Polecane posty

daron64    4224

No przecież dochody rolników wzrosły w ubiegłym roku nie trzeba być jasnowidzem

Zmiana w ciągu roku ~600zl, przeliczeniowych hektarow mamy 35ha.

35ha x 600zl = 21000zl.

Hmm jakoś mi te dwie duszki gdzieś umknęły, ale kto by na drobne zwracał uwagę.

Z kolei wcześniej spadł o ~800zl.

800zl x 35ha = 28000zl

Kurcze takie zmiany, ale konto bankowe jakoś nie chce zauważyc, że jeden, czy drugi miłościwie nam panujący rząd zmienia te kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co Panie i Panowie czekamy na przelewy kasy z Agencji???
P.S. Pochwalicie się kto dostał dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No przecież dochody rolników wzrosły w ubiegłym roku nie trzeba być jasnowidzem

 

 

Zobacz sobie ile tucznik kosztował w 2015 czy zboże

 

Tak i pszenica podrożała o 30% czyli jak w 2015r sprzedawałem po 550 netto to w  2016 powinienem sprzedać ją po 715 netto. Rzepak sprzedawałem w 2015 r po 1500netto to w 2016 powinienem go sprzedać po 1950 netto .....

A może po porostu za dużo 500+ szło na wieś.... A teraz się zaoszczędzi na 500+, na zasiłkach rodzinnych na stypendiach szkolnych itd... Poza tym taki wzrost dochodów w rolnictwie pięknie wpisuje się w politykę sukcesu obecnego rządu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zmiana w ciągu roku ~600zl, przeliczeniowych hektarow mamy 35ha.

35ha x 600zl = 21000zl.

Hmm jakoś mi te dwie duszki gdzieś umknęły, ale kto by na drobne zwracał uwagę.

Z kolei wcześniej spadł o ~800zl.

800zl x 35ha = 28000zl

Kurcze takie zmiany, ale konto bankowe jakoś nie chce zauważyc, że jeden, czy drugi miłościwie nam panujący rząd zmienia te kwoty.

 

Hm to być może kipski gospodarz z Ciebie bo u mnie zer nie mogę się doliczyć ;)

Tak i pszenica podrożała o 30% czyli jak w 2015r sprzedawałem po 550 netto to w  2016 powinienem sprzedać ją po 715 netto. Rzepak sprzedawałem w 2015 r po 1500netto to w 2016 powinienem go sprzedać po 1950 netto .....

A może po porostu za dużo 500+ szło na wieś.... A teraz się zaoszczędzi na 500+, na zasiłkach rodzinnych na stypendiach szkolnych itd... Poza tym taki wzrost dochodów w rolnictwie pięknie wpisuje się w politykę sukcesu obecnego rządu.....

 

Zobacz sobie jak nawozy potaniały  http://www.dodr.pl/userfiles/uploads/dodr/pliki/tdrr/2016/12/2.pdf   oczywiście że rzepak był w 2016 po 1900 więc sam widzisz jak dochody wzrosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

a to jest jeszcze rozgraniczenie wzrostu wśród dobrych i nie dobrych gospodarzy? A może tylko nie-zdrajcy ojczyzny odczuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Hm to być może kipski gospodarz z Ciebie bo u mnie zer nie mogę się doliczyć ;)

 

Zobacz sobie jak nawozy potaniały  http://www.dodr.pl/userfiles/uploads/dodr/pliki/tdrr/2016/12/2.pdf   oczywiście że rzepak był w 2016 po 1900 więc sam widzisz jak dochody wzrosły

 

Pozostawię to bez komentarza. Akurat na tym forum każdy wie jak kształtują się ceny płodów rolnych, środków do produkcji rolnej i jak wyglądają dochody w rolnictwie...

A kolega widzę, że minął się z powołaniem. Zamiast zajmować się rolnictwem mógłby zrobić karierę w reżimowej TV, tam szukają takich speców od propagandy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to jest jeszcze rozgraniczenie wzrostu wśród dobrych i nie dobrych gospodarzy? A może tylko nie-zdrajcy ojczyzny odczuli

Zawsze było dobry gospodarz robi swoje inie narzeka klepiąc bzdury w klawiaturę

Pozostawię to bez komentarza. Akurat na tym forum każdy wie jak kształtują się ceny płodów rolnych, środków do produkcji rolnej i jak wyglądają dochody w rolnictwie...

