Grzegorz37

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

Polecane posty

Darpol    18

Do MTZ kup sobie aktywny agregat cyklotiler a jak masz trochę kamieni to lepiej rotacyjny i oczywiście 2,5m Sprzedałem takich maszyn kilkanaście do MTZ-ów i każdy sobie chwali .Co do agregatu biernego to ja nie przywożę żadnych tylko aktywne .Ten talerzowy to jest fajny i nieźle pracuje w polu bym powiedział że najlepiej z biernych nie wiem czy akurat tej firmy bo trochę za tani.Na zachodzie nie spotkałem takich agregatów, jak ktoś ma bierny to jakiegoś horscha ciąganego, ale ta maszyna ma z 5m długości i w to uwierzę, że może dobrze uprawiać, ale nie taki z dwoma czy trzema rzędami łap i jakimś wałem.Polecam aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałeś do czynienia z pracą w polu? Czy tylko zajmujesz się ściąganiem gratów z zagranicy? Na zachodzie mają również krótkie bierne z nabudowanymi siewnikami głównie. Może jeździsz gdzieś, gdzie są ciężkie ziemie. Jak ma lżejsze ziemie, to może zapomnieć o aktywnych, chyba nie chodzi w uprawie o to aby rozpylić ziemię. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Aktywnym można uprawiać i lżejsze gleby tylko musi być odpowiedni agregat z lekkim wałem, dopasowany do ciągnika , odpowiednie obroty i prędkość i nic się nie rozpyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może i tak, ale po co korzystać z WOM skoro można to uprawić łatwiej. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Sposobów jest wiele ale biernym trudno wiosną uprawić pole na jeden raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kwestia dobre ustawienia, nie mniej jednak nie każdy sobie z tym poradzi. W takiej sytuacji śmiem twierdzić, że talerzowy poradzi sobie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mam do wyboru:

 

AGRO-MIX Agregat uprawowo-siewny 2,7m (858676177) - Aukcje internetowe Allegro

lub

 

Agregat Uprawowo-Siewny 2,5 2,7 3,0 4,0m (861721402) - Aukcje internetowe Allegro

 

ten z agro-mixu wydaje mi się bardziej masywniejszy i chyba z grubszego profilu jest zrobiona rama do hydropaku.Jak Wy widzicie porównanie tych dwóch agregatów?

 

Aha i jeszcze taka sprawa ze ktoś mi kiedyś podawał nr. tel na przedstawiciela agro-masz-u od którego kupował agregat w bardzo dobrej cenie,nr sie gdzies zapodział a nie pamietam kto mi to pisał ,więc jak by mogła ta osoba się odezwac do mnie na forum albo pw.z Góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jeśli powyższy post jest do mnie to niestety ciągnik tylko 80KM. wiec pozostaje bierny 2,7m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Prosze o pomoc.

Zamierzam kupic agregat talerzowy ze Staltechu, o szerokości 3 metry, wałem rurowym i talerzami 56cm, posiadam do niego siewnik Poznaniak 2,7m. Do siewu bym odrzucał 4 talerze z 3m agregatu i byloby OK. Natomiast bardzo mnie ciekawi i nie wiem czy bym zdołał unieśc taki zestaw swoim Hollandem TD 5050. Ponoc podnośnik na koncach belek ma 2650kg i nie wiem czy podniose??

 

http://staltech.biz/product.php?id=3


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Prosze o pomoc.

Zamierzam kupic agregat talerzowy ze Staltechu, o szerokości 3 metry, wałem rurowym i talerzami 56cm, posiadam do niego siewnik Poznaniak 2,7m. Do siewu bym odrzucał 4 talerze z 3m agregatu i byloby OK. Natomiast bardzo mnie ciekawi i nie wiem czy bym zdołał unieśc taki zestaw swoim Hollandem TD 5050. Ponoc podnośnik na koncach belek ma 2650kg i nie wiem czy podniose??

