Polecane posty

AlaCapone    5015

Zawsze szukaj odpowiedzi u źródła, nie u pośredników.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troll11    0

czy poniższe zasady dotyczące agencyjnych sankcji z kontroli na miejscu , nadal obowiązują ?

  • Przepisy prawa zostawiają rolnikowi „tolerancję błędu”. Polega ona na tym, że jeśli zawyżenie powierzchni jest do 3% powierzchni zadeklarowanej i nie więcej niż 2 ha to płatność nie podlega w tym momencie sankcjom i naliczana jest do powierzchni stwierdzonej (tej po odjęciu przedeklarowania do 3% i nie więcej niż 2 ha).

tyczące agencyjnych sankcji nadal obowiązują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dlaczego miałyby się zmienić? Rok temu zgłosiłem za mało gruntów do dopłat, coś tam poodejmowali, bo gdzieś za dużo wyjechałem za miedzę i obcięli mi prawie tysiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Normalna sprawa są przepisy UE, które to regulują - trzeba zapoznać się i stosować. Każdy rolnik podpisując wniosek o dopłaty zgadza się z tymi przepisami.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14
3 godziny temu, rolnik2102 napisał:

W mojej miejscowości praktycznie wszyscy rolnicy dostali już dopłatę oprócz mnie

Czyli jesteś jeden jedyny niepowtarzalny ☺☺☺☺☺☺☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zetorki dokładnie tak. Składało się wniosek z powierzchniami ustanalanymi na podstawie wypisu z rejestru gruntów. Ojciec i ja przez 4 lata mieliśmy spokój a w zeszłym zrobili kontrolę foto gminy i na miejscu. Chyba o hektar za mało zgłosiłem a to było ponad 3 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

Województwo podlaskie, powiat sokólski. Pomimo terenu objętego ASF brak zaliczki. Identycznie u mojej siostry. Moje gospodarstwo 18, 40 ha, siostry 14,98. Nie wiem jak się to ma do zapewnień ministra Jurgiela, że rolnicy z terenów objętych ASF otrzymają zaliczki w pierwszej kolejności, tj. do końca października. Nadmienię, że zarówno u mnie jak i u mojej siostry nie było tzw. kontroli na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

W mojej gminie też ASF i według tego co Jurgiel bełkotał w tvpis powinniśmy te zaliczki dostać do końca października a sytuacja wygląda tak,że owszem są tacy co już dostali ale jednak zdecydowana większość ma jak ktoś wyżej napisał pajęczyny na koncie...taka drobna różnica między tym czym karmią naród media a tym co jest realnie w terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jaja , nie wiem jak ja to przeczytałem xD . Nie było pytania :$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Zetorki nie rumień się tak, powiedz co pijesz? Ja  np  jem wiśnie ze swojego sadu zalane  sokiem ze swoich porzeczek czerwonych (oczywiście przedestylowanych):D

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie o suchym pysku i to może dlatego .B| Czy nowe , czy stare , a Ty w każdym i pod różnym nickiem byki walisz takie same xD.

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5
8 godzin temu, agricolus napisał:

Województwo podlaskie, powiat sokólski. Pomimo terenu objętego ASF brak zaliczki. Identycznie u mojej siostry. Moje gospodarstwo 18, 40 ha, siostry 14,98. Nie wiem jak się to ma do zapewnień ministra Jurgiela, że rolnicy z terenów objętych ASF otrzymają zaliczki w pierwszej kolejności, tj. do końca października. Nadmienię, że zarówno u mnie jak i u mojej siostry nie było tzw. kontroli na miejscu.

u mnie to samo strefa ASF i brak zaliczek roznica to powiat i system dla malych  gospodarstw (chyba ze juz strefy nima)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pierwsze słyszę  aby  do  31 Października mieli wypłacić   pieniądze tam gdzie ASF  i  Klęski żywiołowe.    W oficjalnych Komunikatach  mówili  że w pierwszej Kolejności.  JA jestem z Terenu  na którym był Huragan w sierpniu  i  Nie mam Kasy z zaliczki na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 29.10.2017 o 09:05, zetorki12 napisał:

To właściwie po co zaglądasz jak puste ?

Czy koNo mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14
11 godzin temu, WschodPolskiPany napisał:

ile tego roku podstawa do hektara wychodzi??z zazielenieniem??

Płatności obszarowa 461,55   zł       platnosc dodatkowa 177,02  zl    platnosc zazielenienie 309,77zl do ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj