zetmen

Jaki ciągnik wybrać Ursusa 6024 czy Zetora Proxime 8441

Polecane posty

Ferdek07    75

Zetmen, ja bym proponował wsiąsć z brejdakiem w samochód i pojeździć po dielerach w waszej okolicy, porozmawiać z dielerami co a w jakim wyposarzeniu, potargować się trochę podpytać o konkurencyjne modele, pościemniać że gdzie indziej możesz taniej kupić itd, a to co wybrać samo wam sie nasunie, także to co na temat tych ciągników było do powiedzenia na AF zostało już dawno wyczerpane, możesz poczytać stare tematy, ale to co ma do powiedzenia dieler no i ewentualna cena wyjściowo będzie ważniejsza jak to co ustalicie z brejdakiem.

ps. czy w ursusie jest możliwość szybkiej skrzyni, bo teraz jaki ciągnik bym nie wybrał to najważniejsze to szybka skrzynia biegow (bez tego to kicha, i jak najszersze opony i wcale nie chodzi tutaj o uciąg ale przy chodowli szerokie apcie są niezbędne mam porównanie jak rozpierniczał podwórko i wokoło obory stary mf czy c330 a jazda ciągnikiem 4x4 na oponach 480 i 420 przód działa jak dobre wałowanie i to dosłownie po błotach gdzie gumofilce można zgubić :P no i niezapominajmy o rewersie :)

 

tak więc zetmen jak chcesz bierz tego zetora ale koniecznie opony 380/70/24 i 480/70/34 szybka skrzynia i rewers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

@ferdek07

A wiec co do dilera jak cos to tylko bym brał w ROL-BRACIE w Żabinie bo u nich składałem wniosek na PROW-a i juz odebrałem na wiosne od nich rozrzutnik i kosiarke rotacyjno i czekali mi na vat. Wiec teraz nie ładnie tak by było zeby isc do innego dilera.

Jak bym brał tego zetora to chciałbym własnie na szerokich kapciach z rewersem i zeby mniał szybko skrzynie bo jednak mam nieaz daleko na pole do brata mam około 8km a razem robimy na spólke wszystko i maszyny razem mamy. A na te przejazdy trace duzo czasu.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Na ile jest gwarancja na te ciągniki. U znajomego z sąsiedniej wsi w tym tygodniu w Zetorze 8441 obróciły się panewki na wale :P . Miał go już 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

I juz sie panewki obróciły?

A co powiecie może jakiegoś Case JX90 zeby wziąść co tym myślicie?


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Case JX moim zdaniem też super traktor , ma chyba rewers i skrzynie 40km\h w standardzie więc możesz wziąśc jeszcze szerokie gumy i full obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

U mnie w okolicy mają i sobie bardzo je chwalą i dzis w autobusie siedziałem z kumplem i ma tego JX90 i sobie chwali tylko mówi ze za lekki jest i trzeba max obciazników. I jeszcze nie daleko mnie otworzyli punkt Case i tak sobie teraz pomyslałem.

 

Nie se tylko sobie!!!

Nie letki tylko lekki!!!

Edytowano przez robertbara

John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

No właśnie jak kupować JX to z full balastem , a nie myślałeś o forterze 9641 też 90km tylko cięższy od JX90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Wejdz na strone WWW>URSUS>PL i tam znajdziesz instrukcje obsługi URSUSA 6024 do ściągnięcia. Pierwszy URSUS który coś takiego udostępnił na stronie. Warto poczytać dużo się dowiesz.


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Ja bym się zastanowił nad 7524 - kilka koników wiecej napewno sie przyda w polu, ma także zmianę prędkości womu z kabiny a nie zmiane końcówki i chyba jakieś inne różnice, a i jak brać to full balast. Pozdro wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Z tym ursusem to nic nie wiadomo. Z braciakiem sobie przemyśleliśmy że ursusa nie ma co brać bo tu w okolicy nikt ich nie ma i podobno tylko pare ich wyprodukują i sprzedajo i nie ma za bardzo części do nich. A wiec ursus odpada.

Tak ccy siak to case jak bym brał i proxime to napewno z maksymalnym balastem ile można bo wszystkie są teraz lekkie i nie majo tego uciagu za bardzo.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

i co z tego że blisko otworzyli, kubuj tam gdzie największy rabat dają a nie gdzie najbliżej, case jx fajny ale trzeba ful opony, w kabinie za luźno to nie jest te powiginane we wszystkie strony dzwignie troche przytłaczają.

dlaczego nie bierzesz pod uwagę jd 5720?cena wcale nie musi być duzo wyższa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Albo weź Proxime Plus - ma juz rewers i polbiegi w std. jest tez 6+1 wyjsc hydrauliki. On jest niezly cos pomiedzy forterra i proxima :P


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Wczoraj braciak do mnie dzwonił i powiedział mi że gadał z facetem i mu odradził proxime.

Z początku myśleliśmy o Johnie 5720 ale braciak mówi drogi jest no to te proxe lub ursusa. Ale ten facet mu nagadał ze John 5720 jest dobry i wcale dużo nie pali i ma niezły uciąg gada facet i jeszcze Rol-Brat dał dobry upust na tego johna no i zdecydowalismy się na johna i już koniec. John od proxy droższy jest tylko o 20tyś.

A wiec wszystkim dziękuje za wypowiedzenie sie na ten mój post i za wskazówki....

DZIĘKI!!!


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tak się składa, że u mnie jest już kilka Proxim w okolicy zaczynając od tego starszego modelu , kończąc na najnowszym. Wszystkie glosy właścicieli są jak najbardziej za tym traktorkiem, jednemu tylko pękło cięgło tuz. Nawet kolega który ma Forterrę 11411 i zbijał się ze mie że chcę ją kupić że Proxima to takie nie wiadomo co ( że niby krzyżówka Forterry z clasic), po przejechaniu się nią na skup ze zbożem stwierdził że to zaj... ciągnik i ma bardzo dużo siły i różnica mocy z jego Forterrą jest nie bardzo odczuwalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1
to niby ile kosztuje 5720?

Ja dokladnie tydzien temu kupilem za 123700netto.Ursus to porazka mialem4514 psólo sie wszystko oprocz silnika i skrzyni, ale wlasnie silnik i skrzynia to najwiekrza porazka zero mocy a biegow jak na lekerstwo jeszcze byl z turem tez sie nie sprawdzil.Zetor chociaż dba o komfor rolników a użyte materiały w kabinie sa na wysokim poziomie Zetmen a na ile Ty ustaliłesz cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Zetmen zagadaj z @hanter150 i @Kondzik i @Legat bo może rozsądniejszym wyborem była by kubota taka ponad 80km, bo i spalanie będzie niższe od zetora wyposarzenie napewno nie gorsze jak w jd a cena powinna być niższa jak za jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj