Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika?

176 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 13 grudzień 2008 - 18:50

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Jak złoty słabnie to w eksporcie producent dostanie wiecej złotych za euro czy dolara a sprzeda tyle samo. To powinno podnieść ceny na naszym rynku ale nie koniecznie. Niestety na świecie ceny produktów rolnych spadają !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Dzisiaj, 17:12
  •  

#102 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 16:17

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Aleś odkrył mądrość Bartek. To dużo bardziej skomplikowany mechanizm cenowy niż może się wydawać. Na razie trzeba się cieszyć że cena ropy spada :D Może zejdzie poniżej 3zł :D

#103 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 17:08

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? i podobno mają spaść ceny nawozów od przyszłego roku- oby

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 grudzień 2008 - 19:50

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? nawozy to myślę że spadną bo ost słyszałem że zakłady nawozów maja niska sprzedaż.i się nie dziwie bo jak takie ceny podyktowali to wiadome że część rolników pomniejszy dawki nawozów.a ropa nie spadnie poniżej 3 zł.zleci max do 3,20 tak myślę.bo polskim rafineriom ciągle mało i mimo ze ropa naftowa spadła o ponad 50 % to oni i tak max obniża cenę o 1,5 zł.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#105 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 19:56

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? do 3zl powinnna spasc-byli tacy na forum co twierdzili ze bedzie po 6zl

#106 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:29

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Nie wiele już brakuje do 3zł wczoraj tankowałem na stacji LUKOIL ON 3,36 Pb 95 tak samo to mi sie podoba;)

#107 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 09 styczeń 2009 - 22:06

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Złotówka już dłuży czas utrzymuje sie na niskim poziomie i jakoś niewiedzę wielkich zmian cen, radykalnych obniżek, oprócz tego że cena ciągników poszła do góry hihi
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#108 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:03

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Podziele sie mała dygresją nt reformy KRUS-u. Znów powrócił ten temat i znów oszołomione TVNy mają o czym gderać. Jakąś godzinke temu mówili o tym, i przedstawili dane porównawcze w kategorii 'Rolnicy' i 'Inni'. 1,6 mln ubezpieczonych w KRUSie, 70zł - składka i zarobek - 3300zł... W porównaniu z 'innymi' którzy zarabiają 3000zł.

Redaktorek podkreślił tą różnice, z dość ironicznym uśmieszkiem. I co tu sie dziwić, że miejskie bestie mają takie mniemanie o rolnikach. Nie będe komentować tych 'danych' bo tak to ja też sobie moge powiedzieć,powinni bardziej je sprecyzować. W każdym razie warto dziś obejrzeć wiadomości - ciekawe jak będą komentować tą sprawe.Zdenerwowałam się. Aż mi sie odechciało jeść obiadu :)
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#109 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 25 styczeń 2009 - 22:19

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? by tego redaktorka wziął na gospodarstwo na miesiąc i by mu wszystkie rachunki przychodziły do tego kupno jakis paszy czy cos to by mu się oczy otwarły i tego u moich krewnych z miasta nie lubię dogryzają ze dopłaty mamy z oni itp :) :( :angry: :) :)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#110 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 04 luty 2009 - 21:58

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? EEE tam na miastowego najlepszy sposob ile to sie niezarobi i jak sie niewychodzi na gospodarce to az ich nosi niema sie co denerwowac ;)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:27

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Dziś zł znowu okropnie dostał po d*pie. Stracić ponad 10 gr w ciągu dnia to już przepaść. Myślę że rząd polski niejako dążył do tego żeby złotówka spadła. Wg mnie żeby uświadomić polaków że mamy kryzys i musimy zacisnąć pasa, i żeby przekonać nas do wprowadzenia euro bo jak na razie to do wspólnej waluty nie jesteśmy przekonani.
A wy jak sądzicie? Myślę że ten kryzys jest wyolbrzymiany przez rząd i media. I na dodatek brakuje ludzi żeby coś mądrego zarządzili. Od kiedy Balcerowicz został wyrzucony to na giełdzie panuje chaos. Pierwszo złotówka była za droga a teraz spada na łeb na szyje...
Zapraszam na swój profil

#112 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 04 luty 2009 - 23:19

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Czesi też obawiali się euro a okazało się ze nie było to takie straszne troche im towary podrożały i to wszystko tak słyszałem w wywiadzie chyba TVP
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#113 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 04 luty 2009 - 23:19

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Praecież rząd twierdzi że nie ma kryzysu? Jeszcze bALCEROWICZA nam brakuje zastanów się co piszesz myślisz ,że od kogo ściagnie pieniądze ten sprzedawczyk?

#114 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 luty 2009 - 00:08

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? eee tam kryzysy nam nie straszne przecież na dobrą sprawę jeden wielki kryzys w rolnictwie panuje od przemian w 89r. więc jeden w te czy w te bez różnicy. Osobiście muszę powiedzieć że mam pecha, bo właśnie chciałem ściągnąć samochód a tu niespodzianka euro szaleje. Dzisiaj w wiadomościach mówili że bardzo prawdopodobne że przekroczy 5zł ,ale dopłaty które właśnie zeszły policzone były po 3zł z haczykiem normalnie kraina szczęśliwości

5

#115 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 luty 2009 - 08:19

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? he jak sie taki kurs euro utrzyma albo dobije do 5zł to dopiero dopłat się nabierzemy nie ?

#116 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 05 luty 2009 - 08:35

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? A importowane środki ochrony to będziesz oglądać jak świnia niebo.

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowany przez krolikNH, 05 luty 2009 - 17:27.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#117 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:22

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika?

Praecież rząd twierdzi że nie ma kryzysu? Jeszcze bALCEROWICZA nam brakuje zastanów się co piszesz myślisz ,że od kogo ściagnie pieniądze ten sprzedawczyk?

A co ty masz przeciw Balcerowiczowi?? Leppera żeś się nasłuchał? Wg mnie Balcerowicz to jeden z najwybitniejszych polskich ekonomistów. Zresztą zostało to zauważone bo chyba teraz w UE siedzi i pilnuje finansów.
Zapraszam na swój profil

#118 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 05 luty 2009 - 19:31

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Człowieku ty myśl co mówisz na publicznym forum......
Ile ty masz lat i co ty wiesz o ekonomi....???!!!

Wybitni ekonomiści nie będą brudzić sobie rąk polityką.....

Edytowany przez tommy66692, 05 luty 2009 - 20:16.

Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#119 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 luty 2009 - 20:11

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? ta Balcerowicz wybitny ekonomista, sam znam trzy przypadki samobójstw popełnionych w skutek genialnych posunięć Balcerowicza jakimi między innymi było drakońskie oprocentowanie wcześniej zaciągniętych kredytów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 05 luty 2009 - 20:16

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? mam 19 lat i o ekonomi trochę wiem bo miałem w szkole takie przedmioty:przedsiębiorczość, ekonomia, marketing, zarządzanie firmą. Czyli troszeczkę wiem. A Balcerowicza uważam za wybitnego ekonomistę. Mam takie zdanie. Jego plan po obaleniu komuny był dobry i dobrze prowadził NBP. Ten co teraz prowadzi to chyba widać co wyprawia...
Zapraszam na swój profil