Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poliwęglan komorowy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 24 październik 2008 - 21:54

Poliwęglan komorowy Hej wszystkim.
Jako że naszła tak pora roku, że się zrobiło ciut więcej czasu wolnego, postanowiłem wziąć się za wymianę części drzwi w budynkach z drewnianych na ciut bardziej nowoczesne i praktyczne. Po przemyśleniach postanowiłem zrobić je z płyty warstwowej a w część powierzchni zrobić świetliki z poliwęglanowej płyty komorowej o grubości 10mm. I tu się rodzi me pytanie, czy ktoś praktykował już z tym materiałem? Jak go przymocować do ramy drzwi? Jak łączyć płyty ze sobą? etc. Dodam iż świetliki będą miały około 1,2 m wysokości i w zależności od drzwi od 2 do 4 m szerokości.
Pozdrawiam
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poliwęglan komorowy Dzisiaj, 21:54
  •  

#2 Share klos

klos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 październik 2008 - 17:45

Poliwęglan komorowy Witam!
Nie wiem jak to sie powinno robic z plytami o ktorych mowisz ale napisze ci jak jest u mnie
Otoz, drzwi mam obite blacha (z zewnatrz kolorowa trapezowka o niskim profilu, a od wnetrza płaska, biala), w srodku styropian 4cm, a cala konstrukcja jest wykonana z profili metalowych. W miejscach gdzie jest poliweglan do profila dospawany jest kątownik, poliweglan przymocowany jest do kątownika wkrętami o duzych i plaskich lebkach.
Zeby drzwi byly ,,z jajem" :P to poliweglan podzielilem na częsci, a polaczylemm to za pomoca dwuteownika, tzn ,,nóżka" litery T oddziela 2 plyty a daszek zaslania złaczenie od zewnatrz, tak ze te paski dodaja drzwiom uroku

#3 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 25 październik 2008 - 17:55

Poliwęglan komorowy Witam panowie ja robiłem wszystkie dzwi w szopie na głegoka sciółke z płyty warstwowej o grubości 5 cmm
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 25 październik 2008 - 20:48

Poliwęglan komorowy at jan 2130: Z czego masz zrobioną konstrukcję tych drzwi? Osobiście myślę nad użyciem cienkościennego ceownika zimnogiętego tak aby arkusze w niego wchodziły. Tylko jest problem czym to później uszczelnić. BO jeśli płyta warstwowa będzie miała 50mm grubości to muszę zrobić ramę z ceownika 60mm który w środku ma 56mm więc zostaje mi 6mm szczeliny.

at klos: czy w miejscach w których masz wkręcone wkręty wewnętrzna strona kanalików się nie zabrudza, np nie zarasta na zielono? płyty poliwęglanowe masz zakończone profilami aluminiowymi i uszczelkami?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#5 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 październik 2008 - 21:11

Poliwęglan komorowy Jeśli chcesz dobrze uszczelnić te otworki w poliweglanie to proponuje kupić taką specjalną taśme, która z jednej strony jest aluminiowa a z drugiej guma (kauczuk) szerokości kilku cm. i zaginasz ją w pół (alu na zew.) i nakładasz na rant płyty (kanaliki). Proponuje przykrecać tak aby otwory w płycie były ciut większe od śrub czy też wkrętów, będzie to zapobiegało pękaniu w tym miejscu(poliwęglan pracuje i działają czynniki atmosferyczne). Najładniej to wygląda jeśli do ramy drzwi przyspawasz kątownik i do niego utwierdzisz płyty. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 26 październik 2008 - 14:20

Poliwęglan komorowy Witam chłop z mazur ja jak robiłem to tam gdzie zamawiałem płytę warstwową ta i zamawiałem specjalne wykończenia jak coś odezwij sie do mnie na pw wyśle ci zdjęcia bo trudno to opisać słowami ale powiem ci ze 6 wrót po 4,5 metra szerokości i 2 wrota po 1,2 metra zrobiliśmy przez 2 dni we dwie osoby i bez pospiechu
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!