A kolega widzę, że minął się z powołaniem. Zamiast zajmować się rolnictwem mógłby zrobić karierę w reżimowej TV, tam szukają takich speców od propagandy...

 

No mów za siebie jakby było tak zle to by tyle ziemia nie kosztowała o cenach dzierżaw nie wspomnę ale jak ktoś widzi rolnictwo przez pryzmat swojej midzy za stodołą to głupoty na forum wypisuje jak Ty reżimowa TV to była ostatnie 8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jak na razie to dochdy liczone przez GUS byly wyzsze za PO ....wiec kiedy bylo lepiej ?.. skoro za Pis drastycznie spadlo i narazie mamy odbicie ale jeszcze nie to co bylo haha
A dowody wkleil staszek tylko nie doczytal niedouk a o wnioskach nie wspomne haha

W 2013r bylo 2869zl ...wiec jeszcze daleko do sukcesow

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem całośc i mi na pisali że ja lider ze wschodu na cało europe to mi będą dawać co miesiąc całe dopłaty za to że gospodaże żebym tylko nie rezygnował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    202

Najbardziej się zastanawiam ile HA maja ci co dostali już kasę. Pewnie mało. 
Ja zgłaszałem ponad   25 ha i przez to że na jednej z dzierżaw  która od lat była ugorem i tam wyszła sprawa kolizji wniosków to usłyszałem  że dopiero w styczniu mogę się spodziewać jakiej cokolwiek kasy, A tak to miałem wniosek idealny i były by zaliczki tylko co? Inna osoba wpisywała te działkę od lat o czym nawet nie wiedział jej właściciel. Bo jak to powiedział sąsiad ten co to wpisywał brakował mu około 3 Ar do  1.01 ha to on sobie wpisał 89 ar sąsiadki i miał prawie 2 ha. I że swoje miał ugór jak cholera od lat niekoszony to jej to samo to było też latami zaniedbane. To jest skandal żeby tacy ludzie dostawali kasę nie robią nic na polu.  i przez tego gościa jestem zmuszony czekać 3 miesiące na kasę. SKANDAL


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

 

jakby było tak zle to by tyle ziemia nie kosztowała o cenach dzierżaw nie wspomnę

Czyli jest tak dobrze, za sprawą polityki rolnej PiSu, tak?

A co do dobry/zły gospodarz staszku to ciekawe zależnośc według ciebie tu jest-zly narzeka, dobry nie narzeka. To jak narzekasz na sytuację za poprzednich rządów, to wtedy byłeś złym gospodarzem, a teraz stałes się dobrym?

Gratuluję otrzymania zaliczki, jako jeden z większych orędowników dobrej zmiany zapewne spodziewałeś się że jako jeden z pierwszych dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam panowie ku mojemu zdziwieniu zaliczka dzisiaj na konto wpłynęła wielkopolska okolice kalisza


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli jest tak dobrze, za sprawą polityki rolnej PiSu, tak?

A co do dobry/zły gospodarz staszku to ciekawe zależnośc według ciebie tu jest-zly narzeka, dobry nie narzeka. To jak narzekasz na sytuację za poprzednich rządów, to wtedy byłeś złym gospodarzem, a teraz stałes się dobrym?

Gratuluję otrzymania zaliczki, jako jeden z większych orędowników dobrej zmiany zapewne spodziewałeś się że jako jeden z pierwszych dostaniesz :)

 

Znajdz moje posty gdzie narzekam że ceny niskie i brak opłacalności to że za poprzednich rządów działo się nieciekawie w naszym kraju nikogo nie trzeba przekonywać niechodzi o rolnictwo o całą gospodarkę od dwóch lat mamy zaliczki dopłat pomoc klęskową to chyba świadczy o tym że obecny rząd jest po stronie rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

To że szybciej ci wypłaca pieniądze (nie więcej tylko szybciej) uznajesz za plus, tak? Czyli skoro ja dostałem 2300zl w tamtym roku zaliczki a resztę w lipcu to moge to uznać za minus?

Chociażby teraz napisałeś, że działo się nieciekawie, czyli narzekasz, więc jak-byles wtedy złym gospodarzem?
A nie, przepraszam, ty tylko stwierdzasz oczywista oczywistość. A jak ktoś ma odmienne zdanie to narzeka i jest złym gospodarzem.
Ja osobiście nie zauważyłem żadnej zmiany ani mocno na plus, ani mocno na minus. Władza tak samo podchodzi do rolnika, pamiętając o nim w czasie wyborów. Zresztą jak i i innych grupach społecznych.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj