Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek0909    0

Witam mam dwie krowy ,i jałówkie powyżej dwóch lat czy załapie się o dopłaty czy to jednak muszą być trzy krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nie ... ma skończone 2 lata i gitara 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wie ktos jak sytuacja wyglada  z likwidacja  TUZ-a ?

Kupiłem  ok. 2  ha  łąki  i chciałbym  z tego zrobić pole . Są jakieś  przeszkody? ograniczenia w tym temacie?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

skoro kupiłeś to nie masz żadnego zobowiązania i możesz zrobić i deklarować co chcesz 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

jest coś takiego http://pokazywarka.pl/ncaj4b/

pod nr 1 jest obecnie GO a chciałbym zrobić tam TUZ a tam gdzie jest 2 jest TUZ a chce zrobić GO, nr 1 i 2 miałyby taką samą powierzchnię (taka zamiana), trzeba to jakoś zgłaszać czy wystarczy na mapie do dopłat inaczej zakreślić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

wiesz teraz żeby zrobić  TUZ to trzeba wcześniej przez 5 lat zgłaszać tam trawy na gruntach ornych 

jest obowiązek zgłaszania traw na  GO jako odrębne działki rolne 

generalnie masz obowiązek utrzymać pow.  TUZ na tym samie poziomie w swoim gospodarstwie 

więc taka zamiana nie powinna kolidować i nikt nie nakaże przywracać pow. TUZ skoro będzie nie pomniejszona 

wszystkie wymagania spełnisz 

dopytał bym tylko w agencji jak oni do tego podchodzą bo to różnie bywa z tymi zgłoszeniami TUZ gdzie wcześniej był  GO 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

Dokładnie chodziło mi o peluszkę nie wiem do której grupy zaliczyć uprawiałam ją na ziarno no i na efa, czy teraz też tak jest, czy zasiać coś  innego  bo w instrukcji ani słowa nie ma o peluszce i czy może być obszarem efa

Z góry dziękuję za jakieś info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Peluszka jest grochem zwyczajnym, pastewnym. To zwyczajowa nazwa. Dopłata jak do bobowatych na nasiona (nie chodzi o nasiona do siewu, tylko o zbiór nasion). Strączkowa na pasze to te z wykazu, które zbiera się na zieloną masę (np. koniczyna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

Szopen dziekuję bardzo troszkę pojaśniało :)dobrze  że forum bo można o coś zapytać i jakoś daję rade sama wypełnić  :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przepisy mówią ze dopłatę do bydła można dostać do szt 2xw ciagu jej życia,a więc,jak np wziąłem dopłatę do młodego bydła 2 razy to czy przysługuje doplata do tej samej szt ktora jest juz krową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jancyk51    0

Jak długo trzeba trzymać krowę od dnia złożenia wniosku ? Bo mam 3 krowy ale jedna jest do sprzedania a do 2 już bym nic nie dostał i nie wiem ile bym musiał ta krowę przetrzymać żeby dostać kaske na 3 szt..czy to jest 30 dni tak jak w roku poprzednim czy coś się zmieniło?

Edytowano przez jancyk51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Wszyscy   dostaliście   już wnioski  na ten  rok  ?  bo  u nas  w gminie z kim  rozmawiałem  nikt jeszcze  nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

szymi jeszcze nie wszyscy  czesc osób otrzymała  z tego co wiem ponad 60 % wniosków została juz wysłana  ciągle trwa wysyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wczoraj dostałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do mnie tez juz przyszly w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy z zona dwa gospodarstwa rolne. Na jesien kasa w dwoch przelewach. Wszystko ok. Od stycznia zona dostala kase dwa razy. Ani decyzji wniosku itp. Zostalo jeszcze rolnisrodowiskowe a to juz osobna decyzja. U mnie tylko decyzja podstawowa a jeszty brak kasy wniosku itp. Bylem w agencji mowili ze kasa do konca marca a rolnosrodowiskowe do konca czerwca. Teraz czytam ze wnioski bedzie mozna skladac do 15 maja unia nie przedłuży do 15 czerwca jak przez ostatnie dwa lata... ja tego nie ogarniam.. Jak masz sporzadzic wniosek zmiany skoro nic nie ma. Potem odroczenia bo jakies skomplikowane sytuacje sa w calej polsce... kontrole umia na kazdego naslac zeby zabrać ale zeby dac to trzeba na ich łasce byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie i Panie, zlikwidowałem już stary sad to znaczy kończę likwidować i teraz mam takie pytanie. Pewnie nie zdążę tego za orać i cos po siać na wiosnę i nie wiem jak zapisać we wniosku żeby było dobrze. Wcześniej składałem to jako sad (jabłonie) ale teraz już nic tam nie będzie drzew tylko zostanie ta trawa i nie wiem czy wpisać to jako trawa na gruntach ornych czy TUZ ale na jesieni będzie problem z likwidacja TUZu chyba? Znów trawa na gruntach ornych też raczej nie wypalą bo nie było to orane pewnie z 50 lat. Jak to zrobić i wpisać żeby było dobrze ktoś coś podpowie? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

przesiać byle jak koniczyną i zgłosić koniczynę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Pierwsze trzeba było by to jakoś uprawić żeby przesiać koniczyną a raczej nie zdążę tego zrobić. Wolałbym inną opcję rozwiązania bo jak bym to dał radę uprawić to posiał bym owies a tak na pewno nie dam rady się wyrobić. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ale ugór to chyba podchodzi jako TUZ a co za tym idzie będzie problem z likwidacją tego na jesieni a zamierzam to przerobić na grunt orny i podciągnąć pod resztę pola która byłą za sadem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj