Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika?

176 odpowiedzi na ten temat

#121 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 05 luty 2009 - 20:22

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Balcerowicz jest tak wybitnym ekonomistą, tak jak Miczurin był wybitnym rolnikiem.

A Ty masz wybitnie mało lat by się wypowiadać na takie tematy i do tego wybitnie wyprany mózg. Na domiar złego mysleć Ci sie nie chce.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Dzisiaj, 21:54
  •  

#122 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 luty 2009 - 20:28

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Nie obrażaj mnie. Takie brednie gadaj gdzie indziej a nie na poważnym forum. Wyraziłem swoje zdanie i się kulturalnie pytałem co sadziliście o Balcerowiczu. To chyba nie jest powód żeby mnie cholera jasna obrażać.... A te twoje gadanie po enterze zostawię bez komentarza....

PS @deer jesteś modem powinieneś dawać innym dobry przykład. A ta wypowiedz do takich nie należy....
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#123 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 05 luty 2009 - 20:32

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Złoty ciągle słabnie :) miało być lepiej dla krajowych producentów rolnych ponieważ łatwiej wyeksportować towar a granicę a ja tu dziś słyszę świnki w duł mleko w duł :angry: coś ta słaba złotówka nam nie pomaga :) tylko czekać co będzie dalej
:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 05 luty 2009 - 21:09

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? No rzeczywiście przedsiębiorczości w zawodówce naucza masz chłopie wiedzę..... Po planie Balcerowicza Polska gospodarka dźwigała się 18 lat teraz jest światowy kryzys tak więc to nie zależne jest od nas więc jak jest wszędzie kryzys to kto ma kupować jak nikt niema pieniędzy....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#125 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 05 luty 2009 - 21:25

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Wcale nie zawodówka tylko technikum. I nie pisałem że jestem specjalista tylko ze sie troche orientuje.
A mi chodziło o to że kryzys jest ale wg mnie jest on lekko wyolbrzymiony. I że może Balcerowicz by lepiej prowadził dziś NBP. Bo złotówka okropnie dostaje po d*pie a jakoś decyzji brak(np obniżenie stóp procentowych).
Zapraszam na swój profil

#126 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:25

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? brawo dla milanreal ekonomistom z samoobrony, lpr[itp]szczyglowi i deerowi to proponuje kupic ten cudowny
medalik,ktory jest teraz reklamowany na tym forum.poskutkuje on w ten sam sposob jak wasze przemyslenia.
ludzie jesc musza,chocby mniej[wielu to wyjdzie na zdrowie]zywnosc zawsze sie sprzeda.naturalna selekcja jest korzystna,czesc slabszych ekonomicznie gospodarstw zbankrutuje,ziemia i maszyny bedzie tanio sprzedawana przez komornikow.inni beda mogli powiekszyc gospodarstwa i wiecej produkowac-az do nastepnego kryzysu.kryzys najbardziej dotknie srednie gospodarstwa,ktore przeinwestowaly.pozaciagaly kredyty a teraz nie maja na raty
zadziwia mnie jak ktos na parenascie ha kupuje maszyny.ktore pracuja pare dni w roku.ciagniki z przebiegiem rocznym 200 mtg.wiedza ekonomiczna u polskich rolnikow jest bardzo slaba,wiec trzeba sie uczyc na bledach-oczywiscie innych

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#127 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:33

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Jak na 20 ha ktoś bierze sprzetu z PROW na 250-300 tys to ja pytam kiedy mu to sie zwróci?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#128 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 05 luty 2009 - 22:53

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Kolego nie ucz mnie ekonomi bo powiedzmy że jestem do tego fachowo przygotowany.....

Nie szydzi z samoobrony której akurat zwolennikem nie jestem ale czasy za jej rządów były najlepsze dla polskiej wsi niestety ale to prawda.....

Ja akurat nie narzekam na recesie bo zamiast JD kupiłem tak znienawidzonego pronara (już go spłaciłem) nie mam zadłużenia a oborę buduje za gotówkę wracając do recesji materiały budowlane kosztowały około 35% taniej i tanieją.

Moj znajomy ma 10 ha około 100tyś zadłużenia a teraz kupuje z lini PROF nowy ciągnik DF 80KM i wóz paszowy ostro????

#129 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:56

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Za rok komornik przechwyci tego DF i tak sie pewnie skończy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#130 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:59

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? I na co mu ten wóz paszowy na usługi nim nie pojedzie, to ile on ma bydła na tych 10ha? 30szt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:04

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Przed sąsiadem sie pokaże.

sprzedam

#132 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:07

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? około 40 sztuk nie pojmuje jego poczynani ja mam 50ha i 5 lat temu kupiliśmy pronara i chodzi hihihi

#133 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:13

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Musi mieć super ziemie bo na tym areale to z taką ilością bydła musiał by dokupować masę paszy tylko skąd na to bierze przy opłacalności jaką mamy, nie wiem jak chce wyjść z takiego zadłużenia.

#134 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:23

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Na razie jedynym plusem tego, że złotówka słabnie jest to, że wzrasta zainteresowanie na zachodzie naszym zbożem, ale czy to przełoży się na korzystniejsze ceny dla nas czyli rolników..... chyba niewiele, groszowe sprawy, na pewno na tym zarobią jak zwykle pośrednicy..... na pewno będzie wyższa cena za buraki cukrowe, bo to jest liczony średni roczny kurs euro. Co do Balcerowicza, to powinniśmy dziękować opatrzności, żę trafił się taki człowiek, ktory ta naszą gówni... gospodarkę lat 90tych trzymał żelazną ręką, bo było kilku takich ,,polityków" co chcieli roztrwonić rezerwy walutowe, na chwilowe chlaj dusza i poprawienie się w sondażach, a potem krach rynku kapitałowego, jak np. kilka lat temu w Argentynie. zawsze powinien być człowiek, który będzie ponad tymi politikierami trzymał wszystko w garści. A negatywy słabej złotówki? Droższy sprzęt zachodni i na podzespołach zachodnich , droższe nawozy, droższe paliwo.......

#135 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:32

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? @wlodiw żartujesz czy poważnie gadasz? Bo myślałem że już wszyscy będą po mnie jeździć a tu małe pocieszenie.
Zapraszam na swój profil

#136 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:46

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Dlaczego mam żartować ? Taka jest prawda, finansami państwa powinien kierować ktoś, kto jest twardy i nie ugięty na zapędy polityko i pseudo polityków..... można lubieć i nie lubieć Balcerowicz, mi on tam osobiście wisi i powiewa, ale to mi sie w jego postawie podobało, ze był nieugięty i żadnej opcji się nie kłaniał. A ktoś napisał, ze z powodu zlej polityki było kilka samobójstw pewnie chodzi o wzięte i niespłacone kredyty. Znam kilka przypadków zbyt pochopnie wziętych kredytów, po którychś była powijka i dzień dobry komornik. Ale tak to jest kredyt to jest ryzyko, dlatego naprawdę dobrze trzeba go rozważyć, sam mam teraz kredyt, a zboże idzie za cenę psu na budę.... taki jest żywot rolnika, ze tu nie jest nic pewnego.

#137 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 luty 2009 - 00:10

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? balcerowicz wybitny ekonomista miał taki jeden poroniony pomysł i tego się trzymał SCHŁADZANIE GOSPODARKI poegało to na podnoszeniu stóp procentowych ,a jak wysokie oprocętowanie to za co inwestować, okres jego żądzenia to zmarnowany czas dla naszej gospodarki

#138 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 luty 2009 - 13:32

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Zgadzam się z kolegą wyżej.. popytajcie się rodziców jak wyglądało w praktyce ratowanie gospodarki przez Balcerowicza.. każdy kto miał jakiś kredyt musiał go zwracać od razu bo oprocentowanie rosło w oczach, pozbywano się wszystkiego głównie inwentarza i maszyn, szczęście miał ten kto miał co sprzedać i udało mu się spłacić kredyt. Potem kilka lat trwało odbudowanie tego co zostało zniszczone tą decyzją. Ten kto mówi że warto by było żeby te czasy wróciły nie ma racji.

#139 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 luty 2009 - 19:04

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? moje zdanie jest takie ze za leppera owszem było lepiej ale to napewno nie zasługa leppera i spółki dymającej asystentki partyjne w egipcie. gdyby nie szczęśliwe zbiegi okoloczności to andrzej mogłby pochwalic sie tylko tym ze omało co nie został ojcem najsłynniejszego dziecka w polsce. teraz jak do stołków w MR dostali sie starzy spryciaze z PSL to nam szaraczką zrobią z d..... jesien sredniowiecza. ci starsi napeno pamiętaja jacy to fachowcy są w PSL i jakie genialne pomysły mieli pare lat w stecz. wystarczy spojzeć do kogo należa i od kiedy wieksze firmy rolne. Balcerowicz to stary ekonom ale ja akurat uwazam ze rolnictwo to zawsze miał w tyłku, dostawał pensyjke i to nie mała i jechał według rozrysowanych zresztą juz wczesniej określonych zasad ekonomicznych. Na zdrowy rossądek panowie to tak naprawde jaka partia by nie była to i tak rolnictwo ma za niechciane dziecko albo dojna krowe (stołki, stołeczki) wziąsc te wszeystkie agencje przeciez to maszynki do robienia kasy i naiwniaków a normalnych rolników. Gdyby nasi szlachetni politycy nie robili swoich interesów i nie wpieprzali sie to spraw o których nie maja pojęcia to nam napewno zyło by sie lepiej. sorki za przynudzanie ale normanie drażnią mnie niektore wypowiedzi. Polska do bardzo dziwny kraj i wszyscy z nas o tym wiedza a kazdy polak wie ze jak masz robic uczciwie to pod siebie.
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 luty 2009 - 21:59

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Gdy była susza za Andrzeja kredyty susz owe były niemal na natychmiast a teraz pomoc w postaci kredytów susz owych uruchomiono pare dni temu......ale wedłu szanownych kolegów to na pewno inne cyniki miały w pływ na to..... (no coment)

Panowie w dzisiejszych czasach Balcerowicz dochodzi do władztwa w zakresie bankowości i 50 % rodzin mieszka pod mostem...80 % rolników czuło by oddech komornika na plecach nie wspomnę o "biznesmenach"

Wtedy ludzie bali sie kredytów i mało ich mieli dlatego skutki były średnie wyobraźcie sobie powyższy scenariusz.....??!!