piotr6340

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika?

Polecane posty

milanreal1    319

złotówka idzie w górę więc znowu wszystko będzie tanieć.oczywiście dla rolnika.znowu maja pretekst żeby ceny obniżyć.ale giełda światowa stoi w takim popłochu że jutro czy za parę dni złoty może stracić 2 razy tyle co dziś zyskał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Teraz to najwięcej pośrednik zarabia i handlarz.Kupi taniej a sprzeda drożej kiedyś mój dziadek miał tylko 12 ha troche sie zmniejszyło i miał 1-2 konie normalnie sadził ziemniaki ,uprawa zbóż miał tylko 3 krowy i tam 5-8 świń i za to zakupił ciapka i do niego wiele sprzętów oraz zabudowania postawił


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nam to zawsze źle. euro tanie źle euro drogie źle. Albo za sucho albo za mokro. A za kumuny to mój ojciec traktor kupił ze spłódzielni starego trupa w cenie nowego ale tylko oni dostawali limity więc niech mi jeszcze rak ktoś powie żę było lepiej to zapier. Mojego dziadka pobili na śmierć milicjnci. Za komuny byłeś dziadem pobory do wojska przymusowe jak ktoś sięwychylił z hektarami . Do spłódzielni jak nei przystąpiłeś to też ciebie niszczyli.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

dziś cię zniszczy unia :P

i powiedz mi czym się różni od tamtego systemu poza tym że są prywatni przedsiębiorcy, ceny skupu też ustalają, co masz produkować i ile mówią (limity albo kara), pomoc dla swoich -stara 15 (jak w pzpr). nie twierdzę że te czasy były dobre ale na gospodarstwie szło się utrzymać a dzisiaj mając 8-12 ha zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

No bo czasy sie zmieniaja i trzeba isc do przodu. A nie ze z 12 ha (np.uprawy zboza) utrzymac cala rodzine i najlepiej,zeby nikt nie pracowal poza rolnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Czasy sie zmieniły ale nie wiem czy na lepsze.. z perspektywy naszego gospodarstwa to raczej na gorsze... dziadek dostał 5ha i w sumie nic oprócz tego. Wybudował wszystkie wieksze budynki nie mając praktycznie nic. Ojciec dostał od dziadka 7ha w roku 1985 w pierwszym roku postawil dom za kredyt który spłacił po 1,5 roku, kupił nowy ciągnik i sporo sprzentu za gotówke, kupił 10ha ziemi, nowego malucha:) (trzymał 5 krówek i 20 świnek) i niech ktoś mi powie że nie było wtedy rozwoju. A potem zmieniły sie czasy i co mamy teraz 20ha, 30sztuk bydła które nie przynosi żadnego dochodu. I jak ja mam uwierzyć że teraz jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Unia chce doprowadzić do tego aby tu zniszczyć Polskiego rolnika a kiedy już się całkiem Polski rolnik wykończy to unia sprowadzi swojego obszarowca i kasę będzie trzepał a Polski chłop będzie musiał u niego robić za byle pieniądze


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie tyle żeby przejąc polskie rolnictwo ale zniszczyć. Wtedy wejdą tu ze swoimi produktami które so w 50% chemio odświeżano 5 razy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

tak juz jes w sklepach. wiekszosc produktow to chemia. ja juz widzialam w sklepie zolte(cytrynowe) pomidory, fioletowa paryke. i niech ktos powie ze to naturalnie uroslo.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proksima    0

bo oto chodzi caly czas tym naszym kaczkom w rzadzie i tym w brukseli zeby polskie rolnictwo doprowadzic do ruiny

 

wtedy unia wprowadzi swoje produkty naszprycowane chemia i innymi swinstwami ceny same beda ustalac bez zgody nazego

 

rzadu a wtedy te nasze barany zrozumieja swoja krzywde jaka wyrzadzili polskiemu rolnikowi ale to juz bedzie za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nie gadajcie takich głupot że zniszczą polskiego rolnika.oni dążą do tego że gospodarstwo rolne będzie się opłacać przy areale ponad 100 ha.mój dziadek za komuny zaczynał od 0 a skończył na 15 ha swoich i z 10 ha dzierżaw.a dziś ojca nie jest stać żeby ziemie dokupywać.ziemia jest taka droga że stać tylko takiego rolnika co ma z 10 razy więcej ziemi ode mnie.za parę lat zobaczycie będą funkcjonować tylko wielcy rolnicy co dają ogromne ilości nawozów i ta żywność nie nadaje się do jedzenia bo to jedna wielka chemia.kuzynka rok temu pojechała do Niemiec to powiedziała że zagranicznego jedzenia nie da się jeść.bo to nie są prawdziwe plony tylko masa nawozów w nich zawarta.

