Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

310 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 08:43

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Moim zdaniem ares drive lepszy , jeśli masz ładne działki a nie nawracanie co 300 metrów albo mniej jak u mnie :) .
@Cinek oczywiście masz racje mam niewielkie place ziemi ciężkiej to musze jeździć agregatem conajmniej ze 3 razy żeby pole doprawić a mam też taki kawałek co zaraz po orce można by siewnikiem wjechać i pięknie zasiać (tylko że by pasowało zawalcować czy jak sie to mówi)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dzisiaj, 11:52
  •  

#122 Share markuss

markuss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 23:10

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Co możecie mi powiedzieć o nowym agregaci uni PLUS 400 albo 700 lepszy jest na talerzowym wysiewie ?? Bo tak się zastanawiam nad zakupem jeśli może ktoś coś mi powiedzieć bym był bardzo wdzięczny.

#123 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 16:49

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Witam. Jaki nowy agregat uprawowo-siewny byscie polecili do ciągnika 100-110KM z możliwościa doczepienia siewnika. Gleby III i IV klasy. Troche kamieni jest i pole byłoby przygotowywane pod uprawe przenicy, rzepaku.... i kukurydzy. Bierny, talerzowy czy aktywny, szer robocza i jakie wały zastosowac. Prosze o rady

#124 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 22:11

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Na pewno nie więcej niż 3 metry, a masz gleby gliniaste ? ja bym był za czymś na wałek :) Wał też w zalezności od gleb, bo możesz mieć piaski, gliny, jakieś mokradła. w tym roku jeden koło mnie na pole przyjechał nowym Kuhnem, na orke, tak równiutko zasiał że aż miło :) Tyle że taki Kuhn kosztuje...

#125 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 14:15

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Gleby mam bardziej piaskowe inaczej bielicowe. Nie trafiają mi sie nigdzie gliny lub mokradła itp. Puki co do uprawy używam kultywator 2,4m w raz z wałem strunowym. Efekt niezbyt zadowalający. W raz zakupem nowego ciagnika planuje również wymiane parku maszynowego i stąd właśnie moje pytanie co do wyboru.
Najlepiej jakbyście podali link do aukcji z przykładowym sprzętem.
Co myślicie o takim agregacie?
http://moto.allegro....1320680089.html

Pozdrawiam

#126 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1365 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:16

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? A co sądzicie o takim typie agregatu uprawowo-siewnym? Czy ten przedni wałek jest tak bardzo ważny?
http://moto.allegro....1338080628.html

#127 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 08:47

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Przedni wał rozkrusza bryły ziemi oraz regulujesz dzięki przedniemu wałkowi głębokość pracy zębów sprężynowych. A jakie masz rodzaj gleby np. piasek czy glina lub inne?
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#128 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1365 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 11:10

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Właściwie to mam wszystkie rodzaje gleb-od piasków po gliny. A jeśli chodzi o wałek to zawsze lepiej aby był dzielony?

#129 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3628 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 11:58

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Ten agregat z linku to się chyba tylko na piachy nadaje. Przedni wał powinien być dzielony z mocowaniem po środku bo czasami ziemia lubi się na nim spiętrzać i jak nie będzie dzielony to się wygnie.

#130 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 22:25

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Jak myślicie czy agregat uprawowo-siewny bierny (agregat + siewnik na hydropaku) o szerokości 3 metrów to dobry pomysł do ciągnika o mocy 80 km? Na gleby średnio ciężkie, III kl.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 06:52

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dużo obciążników, lekki wał w agregacie, nieduża skrzynia w siewniku.... i raczej pójdzie. Dodany obrazek

#132 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3628 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 10:14

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Pójdzie ale będzie ciężko... A lekki wał na takie ziemie nie spisze się najlepiej.

#133 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:48

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? co powiecie na temat packera? nadaje on sie na I-IIIb kl ziemi????

#134 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:47

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? parcker dobrze kruszy ale warunek aby ziemia nie była mokra bo się oblepia. też myślałem o takim wale do agregatu uprawowo-siewnego ale ja mam lekkie ziemie 3a-5 miejscami glina. a wiosna w tym roku może być mokra...

#135 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 16 luty 2011 - 23:34

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? od tego są skrobaki i w pełni sprawę załatwiają
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#136 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 luty 2011 - 14:08

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Packer kompletnie nie nadaje się na wiosenne wczesne siewy.
Jeśli masz zamiar siać w wilgotną (nie przesuszoną tysiącktotnymi przejazdami) glebe, to całkowicie odradzam packer.
Nie tylko dlatego, że się oblepia. Ubijając wilgotną glebę takim wałem narobisz sobie tylko szkody.
DEZERTER

#137 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 17 luty 2011 - 14:26

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? @majranjd to jaki wał jest na wczesną wiosnę croscill sie od razu w kilka metrów tak zawali że w godzinę go będziesz czyścił pełny oponowy podobnie a rurowy czy z płaskownika czy zwał jak go zwał hmm na średnia ziemie jest nie za dobry nie zagęści dobrze. Packer nawet w mega mokrej ziemi się zaklei tylko blisko zębów a i tak po kilku cm od obrotu nad ziemia masz skrobaki które to zwalą i masz dobrze wyrównane i zagęszczone pod siew
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#138 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 621 postów

Napisany 17 luty 2011 - 14:34

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Mam u siebie gleby I-III gliniasty less, używam packera od 2006r i jeszcze nigdy się nie zakleił.

#139 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 17 luty 2011 - 14:53

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Ja mam aktywny z wałem packera od 1995 roku i radzi sobie bez problemu na ciężkich glebach.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 luty 2011 - 15:48

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

@majranjd to jaki wał jest na wczesną wiosnę croscill sie od razu w kilka metrów tak zawali że w godzinę go będziesz czyścił pełny oponowy podobnie a rurowy czy z płaskownika czy zwał jak go zwał hmm na średnia ziemie jest nie za dobry nie zagęści dobrze. Packer nawet w mega mokrej ziemi się zaklei tylko blisko zębów a i tak po kilku cm od obrotu nad ziemia masz skrobaki które to zwalą i masz dobrze wyrównane i zagęszczone pod siew

Coś mało rodzajów tych wałów znasz.
To, że wszyscy częstowali packerami to nie znaczy, że jest najlepszy.
Ja wiosną kompletnie nie potrzebuje packera, a wschody jęczmienia masz w mojej galerii.
Ba! zeby było śmieszniej siane poznaniakiem.
Wiosną suplchniam płytko, tylko by zapewnić prawidłowe "łoże" dla ziarniaka, nic więcej.
A jak wiesz gleba po zimie jest zagęszczona i na pewno już zdążyła osiąść, więc wał rurowy bdb sprawdza się przy bardzo wczesnych siewach.
Zaopatrzyliśmy się w packera tylko i wyłącznie na jesień i to suchą jesień. Jeśli czas pomiędzy orką a siewem będzie zbyt krótki.
Ale i to rozwiązanie nie jest dobre. Bo role jesiennego zagęszczacza powinien pełnić campbell, póki co jednak nie ma widoków na inną opcję.
DEZERTER