 

http://staltech.biz/product.php?id=3

A nie lepiej rozsunac redlice w Poznaniaku na 3m?? Zrobisz raz i bedziesz miał 3m zerowym kosztem. Fabrycznie sa podejrzewam na 10.5cm od siebie wiec wystarczy 3m podzielicz przez liczbe redlic i wyjdzie ci na ile masz rozsunac by cieszyc sie siewnikiem 3 metrowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie też jest to lepszy pomysł, ponieważ przy odjęciu talerzy będziesz wałował to co posiałeś. Poza tym siew w takich wąskich rządkach nie jest korzystny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No z tym rozsunięciem redlic to faktycznie dobry pomysł jest.

Natomiast mam taki problem że nie wiem czy ja podniose taki zestaw jak przedstawiłem, najgorzej że kołomnie nikt nie posiada takiego sprzetu, przez co nie moge tego sprawdzic. ;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja nie wiem po co komu tu moc, bo wiem że z uciagiem tego nie bedzie problemu ale udżwig;/

Koni 95.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

wydawało mi się że wczesniej pisaliście o NH 80 km a one mają pojemność 2900 czy coś koło tego i taki raczej będzie miał problemy z uciągiem i z uniesieniem po prostu przy tej pojemności silnik "zdechnie" na dłuższą metę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Napisano 17 January 2010 - 20:10

 

Prosze o pomoc.

Zamierzam kupic agregat talerzowy ze Staltechu, o szerokości 3 metry, wałem rurowym i talerzami 56cm, posiadam do niego siewnik Poznaniak 2,7m. Do siewu bym odrzucał 4 talerze z 3m agregatu i byloby OK. Natomiast bardzo mnie ciekawi i nie wiem czy bym zdołał unieśc taki zestaw swoim Hollandem TD 5050. Ponoc podnośnik na koncach belek ma 2650kg i nie wiem czy podniose??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Witam koledzy, jak już drążymy ten temat to może powie ktoś jak sprawuje się aktywny na polach po kukurydzy nasiennej, kombajn mam bez rozdrabniacza więc są całe łodygi i na dodatek jest tego mnustwo :lol: Biernym na redlicach (nie talerzowym) nie szło to zbytnio bo się troszkę pchało.


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mam do was pytanko, kto ma wał packera w agregacie? Co on daje i jak sie sprawuje na jakich polach, i ile może ważyc taki 2.5m ze skrobakiem? Z góry dzięki

 

Mam do was pytanko, kto ma wał packera w agregacie? Co on daje i jak sie sprawuje na jakich polach, i ile może ważyc taki 2.5m ze skrobakiem? Z góry dzięki


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

Ja mam packera w agregacie uprawowo-siewnym 3 metry ile waży niewiem ale według mnie zasługą wału są równiejsze wschody ziemia kl.4 i 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Wał Packera dobra rzecz na bryły, albo je rozbije albo wciśnie w ziemie(za bardzo też nie dobrze, bo wiadomo gruzrełka w jakimś stopniu musi być). Nasz w 3m waży 300kg. Ojciec innego nie chce wschody super. Tylko najlepiej jak traktor ma szerokie lacze lub wał oponowy z przodu, bo szczególnie w jarym zbożu potem widac paski, gdzie szły koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Moze ktoś mi ktoś powie zanim to rozbioee co tam się mogło stać.chodzi o to że dzisiaj w sumie pierwszy raz używałem bronę wirowa maschio 2.5m areał 3ha uprawa pod siew.brona kupiona używana ładna bo wymalowana wszystko chodziło ładnie cicho,dzisiaj w czasie uprawy skrzynia przekładnia nie wiem jak się to dokładnie nazywa bardzo się grzała wręcz była gorąca nawet kolor na ten skrzyni zmienił kolor od przegrzania to raz a dwa bardzo głośno pracuje i 99 procent że hałas dochodzi właśnie z tej skrzyni olej w skrzyni był i jest 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj