Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika?

176 odpowiedzi na ten temat

#81 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9022 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 listopad 2008 - 19:21

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? zanim oni rozlicza dopłaty na przyszły rok to sytuacja może się jeszcze wiele zmienić.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Dzisiaj, 07:46
  •  

#82 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4467 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 10:30

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Choćby złoty był słaby czy mocny to i tak polski rząd zrobi tak zeby rolnikowi dac po d*pie...
W tym kraju nie da sie godnie życ i nie dziwie sie tym co wyjeżdzają za granice bo tak jak w polsce nigdzie nie ma!!

Moze lepiej by było gdyby niemcy zajeli nasze terytoria-na pewno lepiej by sie żyło.
Rolnictwo we Francji jest najgorsze w europie, ale dostają takie dopłaty do 1ha co polski rolnik z 10ha-jak nic sie nie zmieni to za kilka lat w polsce rolnikow bedzie bardzo mało.

#83 Share proksima

proksima

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 14:35

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? tommy66692 swiete slowa kolego rzad nic nie robi zeby pomoc polskiemu rolnikowi dla rzadu najwazniejsze sa stocznie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9022 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:26

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? kurde ludzie zróbmy strajk to głośno będzie.może wtedy zwrócą na nas uwagę.i tym z unii też by można by pokazać do czego polski rolnik w desperacji jest zdolny.tylko jak....
Zapraszam na swój profil

#85 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5247 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:42

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? Tutaj to nawet i strajk nie pomoże...

KS Falubaz

#86 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 22:59

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? strajk??? po co???? przeciez wiekszosc z was jest zadowolona
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#87 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 07 listopad 2008 - 23:17

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? sprawa jest prosta mocna złotówka powoduje ze nie opłaci się nikomu z poza granic kupować od nas nic jeśli można ze stanów kupić taniej. Co z tego że rosja otworzyła granice na nasze mięso jak tam juz weszły firmy z azji i kazdy z nas dobrze wie że nie pozwola sie wygonic z tego rynku. W efekcie tego mamy nadprodukcje a następnie spadek cen surowca typu mleko wieprzowina i co gorsza dla nas wzrost cen środków do produkcji jak nawozy paliwo. skończy sie to tym ze część z nas odpadnie z tej gałęzi jaką jest rolnictwo i będzie musiała poszukac innego dochodu. co do rządu to oni tym się nie przejmują czy jest dobrze dla rolnika czy zle fakt przypomną sobie o nas przy okazji wyborów ale to juz bedzie za pózno dla wiekszości rolników. rzeczywistośc smutna ale prawdziwa :lol:

#88 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4467 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 10:37

strajk??? po co???? przeciez wiekszosc z was jest zadowolona

Mam takie wrażenie że czytasz forum, ale swoje wypowiedzi wyciągasz z pod ziemi :lol:

Ciekawo co bedzie teraz z nawozami, już sie nie oplaca ich kupować a co dopiero jak jeszcze ceny podskoczą.

#89 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9022 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 19:06

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? ja tam nawozy już kupiłem.wole nie czekać na dopłaty bo wtedy dopiero będą drogie.trochę kasy odłożyłem i kupiłem.nie rozumiem wypowiedzi banan575.wszyscy narzekają że sytuacja delikatnie mówiąc nie jest ciekawa a ona że jesteśmy zadowoleni.chyba następny problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Zapraszam na swój profil

#90 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 19:15

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? problem w tym że mamy kryzys gospdoarczy i spowolnienie a co za tym idzie spada rentowność firm oraz sklepów i juz podobno tesco i inne markety zapowiedziały ostre cięcia cen dla dostawców taz żeby utrzymać sprzedaż i być liderem na polskim rynku podobno tesco w nowym cenniku dla firm proponuje ceny za mięso, produkty mleczne itd o 20-30% niższe niż te obecne i tak juz bardzo zaniżone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 23:35

tommy66692 swiete slowa kolego rzad nic nie robi zeby pomoc polskiemu rolnikowi dla rzadu najwazniejsze sa stocznie

Panowie pochlebiacie temu rządowi mówiąc że to ich wina że w polskim rolnictwie dzieje się źle.To by świadczyło że mają jakiś wpływ na gospodarkę.Ale prawda jest bardziej okrutna.Ta fura jedzie sama.Oni nie kontrolują żadnej dziedziny gospodarki a tymbardziej tak skomplikowanego tworu jak rolnictwo.A do czego się dotkną to spieprzą .Więc może lepiej nie prosić ich o pomoc bo może być jeszcze gorzej. :lol:

#92 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9022 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 16:34

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? może i racja.pisiory gospodarki w ogóle się nie dotykały i gospodarka dobrze stała i rolnictwo też lepiej stało.droższe mleko itp.chociaż z drugiej strony to sam nie wiem czy to dzięki kaczkom tak było czy po prostu fuksa mieli.
Zapraszam na swój profil

#93 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 13:19

może i racja.pisiory gospodarki w ogóle się nie dotykały i gospodarka dobrze stała i rolnictwo też lepiej stało.droższe mleko itp.chociaż z drugiej strony to sam nie wiem czy to dzięki kaczkom tak było czy po prostu fuksa mieli.

oczywiście, dzieki PiSowi był zakaz eksportu żywności do Rosji... teraz można na głowie stanąć a i tak miesa Rosja nie kupi bo ma swoich dostawców, którzy nie robią im koło d*py na arenie miedzynarodowej, PiS zachowywał się jakby Polska była pępkiem świata, wtrącali sie do wszystkiego a zachód i Rosja pokazali nam po fakcie że tak naprawde to mają nas gdzieś i świat sie nie zawali jak nie kupią od nas mięsa

#94 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9022 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 16:14

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? tylko wiesz ja za kaczkami nie jestem.o nich już wcześniej pisałem.mam nadzieje że te 2 lata prezydentury kaczki miną szybko.nawet cesarz japoński na wieść o przyjeździe kaczki się rozchorował.
Zapraszam na swój profil

#95 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 16:08

mam nadzieje że te 2 lata prezydentury kaczki miną szybko.

A kogo sobie wyobrażasz na fotelu Prezydenta w takim razie? Hmmm może Tuska, bo przecież taki ładną buzię ma... Nie wiem jak wy myślicie, ale dla mnie PiS to najmniejsze zło dla Polski i Polaków. Rządy PO-PSL jak na razie nie przyniosły nic pozytywnego.

#96 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 845 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2008 - 16:38

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? no niestety, nie ma konkretnej lepszej opcji w wyborach. PiS to zawala polityką wschodnią, ten program "studio wschód" czy coś to już całkiem antyrosyjska nagonka, nic dobrego na siłę się nie zdziała, zwłaszcza z silniejszym.

postkomuna?? jeszcze gorzej SB-ków jest dużo na stanowiskach. to byłoby jeszcze więcej, i człowiek się z tego śmieje, dopóki takiemu się człowiek nie narazi, bo wtedy się cuda dzieją

PO-PSL?? cudów nie zdziała, oby tylko bardziej nie popsuli, choć z pomostówkami to mają rację, bo kto ro widział mieć 3 razy więcej emerytów i rencistów niż średnio cała unia, kto na to wszystko narobi?

z tego co mnie najbardziej hamuje, to cena nawozów, środków ochrony, nijak się to ma do uzyskiwanych dochodów, niektóre chore przepisy,

#97 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9022 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 19:11

A kogo sobie wyobrażasz na fotelu Prezydenta w takim razie? Hmmm może Tuska, bo przecież taki ładną buzię ma... Nie wiem jak wy myślicie, ale dla mnie PiS to najmniejsze zło dla Polski i Polaków. Rządy PO-PSL jak na razie nie przyniosły nic pozytywnego.

szczerze to nie widzę polityka który mógł by zostać prezydentem.najlepiej żeby ładnie się prezentował żeby Polski za granicą nie ośmieszał.a kaczka bije rekordy jeszcze kłóci się o wszystko i wszędzie.100 razy bardziej wolałem Kwaśniewskiego jako prezydenta.
Zapraszam na swój profil

#98 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 14:39

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? @milanreal1

Nie chcę się wdawać w dyskusję na temat polityki, ale wolę Kaczyńskiego od komucha.

#99 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9022 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:29

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? mi szczerze tez nie chce się o polityce gadać.polscy politycy prawie jak polska piłka poniżej dna.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 12:39

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika? I tak jak w polskiej piłce nie zanosi się w najbliższym czasie na poprawę...