ciągnie do siebie co się da i nie ma prawdziwej wspólnoty. Tylko próby wyciągania ile się da w swoją stronę.

A co do prywatyzacji to u nas jest specyficzna... każdy mądry kraj zastawia w rękach państwa tyle żeby rządzić a u nas ... już władza nad pieniądzem i kolejnymi dziedzinami państwowości jest w nie Państwowych rękach.

Lepper? krzykacz który chciał dużo ugrać dla siebie bo zakochał się w władzy, a tam trzeba przestrzegać pewnych reguł... i to go zgubiło... Ale coś tam z jego krzyku pozytywnego wyniknęło dla rolników to prawda. a kończąc OT, PSL idzie do władzy z każdym byle brać te 20tyś. na głowę miesięcznie. Użyję delikatnego określenia bo można dużo dosadniej... PSL jest jak spławik i zawsze płynie z prądem... a co płynie z prądem... bo nie dobra ryba. Oddaję im to że są bardzo dobrymi politykami bo potrafią z każdym rozmawiać i siedzieć przy stole ale nic dla nas dobrego z tego nie wynika, no może czasami jak decyzja nie odbije się na interesie partii to coś tam na + robią


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

PSL powinno zniknac!!! Oni nie maja swojego zdania bo jak nazwac to ze z kazda opcja sie dogadaja,nic od 2007 nie zrobili dla wsi{o traktacie akcesyjny nawet nie wspomne}Za zadow PIS-LPR-SAMOOBRONA cos sie dzialo bo jak tylko byl problem to Lepper robil szum i jakos wies sie liczyla,szkoda tyjko ze woda sodowa udezyla mu do glowy.Z checia widzialbym powrot samoobrony z kims madrzejszym na czele a Lepperem w roli "przywodcy blokad" bo razem z PIS bronili POLSKI!!!!!!!!! a nie drugiego IZRAELA!!!!!!jaki mamy teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

@szmergiel

Masz całkowitą rację. PSL niby za wsią, a potrafią z każdym tworzyć koalicje czy to PO czy SLD (mając całkowite sprzeczne interesy). Niestety ale dla tych "przekupnisi" liczy się dobra posada, otrzymanie co miesiąc nie małych pieniążków (ZA NIC) oraz jak najlepsze ustawienie siebie i rodziny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

PSL jest tak za wsią jak Wałęsa (za a nawet przeciw)

 

nie powinien zniknąć, ale powinien raz nie wejść do sejmu, tak żeby sobie przypomnieć kto na nich głosuje i na kogo konto powinni pracować, choć może chcę rzeczy niemożliwych

 

co będzie przed wyborami?? spoty z działaczami psl na ściernisku, "Jaruś" smarujący prase (oczywista polską "zetke") itd a po wyborach to standard, ustawy pod rolników z wiejskiej itd

 

byłem ostatnio na szkoleniu z odr-u i nóż mi się otwiera w kieszeni jak zobaczyłem projekt ustawy o rentach strukturalnych i młodego rolnika, kto to pisał?? żeby tata mógł przepisać na mnie pole na strukturalną i ja dostać MR mam mieć 10 ha, a jak 9.5 to co?? "niepszyszłościowy" jak za komuny?? rzadnego przydziału itd?? niskotowarówki nie dostaliśmy bo prawie 10 esu a teraz jak młody rolnik i strukturalna to nagle 10 ha?? i nagle to już niskotowarowe jakby?? bo te środki mają być dla tych "towarowych" "pszyszłościowych" niby, na małopolske te 10 ha to może kilkunastu we wsi,

 

po prostu w najbliższych wyborach powiem "naszemu" psl-owi kuluralne dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Wczesniej byla brana srednia z wojewodztwa a nie kraju co teraz jest bardzo krzywdzace dla kilku woj.bo tak jak piszesz @raffi nie mozna porownywac malopolski do wielmkopolski.Teraz dba sie o jednostki a nie o ogol!Srodki na PROW wykozystane prawie cale ale przez ile osob?bryndza i tyle -dosaje ten co ma duzo i chce wiecej i wiecej a jak czlowiek na 12ha chce ciagnik 80km to problemy bo za malo pola a ten co wziol juz 3 bo ma 100ha to bez dagki dostaje 4.Jak bylo SPO to bylo lzej a co roku gozej choc w :izraelskiej t$n to sie chwala jak to cudnie rolnikowi i sa dumni ,ze NIC nie robia!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

ale ten system od początku był stworzony o to żeby zmniejszyć liczbę rolników. System dopłat prof, spo jest tylko dla bogatych. Przecież cały czas chodzi o to żeby zwiększyć powierzchnie gospodarstw a niestety ziemia nie jest rozciągliwa. Ostatnio tak sobie pomyslałem że jak bedą renty strukturalne to ciężko będzie znaleść kogoś przejmującego kto zapewni te wszystkie wymagania i jeszcze będzie miał wysokie kryteria punktowe dające szanse na pozytywny finał starania się o rente.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

zgoda, tylko to powinno być powiedziane ludziom na samym początku przed akcesją otwarcie, a teraz mam wrażenie zmiany zasad w trakcie trwania gry, a tego się po prostu nie robi, a przynajmniej nie powinno

 

lepiej żeby o zmniejszeniu liczby gosp. decydował rynek a nie decyzja urzędnika/pracownika arimr/ustawa, co już się dzieje

