Polecane posty

Tadeusz1212    2

@Frost nie orientuje się w cenach. A wracając do tematu to @Wojtek to 1 nie używasz wcale ??? A do orki to też na 4 terenowej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
ile mógł bym dostać za ursusa 1224 rok 1986

 

Sądzę że tak byś mógł wziąć za niego 30-35tys... ;) ;)

 

A w jakim jest stanie...?? B) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
ile mógł bym dostać za ursusa 1224 rok 1986

Masz może jakieś jego zdjęcia robiłeś w nim remont???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3
@Wojtek to 1 nie używasz wcale ??? A do orki to też na 4 terenowej ??

czasem urzywam np w agregacie jak mi sie na 2 zdusi i nie zawsze uda mi sie płynnie zredukowac z 2 na 4 terenową to wole bez ryzyka jedynke wrzucic choc wolniejsza, bo lipa jak sie ciagnik z agregatem cofnie kawałek

 

za 1224 86 rok to 30tys jak dobrym satnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

chciałbym sie jeszcze dowiedziec czym różni sie ursus 1224 od zetora 12245 i ursus 1614 od zetora 16145 niby takie same symbole i takei same maszyny a słyszałem ze są miedzy nimi jakies różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Masz na myśli chyba zetora 12145, różnica polega na tym że mają inne wyposażenie kabin, drobne różnice w instalacji elektrycznej i w kilku innych podzespołach mniej istotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
Ja kupiłem 4 lata temu nowego Ursusa 1634, z począdku to terz się zastanawiałem jaki kupić, 12 czy 16 zdecydowałem że 16 ponieważ tak jak piszesz terz była mała różnica w cenie, a koni więcej. Myślałem także z przyszłością, że za pare lat będzie pola więcej i potem będe żałował. A tak to jestem zadowolony z mocy tego ciągnika, ale jeszcze mogłem zastanowić się nad 1934.

 

Mogłes od razu kupic KIROWCA 240 KM a co tam cena mała a osiagi duze nawet w spalaniu żadko który go dogoni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Kolega ma racje pomiędzy tymi traktorami nie ma wielkich różnic Zetory bywają jednak częściej lepiej wyposażone np większe koła z tyłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Większość ursusów eksportowych miała wysokie koła. Widzałem zetory z czech które miały standardowe koła więc raczej chyba wysyłane za granicę były wyposażone w taką opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

JA bymci doradzał wziąc 1634.Jak masz pola bardzo pagórkowate to 16-stka lepiej bedzie pracowała np: z 4 skibowym pługiem niż 12-stka! 1634 wcale nie pali więcej od 1224!:P


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Witam,

Od jakiegoś czasu wykonujemy usługi transportowe. To jest przewózka materiałów budowlanych ziemi piasku itp. Kupiliśmy do naszego 385 przyczepe 8 ton. Czasem jednak jedna przyczepa nie wystarcza i trzeba zaczepić do tej 8-tonowej jeszcze 6 tonówkę z tyłu. Przy cięższych materiałach 385 sobie z tym zestawem nie radzi. W tej sytuacji padł pomysł aby sprzedać 385 i kupić 1224. Myślę że 1224 będzie sobie radził z przyczepami 8+6. Zastanawiam się nad spalaniem tego ciągnika. Czy 1224 pali po prostu o połowę więcej niż 385? Ile będzie więcej palił w transporcie od 385?

Czy ktoś mógłby podać spalanie 1224 w orce i innych ciężkich pracach? Jeżeli zdecydujemy się na 1224 to 385 będzie sprzedana i 1224 będzie wykonywał wszystkie ciężkie prace na niecałych 30 ha, z tym że gospodarstwo się cały czas powiększa. Do lekkiej pracy będzie 330 i 5211.

 

Jakie maszyny mogą być do 1224?Agregat bierny 3,6 metra?Pług zagonowy 5*40 - w razie czego ostatnia skiba będzie odkręcona...

Co o tym myślicie.


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

znajomy pojechał raz do lasu (jest pracownikiem leśnym) 1202 i na jednym razie sie skończył, bo 10l/godz to w najlżejszych pracach schodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja mam zetora 12045 i powiem ci że napewno da rade z tym zestawem 8+6. Spalania nigdy niemierzyłem, ale nieweżnie o wiele więcej paliwa niż 385 poniewaz będzie miał lżej, dla porównania orają 914 trzyskibowym pługiem kverland z zabezpieczeniemi resorowymi 3*40 spaliwa mi więcej niz zetor 12045 z tym samym pługiem. Średnio na jeden dzień zrywki drewna w lesie łyknie do 25 litrów ON/ na 8 godzin.