 

a później dziwić się że na zachodzie jest taki wysoki procent ludzi otyłych i chorują na coraz to dziwniejsze choroby.na zachodzie takie te środki chem. stosują że nie dziwota.kiedyś zamiast nawozów dało się obornik zamiast oprysków była graca zamiast jakiś mączek kostnych była ospa ze zboża.ludzie jedli słoninę wszystkie najtłuściejsze części i nikt nie miał problemów z np cholesterolem.

 

Nie piszemy posta pod postem, używaj opcji EDIT!

Edytowano przez krolikNH
Łączenie postów

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
bo za gierka wybudowales od podstaw cale gospodarstwo dom obore stodole garaze i to wszystko robili za wlasna kase a teraz postaw to wszystko za własna kase nie ma h...

Zgodze się w 100% Tata przejoł po dziadku gospodarstwo w 1978 roku przez pierwsze 3 lata robił jak było ale w 81, powiedział dosć, kupił T25, pobudował chlew garaż, ziemi dokupił, i szło i to nawet lepiej niz teraz bo teraz to ledwo co nazbieraliśmy na używaną sipme z SKR a wtedy wszystko nowka kupowane było i to było tak że jechało się ze świniami a wracało z czymś i szło i to lepiej niz teraz, najgorszy okres to był po 89 roku. Te strajki ale potem się unormowało i dalej szło ale ta Unia to moj tata od początku wiedział, że to bedzie nie wypał. Dopłaty dali -dali ale 3 krotnie je zabrali więc powtarza że mogło zostac tak jak było przed 2004 rokiem


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jakby ceny nawozów i innych środków ochrony roślin tak nie zdrożały to te dopłaty coś dały.a teraz to u mnie 3/4 dopłaty idzie na nawozy.pierwszy jak dopłaty dostałem to kupiłem rotacyjną i opryskiwacz.a teraz nie da się już z dopłat uzbierać np na sipme.mam chęć kupić tylko ciekawe ile będę zbierał.z dopłat trochę zostanie a prasy drogie...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
Czytam komentarze chwalące komunę i własnym oczom nie wierzę!!!

Jakie przywileje?! Co z tego, że wszyscy mieli kasę skoro nic za nią nie można było kupić, bo w sklepach nic nie było! Pod koniec lat 80-tych jak trzeba było zrobić kapitalkę w C360 to części do tego ze Szczecina trzeba było kombinować!!! (spod Wrocławia pochodzę)!! Nie kupować tylko załatwiać.

 

Węgiel do Ruskich za bezcen oddawaliśmy!! w latach70-tych Gierek zaciągną za granicą ogromne kredyty które do tej pory spłacamy i między innymi dla tego jest jak jest. Tuż po wojnie USA wepchnęło w kraje zachodniej Europy miliardy dolarów, a Ruscy w nas tylko Marksa i Lenina!! Wszystkie najważniejsze decyzje dotyczące Polski i Polaków były podejmowane w Moskwie!!

 

Cały rynek był prowadzony według nierealnych do wykonania zasad!! To wszystko musiało się w końcu załamać!! I tak mamy szczęście. Przecież to mogło się skończyć jak na Białorusi czy Ukrainie. Tam to dopiero jest bieda i jest źle!!

 

Ciekawe ile osób z Waszych rodzin było aresztowanych, czy spałowanych przez S.B. czy ZOMO??

 

Nie uciekajcie z lekcji historii to się dowiecie czy tak słodko i za***iście się żyło w PRL!!

 

Prawie zapomniałem. W takich krajach jak Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa itp w ogóle nie było prywatnych gospodarstw rolnych. Takie pojęcie nawet nie istniało, były tylko kołchozy, czyli nasze PGRy. U nas władza ludowa też do tego dążyła.

 

W czasie rządów PZPR dobrze żyło się tylko znaczącym coś w tej instytucji członkom.

 

przeczytajcie to jeszcze raz ze zrozumieniem!!!

Siemianow chwyciłeś rzecz za jaja ściskam Twoją dłoń


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Miałem nie dawać riposty na post @siemianow, ale @fenol przebrałeś miarę. Głupota i bezmyślnośc ludzka ma bezkres oceanów :P .

 

Po pierwsze zanim powtórzysz po raz któryś tę opinię radzę użyć mózgu (to nie boli).

 

Nie chcę chwalić komuny bo to nie był cudowny ustrój tak samo jak obecny. Który ma, czy miał więcej plusów czy minusów o tym nie chce dyskutować. Odniosę sie tylko do tez zawartych w poście @siemianow.

