Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki model pomocniczy?

99 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 październik 2008 - 20:16

Jaki model pomocniczy? Moja Proxima ze standardowymi obciążnikami waży ponad 4 t a Forterra o 10 Km silniejsza waży chyba 4550 więc w tej samej mocy ta waga nie byłaby dużo większa...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki model pomocniczy? Dzisiaj, 03:47
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 październik 2008 - 20:17

Jaki model pomocniczy? dobra juz nie zaczynajcie z timi masami bo to nie ma sensu i nei o to tutaj chodzi, a koledze @kondzik to jak na mój gust to zależy na małym zwrotnym ciągniku i doskonale go rozumiem jeździłem po placu r2 76 i różnica jest przeogromna ta r2 76 zwrotność i gabaryty podobne jak c 330 czy mf 255 kruciutki skrętny wąski i nisko się wsiada a to że lekki czy ciężki to przynajmniej moim zdaniem jest nieistotne bo można na przód położyć 240 kg i też jak trzeba będzie to sobie poradzi.
Ta kubota jest ok, a jak nie kubota to co innego zamierzasz brać @Kondzik? (agroplusa?)

#23 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 październik 2008 - 20:27

Jaki model pomocniczy? Dzięki za zrozumienie. O to mi chodziło :P. Myślałem bardziej nad lambo r2 66 lub 76 ale kubota w standardzie ma chyba lepsze wyposażenie

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 październik 2008 - 20:38

Jaki model pomocniczy? to ile wołają za tą kubotę? jeśli chodzi o lambo r2 to po pierwsze ciekaw jestem jak te zawirowania na rynku waltutowym wpłyną na cenę tych ciągników, a po 2gie są wersje target już niexle wyposarzone więc po co przepłacac, jeśli chodzi o wersje 66 czy 76 to już kwestia wybory czy 4ka bez turbo czy 3jka turbo jak na pomocniczy to może i 66 ale ja zamierzałem się na 76 bo zawsze to w ciężką robotę można puścić, ja jak bym był na Twoim miejscu brałbym 76 a nawet ten najmocniejszy 86 ze względu na samą masę własną spalanie powinno być mniejsze od proximy, po 2gie masz moc i możesz awaryjnie czepiać graty od proxy, po 3cie cena jest najwyżej z 5-10 tyś wyższa od 3 cylindrówki a masz w standardzie większe koła i te 87km

#25 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 październik 2008 - 20:42

Jaki model pomocniczy? Wiem o tym ale większy niż 70 KM mi nie potrzebny. Za kubotę coś koło 115 tyś. Ma w standardzie klimę i rewers hydrauliczny :P

#26 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 26 październik 2008 - 10:54

Jaki model pomocniczy? Opowiedzcie coś więcej o tej Kubocie.

#27 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 październik 2008 - 12:28

Jaki model pomocniczy? A co chcesz wiedzieć?
Ja sam przymierzam się do zakupu modelu M6040 więc się trochę interesowałem.

Jest to nowy model, więc trudno powiedzieć jak będzie się użytkował w praktyce, natomiast ma wiele zalet które mi się spodobały. To mi.in w standardzie obciążniki, fotel pneumatyczny, cbm-y, rewers hydrauliczny, klima, biegi pełzające no i świetny skręt (prawie taki jak w c-330 ). Dodatkowo co ciekawe ciągniki prawie w całości przyjeżdżają z Japonii. Mają 2 lata gwarancji i cenę w PLN. Ciągniki są w kraju, więc kurs euro nie powinien mieć bezpośredniego wpływu na cenę, no chyba że wprowadzą podwyżkę , bo konkurencja będzie miała wyższe ceny. :P
Ciągnik ma też parę mankamentów np. dość ciężko pracująca skrzynia, ale tylko przy zmianie pomiędzy poszczególne zakresy, dość mała kabina i brak pneumatyki w standardzie (w modelu M85xx i m95 xx już jest).
Mój znajomy ma model 5700 i jest bardzo zadowolony, a dodam, że nie jest to jego jedyny zagraniczny ciągnik. Mówi, że w lekkich pracach pali tyle co ursus 3512 i ma bardzo prostą konstrukcję.

Tu masz trochę informacji o tej serii
http://www.johnsonci.....main page.htm
http://www.kubota.co...s/M5040cab.cfm#

#28 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:34

Jaki model pomocniczy? Taż słyszałem sporo pochlebnych opinii o tym ciągniku. Ale o ciężko działającej skrzyni jeszcze nie :P

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:47

Jaki model pomocniczy? super jest ta kubotka bardzo mi się podoba, co do ryzyka związanego z tym ciągnikiem to tylko można się bać skutkow tego kryzysu gospodarczego czy aby dieler się nie wycofał z europy lub z polski, ale w to raczej wątpie bo marka juz od lat jest na rynkach zachodniej europy, co do ceny 115 tys to jest bez pneumatyki cena tak? bo tak wogóle to po co wam potrzebna pneumatyka w ciągniku pomocniczym? żeby spalac te 5% więcej apliwa i pompować kurz w filtr powietrza?
za 115 tyś byl w fajnym wyposarzeniu agroplus 67 na allegro, a może jakiś mały masey ferguson? silniki sisu są bardzo oszczędne, lub jakieś małe landini/mc cormic?

#30 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:55

Jaki model pomocniczy? Cena bez pneumatyki. Myślałem wcześniej nad mc cormicu z serii CXL ale one kosztują od 130 tyś. w górę. Rozmawiałem z gościem który ma m108s i powiedział że bez obciążenia pali mu ok 4 litrów więc chyba mniej mi nie potrzeba. Tylko nie wiem w końcu ile ma koni ta Kubota np. M7040 bo wszędzie jest według innych norm i już się pogubiłem..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:09

Jaki model pomocniczy? Proszę:

M6040 - 65,9 KM
M7040 - 74,2 KM
M8540 - 88,4 KM
M9540 - 99 KM
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#32 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 27 październik 2008 - 08:18

Jaki model pomocniczy? http://www.johnsonci.....main page.htm A sprawdź tutaj siłę. Jak widać różni się znacznie

#33 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 27 październik 2008 - 09:28

Jaki model pomocniczy? To co podał Gorzupiak to są informacje z polskeij strony
http://traktorykubota.pl/site/

Na tamtej stronie (którą Ci wcześniej podałem) podobno podają w jakichś nietypowych normach (tak mówił diler) dlatego patrz raczej na to co podają na polskiej stronie.

Co do skrzyni, to dość ciężko pracuje tylko przy zmianie zakresów np. z drogowych na polowe,zaś sama zmiana biegów jest już oki. Diler mówił, że napewno , jak się skrzynia "poukłada", będzie lepiej. Myślę, że żeczywiśćie może być lepiej, ale ten znajomy od 5700 też trochę narzekał, że u niego dźwignia od zmiany zakresów również dość ciężko pracuje.

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 październik 2008 - 12:53

Jaki model pomocniczy?

Cena bez pneumatyki. Myślałem wcześniej nad mc cormicu z serii CXL ale one kosztują od 130 tyś. w górę. Rozmawiałem z gościem który ma m108s i powiedział że bez obciążenia pali mu ok 4 litrów więc chyba mniej mi nie potrzeba. Tylko nie wiem w końcu ile ma koni ta Kubota np. M7040 bo wszędzie jest według innych norm i już się pogubiłem..

Kondzik jak spalanie w lekkich pracach 4l/godz jest dla Ciebie satysfakcjonujące to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz taką kubotę jak ma kolego @Hanter150 (chyba me 8200 87km) albo r2 86 target, bo dodatkowe koniki nie gryzą a spalanie w lekkich pracach te ciągniki mają na bank 4l a może i mniej :P .
ps. w lambo/agroplus 67 (3 cyl turbo) spokojnie możesz liczyc na spalanie na poziomie 3l/godz

kilku znajomych już w okolicy posprzedawali stare 7211, c 360, mf itp ciągniki o małej mocy i pokupili ciągniki 80-100km, teraz kilku pokupiło do tego ciągniki ponad 100km a te mniejsze robią za ciągniki pomocnicze i żadne nawet nie myśli o ciągniku 50-60km bo po co :)

#35 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 27 październik 2008 - 20:25

Jaki model pomocniczy? Nie wydaje mi się że potrzebny mi ciągnik 80 KM... Głównie kupuję go z myślą o prasie zwijającej. Słyszałem niejednokrotnie że r2 potrafią spalić od 3.....do 8 litrów :P

#36 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 28 październik 2008 - 09:28

Jaki model pomocniczy? ja mam same rollera i to prawda ze spala on od 3 do 7,5 maksymalnie 8 litrow nie widze w tym nic dziwnego mysle ze spalanie jest naprawde satysfakcjonujace

#37 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 28 październik 2008 - 10:52

Jaki model pomocniczy? Nie mówię że dużo pali. Ale myślę że jednak w 4 garach spalanie będzie stabilniejsze i nie będzie takich dużych wachań

#38 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 28 październik 2008 - 17:58

Jaki model pomocniczy? Oglądałem dziś i jeździłem kubotą M7040. Super maszyna I w ogóle wykonanie bez zastrzeżeń. Niech mi tylko ktoś powie złe słowo na Kubote!! :P

#39 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 październik 2008 - 20:01

Jaki model pomocniczy? A jak ze skrzynią, nie było problemów ze zmianą pomiędzy poszczególne zakresy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 29 październik 2008 - 16:03

Jaki model pomocniczy? Nie miałem z tym problemów. Trochę ciężej niż biegi ale nie uciążliwie. Maszyna ogólnie super. Podobały mi się plastiki w środku. Tylko do skrzyni trzeba się przyzwyczaić a mianowicie do tak krótkiego drążka.

Dodaj odpowiedź