W czasie uprawy pod jęczmień w ciągu 7 godzin z agregatem biernym 3,6 m wzieła mi 40 litrów, ale cały czas chodziła na wysokich obrotach- tu jest filmik z tej akcji http://pl.youtube.com/watch?v=fCtHABZzlG8

 

Z tym agregatem 3,6 spokajnie da rade, a nawet z 4,5 by se poradziła i z pługiem tak sama, ale może mieć ciężko w zależności od rodzaju ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Do lasu 1224 będzie u mnie jeździł tylko na zrywkę dużcych drzew. Od tego mam 5211 i 330 aby po gałezie jeździć ;)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

U nas 1224 chodzila z atlasem 5*45(a atlasy ciężko chodzą), no i z agregatem unia kombi 5.18, 1224 w polu szedł jak czołg ;), w transporcie chodziła w zestawie czeszka (9t) + niemka (6t) - początkowo chodziła z tym zestawem 912- radziła sobie, ale w raz z odmładzaniem parku maszynowego do zestawu trafiła 1224, a ze spalaniem było lepiej w ciężkich pracach przeliczeniu na 1 ha niż w 912 za to w lżejszych wiadomo gorzej- nie wykorzystasz w pełni silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Średnio na jeden dzień zrywki drewna w lesie łyknie do 25 litrów ON/ na 8 godzin.

W czasie uprawy pod jęczmień w ciągu 7 godzin z agregatem biernym 3,6 m wzieła mi 40 litrów, ale cały czas chodziła na wysokich obrotach

Przy zrywce 3,1 l/godz., a w agregacie 5,7 l/godz. :)

 

To byłby jakiś fenomen bo taka C360 spokojnie mieści sie w tym przedziale spalania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przy zrywce to chyba ciezko oceniac zyzucie godzinowe, bo jak caly czas stoi, a do pily trzeba wlac wiecej niz do ursusa to calkiem mozliwe ;)

natomiast jesli chodzi o agregat to bardziej prawdopodobny wynik bylby gdyby jedynke dopisac z przodu, no chyba ze ktos galezia uprawia i wg niego jest dobrze przygotowane pole pod siew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

na jeden dzień zrywki do 12045 lejemy 25 litów ON, wiadomo że cały czas nieściąga bo tylko jakieś 4-5 godzin, bo musisz odlićzyć od tych 8 godzin dojazd do lasu i przerwy. Ciągnikowi w czasie zrywki niemożna też wygarniać, musi chodzić na optymalnych obrotach, ponieważ w mig się zagotuje i będziesz miał koniec z zrywki.

 

Dokładnie spalania w agregacie niemierzyłem, przed uprawą wlałem jej 40 litrów ON i po 7 godzinach skończyłem, wiadomo że całe 7 godzina nieuprawiałem, bo te 7 godzin zajeło razem ze siewem. Może lepiej przelićyć zużycie na hektar pola. Tego dnia uprawiałem około 3,5 hektara. A cały dzień w uprawie kiedyś wzieła mi 90 litrów. To teraz ocencie czy to dużo wzieła??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Ja powiem ile mi pali 385:

lekkie roboty 6-7 litrow/mth, np transport z przyczepa 4 t, z prasa sipma Z224, bronowanie itp

średnie roboty typu orka w normalny warunkach, podorywka, kultywatorowanie itp - spali około 8 litrow/mth

Ciężkie roboty np transport z dwoma załadowanym przyczepami 8+6, orka w cieżkich warunkach wyjdzie wtedy 9-10 litrów na mth, w ekstremalnych warunkach pewnie więcej...

Czy 1224 będzie w każdych z podanych warunków palił o 50% więcej. Ciekawe czy jak zaczepie mu 2 przyczepy 8+6 to czy w 10 litrach sie zmieści ;)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

ja mam 1224 spokojnie nieraz targa 17 t pszenicy na odcinku 20 paru km , z plugiem 5*40 spokojnie da sobie rade ja ciagam 5*40 + wal 2m i pali od 14-16,5l na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 1224 spokojnie nieraz targa 17 t pszenicy na odcinku 20 paru km , z plugiem 5*40 spokojnie da sobie rade ja ciagam 5*40 + wal 2m i pali od 14-16,5l na godz

po prostu szczyt marzeń taki ciągnik :D:D:D

 

Znowu zaczynasz? Ostrzeżenie.

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
po prostu szczyt marzeń taki ciągnik :D:D:D

co ?? :D

 

Ja powiem ile mi pali 385:

lekkie roboty 6-7 litrow/mth, np transport z przyczepa 4 t, z prasa sipma Z224, bronowanie itp

średnie roboty typu orka w normalny warunkach, podorywka, kultywatorowanie itp - spali około 8 litrow/mth

Ciężkie roboty np transport z dwoma załadowanym przyczepami 8+6, orka w cieżkich warunkach wyjdzie wtedy 9-10 litrów na mth, w ekstremalnych warunkach pewnie więcej...

Czy 1224 będzie w każdych z podanych warunków palił o 50% więcej. Ciekawe czy jak zaczepie mu 2 przyczepy 8+6 to czy w 10 litrach sie zmieści :D

moim zdaniem powinna sie zmiescic w 10l ma 120 i VI cyl to ma lzej

Edytowano przez mirasek
łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to ona spali mniej na 1kW ale ze szostka ma wiecej kW niz czworka to i tak szostka spali wiecej KPW??


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Mich9
      Akumulator naładowany, jeśli postoi np 2 dni to trzeba trochę nim pokręcić, głowica, pompa, wtryski były robione, czy przyczyną może być brak świec żarowych tak jak w c 330? W sumie jest nowa instalacja i nie wiem czy jest sens je dokładać i czy c 328 zawsze na początku tak ciężko palą, jak już raz zapali to potem cały czas pali na strzała, nawet po 2,3 godzinach, tylko problem jest po dłuższym postoju.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj