Polecane posty

Wojtek    3

ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik

jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja swoim 1214 na baku zatankowanym pod korek w orce 4 skibowym frostem na 3,4,5 klasie robie około 10\12 godzin zalezy na jakim biegu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

U mnie siew w agregacie up-siewnym w zaleznosci od pola 5,5-8 l/ha; orka Kverneland 4x45 16-17 l/ha, gruber kongskilde vibro-flex 4200 ok 13-14 l/ha. Ziemie mam powiedzmy przecietne.


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

moj 1224 w orce z czteroskibowym pługiem na jesieni spalil ok 10-12 l na hektar . zalezy na jakiej ziemi.

a podczas wiosennego siewu z 3metrowym zestawem uprawowo siewnym na dzialce 10hektarow zuzylem ok 50-60 litrow on. co po przeliczeniu daje jakies 5-6 l na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@U1224 ale z vibro-flex to chyba tyle na 1h a nie na 1ha spala... :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Jak lecisz po sciernisku tylko podcinasz to spoko, w 15 na ha sie miesci


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Spalanie w bardzo dużej mierze zależy od gleby ale i tez jej wilgotności. Mój 1614 był dokładnie sprawdzony tylko w gruberze unia grudziądz kos 3m 7-10 l/hektar. Ale nigdy w zatankowanym pod korek nie zbrakło mi paliwa przez normalny dzień pracy czyli ok 12-13 godz pracy. W tamtym roku dopiero dostał pług adekwatny do siebie i w tym sprawdzę ile w nim spali ale po tym roku to tak mniej wiecej ok 18 l/ hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

największy wpływ na spalanie ma pompa wtryskowa i wtryskiwacze,

 

ja swoja 60 tka od 5 do 19 robiłem to mi w baku jeszcze paliwa zostało, chociaż ledwie chodziła bo nie miala wcale kompresji , pierścienie sie zapiekły , spalała olej tak dostała w du**e

a na drugi dzień pożyczona od sąsiada 60 tka na tej samej ziemi od 5 do 17 i juz brakowało paliwa, moc nie ta, ze az bałem sie ze mu zajezdze i płyciej puściłem agregat.

 

na wieczor okazalo sie ze ta 60 tka nie miała wyregulowanej pompy na stole dlatego tak chodziła

 

teraz chce kupić 1224 i jak patrzę na wasze spalanie to zastanawiam się czy nie lepiej 1014

 

Powód Edycji: ortografia, edytowane przezNikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Na mth 1014 spali niewiele mniej, a na ha to oba będą miały porównywalne wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

ojciec chce kupic ciagnik na 40 ha jakiegos starszego ursusa pola mamy na ogromnych górach i skłonach. Na rynku jest mniej 12 niż 16 a ceny sa porównywalne i 16 ma 40 km więcej. czy na taka ilosc pola opłaca sie kupic 16 czy 12 za takie same pieniadze. ciagnik ma orac wyrabiac, siac z uprawowo-siewnym i pracowac z przyczepami . interesuje mnie porównanie tych ciagników pod względem osiagów jak i zuzycia paliwa. na 40 ha na chwile obecna idzie mi jakies 2,5 - 3.0 tys litrów ropr (mam ursusa 902 3512 i bizona zo56)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

ja bym radził 16stke, bo wcale więcej nie pali od 12stki a ma jednak wiekrzą moc, paliwa ci wiecej nie bedzie szło jesśi kupisz 16stke ale jeśli będziesz miał do niej odpowiednio duże maszyny, nawet możliwe że mniej pujdzie, a jeśli będziesz miał zbyt małe maszyny i nie bedzie wykorzystana to pujdzie wiecej paliwa bo 16stka jagby nie patrzył dużo pali ale i dużo robi i na ilość zrobionej pracy wcale tak dużo paliwa nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

na dóżych górkach te koniki które daje turbina moga sie przydac. wojtek dobrze napisał, że aby te ciągniki były w miarę ekonomiczne potrzebują odpowiednich maszyn. czy się opłaca przy 40h? mysłe że jesli masz trudne warunki to tak. spalanie w przeliczeniu na wykonaną prace może być nawet niższe niż w 902 a czas wykonywanych prac napewno będzie krutszy. dużą zaletą w porównaniu z 902 będzie przedni napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

spalanie będzie napewno niższe i to o jakieś 20/30% gdzyż sparwnosć ciągnika z napedem do ciągnika bez napędu wynosi 85/60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

kup lepiej 1614 kolo mnie jest spolka ma 2,5 tys h i ma 11 ursusów 1614 , ja mam 1224 ma 7 tys mtg bez remontu silnika i codzi bardzo dobrze do dzis.1614 zawsze jest mocniejsza i to nieraz na gorach sie przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Lepiej bierz 1614/1634 rożnica w spalaniu nie jest duza a zapas mozcy zawsze sie przyda a szczegolnie u Ciebie jak masz górzyste pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

nikt juz nie ma nic do powiedzenia. liczyłem na to ze usłysze wiele opini na temat tych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja tez uwazam ze 16 lepiej sie sprawdzi w Twoim gospodarstwie, chodz na 40ha to moze byc troche duza. Jesli masz agregat uprawowo siewny i jakis plug dla niej to bedzie wykorzystana moc. Paliwa tez Ci duzo wiecej nie spali. Takze kup 16


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

16 będzie lepsza turbina dużo daje w trudnych warunkach do uprawy. I tak jak inni mówią spalanie wcale nie bedzie dużo większe od 12. A ile byś chciał wydać na ten ciągnik?


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

szukam czegos w granicach 50tys moze byc troche wiecej to wezmę jakis kredyt. tylko ze ja jestem z lubelskiego i jest mało ogłoszen a jak sa to sprowadzane z niemiec a ja bym wolał krajowego od chłopa mam pewnosc ze o niego dbał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

szukam czegos w granicach 50tys moze byc troche wiecej to wezmę jakis kredyt. tylko ze ja jestem z lubelskiego i jest mało ogłoszen a jak sa to sprowadzane z niemiec a ja bym wolał krajowego od chłopa mam pewnosc ze o niego dbał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

1614 ma jedną wadę a mianowicie 3 biegi a reszta jest całkiem przyzwoita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Ja kupiłem 4 lata temu nowego Ursusa 1634, z począdku to terz się zastanawiałem jaki kupić, 12 czy 16 zdecydowałem że 16 ponieważ tak jak piszesz terz była mała różnica w cenie, a koni więcej. Myślałem także z przyszłością, że za pare lat będzie pola więcej i potem będe żałował. A tak to jestem zadowolony z mocy tego ciągnika, ale jeszcze mogłem zastanowić się nad 1934.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3
1614 ma jedną wadę a mianowicie 3 biegi a reszta jest całkiem przyzwoita.

no to jest wada ale 4 biegowa tez wytrzymuje w 1614, mam 4 biegową ale tej jedynki za wiele nie urzywam, bo juz na 4 terenowej prawie jej nie idzie zdusic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Mich9
      Akumulator naładowany, jeśli postoi np 2 dni to trzeba trochę nim pokręcić, głowica, pompa, wtryski były robione, czy przyczyną może być brak świec żarowych tak jak w c 330? W sumie jest nowa instalacja i nie wiem czy jest sens je dokładać i czy c 328 zawsze na początku tak ciężko palą, jak już raz zapali to potem cały czas pali na strzała, nawet po 2,3 godzinach, tylko problem jest po dłuższym postoju.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj