Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w ciężkich Ursusach

230 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2012 - 10:56

Spalanie w ciężkich Ursusach Jeżeli widzisz że silnik nie jest przeciążany na dwójce, i lepiej jest uprawiona gleba - to już masz odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w ciężkich Ursusach Dzisiaj, 15:53
  •  

#162 Share Misiak1177

Misiak1177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 maj 2012 - 11:51

Spalanie w ciężkich Ursusach Ja swoją 1614 ( skrzynia 4 ) z dużymi, podwójnymi bronami 4.2m jeżdżę 2 szosową na płaskim jak i na górach ( góry mam spore ) .obroty średnie 1900-2100. Spalanie nie duże

#163 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 maj 2012 - 14:36

Spalanie w ciężkich Ursusach skrzynie masz szybka czy wolną?? i czy to oryginalne zestawienie?? bo zastanawiam się czy przy kapitalce nie dołożyć turbiny do swojej 1224??? bo z tym sprzętem co mam to czasmi jej brakuje pod górke na 4L... w szczególności z Kv 4x16" i gruberem Silo-wolf... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#164 Share Misiak1177

Misiak1177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 maj 2012 - 15:16

Spalanie w ciężkich Ursusach Skrzynia 4 zwykła 25 km/h w sumie to kiedyś było 1224 dlatego skrzynia 4 zwykła, a nie 3. Turbina dokładana.
Ja bym na Twoim miejscu dołożył Turbo, zawsze to zapas jak i więcej mocy.. Na dodatek ten dzwięk 16 to jest coś wspaniałego :P

Edytowany przez Marcin91, 07 maj 2012 - 18:13.
cytowanie poprzedniego posta

#165 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:36

Spalanie w ciężkich Ursusach No jeśli ktoś ma zasoby finansowe to jak najbardziej też bym polecał turbo, ale trzeba liczyć się z tym że trzeba zmienić chłodnicę, tłoki (zestawy naprawcze *6) korbowody, pompę wtryskową,element kolektora wydechowego, tłumik, uszczelkę pod głowicę z dwoma otworami no i rzecz jasna turbina.

Edytowany przez ursus55, 06 maj 2012 - 21:52.

#166 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 20 sierpień 2012 - 08:14

Spalanie w ciężkich Ursusach Talerzówka 3m spalanie 7L/ha.

#167 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:29

Spalanie w ciężkich Ursusach Dokonałałem z tatą dokładnego sprawdzenia spalania ciekawiło mnie i wlałem tylko 8 litrów i okazało sie ze dokładnie po godzinie z groszami zgasł :) czyli spalanie mi wychodzi 8/8,5 l na godzine :) dodam ze ciągam pług 4x40 staltech test był robiony na 2 klasie ziemi 1800 obr/min :) w sieczkarni jednożedowej spalanie jakies 6,5/7l na godzine dodam że moja 904 to FINN sprowadzona przez poprzedniego własiciela z Finlandi nawet na wymienionej tam oponie firmy nokia pisze MADE IN FINLAND :) pomnpa paliwowa jest inna niz stosowana w ususach na pl :) poprzednik 904 którym był c-385 równierz mało palił :) ale czytając posty innych to spalanie mnie przerażą :P kolega ma u 902 do którego załozył nową pompe i pali tyle co mój :) a sillink mam jak dzwon nówka wał załozony jakies 6 lat temu przez poprzedniego własicicela no silnik po kapitalce cyka jak zegareczek wiec i moc ma :) jak nalezy :)

#168 Share Hen123

Hen123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:01

Spalanie w ciężkich Ursusach -- połączono --

Jaka jest różnica w spalaniu ciągników Ursus 1014 i 1224?

Edytowany przez Marcin91, 29 styczeń 2013 - 09:01.
dublowanie tematów

#169 Share Dawix321

Dawix321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:08

Spalanie w ciężkich Ursusach Witajcie, na wiosnę myślimy z tatą nad większym ciągnikiem na razie padło na 912, ale chciałbym się dowiedzieć ile wam pali, np. przy koszeniu łąk, orce, prasie. Wiem, ciężko sprecyzować spalanie, bo to jest zależne co ma zaczepione, więc prosiłbym o napisane również z jakim sprzętem pracuje.
Być może dubluje temat, za co z góry przepraszam, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Dawid!

Połączony

Edytowany przez MAT912, 30 styczeń 2013 - 21:15.

#170 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:17

Spalanie w ciężkich Ursusach Jak zwiększyć dawkę na pompie starego typu, w ursusie c385?

Edytowany przez Stefano1, 05 luty 2013 - 21:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 luty 2013 - 21:49

Spalanie w ciężkich Ursusach Odkręcasz dekiel na pompie z tyłu i odkontrowujesz nakrętkę na której jest śrubka na śrubokręt i kręcisz w prawo i przykręcasz nakrętkę.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#172 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 06 luty 2013 - 00:44

Spalanie w ciężkich Ursusach Dzięki za poradę. Może obejdzie się bez rozbierania starej pompy w celach naukowych :)

Edytowany przez Stefano1, 06 luty 2013 - 00:46.

#173 Share wojteczek

wojteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 luty 2013 - 17:39

Spalanie w ciężkich Ursusach u mnie po regeneracji pompy ciągnik był słabyi w ogóle nie kopcił i oddaałem ją do innego pompiarza zeby ją troche podkrecił i chyba przesadził ciągnik ma naprawde bardzo dużo siły , tylko ze jak sie go troche przydusi to jest naprawde chmura dymu i jak sie mu dobrze przyłoży to z tłumnika idzie ogien, pali jednak tez dużo wiecej ale tylko jak ma cieżko, nie chce mi sie znów wyjmować pompy bo jest to troche denerwujące , i narazie tak jeżdże tylko ze tak do 2100 obr/min to pali tyle samo a jak potrzeba to mu sie depnie i idzie jak burza, jest tylko jeden problem że z czasem moze wypalic tłoki

#174 Share czrtoryski

czrtoryski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 luty 2013 - 09:14

Spalanie w ciężkich Ursusach Witam !

Przedwczoraj osnieżałem śnieg do bel bo skoniczyły mi się te przy oborze i miałem założoną szuflę do tura i z tyłu pług dość spory. Odsniezyłem plac gdzie leżą bele i troche koło obory i gdzy jechałem do garażu nagle mi zgasł bo skoniczyło się paliwo... (nie widziałem ile jest bo kontrolka popsuta). Nigdy wczesniej nie było takiej sytuacji w zbiorniku było napewno około 15-20 litrów paliwa a ja odsnieżałem nie więcej niż 40 minut ! Wie ktoś jak to szybko naprawić bo za drogo wyjdzie tak jeżdzić a tylko przy tym ciągniku mam tur ? Dodam że wczesniej spalanie było około 10 litrów na godzinę w agregacie. Po mechanika nie dam rady pojechać bo musze najpierw drogę odsniezyć a bele trzeba czymś wozić do obory. Bardzo prosze o pomoc ! ! !

#175 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 15 luty 2013 - 09:21

Spalanie w ciężkich Ursusach Wlej z 20 litrów paliwa odpal ciągnik i patrz czy nie ma jakiegoś wycieku. Myślę że ten ciągnik w takiej pracy te 8 litrów na godzinę musi wciągać. to nei jest C-330 żeby 2-3 litrów spaliła.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#176 Share czrtoryski

czrtoryski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 luty 2013 - 09:29

Spalanie w ciężkich Ursusach Niema żadneo przecieku jakby był przeciek to bym nie pisał ten ciągnik jest u mnie od nowości i nie pierwszyraz nim odsnieżam i to jest nie normalne żeby było takie spalanie nie jestem mechanikiem z zawodu i nie wiem jaka jest przyczyna może pompa paliwowa ?

#177 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 15 luty 2013 - 09:29

Spalanie w ciężkich Ursusach Ktoś ci spuścił.

#178 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 15 luty 2013 - 09:55

Spalanie w ciężkich Ursusach @tomek73 ma racje:) a tak powazniej piszac to mysle ze cos masz z rurka w zbiorniku. moze jest gdzies peknieta i lapie powietrze, wtedy pompa sie zapowietrza i ciagnik staje. mimo ze masz jeszcze paliwo. moze byc peknieta jakies 5cm powyzej smoka i wtedy jesli masz wiecej paliwa nic sie nie dzieje bo przez dziurke tez ciagnie paliwo, ale gdy poziom spadnie ponizej pekniecia, wtedy lapie powietrze. zadne wieksze spalanie nie jest mozliwe. gdyby Ci nagle ni z tego ni z owego zaczal wiecej palic to by Ci dymil na czarno jak parowoz bo bylaby zbyt uboga mieszanka w powietrze. zawsze do prawidlowego spalania paliwa w silniku musi byc odpowiedni stosunek paliwa do powietrza. dlatego tez silnik z turbosprezarka pali wiecej niz bez, bo turbo wtlacza powietrze wiec zeby je wykorzystac, trzeba podac wiecej paliwa. co sie ostatecznie przeklada na wyzsza moc.

Edytowany przez dexterek, 15 luty 2013 - 09:59.

Piszę po polsku!

#179 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 15 luty 2013 - 10:20

Spalanie w ciężkich Ursusach Najpierw sprawdz co i jak bo moim zdaniem temat bez sensu, może nawet nie wiesz ile było tam paliwa i dramatyzujesz. Sprawdz wszystko jeszcze raz wlej trochę wchy i zobacz ile bedziesz jeździł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pawell21

pawell21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 luty 2013 - 10:59

Spalanie w ciężkich Ursusach no i jeszcze proponuje sprawdzić odstojnik czy czasami się nie zatkało to sitko farfoclami często mi się to zdarza mimo ze leje paliwo przez pończochę ale mam dolny zbiornik który tylko syf zbiera