Zaloguj się, aby obserwować  
narcin20

rzepak- za duzo azotu. czym go zachamowac?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
narcin20    0

1 raz zasialem rzepak. z powodu troche zbyt malej ilosci doswiadczenia (0) wyszlo ze dostal troche za duzo azotu teraz. slyszalem od znajomego ze powinien urosnac do max 40cm. no i problem jest taki ze on rosnie moim zdaniem o wiele za szybko bo ma juz okolo 26-7cm i teraz pojawia sie pytanie: czym go zachamowac i czy jest to wogole mozliwe? jezeli mial on nierownomierne wschody i czesc jest jeszcze niskich a czeswc wyrosla juz nawet na 30 cm to czy nic mu nie bedzie? pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

W tej sytuacji możesz zastosować znaną substancję aktywną, czyli tebukonazol np. Horizon, Orius, Tebu. Inną substancją, lecz droższa jest metkonazol-Caramba (BASF). Na etykietce Horizonu jest napisane, że można go stosować w fazie 4-8 liści rzepaku. Nie wiadomo jak może być ze skutecznością regulatorów w obecnym okresie (nieco późna data, niska temperatura, obie substancje w czasie oprysku wymagają min. 12 st. C). Także w zagęszczonych plantacjach rzepaku działanie tych fungicydów-regulatorów wzrostu może być ograniczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

wyrebski1    103

również polecam Horizon lub Orius-działają na grzyba i hamują rozwój, polepszają też system korzeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narcin20    0

teraz juz za pozno ale na przyszlosc chcialbym wiedziec: czy wszystkie te substancje dzialaja tylko gdy temp>12 st.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Tak. Metkonazol i Tebukonazol w trakcie oprysku potrzebują temp. powyżej 12 st. C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Rzeczywiście za późno na Horizon i Carambę, stosuje się w temp powyrzej 12 stopni, najlepiej we wrześniu jak dobrze rozwiniętą rozetę a grubość szyjki korzeniowej wynosi ok 0,5 cm ( umownie grubość ołówka), poczekaj jesienne chłody go wychamują. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

dokładnie zimno go powstrzym ale nie ma co z azotem przesadzać ja daje tylko w NPK azot i to wystarcza w tym roku dałem pod korzen ok. 330 kg. kemiry 5-10 25 + S no i nie ma co siec gęsto rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Ciekawe-Brasifun zawiera tebukonazol, a Caramba metkonazol. Zapewne miałeś na myśli Horizon, iż ten zawiera tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Zgadza się, ta sama grupa chemiczna, ale skład nie ten sam, bo Caramba ma inną substancję aktywną, a Horizon czy Brasifun inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Triazol triazolowi nie równy. Chyba taniej by było dawać flusilazol albo epoksykonazol, ale ich działanie nie jest tak widoczne jak tych "typowo rzepaczanych". Moim zdaniem metkonazol jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

A choćby w hamowaniu rozwoju grzybów. Wg mnie jest to "mocniejsza" substancja.

 

No i chyba BASF bierze na wycieczkę jak się dużo tego kupi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Nie wiem jak u Ciebie w okolicy, ale u nas to latali do Brazylii, Tajlandii, Chin itp. Poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj