Polecane posty

Gość   
Gość

Nic , tak jak i z dzikami . Ważne żeby przekonywać że coś zrobią . :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przebieg granic działek w mojej gminie jak i w powiecie w 70% został wyznaczony nieprawidłowo podczas modernizacji. W tym roku na mojej działce geodezja wymierzyła 5m w innym miejscu. Niby sprawą sprawą zajął się prokurator. Agencja podczas składania wniosków nie przyjmuje źle obrysowanych działek gdzie realnie a na mapie są widoczne różnice. Do tej pory zaznaczyłem grubym flamastrem i przychodziło. Przy wypełnianiu przez internet już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co niby zrobią dla pana Marka, od którego biorę nawozy, jak podniesie cenę? Może jeszcze jakieś odgórne ceny wprowadza..

 

A kto Ci każe nawozy za dopłty kupować ? Leć po nowe auto bo fajne promocje teraz mają w salonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No czego by nie , a jak zdrożeją to też się zgłosi . Jak to dobrze że Ktoś czuwa nad Nami . :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

@staszek
Czekam na info na jakim poziomie będą zamrożone ceny, żeby wiedzieć na jakie auto będzie mnie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

i zaraz mieszczuch powiedzą jak to dobrze na wsi ile pieniędzy rolnicy dostaną za nic wg. nich

 

A co nie jest dobrze??? Wg. GUS w pierwszym roku rządów PiS dochód z hektara przeliczeniowego wzrósł o 30%!!!! A dobra zmiana nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.... hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Paradoksalnie składanie wniosków przez internet może być w miarę korzystne dla rolników a nie na rekę pracownikom ARiMR bo odejdzie im sporo papierkowej roboty, patrz - nadgodziny etc. czyli dodatkowa kasa. A w normalnej instytucji powinno to przyśpieszyć rozpatrywanie wniosków, gdy nie trzeba ich przeklepywac ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A myślisz że im zależy na nadgodzinach albo pracy na dwie zmiany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@staszek

Czekam na info na jakim poziomie będą zamrożone ceny, żeby wiedzieć na jakie auto będzie mnie stać.

 

A kto mówił o zamrożeniu cen bo widzę że Ty jak cała opozycja słyszysz to co chcesz na resztę jesteś głuchy ;)

A co nie jest dobrze??? Wg. GUS w pierwszym roku rządów PiS dochód z hektara przeliczeniowego wzrósł o 30%!!!! A dobra zmiana nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.... hehehehe

 

Polecam lekture potem się wypowiadaj https://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/obwieszczenie-w-sprawie-wysokosci-przecietnego-dochodu-z-pracy-w-indywidualnych-gospodarstwach-rolnych-z-1-ha-przeliczeniowego-w-2013-r-,278,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Skoro mają zgłaszać przypadki podnoszenia cen, to i ich zamrożenie nie wydaje się zbyt abstrakcyjne :)


"Na podstawie art. 18 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 617) ogłasza się, że przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wynosił w 2015 r. 1975zl"

"Na podstawie art. 18 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 617 i 1579 oraz z 2017 r. poz. 624, 1282 i 1529) ogłasza się, że przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wynosił w 2016 r. 2577 zł."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle że w poprzednim roku znacznie go obniżyli ale to pominołeś :P   za PO był o wiele wyższy trudno Ci to do wiadomości przyjąć co B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Na przykład dochód do 500+, do zasiłków i innych spraw socjalnych. w 2013 był ponad 2850z/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Ja nie mam problemu z wysokością dochodu z ha bo mnie to nie dotyczy. Ciekawi mnie, na jakiej podstawie podnieśli, nie w jakim celu, bo to @jahoo ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na przykład dochód do 500+, do zasiłków i innych spraw socjalnych. w 2013 był ponad 2850z/ha

 

No sam widzisz że obniżyli a nie podnieśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale teraz podnieśli . Możesz wytłumaczyć dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przecież dochody rolników wzrosły w ubiegłym roku nie trzeba być jasnowidzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobacz sobie ile tucznik kosztował w 2015 czy zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale ja sprzedałem dwa tuczniki mniej , to dochód mi spadł . Zresztą pogłowie świń też spadło , to nie tylko ja mniej sprzedałem , to do d*py z tą Twoją ekonomią . :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra to spytaj czemu w ubiegłym obniżyli? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No kiedy mnie bardziej interesuje czemu podnieśli . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj