Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 19 luty 2007 - 18:33

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Jak kupywac ciagnik to na kilka lat wiec warto troche doplacic i kupic lepszy:)
Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Dzisiaj, 09:22
  •  

#22 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 19 luty 2007 - 18:46

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 jeżeli Massey chce kupić któryś spośród wymieniowych to nie mieszajcie to doradźcie.
all rights reserved

#23 Share pokemon

pokemon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 luty 2007 - 18:49

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 NH G190 i case 7220 maja pełny power shift, czyli wszystkie biegi zmieniane pod obciązeniem, to ich przewaga na MF-em.

Polecam test tych ciagników z TOP AGRAR nr 1 i 2 /98. W teście Case Magnum, NH G, MF, JD, Fendt.... - wszystkie o mocach 190-200 KM.

Może to ułatwi Ci wybór...
jestem uzależniony od AF! :)

#24 Share krzysiek90

krzysiek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:SPRZĘTTT ROLNICZYYYYYYYYYYY<br />Ruszyła maszyna już nic nie zatrzyma kto wejdzie pod koła ten uciec nie zdoła ;]

Napisany 19 luty 2007 - 19:05

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Massey
Bierz case co do skrzyni to masz racje morzesz przerzucac biegi bez sprzegla az do 16 :) bardzo wygodna swietna maszynka smigam nie raz Case 7250 naprawde swietny sprzet nie do zdarcia i bezawaryjny a to chyba najwarzniejsze i oczywiscie wygodna kabinka i czesci nie drogie :):):)

#25 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 luty 2007 - 19:09

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 1rajdzik
dokladnie tak jak mówisz

pokemon
mam top-a i czytalem wlaśnie te gazety ale wiesz zawsze lepiej posluchac opini ludzi którzy juz uzytkuja takie maszyny kilka lat bo nowe wiadomo na tescie awarie nie wystapią raczej a przez kilka lat to wiadomo czy ciągnik jest awaryjny czy nie. Pozatym wiesz tam jest wysoko postawiona poprzeczka i te ciągniki które ja wymienilem na poczatku tam akurat nie wypadaja najlepiej ale ja przesiade sie z ursusa wiec to tez jest inaczej wiec chyba nie bede krytykowal tak jak jest tam w tescie. Mam tez pytanie czy myslisz ze przelaczanie giegów w NH czy w case przy normalnym uzywaniu sprzegla moze wydluzyc zywot skrzyni?

#26 Share mlody87

mlody87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:heh technika rolnicza;)

Napisany 19 luty 2007 - 20:07

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 krzysiek 90

chciałeś chyba powiedziec do 18-stki.przeciez 7250 ma 18 biegow(3 wałki po 6 biegow na kazdym) ale zmieniane sa oczywiscie bezstopniowo i o tyle fajnie ze wystarczy przesuwac do przodu dzwignie zmiany podłóg załaczonej skali ( w nh tg pelen powershift, zmiana za pomoca guzikow a od recznego juz wypadl :) ). z reszta bieg wyswietla sie na kopie. i komp tez ma wiele funkcji ktore po zmianie obrazu przedstawione sa na dwoch wyswietlaczach :) ja poprostu uwielbiam ten traktor za prostote a zarazem w miare przyzwoita wygode> a co do czesci to jak ostatnio dmuchawa od klimy poszła sie sypoac to od forda sierry czy scorpio za 60,- zmienilismy :) :)

pozdro mlody87

p.s zmieniaj nazwe uzytkownika na case7*** i jazda :)
URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..
URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….
URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z
URSUS- em…………

#27 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 luty 2007 - 20:17

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 to widze ze z czesciami nie najgorzej jest wystarczy na szrot podjechac i gotowe :)
No nie wiem malo mam jeszcze info na temat NH i MF co prawda jest jeden NH tzn jeszcze Fiat Agri z 95 r za dobra kase za case trzeba dac troche wiecej. Ciekawe tylko jak ten Fiat chodzi jak sie sprawuje?

#28 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 19 luty 2007 - 20:18

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190

krzysiek 90

ale zmieniane sa oczywiscie bezstopniowo i o tyle fajnie ze wystarczy przesuwac do przodu dzwignie zmiany podłóg załaczonej skali ( w nh tg pelen powershift, zmiana za pomoca guzikow a od recznego juz wypadl :) ).

Pomysliłeś Skrzynia bezstopniowa to co innego niz powershift ... Bezstopnniowe montowane są w modelach Cvx ...... i właslnie taki ciągnik bede kupowal bo powershift ma to złego ze trzeba go często kalibrowac srednio co 100 mth

7250 wtym modelu jesrt zwykły powershift :]

///
TumoK - > Cytuj poprawnie!

Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#29 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 luty 2007 - 20:29

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 A w mniejszych modelach np 7220 skrzynia jest ta sama?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 19 luty 2007 - 20:34

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Hmm pojęcia nie mam ale wydaje mi sei ze chyba tak tzn p-sh ale pewny nie jestem bo ... Specjalista tez nie.......:)
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#31 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 luty 2007 - 20:47

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Ale jakby niebylo dzieki za info
Jkabys mial jeszcze jakies info. to napisz

#32 Share pokemon

pokemon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 luty 2007 - 20:53

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Massey

Nigdy nie jeździłem tymi ciągnikami i nie mam z nimi żadnego doswiadczenia, więc trudno mi coś sensownego doradzić.
posłuchaj tych co maja taki sprzęt.

Co do zmiany biegów: to raczej bez sensu zmieniać biegi power shift ze sprzęgłem. To raczej nie oszczędzi skrzyni. Moze nawet skrócić jej "życie" bo użycie sprzęgła spowoduje tylko niepotrzebne szarpnięcia. Poza tym nie wiem jak będzie reagować na zmianę biegów przy wciśniętym sprzęgle. Jesli tam nie ma komputera sterującego skrzynią to może być ok, ale jesli jest komp to może wtedy "głupieć".
To jest moje skromne zdanie. Może ktoś próbował????

Ja jeździęłm tylko JD 6910 z 4 biegami zmienianymi pod obciążeniem i nie próbowalem wtedy używać sprzęgła. Więc nie wiem jak by się zachowywał.
jestem uzależniony od AF! :)

#33 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 luty 2007 - 21:10

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 w sumie masz racje po to sa tak konstruowane zeby nie uzywac sprzegla, jesli uzywac to co za porzytk z atkiej skrzyni

#34 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 20 luty 2007 - 17:01

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Sprzęgłą w power shifcie (w rozumieniu ze revers tez jest) uzywa sie do podczepienia masyzny... np pługa lub przy zmiania biegów poszczególnych np . w case mxm175 mile widziane jest sprzegło przy zmianie z 13 na 14 bo to jest przeskok z biegów terenowych na szosowe :] nie trzeba wciskac sprzegła ale wtedy odczuwamy szarpinięcie ( a skoro juz mamy case to komfort na pierwszym miejscu) :):) :) taka dygresja:P

Ale śadze ze troche off topic juz... wiec ja juz nic nie mówie

#35 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 luty 2007 - 18:07

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Tumok
Czyli mowisz ze sprzegło generalnie przy zmianie grup biegów jesli dobrze rozumiem?

#36 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 luty 2007 - 22:56

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Pozwolicie że się lekko wypowiem. Moim skromnym zdaniem to CASE będzie najlepszym wyborem. Skrzynia jaką wymyślono w CASE serii Magnum znalazła się na liście 100 wynalazków stulecia za rozwiązania. Silnik Cummins jak się zadba ponad 20 tys h może się pokręcić. Mało osób pamięta że tak naprawdę w Polsce to CASE był pierwszy w dużych mocach, wiele dużych gospodarstw posiada te ciągniki i dalej je używa z powodzeniem. Mechanicy już się nauczyli i umią naprawiać te maszyny znają doskonale budowę. Dostępność części z tego co wiem bardzo dobra. Zalety: mocny, prosty. A tak na marginesie to MAGNUM dalej jest produkowany tyle że zmienił się całkowicie ale jest to nadal jeden z najlepszych ciągników w dużych mocach. Gdzieś na forum ktoś napisał że to to samo co NH TG no to się ten kolega bardzo pomylił bo CASE IH Magnum jest oryginalny. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 luty 2007 - 08:35

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190 Witam Kupilem juz ciągnik zdecydowalem sie jednak na NH G190. Kupilem go od niemca ktory ma wielkie gospodarstwo w zach-pom. Ciągnik jest zadbany zreszta skoro niemiec gospodaruje to musi byc zadbany. :)
Dzieki wszystkim za info i porady
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź