Polecane posty

ansu    392

W ostatnich latach nic się nie zmieniło zakreślona działka ewidencyjna wchodzi w skład jednej z 12 na działce rolnej

Ale te obszary specjalne S_10 to chyba na pałę wstawiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Witam, mam pytanie może stricte nie dotyczące dopłat na 2017 ale 2018, bo właśnie od tego roku mają zmienić się obszary w ramach których będzie przyznawana płatność ONW na obszarze niżnnym, zminany mają dotyczyć ok 60% obecnych obszarów, może wie ktoś jakie będą te obszary, gdzie można to sprawdzić, może jakiś projekt rozporządzenia w tej sprawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Może i najlepiej tylko potem jak trzeba coś poprawić to jest problem... Na 2015 rok składałem przez internet potem jak oni to niby porównali ze swoimi PEG-ami choć podawałem tyle ile zazwyczaj (nie przekraczająć PEG tego co dostałem z wnioskiem) to i tak w dwóch działkach miałem delikatnie zawyżone i co system już mi odrzucał wniosek i trzeba było się tłumaczyć. Progu dopuszczalnego błędu nie przekraczałem, ale co błąd to błąd... I już na 2016 złożyłem w wersji papierowej jak by co i było zachodzisz robisz korektę i nic nie zostaje wstrzymane. Na 2017 też mam zamiar papierowo złożyć

 

Ja składam przez internet i olewam PEGi. System wpisuje sam powierzchnie które zaznaczam na mapie i po problemie. Jak mam większą powierzchnie niż PEG to się podświetla i przed wysłaniem wysyła komunikat czy chce wysłać z błędem, potwierdzam i wysyłam. Czasem jak są na mapie nieaktualne obszary (drzewa nieużytki) to w uwagach dopisuję, że obszar przywrócony do użytkowania i problemów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Mam pytanie jak w tym roku bedzie spelniane zazielenianie?
Bedzie mozna to zrealizowac tak jak w tamtym roku poprzez poplony(miedzyplony)?

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Stawki będą po 30 września (ustalenie kursu) i podziale puli na bobowate (motylkowe), a z tym nie będzie prosto bo będą różne stawki (na pasze i na nasiona).

Cyrk będzie dopiero w 2018 bo planują wprowadzić zakaz stosowania śor na obszarach EFA i wtedy nie będzie można pryskać np. grochu albo spełniać bobowatymi zazielenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Stawki będą po 30 września (ustalenie kursu) i podziale puli na bobowate (motylkowe), a z tym nie będzie prosto bo będą różne stawki (na pasze i na nasiona).

Cyrk będzie dopiero w 2018 bo planują wprowadzić zakaz stosowania śor na obszarach EFA i wtedy nie będzie można pryskać np. grochu albo spełniać bobowatymi zazielenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy las można zaliczyć do zazielenienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jeśli posadzę na rolnym to chyba lasem z automatu nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

Stawki będą po 30 września (ustalenie kursu) i podziale puli na bobowate (motylkowe), a z tym nie będzie prosto bo będą różne stawki (na pasze i na nasiona).

Cyrk będzie dopiero w 2018 bo planują wprowadzić zakaz stosowania śor na obszarach EFA i wtedy nie będzie można pryskać np. grochu albo spełniać bobowatymi zazielenienia.

ten zakaz to prawie pewny,byłem na spotkaniu to tak mówili.właśnie się dowiedziałem ,że wysokobiałkowe ostatni rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

Ktoś już dostał przesunięcie dopłat?, bo już ARiMR wysyła takie listy. Będzie podobnie jak w tamtym roku, że agencja będzie mielić wniosku i przesuwać decyzję na dopłaty. Co roku jest tylko gorzej z przepisami i dopłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 

zgodnie z ustawą o systemach płatności obszarowych decyzje powinny być wydane do końca lutego jeżeli arimir nie wyda decyzje  w wymienionym terminie  musi wysłać zawiadomienie o przesuniecu terminu wydania decyzji  nie oznacza to ze decyzja będzie wydana dopiero w nowym wyznaczonym terminie może zostać wyana kilka dni po  przesuniecu terminu wydania decyzji

tez parokrotnie  zostały mi przesuwane terminy do 31 05 a decyzje otrzymywałem w marcu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mam działkę 1.54ha prostokąt samo pole nie ma nawet krzaka na granicy. Kupione było w 1997r na środku było 4ary nieużytku w 2000r zostało wszystko uprzątniente ale w papierach nic nie było zmieniane. Na początku dopłat było podane 1.54ha ale uznali że możemy zgłaszać tylko 1.50ha. Teraz przyszedł wniosek i w informacji o działce jest 1.52ha. Wniosek jest częściowo wypisany i jest tam 1.50ha. Co z tym zrobić wykreślić i wpisać 1.52?1.54? Czy zostawić 1.50 bo i tak zmniejsza tak jak w pierwszym roku jak składaliśmy wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

Chyba coś nowego zaistniało w agencji. Dostałem decyzje o dopłatach i kary za brak paru arów w niektórych działkach. Zawsze podawałem tak samo, a tu masz. 

Łącznie brak 14 arów i kara potrącenie na tych działkach po parę złotych. Dodam że świadomie tych końcówek przy działkach nie dopisywałem tylko równe ha. 

Ciekawe co jeszcze wymyślą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

bo teraz nie możesz zaniżać powierzchni i tu widełki chyba też 3 %

masz obowiązek wykazać wszystkie grunty , nawet te niezgłoszone do dopłat  w odpowiedniej tabeli 

wynika to z  obowiązku  zazielenienia i dywersyfikacji 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

mam działkę 1.54ha prostokąt samo pole nie ma nawet krzaka na granicy. Kupione było w 1997r na środku było 4ary nieużytku w 2000r zostało wszystko uprzątniente ale w papierach nic nie było zmieniane. Na początku dopłat było podane 1.54ha ale uznali że możemy zgłaszać tylko 1.50ha. Teraz przyszedł wniosek i w informacji o działce jest 1.52ha. Wniosek jest częściowo wypisany i jest tam 1.50ha. Co z tym zrobić wykreślić i wpisać 1.52?1.54? Czy zostawić 1.50 bo i tak zmniejsza tak jak w pierwszym roku jak składaliśmy wniosek.

wnioskuje ze PEG obecnie to 1,52 ha zgodnie z kartą informacyjna

zwiększenie  o 0,02 to tylko kosmetyka  podając 1,50 lub 1,52 będzie prawidłowo można zwiekszyc i wpisac 1,52 wykresl i podspodem jest ramka wpisz 1,52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

bo teraz nie możesz zaniżać powierzchni i tu widełki chyba też 3 %

masz obowiązek wykazać wszystkie grunty , nawet te niezgłoszone do dopłat w odpowiedniej tabeli

wynika to z obowiązku zazielenienia i dywersyfikacji

nie wiem czy dobrze to rozumiem działka gdzie mam budynki ma 4,4ha do dopłat jest 3,6ha. Mam wpisać ile ma cała działka? Druga działka 5ha kupiona w 2003 bardzo nierówna. Jest tam 40arów nieużytku. Reszta jest obsiewana. Agencja uznaje że jest tam tylko 3.1ha do dopłat. Mam wpisać tą różnice która jest między agencja a geodezja jako grunt niezgłoszony do dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nie.... powierzchnie pod budynki normalnie odliczasz bo to nie jest potencjalny grunt rolny tylko teren zabudowany 

na tej działce  5 ha wpisujesz to co jest faktycznie uprawniane - tu  powinieneś  trzymać się PEG dla tej działki   ale  gdy twierdzisz że jest tam więcej  to  możesz to kwestionować i wpisać w uwagach że  PEG nieaktualny bo np .  przeprowadzona rekultywacja 

 

w razie kontroli liczy się stan na polu a nie na mapach ...tu na mapach z agencji należy dobrze opisać tą działkę tj . poskreślać wyłączenia

jakie tam są a nie są już aktualne ( czyli jeśli masz tam jakieś wyłączenia których na polu już nie ma.... to skreślasz krzyżykami ,robisz odnośnik i piszesz nieaktualne , obecnie grunt rolny )

po takim opisaniu mapy peg zostanie ci zwiększony na następne rok 

oni mają stare mapy i tak to wygląda że to się rozmija z rzeczywistością ...ale trzeba opisywać ( aktualizować )  im te dane na mapach 

 

 

ta rubryka gruntów niezgłoszonych do dopłat jest dla gruntu rolnego a nie nieużytków czy terenu pod budynkami 

wpisujemy tam np potencjalny grunt rolny który nie jest uprawiany bo  grunt zastawiony (zagracony) maszynami lub jakieś stogi słomy itp .

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

a wiadomo juz  jak bedzie trzeba udokumentować wysokobiałkowe żeby dostać te wyższe dopłaty?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ua w tym roku dorzucam 15 ha na rolnosrodowiskowe na laki ekstensywne. Za tok mam zamiar sprobowac z lakami świeżymi z tego co wiem na nie jest najwieksza kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

Czy jest jakaś lista roślin strączkowych które siejemy na ziarno? a które na pasze bo dostałam dopłaty przeczytałam wszystko w tej książeczce i tam nic takiego nie widzę, tak jak i tego które rosliny wiążą azot (w zeszłym roku odrzucili mi wyke) na obszar efa  Może wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Czy jest jakaś lista roślin strączkowych które siejemy na ziarno? a które na pasze bo dostałam dopłaty przeczytałam wszystko w tej książeczce i tam nic takiego nie widzę, tak jak i tego które rosliny wiążą azot (w zeszłym roku odrzucili mi wyke) na obszar efa  Może wie ktoś?

masz  onstruccje do wniosku obszarowego na 2017 tam jest wyszczególnione rosliny na ziarno i na pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

no tak są wypisane rośliny na nasiona i na pasze a jak zasieje groch swoimi nasionami na sprzedaż nie mam produkcji zwierzęcej to dostanę te wyższe dopłaty?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj