Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w ciężkich Ursusach

230 odpowiedzi na ten temat

#61 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 30 październik 2008 - 18:46

Spalanie w ciężkich Ursusach silnik zuzyty nie jest był rozberany i mechanik powiedział sam ze zuzycia nie widzi i jest naprawde w dobrej kondycji. pekła mi na wiosne pokrywa od chłodnicy oleju sinikowego i poszły uszczelniacze na cylindrach miał wymienione tłoki cylindty koncówki sprawdzoną głowice i zrobioną pompe. wina stoi po stronie pomy bo ztym regulatorem własnie coś jest nie tak bo jak wezme go na jałowe obroty ro skacze mi zwiekszają sie lekko i zmniejszają. pompe mam starego typu. ten gosciu co mi robił robił mi ją juz kilkakrotnie i nie jestem zadowolony z tej pompy poniewaz nie potrafi dobrze zrobić pochodzi dawa miechy i zaraz znowu cos w niej jest nie tak a jak zrobi to silnik cyka ze az miło posłuchać. teraz zawioze ja do firmy która robi pompy przeruznego radzaju polecił mi kumpel od osobówek po ciezarówki maszyny budowlane poprastu wszystko. tylko własniw wkurza mnie to ze kopci siłe ma silnik nie jest zuzyty pali normalnie a kopci az tak strasznie nie jesta le wkurza mnie to. jesli mozesz to pomóż andrzej2207.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w ciężkich Ursusach Dzisiaj, 06:15
  •  

#62 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:46

Spalanie w ciężkich Ursusach Jak pompa gotowa to nie da nic regulacja dawki. Z drugiej strony nowszy typ od 1983 był i tak od 1998 jeszcze inny.

#63 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 18:59

Spalanie w ciężkich Ursusach Jeśli chcesz zmienić dawkę (pisze na przykładzie u 912) musisz zdjąć dekielek z regulatora obrotów i pod nim u samej góry jest śrubka na płaski śrubokręt zakontrowana nakrętką M6 (kluczyk 10). Luzujesz nakrętkę, a śrubokrętem wykręcasz śrubę.
Teraz tak u mnie w 912 aby zmniejszyć dawkę śrubę regulacyjną trzeba wykręcić, a w 1634 żeby zmniejszyć dawkę trzeba śrubę wkręcić.
Jak bedziesz zmniejszał dawkę wykręcaj po obrocie śrubę i sprawdzaj czy nie stracił na mocy ( coś pociągnij, zrób coś żeby miał ciężko) jesli uznasz że jest za słaby wkrecaj śrubę po ćwierć obrotu ( będzie łatwiej wyregulować dawkę ) W 912 po 21 latach wykręciłem śrubkę aby pól obrotu (od nowości nie widziała mechanika) a w niedawno kupionym 1634 śrubę wkreciłem 5,5 (pięc i pół) raza bo zbiornika na dzień mało było, 120 litrów na 2,5-3 ha( podorywałem, agregat 3m) a teraz w pługu 4 skibowym lata (zbiornik 120 litrów na 5ha wychodzi) a co najważniejsze czarny obłok dymu prawie znikł.
UWAGA: jeśli dawka będzie za mała może dojść do zatarcia wtryskiwaczy.

#64 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:35

Spalanie w ciężkich Ursusach arasso , a gdzie woziłes ?
kolega oddawał do lublina ,do PKS-u żeby mu ustawili i jest bardzo zadowolony. A wcześniej robił mu mechanik z Piotrówka i zpartaczył totalnie.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#65 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:44

Spalanie w ciężkich Ursusach pawlus224 Z ką jesteś że znasz mechaników z piotrówka?? Ja z mechaników z piotrówka jeśli chodzi o pompy nie jestem zadowolony. Ale jeśli chodzi o mechanike to robią mi wszystko co się da (spokojnie sam zawsze robiłem ale czasu brak) i powiem że jestem z nich bardzo zadowolony. Ojciec ich bardo dobrze zna znajomi ojca troche ja tam o tak o z potzreb mechanika

#66 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 22:38

Spalanie w ciężkich Ursusach Ja jestem z zofiówki k.łęcznej mechanik z piotrówka (kwiatkowski) mi robił oba ciągniki i nie jestem zadowolony z tych remontów :rolleyes: w 360 3p 2 razy robił remont silnika ,bo za pierwszym razem złożyl z jakimiś paprochami i po 10 mth wal został przegrzany. A w 330 to tak zrobił pompe ze chodził jak ruski i czesto gasł , jeszcze zle ustawił poczatek wtrysku i ciągnik nie miał siły. Jedyne z czego jestem zadowolony to malowanie przez niego 330...
a tak to nie polecam :D

#67 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 08:54

Spalanie w ciężkich Ursusach No nie wiem mi oprócz tych pomp co niebardzo mu wychodzą to nie narzekam. U mnie co zrobili to i chodzi i cyka ładnie.
No a do odpicowania estetycznego to mają po prostu talent.
Widziałeś ich 385 330 i te dwie 360 jak by z fabryki dopiero wyjechały .

#68 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 12:36

Spalanie w ciężkich Ursusach Widziałem tylko 385 i 360 ,która najpierw była niebieska,a póżniej ją na czerwono przemalowali i założyli nową maskę.
A 330 czasem nie jest pomarańczowa?,a druga 360 turkusowa?

#69 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 12:54

Spalanie w ciężkich Ursusach 330 czerwoniutka jedna 360 ma założoną ta taką nietypowa maske i jest zielona a druga czerwoniutka.

#70 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:16

Spalanie w ciężkich Ursusach To chyba widziałem tą 360 jak u sąsiada marchew kopali,a 330 nie kojaże :rolleyes: w końcu byłem u nich ostatnio ze 2 lata temu.
Może i oni umią zrobić porządnie ciągnik,ale jak chcą (przy remoncie moich widocznie nie chcieli),u mnie na wsi jest kilka ciągników po ich remontach i opinie są podzielone na temat ich jakości.
A ich nie pytałeś jak ustawić dawkę paliwa w 385?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 18:36

Spalanie w ciężkich Ursusach Właśnie dawno nie byłem u nich a nie chce mi sie specjalnie jechać. A zawsze jak coś z pompa to każe przywieść i on zrobi. A ja powiedziałem że nie zawioze już pompy do nich bo to szkoda tylko nerwów. A dobrze sie z nim zyje kiedy trzeba to wszystko praktycznie mi od reki robi wiec nie powiem mu przecież w prost że nie przywioze już do niego. I chciałem sam poprubwac ale widzę że nie ma sensu trzeba zrobić ją dokładnie całą u jakiegoś innego mechanika.

U mnie znajomym tez robił ciagniki i nie nażekają. Mi wszystkie ciagniki robi jak cos poleci i nie ma czasu robić samemu bo w polu robota orywam sie na godzine zaprowadzam. I dalej reszta ciagników robie. Przy kombajnie czasem też coś robią jak ja z ojcem nie moge kombajniście pomóc bo ja na prasie a ojciec wozi belki lub małym ciagnikiem powoli podorywke sobie robi

#72 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:25

Spalanie w ciężkich Ursusach No tak ;)
rozumiem , że nie chcesz sobie psuć z nim relacji skoro z reszty remontów itp. jesteś zadowolony.
A żeby samemu zrobić , to sam wiem że od wiosny do zimy czasu praktycznie nie ma bo zawsze jest coś do roboty .
POZDRO ;)

#73 Share pawel5991

pawel5991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:11

Spalanie w ciężkich Ursusach witam czy ursus 1014 wiecej pali od 6-stki i czy jes to dobry ciagnik :)

#74 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:15

Spalanie w ciężkich Ursusach Czwórki do szóstki nie porównuj, bo na pewno 6 więcej spali :) ja mam 914 i naprawdę ciągnik godny polecenia, może nie pali tyle co zachodnie ale jeśli chodzi o względy techniczne to młotkiem wszystko naprawisz;)

#75 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:23

Spalanie w ciężkich Ursusach Ja również polecam ci 1014 to bardzo udane ciągniki no może w turze trochę przednia oś pada ale ze spalaniem nie można narzekać pali praktycznie to samo co 914 ale moc większa

#76 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:39

Spalanie w ciężkich Ursusach 1014 w lekkiej robocie spali mniej o 6 a w bardzo ciężkiej robocie to 6 mniej spali

#77 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:59

Spalanie w ciężkich Ursusach Pracuje 1014 glownie przy pracach polowych i wcale tak malo nie pali. W orce 18-20l litrow na hektar to norma co uwazam za sporo przesadzone ale na mniejszym gazie jak 2000 po prostu nie chce ciagnac wiec trzeba cisnac i tyle.

#78 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:06

Spalanie w ciężkich Ursusach Moim zdaniem Ursus jest dobrym ciągnikiem ale do ciężkiej roboty, takie jeżdżenie bez celu nie jest dobre bo wtedy sporo pali, dopiero w ciężkiej robocie to spalanie w porównaniu do reszty mu wychodzi w miarę.

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:12

Spalanie w ciężkich Ursusach

Ja również polecam ci 1014 to bardzo udane ciągniki no może w turze trochę przednia oś pada ale ze spalaniem nie można narzekać pali praktycznie to samo co 914 ale moc większa

No no nie przesadzaj 1014 ma turbinę która zwiększa moc ale nic za darmo.Nie na darmo te z turbo mają drugi zbiornik paliwa. :D

Edytowany przez MAT912, 11 kwiecień 2011 - 22:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:08

Spalanie w ciężkich Ursusach Sąsiad przychodzi i pyta ile belarus spali mi dziennie w orce? Odpowiadam mu ze zbiornik 120 l. to od rana do wieczora starcza. A on na to ze bankrut ze mnie, bo on C-360 dwa dni będzie orać na 120l. tylko ile on zaorze a ile ja?? i tu zależy na jaki areał ma być ten ursus i do jakiej pracy.