Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

291 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 18:31

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Jeśli powyższy post jest do mnie to niestety ciągnik tylko 80KM. wiec pozostaje bierny 2,7m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dzisiaj, 00:05
  •  

#62 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:10

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Prosze o pomoc.
Zamierzam kupic agregat talerzowy ze Staltechu, o szerokości 3 metry, wałem rurowym i talerzami 56cm, posiadam do niego siewnik Poznaniak 2,7m. Do siewu bym odrzucał 4 talerze z 3m agregatu i byloby OK. Natomiast bardzo mnie ciekawi i nie wiem czy bym zdołał unieśc taki zestaw swoim Hollandem TD 5050. Ponoc podnośnik na koncach belek ma 2650kg i nie wiem czy podniose??

http://staltech.biz/product.php?id=3
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#63 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:30

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Podnieść to dasz rady, ale musisz porządnie przód NH dociążyć aby nie był w powietrzu z tym zestawem :)
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#64 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:28

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

Prosze o pomoc.
Zamierzam kupic agregat talerzowy ze Staltechu, o szerokości 3 metry, wałem rurowym i talerzami 56cm, posiadam do niego siewnik Poznaniak 2,7m. Do siewu bym odrzucał 4 talerze z 3m agregatu i byloby OK. Natomiast bardzo mnie ciekawi i nie wiem czy bym zdołał unieśc taki zestaw swoim Hollandem TD 5050. Ponoc podnośnik na koncach belek ma 2650kg i nie wiem czy podniose??

http://staltech.biz/product.php?id=3

A nie lepiej rozsunac redlice w Poznaniaku na 3m?? Zrobisz raz i bedziesz miał 3m zerowym kosztem. Fabrycznie sa podejrzewam na 10.5cm od siebie wiec wystarczy 3m podzielicz przez liczbe redlic i wyjdzie ci na ile masz rozsunac by cieszyc sie siewnikiem 3 metrowym.

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:34

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dla mnie też jest to lepszy pomysł, ponieważ przy odjęciu talerzy będziesz wałował to co posiałeś. Poza tym siew w takich wąskich rządkach nie jest korzystny.

#66 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 10:19

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? No z tym rozsunięciem redlic to faktycznie dobry pomysł jest.
Natomiast mam taki problem że nie wiem czy ja podniose taki zestaw jak przedstawiłem, najgorzej że kołomnie nikt nie posiada takiego sprzetu, przez co nie moge tego sprawdzic. ;/

#67 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 19 styczeń 2010 - 10:46

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? kolego a ile koni ma ten NH i jaką pojemność

#68 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 10:57

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Ja nie wiem po co komu tu moc, bo wiem że z uciagiem tego nie bedzie problemu ale udżwig;/
Koni 95.

#69 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 19 styczeń 2010 - 11:04

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? wydawało mi się że wczesniej pisaliście o NH 80 km a one mają pojemność 2900 czy coś koło tego i taki raczej będzie miał problemy z uciągiem i z uniesieniem po prostu przy tej pojemności silnik "zdechnie" na dłuższą metę

#70 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 11:13

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Napisano 17 January 2010 - 20:10

Prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Witus

Witus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Oram pola xD
    Oraz Pasja czyli nasza OSP--> Kierowca

Napisany 19 styczeń 2010 - 22:39

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Witam koledzy, jak już drążymy ten temat to może powie ktoś jak sprawuje się aktywny na polach po kukurydzy nasiennej, kombajn mam bez rozdrabniacza więc są całe łodygi i na dodatek jest tego mnustwo :lol: Biernym na redlicach (nie talerzowym) nie szło to zbytnio bo się troszkę pchało.
DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

#72 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 05 luty 2010 - 21:12

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Mam do was pytanko, kto ma wał packera w agregacie? Co on daje i jak sie sprawuje na jakich polach, i ile może ważyc taki 2.5m ze skrobakiem? Z góry dzięki

Mam do was pytanko, kto ma wał packera w agregacie? Co on daje i jak sie sprawuje na jakich polach, i ile może ważyc taki 2.5m ze skrobakiem? Z góry dzięki
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#73 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 05 luty 2010 - 21:14

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Mój 3m waży 400 kg

#74 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 luty 2010 - 17:03

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Ja mam packera w agregacie uprawowo-siewnym 3 metry ile waży niewiem ale według mnie zasługą wału są równiejsze wschody ziemia kl.4 i 5

#75 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 06 luty 2010 - 17:35

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Wał Packera dobra rzecz na bryły, albo je rozbije albo wciśnie w ziemie(za bardzo też nie dobrze, bo wiadomo gruzrełka w jakimś stopniu musi być). Nasz w 3m waży 300kg. Ojciec innego nie chce wschody super. Tylko najlepiej jak traktor ma szerokie lacze lub wał oponowy z przodu, bo szczególnie w jarym zbożu potem widac paski, gdzie szły koła.

#76 Share LukaPro

LukaPro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 23:27

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Koledzy, mam pytanie.Posiadam gleby IV, V. Nie wiem jaki agregat wybrać.Zastanawiam się nad talerzowym. Ma 110 km. Renówkę. Czy talerzowy agregat na te gleby był by najlepszy??

#77 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 21:06

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Na tak lekkie gleby talerzowy jest bezsensu. Oczywiście chcesz siać po orce tak?

#78 Share LukaPro

LukaPro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:15

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Tak, chcę siać po orce. Może jak masz doświadczenie to poradź co można wybrać dobrego.

#79 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:24

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? na ciężkie gleby to aktywny a szczególnie jak siejesz qq. talerzowy znów jak mokro to talerze zapycha i się nie kręcą, ponieważ każdy talerz jest osobno. jak masz czyste pole to najlepszy bedzie bierny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 21:39

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? więc jak po orce i lekkie ziemie to tylko bierny najlepiej z wałem pacera, przez strunowy i rurowy będzie się przesypywać natomiast croskill jest ciężki jak masz 110KM to pewnie udźwig na tuzie też nie za duży. Fajnym rozwiązaniem zamiast wałka z przodu są włóki zagarniające wypychaną przez koła lekką ziemię spowrotem w ślady ciągnika po nich dwa rzędy zębów spulchniających i wał pacera który lekko obciśnie ziemie ewentualnie rozbije jakieś bryłki i wciśnie kamienie w głąb ziemi. Takie jest moje zdanie daj sobie spokój z talerzowym miałem Aresa TL 3m i po dwóch sezonach sprzedałem go.