Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

291 odpowiedzi na ten temat

#41 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 19:12

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Firma Agro z Ujścia sprzedaje maszyny Farmet.
NAPIS ćWICZEBNY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dzisiaj, 01:53
  •  

#42 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:15

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? A jak myślicie case jx80 da sobie radę z agregatem uprawno-siewnym z broną aktywną 3m. ?

#43 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 10:41

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Case jx80 może da radę pociągnąć, ale czy da radę unieść? Do Proximy Power 85 mam 2,5m aktywny i bez problemu daje radę. 3m wg mnie to za dużo jak na taki ciągnik.

#44 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 10:55

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? co do tego JX 80 to raczej na pewno ze wskazaniem na na pewno jest to za dużo na jego siły 3 metrowy aktywny z siewnikiem to tak 110-140km zależny jaka ziemia...
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#45 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 12:14

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Case jx80 nie poradzi sobie z u niesieniem takiego 3m agregatu uprawowo-siewnego. Ten Case był by katowany przy pracy z takim 3m zestawem gdyż ciągnik jest za lekki i za mało ma KM. Zgadzam się z @RolnikSprzedawca że ciągnik musi być przynajmniej o mocy 110KM w zależności od warunków glebowych i masy zestawu uprawowo-siewnego.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#46 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 14:25

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Pewien gość ma agregat tylko brona wahadłowa do mf 3060 z siewnikiem amanoze 3m. i daje sobie ładnie rade ... Ale słyszałem że wahadłowa nie daje takiego efektu jak wirnikowa i nie potrzebuje takiej mocy jak wirnikowa. MF chyba nie jest wiele cięższy od jx80/td5030. A czy z 2,5 da sobie rade ???

#47 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 16:38

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? przy 3m case mógł bym sie pokusic o stwierdzenie ze by nawet nie ruszył.. na brone wachadłową jest mniejsze zapotrzebowanie mocy niż na karuzelową... ja bym sprubował z 2,5m ale tylko i wyłącznie z hydropakiem lub nadbudowanym...
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#48 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 23:20

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? raczej nadbudowaną...co do ruszenia jeździł by nawet ale jakiej jakości była by to uprawa... rozpylił by ziemie i zniszczył strukturę bo trzeba by bardzo wolno jeździć... i po wschodach...
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#49 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 17:41

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? A co myślicie o takim czyms do MTZ:
http://allegro.pl/it...is_telefon.html
oczywiscie szerokosc 2.7m.odrazu by był zamiast grubera.jak to sie sprawdza przy siewie,lepsze niż normalny agregat upr.-siewny?

a najbardziej do zakupu przekonuje mnie ten gratisowy telefon :) :lol: :)

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2009 - 18:04

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Ja jestem zwolennikiem zwykłego agregatu biernego, niż talerzowego przynajmniej w takiej formie. Agregat z redlicami rozetrze Ci bryły, zwłaszcza gdy masz ząb prosty, który nie wyciąga ziemi do góry, a jedynie ją kruszy. Talerzowy przerzuci Ci ziemię, ale jej nie skruszy. Do uprawy ściernisk średnio się nadaje, ze względu na małą średnicę tarcz. Lepiej kupić lekki agregat zębowy i prosty kultywator dwubelkowy z talerzami i wałem. Wyniesie ciut więcej, ale efekty będą lepsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 21:44

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Do MTZ kup sobie aktywny agregat cyklotiler a jak masz trochę kamieni to lepiej rotacyjny i oczywiście 2,5m Sprzedałem takich maszyn kilkanaście do MTZ-ów i każdy sobie chwali .Co do agregatu biernego to ja nie przywożę żadnych tylko aktywne .Ten talerzowy to jest fajny i nieźle pracuje w polu bym powiedział że najlepiej z biernych nie wiem czy akurat tej firmy bo trochę za tani.Na zachodzie nie spotkałem takich agregatów, jak ktoś ma bierny to jakiegoś horscha ciąganego, ale ta maszyna ma z 5m długości i w to uwierzę, że może dobrze uprawiać, ale nie taki z dwoma czy trzema rzędami łap i jakimś wałem.Polecam aktywny.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2009 - 22:29

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Miałeś do czynienia z pracą w polu? Czy tylko zajmujesz się ściąganiem gratów z zagranicy? Na zachodzie mają również krótkie bierne z nabudowanymi siewnikami głównie. Może jeździsz gdzieś, gdzie są ciężkie ziemie. Jak ma lżejsze ziemie, to może zapomnieć o aktywnych, chyba nie chodzi w uprawie o to aby rozpylić ziemię. :lol:

#53 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 22:46

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Aktywnym można uprawiać i lżejsze gleby tylko musi być odpowiedni agregat z lekkim wałem, dopasowany do ciągnika , odpowiednie obroty i prędkość i nic się nie rozpyli.

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2009 - 22:50

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Może i tak, ale po co korzystać z WOM skoro można to uprawić łatwiej. :lol:

#55 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 22:53

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Sposobów jest wiele ale biernym trudno wiosną uprawić pole na jeden raz.

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2009 - 23:16

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Kwestia dobre ustawienia, nie mniej jednak nie każdy sobie z tym poradzi. W takiej sytuacji śmiem twierdzić, że talerzowy poradzi sobie lepiej.

#57 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 02:49

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? aktywny odpada.Potrzebuje agregat pod Poznaniaka 2.7m.

#58 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2009 - 12:58

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? agregaty pod poznaniaka MASZYNY ROLNICZE - Rolmako cena brutto 9300 zł, talerzowy z wałem rurowym 10900 zł ;)

#59 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 01:28

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Mam do wyboru:

AGRO-MIX Agregat uprawowo-siewny 2,7m (858676177) - Aukcje internetowe Allegro
lub

Agregat Uprawowo-Siewny 2,5 2,7 3,0 4,0m (861721402) - Aukcje internetowe Allegro

ten z agro-mixu wydaje mi się bardziej masywniejszy i chyba z grubszego profilu jest zrobiona rama do hydropaku.Jak Wy widzicie porównanie tych dwóch agregatów?

Aha i jeszcze taka sprawa ze ktoś mi kiedyś podawał nr. tel na przedstawiciela agro-masz-u od którego kupował agregat w bardzo dobrej cenie,nr sie gdzies zapodział a nie pamietam kto mi to pisał ,więc jak by mogła ta osoba się odezwac do mnie na forum albo pw.z Góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 23:43

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? skoro jest to ciagnik 130km, to chyba nic innego jak brona wirnikowa z walem packera