Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w ciężkich Ursusach

230 odpowiedzi na ten temat

#221 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 02 marzec 2014 - 17:35

Spalanie w ciężkich Ursusach Korbowody wychodzą od prędkości obrotowej silnika.Dawkę możesz zwiększyć odkręcając dekielek na pompie i przykręcając śrubkę.Na razie o 1/4 obrotu.Było o tym już na forum,poczytaj.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w ciężkich Ursusach Dzisiaj, 17:46
  •  

#222 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:02

a chcesz zeby korbowody bokiem wyszły?

ale dowaliłeś z tymi korbowodami nie masz pojęcia to się nie udzielaj !!!

#223 Share 1634

1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:22

Spalanie w ciężkich Ursusach A w którą stronę kręcić tą śrubką , wkręcać ją czy wykręcać bo czytałem że w Ursusie 914 aby zwiększyć dawkę należy wkręcić tą śrubkę a w Ursusie 1634 trzeba ją wykręcać i nie wiem gdzie jest prawda.

#224 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:44

Spalanie w ciężkich Ursusach 914 ma prawie taka samą pompę, należy wkręcić, założyć dekielek przejechać się, poczujesz różnicę.

#225 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:55

Dawkę możesz zwiększyć odkręcając dekielek na pompie i przykręcając śrubkę.Na razie o 1/4 obrotu.Było o tym już na forum,poczytaj.

tam są 3 śrubki o ile sie nie myle.

I szczerze, to nie polecam bawic sie z tym samemu.
Owszem eksperymentowałem i to z każdą z tych śrubek. Traktor palił sporo, kopcił, a mocy jakos wiele nie przybyło.

Aż w końcu oddałem pompe do profesjonalnej regeneracji. wymieniono mi sekcje, ustawiono jak sie należy i nie dość, ze traktor pali wyraźnie miej, to jest zdecydowanie mocniejszy niż przy każdym z moich eksperymentów. te 6 stów ktore załaciłem w ciągu paru dni pracy sie zwróciły w zaoszczedzonym paliwie.

#226 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:13

Spalanie w ciężkich Ursusach Też nie radzę sam ustawiać, bo tu nie tylko dawka jest ważna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#227 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 02 marzec 2014 - 21:21

Spalanie w ciężkich Ursusach Oczywiście.Ja raz wypróbowałem to w naszym 904,ale jemu tak nic nie pomoże bo już za duże progi są na tulejach.u nas też sprawę wali regulator obrotów bo nie utrzyma się poniżej 1000obr/min.Raz go złapałem na 500 ale już nie ruszysz.

Dawkę regulujesz pierwszą śrubką od góry
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#228 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 18:12

ursus 904 podorywka 4x35 spalanie 6.5-7 l godzina, około 9 l hektar, koszenie kosiarka165 wom540 spalanie ok 4.5 litra godzina, mam ciągnik od roku i co do spalania jestem pozytywnie zaskoczony,

#229 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 październik 2015 - 19:05

Jakie spalanie ma Ursus 9xx w porównaniu do 10xx czyli czwórki z turbo i do 12xx szóstki? Chodzi mi spalanie np na 1ha orki i w lżejszych pracach, który spali najmniej?

#230 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 21:05

jakie jest spalanie głupoty piszecie spalanie jest to jednostkowe zużycie paliwa w stosunku do powietrza. spalanie jest zawsze takie same. większości zależy od sprawności silnika, niestety nawet w zachodnich ciągnikach sprawność silnika nie jest imponująco większa jak Ursus ah czy zetorach starych, czyli nie ma wpływu na spalanie paliwa, największy wpływ na spalanie paliwa ma skrzynia biegów lub dobrane dobrze narzędzia do danej pracy. narzędzia często ciężko dobrać pod względem roku zwięzłość gleby czy zmieniający się prędkości jazdy klub pochyłości Pola. Dlatego gdyby Ursus miał lepszą skrzynie biegów mógłby nawet mniej zużywać paliwa jak Zachodnie ciągniki. Jak można porównywać Ursusa między jednym a drugim, zużycie zależy od zwięzłość gleby rodzaju maszyny i w jaki sposób się ją eksploatuje głębokość. zużycie między jednym ciągnikiem a drugim można tylko porównać na hamowni czy takich samych warunkach. Dajcie ursusowi czy staremu Zetor ovi porządną skrzynię biegów to zużyje mniej jak najlepszy Zachodni nowy ciągnik. nowych zachodnich ciągnikach nie osiągniemy tak małego zużycia paliwa co w Starych Ursusach. bo przez te katalizatory i AdBlue inne ulepszenia emisji spalin które są realizowane kosztem zużycia paliwa na drgania ją tylko lepszymi skrzyniami biegów czyli przełożeniami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 22:30

Po pierwsze żaden nowy ciągnik nigdy w życiu nie spali mniej  niż stary, i tonie ważne jaki. Myślę że średnio  nowe spalają z 8-15%  więcej paliwa niż stare.

Jeszcze parę lat temu na skupie chwalili się jak ciągniki mało palą, teraz nikt nie wychyla się.