 

obecnie czytając warunki proponowane właśnie przez rząd w którym PSL jest koalicjantem trudno się oprzeć wrażeniu, że przynajmniej dla małopolski/podkarpacia itd są po prostu ZAPOROWE i ile na dobrą sprawę osób będzie mogło z tego w mojej wsi skorzystać? 1-2 w porywach 3 reszta jest skreślona na starcie, zresztą i tak kasy nie ma na więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

myślę że dojdzie do tego że będzie trzeba mieć około 300 ha żeby bez hodowli spokojnie utrzymywać się z rolnictwa. PSL coraz mniej myśli or rolnikach bo i coraz mniej jest rolników. W mojej wiosce pięc rodzin utrzymuję się z rolnictwa i tak jest w większości wiosek przynajmniej na dolnymśląsku. Więc za około 10 lat będziemy marginesem społecznym, błędem statystyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Raczej bedzie podzial na polske biedna i bogata bo na poludniu to jeden by nusial wykupic pol wsi zeby tyle miec ha.JEdnostki beda mialy ciagle dofinansowanie a reszta lipa bo jak ktos kto ma 10ha ma spelniac te same warunki zeby cos dostac co posiadajacy 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

hehe ciekawe kto sie załapie do tej bogatej czy ten kto sprzeda wszystko i zajmie się czymś poz rolnictwem czy ten co bedzie walczył z ziemią ale to już w innym temacie raczej powinnismy poruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Zgadzam się z wami ale na kogo głosować bo ja mimo tego wszystkiego nie widzę nikogo innego!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

jak to na kogo na psl bo ta partia w statucie ma obrone interesów polskiego rolnika. więc od niechcenia zawsze coś ugrają. Bo PIS się zajmie dorożejącą żywnością a PO rolnikami od 1000 w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

nie będzie na kogo bo psl od niechcenia coś robiący nie jest żadną alternatywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja będę głosował na PiS. Przynajmniej coś robili, starali się poprawić stan Polski. Wszystkich zniechęciły toczone przez nich kłótnie. Moim zdaniem Lepper i Giertych z kilkuprocentowym poparciem chcieli o wiele więcej niż zwycięska partia, dlatego były wieczne spory. Podobało mi się szczególnie działanie Ziobry, który wsadzał do paki gangsterów itp., lecz gdy do władzy doszła PO ich wszystkich wypuściła (to się nazywa polityka). Tak samo było z Kwaśniewskim, który kończąc swą drugą kadencję wypuścił z kicia bardzo znane osobistości (korzystał z prawa ułaskawienia jakie posiada prezydent). Większości podoba się rządzenie PO z "przekupnym" PSL (nie rozumiem jak ta partia może wchodzić w koalicje z kimś, kto ma diametralnie sprzeczne interesy), gdyż nie widać kłótni, lecz mało kto wie jak Polska się zadłuża. Czy zdawał sobie ktoś sprawę dlaczego Polska ma (jako bodajże jedyna w Europie) rosnące PKB- odpowiedź jest prosta- złodzieje z PO sprzedają ostatnie polskie zakłady, przedsiębiorstwa, prywatyzują co się da (m.in miedź itp.). Z czego Polska ma mieć rosnące PKB jak nie ma żadnych zakładów. A co do gospodarstw to za parę lat nie będzie małorolnych rolników (ciekawe co ci ludzie będą robić jak nie będzie pracy). Są głównie preferowani potentaci ziemscy. Dla kogo są te dofinansowania z UE, PROW itp. ? Już teraz aby się liczyć trzeba mieć min. 300 ha. Najlepsze dla mnie jest to jak Polska z głównego eksportera cukru stała się importerem :). Sprzedadzą wszystko aby się dorobić, a później wyjadą za granicę do ciepłych krajów. Jak to powiedział A. Michnik (ŻYD)- "w Polsce wystarczy 15 mln ludzi pracujących na nas (żydków) ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

a może będzie trzeba wybrać najmniejsze zło czyli PSL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@ murtek3 mamy takie same poglądy, no ja mam może jeszcze bardziej konserwatywne, precz z liberałami i jeszcze jesteśmy krajem katolickim i budujmy kościoły a nie meczety, brak tolerancji dla tych którzy nie tolerują katolików u siebie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

murtek tobie to już się wszystko pokiełbasiło ;). Mi jest obojętne czyj jest zakład ważne że jest na terenie mojego kraju. jest mi obojętne czy p Michnik jest Żydem. Lubie Żydów wogóle mi nie przeszkadzają. A twoje ekonomiczne wywody na temat skad się bierze PKB są bardzo ciekawe polecem poczytac różne czasopisma i pooglądać rózne programy TV żeby wyrobić sobie obiektywne poglądy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

@adrianos dla ciebie to ŚWIĘTA WOJNA :) :) ;)

@binek masz racje{niestety} :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

@ Adrianos masz racje wywalmy prezydenta i premiera a na ich miejsce odpowiednio wprowadźmy Pieronka i Dziwisza w miejsce sejmu wprowadźmy episkopat, szefem mediów niech zostanie o. Rydzyk (w końcu ma chłop doświadczenie). Na koniec stolice przenieśmy na Jasną Górę albo do Lichenia i wszyscy będziemy żyć długo i szczęśliwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@Binek pamiętaj bez Boga daleko do proga a pozatym ja nie mówie o jedności państwa z kościołem, to dwie niezależne instytucje ja nie chce tylko by polską rządzili Niemcy i żydzi, moim zdaniem najlepszą partią w sejmie jest PIS


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj