Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników?

165 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 21 listopad 2008 - 19:08

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Z Panem @jerzym, zgadzam się po raz drugi w 100%. Ja jestem ciekawy, jaki byłby temat na AF jeśli ministrem rolnictwa byłby np. Grzegorz Schetyna ;) Wtedy dopiero byłby czeski film. Ludzie z PSL-u to w 80 albo 90% ludzie pochodzący ze wsi. Lepsi lub gorsi, ale zawsze znają trochę sytuację. To też ma swoją wartośc.

W moim rejonie, jest taki agent ubezpieczeniowy, który teraz ubezpiecza już uprawy zbóż jarych. Jak mu uświadomili czego dotyczy podział zbóż, na jare i ozime to nawet głupio mu się nie zrobiło. Do tej pory myślałem, że takie rzeczy, wie każdy człowiek, który chodzi po ziemi. A tu proszę, jakie zaskoczenie. Wiedza ludzi z PO na temat rolnictwa jest pewnie na podobnym poziomie. Wolę sobie nie wyobrażac co będzie się działo jeśli PSL-u braknie w parlamencie. :D
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Dzisiaj, 01:55
  •  

#42 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 listopad 2008 - 19:42

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? a ja muszę trochę pochwalić naszego ministra.dziś dostałem decyzje o dopłatach i za max 2 tyg kasa będzie na koncie.bardzo sprawnie poszło.jeszcze nigdy tak prędko nie dostałem dopłat.no i na okolicę tez listy były.
teraz niech się weźmie za mleczarstwo.sytuacja jest fatalna.i ma ciężki orzech do zgryzienia bo ten kryzys w rolnictwie to coś czuje że on za to odpowiedzialności nie ponosi tylko ludzie z UE.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#43 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 19:57

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? ludzie

jasne że lepiej psl jak po(choć teraz to i tak ten sam wózek!) ale wasze porównania to trochę tak jak porównanie 2 mleczarzy- jeden dostaje za litr 80 gr a drugi 60gr. ten pierwszy ma więcej pieniędzy ale czy go to zadowala??także straszenie że mogło być gorzej według mnie trochę nie na miejscu, musimy do licha trochę od tej 'chłopskiej' partii wymagać, a nie zadowalać się że za innych byłoby gorzej

ok, nie mogli nic zrobić, ale niech chociaż przyznają że niestety nie udało się tym razem, wszyscy przeciw nam w tej unii, chcieliśmy dobrze ale wyszło jak wyszło, a nie pier**lą głupoty o rozwoju branży mleczarskiej; ja sie pytam Sawicki to minister rolnictwa i rozwoju wsi czy rozwoju branży mleczarskiej :angry: zresztą jak pamiętam to jednym z wnioskodawców o zwiększenie limitu kwot o 2% był nie kto inni jak Sawicki, jaki to miało skutek widać po obecnych cenach mleka ;)

zresztą jak przeczytałem ten raport z tego co udało się 'osiągnąć' w Brukseli, to nie wiem czy się śmiać czy płakać, wciskać taki kit ludziom, marne osiągnięcia na sukces przerabiać...eh oby tylko nie było tak jak swego czasu powiedział pan Jacek K."ciemny lud to kupi"

edit: chwalenie ministra za to że dopłaty wcześniej wypłacił??przecież to jego święty obowiazek, piszecie tak jakby on kradł jadnym o dawał rolnikom. i tak pewnie na początku dostaną ci mniejsi, coby w statystykach mówić że wypłaciliśmy już 50% rolnikom, a w wydanej puli bedzie jakieś 20%
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 20:29

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Może się nie znam, ale chyba łączenie wzrostu kwoty o 2% z kryzysem w branży mleczarskiej to chyba już lekkie nadużycie. Wszyscy mówią przecież, że wachania kursu walut oraz spadek popytu na produkty mleczarskie powoduje tą zapaśc. To właśnie minister z PSL forsuje ustawę, która umożliwi firmom handlującym za granicą rozliczanie się w Euro, unikając ryzyka kursowego.
Uważam, że działanie ministra jest logiczne (tylko kiepski moment wybrał na takie decyzję). Gdyby pomysł wzrostu kwoty krajowej pojawił się rok temu, gdy mleko dochodziło do 1,5 zł za litr, wtedy wszyscy biliby brawo, bo mieliby możliwośc powiększania produkcji. A że teraz cena jest, jaka jest, to ten sam pomysł trafia tylko i wyłącznie na krytykę.
A czy wolelibyście przejśc od razu z systemu kwotowego do zupełnie wolnego rynku? To byłoby mniej więcej, można porównac do przejścia z brodzika na otwarty ocean. Chyba większości nie wyszłoby to na dobre.

Nie wiem czy mam rację czy nie, ale takie jest moje zdanie na ten temat.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

#45 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 20:52

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? @jarekw

znowu straszysz. z tego co napisałeś wynika ze gdyby nie Sawicki to od stycznia przyszłego roku mielibyśmy wolny rynek- co jest oczywistą nieprawdą- z tego co pamietam to KE od kilku ładnych chwil chce wolnego rynku od 2015r(wraz z stopniowym zwiększaniem kwot w latach poprzedzających)- i tu pan minister ani nie pomógł ani nie pogorszył(jeszcze tego by brakowało). oczywiście że większość biłaby brawo, niestety taki kraj, wszyscy chcą się jak najszybciej nachapać, o jutrze i widmie marnych cen nikt nie myśli. zauważ że podobnie jest na rynku zbóż- wystarczy jeden rok gdzie cena jest wysoka, wszyscy rzucają się na produkcję roślinną, obsiewaja co się da, a potem jest płacz że pszenica po 400. także jedyne wyjście zarówno w przypadku zbóż jak i mleka to unikanie nadprodukcji- wtedy można myśleć o w miarę godziwych cenach.

wzrost kwoty o 2% oczywiście jedyną przyczyną nie był, ale spowodował to że na dosć stabilnym rynku wewnetrzym UE zaczęło tego mleka być więcej- to zaczęło ten dramat w cenach skupu- wachania kursu walut i mniejszy popyt tylko go pogłębiły
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#46 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 21:09

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Co to znaczy, że ja znowu straszę?? Kiedy robiłem to wcześniej ??
Poza tym w żadnym zadniu nie mówiłem o tym, że wolny rynek będzie od nowego roku. To ma byc działanie długofalowe ze stopniowym zwiększaniem kwoty.
Podałbym jeszcze innym przykład, ale znowu okaże się że straszę.

#47 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 21:35

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników?

A czy wolelibyście przejśc od razu z systemu kwotowego do zupełnie wolnego rynku? To byłoby mniej więcej, można porównac do przejścia z brodzika na otwarty ocean. Chyba większości nie wyszłoby to na dobre.

może inaczej definiujemy 'strach'. ale wg mnie to jest straszenie.poza tym czepiasz się mnie za słówka. w tym zdaniu 'od przyszłego roku', to trochę ironicznie chciałem pokazać(znikome) zasługi pana ministra- bo gdyby nie on to 'okresu przejsciowego' pewnie by nie bylo :D . z twoich postów bije postać marka sawickiego jako zbawiciela polskiej wsi, tymczasem najlepiej mu wychodzi całowanie się z babkami z Brukseli albo obsadzanie swoimi w KRUS-ie itp..

nie ugrał nic a teraz na nowo pewnie będzie gadka ile to on wywalczył, 90 miliardów w latach 10,11,12 więcej dopłat. człowiek widząc taką sume myśli-dużo, przeliczając ile dostaniemy realnie do ha wychodzi śmieszna sumka. no ale sukces jest ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#48 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 22:07

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Wiem, wiem, jak zwykle to ja tu nic nie rozumiem :D :D ;)
Jakby Sawicki wszytkim złotówkę do litra mleka dopłacił, wtedy miałby zasługi. Przypomnę tym, którzy już zapomnieli, mamy w naszym kraju GOSPODARKĘ RYNKOWĄ.

Stwierdzenie, że Sawicki "nie ugrał nic" zweryfikuje przyszłośc.

#49 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 22:26

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? doskonale wiesz że tu nie chodzi o interwencję w stylu dopłata złotówki do litra mleka. ja tylko chciałem pokazać, że mimo gosp.rynkowej, to jednak minister COŚ tam może a obecny imo nie zrobił NIC(jak i wielu jego poprzedników-ale to żadne usprawiedliwienie).tyle

a i jeszcze się zapytam jarek, bedzie co weryfikować?
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#50 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 22:44

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Ja myślę, że będzie co weryfikowac.
Ja natomiast jestem bardzo ciekawy, co kryje się pod tym magicznym słowem "COŚ"? Co może zrobic jeden minister w całym rządzie w sytuacji gospodarki rynkowej. Proszę napisz konkretne rzeczy, które mógłby zrobic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 08:59

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? no na prawdę biedny ten nasz minister ;) sam jeden naprzeciw wielu

ano np. sytuacja z czwartku.jakoś taka Litwa(tak mówili w tv- a ona niekiedy kłamie :D )mogła zgłosić sprzeciw w sprawie nierównomiernej wysokości dopłat, nasz ziomek grzecznie poprosił o możliwość wyrównania stawek jakie otrzymujemy- my i stara UE-jak myślisz wzmocniło to pozycję negocjacyjną w tej sprawie??pewnie bruksela nie wiedziała że PL dostaje mniej-dobrze ze minister im to przypomniał

mógł stanowczo zaprotestować w sprawie zniesienia kwot mlecznych. nie zrobił tego a na dodatek przerabia porażkę na sukces. i tu nie mozna go usprawiedliwiać że i tak by to nic nie dało- znaczy się że Polska ma siedzieć cicho i nie odzywać się przy wielkich UE?

nie mam duzych wymagań i wiem, jak trudno(właściwie jest to niemożliwe) działać wbrew mechanizmom gosp.rynkowej.jednak wrażenie,jakie zostawia po sobie sawicki puszczając wszystko ot tak bo i tak nic nie zdziałamy zwyczajnie mi się nie podoba
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#52 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 19:26

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? w każdym razie myślę że Sawickiego mogą posłuchać w UE.bo przynajmniej facet kulturalny po studiach.nie to jak Lepper."jak dziwkę można zgwałcić" słynny cytat.takiego ministra nikt w Europie nie będzie brał pod uwagę.nie dość że głupi to łatwo go zapędzić w ślepy zaułek.pis tylko im dziwki podstawił i ich zniszczyli.
Zapraszam na swój profil

#53 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:07

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Moim zdaniem Lepper był o wiele lepszy od Sawickiego,ale to tylko moje zdanie.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 02 kwiecień 2009 - 20:15.

#54 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:12

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Masz prawo tak uważac, tylko podaj jakieś przykłady na poparcie swojej tezy! W lansowaniu się faktycznie Lepper ma/miał mało konkurentów. To był typowy "krzykacz" ale nic więcej za tym nie stało.

#55 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 11:13

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Odnosze takie wrarzenie, że kożda partia ma nas i nasze problemy daleko gdzieś.

#56 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 11:23

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Oj nie tylko ty... Niedługo wybory do parlamentu i jak tak dalej pójdzie to zbojkotuje te wybory bo każdy i tak ciągnie dla siebie...
Zapraszam na swój profil

#57 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 11:41

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Trzeba pamiętac, że idąc do wyborów, możemy chociaż wybrac mniejsze zło, jak dla mnie jest to argument wystarczająco przekonywujący...

#58 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 kwiecień 2009 - 14:18

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Tia - już widzę że niektórzy nie chca iść do urn a będą narzekać później. Tchórzem czuć z daleka B)
Ja tam mam odwagę iść i zagłosować a jak wygra ten na którego głosuję i coś spartoli to będe miał pretensje tylko do siebie.
1 - odrobinę odwagi panowie
2 - mamy możliwość coś zmienić - próbujmy a nie zostawiacie to komus innemu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#59 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 07:18

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Drodzy koledzy na wybory trzeba iść bo za nas wybiorą inni i znowu będziemy niezdowleni że z wyników bo kto nas będzie reprezentował, mówie o europarlamencie, ja pamiętam wybory na jedyną słuszną partie, mamy demokrakcję i trzeba zniej korzystać. Co dopinii o ministrze Sawickim i PSL mam podobne zdanie jak JarekW, jeżeli nie zieloni to kto Jurgiel z Pis ta stara maruda czy ten nieszczęsny Lepper co zajmował się z kolegami dziwkami a nie naszymi sprawami, przecież to jest straczony czas dla nas. Ludzie się ockneli i zobaczyli co to Lepper, nic nie robił, najlepiej stać na blokadzie i krzyczeć złodzieje na wszystkich, namawiać do niespłacania kredytów i mówić że to problem banku, tak najlepiej on jest cwany jemu państwo czyli my naród umorzyliśmy dług w ARiMR i go spłaciliśmy- tak to prawda.Zieloni w rządzie bronią nas przed liberałami, czują temat rolniczy bo sami są z tego środowiska, słucham ministra Sawickiego i wiem że wie o czym mówi zna problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 27 kwiecień 2009 - 07:59

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników? Kolego Jerzy PSL to partia własnych interesów,wiem coś o tym kilku prominentnych działaczy pochodzi z mojego okręgu wyborczego na czele z min.Sawickim.Sprzedadzą nas dla kilku nowych stanowisk.Ich kolega trzęsie prawie całym rynkiem zbóz w Polsce.Pytam się co Pan minister zrobił dla nas przez te 1,5 roku bycia ministrem.A ten maruda z PIS przynajmniej wprowadził zwrot akcyzy do paliwa i dopłaty do materiału siewnego ja z tego korzystam oraz wielu moich kolegów i jest to spore wsparcie dla nas w tych trudnych czasach.