Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki model pomocniczy?

99 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 październik 2008 - 17:49

Jaki model pomocniczy?

W pierwszej ofercie miałem wpisanego nh td60d ale to było nie przemyślane. Najpierw miałem brać CXLa Ale odstraszyła mnie trochę cena. Później było lambo r2 i nh t4030 ale Kubota ma lepsze wyposażenie a o lambo słyszałem kilka niepochlebnych opinii :P

jakich opini? :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki model pomocniczy? Dzisiaj, 01:41
  •  

#62 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 31 październik 2008 - 17:51

Jaki model pomocniczy? Było coś że w ciężkich pracach dużo palą i mają zawodne podzespoły itd. Nie do końca w to wierzę ale wolałem nie ryzykować...

A nikt na agrofoto nie jest posiadaczem tej Kuboty bądź innej o podobnej mocy?

#63 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:43

Jaki model pomocniczy? xmen miał model m8540 na testach

tu możesz przeczytać jego opinię
http://www.agrofoto....image96347.html

#64 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 13:14

Jaki model pomocniczy? No no to mi trochę namieszało w głowie... Spore te spalanie. I to o o zapytałem tam ile może kosztować najmniejszy nh z serii t5000 w podstawowej wersji. A może ktoś miał inne wrażenia z jazdy tym ciągnikiem?

Piszcie bo muszę się jak najszybciej tego dowiedzieć. Ale użytkownicy tej Kuboty nic nie mówili o dużym spalaniu czy innych większych wadach. A jak na ten silnik po prostu nie możliwe jest aż tak duże spalanie. Jeździłem m7040 i nie miałem żadnych problemów ze zmianą biegów po prostu trzeba się przyzwyczaić do krótkiej dźwigni.

#65 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 22:15

Jaki model pomocniczy? xmen pisze o zgrzytach przy zmianie przełożeń reduktorem a nie zmianie biegów. Ja jeździłem modelem m6040 (taki zamierzam kupić :) ) i tak jak wcześniej pisałem, w "moim" też dźwignia od reduktora dość ciężko pracowała zaś sama zmiana biegów była już ok.

Przy okazji uważam, że m60xx i m70xx beznadziejnie wyglądają na kołach 28 calowych i warto zamówić go na większych kołach. Dla przykładu:

http://www.allegro.p...9540_m108s.html

i

http://www.agrofoto....image71464.html

#66 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 07:06

Jaki model pomocniczy?

Było coś że w ciężkich pracach dużo palą i mają zawodne podzespoły itd. Nie do końca w to wierzę ale wolałem nie ryzykować...

A nikt na agrofoto nie jest posiadaczem tej Kuboty bądź innej o podobnej mocy?

duzo tzn ile? to że ciągnik 70km w lekkich pracach pali tyle samo co i ciagnik 35km (lampo 70 jak ma lekko pali tyle co 2812) to nie znaczy że w polu będzie również spalał tyle samo, to że ciągnik jak ma lekko ejst oszczędny a jak obciążony pali dużo wiecej to raczej dobrze świadczy o lampo, zajrzyj do galerii jakie maszyny ciągająlampo i rollerki, porównaj sobie spalanie do zetora 7245 lub 6340 prxecież to ciągnik prawie 70km i do tego na szybkiej skrzyni, jakoś nie wydaje mi się żeby nh td 70d palił mniej.
Normalne że przeciążany ciągnik spali więcej, dlatego jeszcze raz polecam r2 86 target, lub agroplusa 87, ciągnik mały bardzo zwrotny lekki i piekielnie mocny 4T z powerboost który ma moc chwilową ponad 90km, do tego obciążniki na przód i nie będziesz już chciał na proximę wsiadać :)

#67 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 13:27

Jaki model pomocniczy? Tylko ile trzeba dać za tego agroplusa albo lambo... :)

#68 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 14:50

Jaki model pomocniczy? dokładnie nei wiem zależy ile wytargujesz coś ze 110-120 tyś zależy też od wyposarzenia jakie potzrebujesz, czy klima jest ci potrzebna rewers chydrauliczny itd, najtansza wersja target 76 -86 (moim zdaniem nieźle wyposarzona jedyny mankament brak obić na błotnikach i haków cbm oraz ylnej wycieraczki) za 110-115 tys powinieneś dostać :)

#69 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 16:17

Jaki model pomocniczy? Dziś znowu był u mnie przedstawiciel firmy i mówił że testowali dla jednego rolnika niedaleko mnie (nawet zaprosili mnie i tatę) Kubotę m7040 z pługami 4x 40 i talerzówką 3m z wałem. Powiedział że poszedł nawet nie jęknął. Zrobił samą talerzówką 3 ha i spalił chyba ok 70l ropy

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 16:28

Jaki model pomocniczy? ile spalił!!!!! :)

http://www.agrofoto....image65190.html to może takie coś!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 16:55

Jaki model pomocniczy? Sorry. Oczywiście jak zawsze pomieszałem. Myślałem o tym który mam brać i taki napisałem. To był M8540 I zrobili 3 ha ta talerzówką a poza tym tymi pługami orali (nie wiem ile ha). Wszystko trwało od rana do gdzieś 17 00

Ciekawe ile mogą kosztować większe koła do m7040?

#72 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 19:26

Jaki model pomocniczy?

Dziś znowu był u mnie przedstawiciel firmy i mówił że testowali dla jednego rolnika niedaleko mnie (nawet zaprosili mnie i tatę) Kubotę m7040 z pługami 4x 40 i talerzówką 3m z wałem. Powiedział że poszedł nawet nie jęknął. Zrobił samą talerzówką 3 ha i spalił chyba ok 70l ropy

zakładając ze zaczeli pracę o 8mej to mamy 9 godz ale przecież musiały być jakieś przerwy na przeczepianie jakaś przerwa na fajkę czy coś tam także załóżmy 8 godz cięzkiej pracy to daje 8,75l/godz a w praktyce pewnie z 9-10l/godz bo jakos nie wydaje mi sie żeby i te 8 bitych godzin ciągnik pracował, jak na mój gust to jest raczej duże spalanie, bo jakos nie wydaje mi się zeby ktos pierwszego dnia obcym ciągnikiem cisnoł 100% możliwości ciągnika bo pewnie orka była na niższym biegu a talerzowanie podobnie, pozatym każdy nawrót i praca to większe przerwy i wszystko pomału (wiem to po sobie) także jak na mój gust to ta kubota powinna mniej zechlać

#73 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 19:51

Jaki model pomocniczy? Nie mówili mi dokładnie co i jak i ile trwało. Ale ciężko musiało być bo sam pług 4x 40 ma zapotrzebowanie większe niż 85 koni. Właśnie chodzi o to że ten gość chciał zobaczyć do czego zdolny jest ten ciągnik więc wydaje mi się że raczej było ciężk
o

#74 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 19:58

Jaki model pomocniczy? he taki eksperymenty nigdy nic dokładnie nie pokażą, trzeba w ciągnik się wczuć i kilkaset mtg popracować żeby można było potrafić wykożystać w 100% i do tego nie zaccheblowac, ja jak bym dostal na testy taką kubotę wolał bym sprawdzic w lekkich pracach latać w transporcie cały dzień i zobaczyć ile spali, przynajmniej przy chodowli to by mi więcej powiedziało o ciągniku i przydatności, przynajmnie w moim gospodarstwie

#75 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 20:01

Jaki model pomocniczy? Jeżeli zamówisz od razu na większych kołach, to pewnie jak dobrze będziesz gadał, to dostaniesz w cenie lub za niedużą dopłatą. Tak mi się wydaje. Tylko od razu trzeba w zamówieniu zaznaczyć rozmiar kół. Ja biorę na wąskich (11,2/12,4) i diler powiedział, że dostanę w cenie tylko wcześniej muszę się określić.

#76 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 20:01

Jaki model pomocniczy? Możliwe. U mnie ta kubota nie będzie miała ciężko bo będzie głównie pracować przy belarce i w transporcie

#77 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 20:12

Jaki model pomocniczy? Nie wiem jak jest z tym spalaniem w serii m40, ale u znajomego w modelu 5700 w lekkiej robocie pali tyle co w 3512.

#78 Share sasza

sasza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 09:26

Jaki model pomocniczy? A jak z częściami do Kuboty? :) ja miałem kombajn sampo,no i go sprzedałem z powodu braku części.Teraz chce kupić forszaja 512,albo516.może ktoś wie który mniej awaryjny jest???

#79 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 09:35

Jaki model pomocniczy?

Nie wiem jak jest z tym spalaniem w serii m40, ale u znajomego w modelu 5700 w lekkiej robocie pali tyle co w 3512.

tylko że ta 5700 jest niewiele silniejsza od 3512 i ma silnik euro 2 a może i euro 1, a ta nowa M8540 jest euro 3 pozatym mało to małe koła drogie jak cholera i pali dużo, przeciez za te pieniądze co za m8540 byłby agrofarm w najlepszym wyposarzeniu lub jd 5720.

ps. he niby ta kubota chodziła z 4x40? chyba na 15 cm :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 15:36

Jaki model pomocniczy? To była orka zimowa na normalnej głębokości. Jakoś nie wierzę żeby m7040 dużo paliła... Serwis jest pełny i zapewniali mnie że części będą mieli wszystkie w razie czego. Skoro ma euro III to ma mniejszą emisję spalin i w rezultacie mniejsze spalanie. A ME5700 ma prawie 63 konie więc 16 koni to jest różnica :)

Dodaj odpowiedź