 

Wszyscy mieli kasę tylko nic w sklepach nie było - to powiedz mi jakim cudem całe osiedla domków jednorodzinnych powstały w miastach, gdzie matka nie pracowała, trójką dzieci była w domu i popołudniami, fakt że przez 5 ale dom z jednej pensji ojciec wybudował. Zapytaj się rodziców ile ciągników przychodziło na gmine do rozdziału, a ile dzisiaj kupue się na terenie gminy (minimum 5 razy więcej za komunę). Fakt komuna za dużo kasy ludziom dała. Odebrała by ludziom tak jak dzisiaj demokracja i tez pólki byłyby pełne. A na dowód tego przypomnij sobie jak wprowadzano VAt na maszyny rolnicze, czy szło kupic ciągnik, miałeś pieniądze i ciągnik był owszem ale za rok :) .

W samym roku 80 nic nie było w sklepach bo wszystkie fabryki strajkowały to skąd to miałoby to niby być ?

 

Wegiel za bezcen ruskim oddawalismy to fakt, zgadzam się z tym. Tylko wszyscy zapominają że ropę od ruskich, maszyny rolnicze i stal też dostawaliśmy za bezcen :) . Zapytaj sie tych co wysyłali polską żywnośc za komuny do zsrr, jak była jej jakośc ? Pakowali co sie dało i nikt się nie pytał o jakość :) .

 

K...a i przestancie opowiadać że Gierek ogromne kredyty pozaciągał :) . Zajrzyj w dokumenty i przejrzy liczby. Gierk nie zaciągnął nawet 20 mld$, tylko że ile fabry, szpitali powstało. Do roku 1990 tego długu narosło niecałe 37 mld $ (głownie dzięki starjkom bo jak fabryki stały to nie było pieniędzy na spłatę), a wiesz ile obecnie nasz kraj ma długu - ponad 250 mld$, niebudując fabryk (zamknietych masa fabryk i szpiatali), tylko prywatyzując i sprzedając wszystko po komunie (fabryki ziemie państwowoą).

 

Rynek był prowadzony według nierealnych zasad za komuny, to prawda - a demokracja to sa realne zasady. Wszystkim miała rządzić niewidzialna ręką rynku. A co powiecie na obecny krach na świecie. Te dofinansowania banków - toż to SOCJALIZM w czystej formie. Lenin z radości to się w grobie przewraca i zaciera ręce :) :) :) .

 

Prawda co do ZOMO UB, SB to było s.........two .

 

Tak jak napisał ostatnio red Maziarski w POLITYCE komune najzagorzalej zwalczają dzisiaj CI którzy tamtych czasów nie znali lub w tamtych casach byli jak najdalej od walki z komuną.

Ci co przeżyli tamte czasy i w tamtych czasach zwalczali komunę już tak kategorycznie źle o komunie się nie wypowiadają.

 

Zapraszam do rzeczowej polemiki na argumenty a nie na racje i inwektywy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

...na racje i inwektywy...

dzieci-dodatki takie że pracować nie trzeba było no proszę jak pięknie komunę było stać-ale jak już miałeś 1ha to byłeś kułak , traktory i maszyny rolnicze ile cielaków ile świń trzeba było "podarować" i w ilu miejscach posmarować aby go mieć i to jeszcze taki chłam jak ursus ale pewnie zupełnie nie miałeś z tym problemu bo prymarnie były dla partyjniaków, "fabry" stały bo jeść nie było co przecież w gdańsku zaczęło się od braku chleba! i to dlatego "fabry" stały bo w sklepach ocet i herbata! a co robiły ekspedientki? na drutach swetry albo krzyżówki rozwiązywały a spróbuj o coś zapytać...mięso na kartki do kolejki wstań w nocy albo wynajmij stacza, pieprzony budyń dla małych dzieci i trzeba stać w kolejce a te wspaniałe "fabry" to ruiny zbudowane byle jak, zapraszam to szkół "tysiąclatek" i do przychodni w Kożuchowie w woj lubuskim za 2 lata ją zamkną bo się przewraca popatrz na te wspaniałe komunistyczne bloki jakie są koszmarnie krzywe... ludzie pracowali w "fabrach" produkowali pralki, lodówki, samochody a w sklepach nie można było tego kupić. ile jest teraz samochodów skąd się one wzięły? miałeś samochód za komuny? fiacik na talony i to w losowaniu, pieprzone buty do ślubu trzeba było wygrać! pewnie familia w partii to nie narzekałeś i prześladowania tez cię nie dotknęły wiadomo że swoich ludzi nie ruszą...dziadziuś ci chyba wszystkiego nie powiedział pewnie "przebrałeś miarę"


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Mój dziadek miał 5ha i nie był żadnym kułakiem, ojciec za komuny jeszcze powiększył gospodarstwo i nie było z tym problemu. Nie dawał żadnych łapówek i dostał talon na ciągnik.. zresztą każdy dostał tylko musiał odczekać trochę. A teraz mogę sobie pooglądać nowe ciągniki bo o kupnie mając 20ha można pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

może już przestańcie z tą komuna.zacząłem temat i rozpoczęła się wojna argumentów.może powróćmy do głównego tematu forum bo zaciągnąłem kontrowersyjny temat i ta debata trochę przypomina obrady z sejmu w której sam brałem udział.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@fenol

Ty jesteś modelowym przykładem jak mozna ludziom sieczkę z mózgu zrobić. nawet nie chce Ci sie przez chwilę pomysleć.

Moża i trza było posmarować ale w wartościach bezwzględnych było o wiele więcej maszyn i ciągników rolniczych produkowanych.

Ten chłam ,,ursus" robili twoi rodacy czyli np: twoi rodzice. Chyba że nagle twoja rodzina pojawiła się dopiero po transformacji.

Jezeli w sklepach nic nie było, pomocy społecznej nie było to napisz mi ilu wtedy było bezdomnych i głodnych ?

Masz rację fabryki i przychodnie budowano byle jak, to pokaż mi co teraz buduje demokracja ? I jak wspaniale.

produkowali ludzie w fabrykch i nie mozna było tego kupić - to w kosmos to wysyłano ?

Wiesz ale żeby coś zdziałać w partii to trzeba było coś umieć i sobą coś reprezentować. Nygusów i nieuków na kierownicze stanowiska do partii nie brali.

 

A swoją drogą skąd w takim młodym człowieku tyle nienawiści i pewnie chrześcijanin ?

 

A kto był bystry to i za komuny dawał sobie radę i teraz sobie daje. Tylko ofermy dziejowe zrzucają wszystko na innych, na czasy, że podgórkę, że pod wiatr.

 

Mam jeszcze do Ciebie pytanko dlaczego nie wyrzucisz tego sprzętu rolniczego śmierdzącego komuną na złom i nie kupisz lśniące zachodnie cacuszka ?

Mój ostatni post w tym temacie. Koniec OT.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Fenol a ja się z tobą zgadzam, co było to se ne wrati i nie bedzie że za litr mleka kupi się litr rop itd. Świat idzie na przód i jak kiedyś obrabiało się 5 ha koniem, potem 15 ha c360 tak dziś 100 ha ciągikiem o mocy 160 km, Nowe technologia powodują intensyfikację produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztu produkcji i dotyczy to w takim samym stopniu zarówno rolnictwa jak i przemysłu. Produkuje się coraz więcej mniejszym nakładem pracy ludzkiej i tego nie da się zatrzymać jak chce się żyć na wyższym poziomie tak jak mieszkańcy Europy zachodniej. Co niektórzy chcieliby by czas stał w miejscu i cieszyć się mamy ciapkiem zakupionym na talon. Ciekawe dlaczego nie wspomnicie o PGR i sposobie tam prowadzonej gospodarki. Czy myślicie że gdy byśmy nie weszli do Unii to ceny nawozu, ropy i środków ochrony stały by w miejscu, napewno nie, mielibyśmy te same ceny co dziś i zboże byłoby w takiej samej wysokości patrz: UKRAINA, ROSJA. Dziś mamy dopłaty, programy rolnośrodowiskowe, modernizacja itp. To, że nie każdy z nich skorzysta to tak jak z przedsiębiorstwami, nie wszystkie się rozwijają, wiele niestety upada. To w jakim stopniu skorzystamy z tego co nam daje Unia zależy tylko od nas samych i niestety od tych których wybieramy do rządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

tylko korzystaj z tych programów gdy żyto po 300 kuku mokra <200zł/t (chyba że zaciągniesz kredyt i niech następni się martwią). ursus żaden cud ale daje radę a dzisiaj mamy MF DF JD i co z tego jak głupia pompa kosztuje 3tys (10t żyta) zaj...sty przelicznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to że dziś maszyny są takie drogie to myślę że to po części wina naszego państwa.dziś ursus to są składaki zetorów fergusonów.dziś ursus praktycznie nie produkuje ciągników co wszystkie części są z ursusa.po obaleniu komuny polski rząd zniszczył FMŻ.przyszły bardziej luksusowe kombajny z zachodu dużo droższe a na polskich wsiach i tak najczęściej w żniwa jeżdżą bizony.mimo że FMŻ upadł ok 18 lat temu to i tak bizon to najpopularniejszy kombajn.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj