Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

291 odpowiedzi na ten temat

#21 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:29

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? każdy musi sam ocenic czy w jego przypadku sie sprawdzi aktywny czy bierny ale jedno wiem na pewno na ciężką ziemie tylko aktywny,gó... nie robota na takiej ziemi bez aktywnego,jezdzic x razy po tym samym tylko sie ziemie przesuszy,wiem p osobie jak nie miałem aktywnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dzisiaj, 06:02
  •  

#22 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 26 październik 2008 - 22:10

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? najważniejszy jest czas! jak go masz albo gdy masz dużą rodzinę :P to nie masz problemu, ja optuje za aktywnym jestem sam i muszę oszczędnie gospodarować czasem a poza tym ciągnik obciążony spali 10l nieobciążony spali 9l różnica żadna więc sprawa rozwiązana
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#23 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 26 październik 2008 - 22:20

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Aktywna będzie lepsza. Mój wujo posiada agregat uprawowo-siewny UG ARES L/Z + Poznaniak i ma trochę gór i chodzi przy Pronarze 1523A.

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 październik 2008 - 22:26

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? ja tam uprawiam biernie, choc nie wykluczam agregatu aktywnego.
robie na ciezkiej ziemi, ale nie musze jezdzic pare razy i powtarzac ten sam zabieg, bo korzystam z roznych kombinacji
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 październik 2008 - 23:21

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? I bierny swietnie uprawi cięzką ziemię.
Warunkiem jest że ma być też ciężki minimu 1,5T/m szerokośći roboczej. Wiem bo uprawiam agregatem który załadowany waży 2T/m szerokości roboczej. I jak jest równo naorane i nie poryte na polu, to aktywny nie zrobi lepiej (mam jeszcze dwa aktywne agregaty). A mam kawałki gliny które maksymalnie idzie zaorac na 15 cm pługiem o szerokości 1,4m i wadze 2T i ciągnikiem 145 km. No i najważniejsze trzeba dobrać wał przy agregacie stosownie do ziem jakimi sie dysponuje.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#26 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 październik 2008 - 20:30

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? @deer
odnosnie biernych to się zgadzam z tobą od tego jak uprawi bierny zalezy jakie elementy robocze bedzie miał. Jak ojciec kupił agregat bierny 3M to jeździlismy C-360 po orce ale dwa razy było mało, tyle że agregat miał brony ciężkie i dwa wałki strunowe za bronami i tyle;/ po tym jak ojciec dorobił przedni wał strunowy różnica było kolosalna! Po jednym razie było lepiej niz po dwóch, bo wszystkie zaschniete bryły ćiął I wał strunowy. Teraz jak dociąlzylismy go jak wspominałem obciążnikami od C-330 (brony i tylne wałki) to juz robi całkiem ładnie tyle że na C-360 to juz za ciężko wiec MTZ, zwłaszcza że wymyslił jeszcze "wyruwnywcz" czyli stalowe blachy 8mm umieszczone pod broną po skosie przed ostatnim rzedem zebów które zagarniają nierówności np po kołach. Jednak cały problem polega na tym że agregat jest za delikatny, za długi żeby dorobic sprzeg do siewka. No i czasmi jednak to nie wystarcza jak jest glina;/

#27 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 27 październik 2008 - 20:56

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? ja też nie wykluczam biernego ,ale bierny potrzebuje prędkości żeby dobrze spełniac swoje zadanie a jak sie ma małe kawałki i to ciężkiej ziemi to aktywny bedzie lepszy bo tu od momentu ruszenia dobrze doprawiona jest ziemia, czy np, na pochyłych polach,

#28 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 28 październik 2008 - 17:05

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? A może ktos talerzowy agregat albo widział jak on pracuje po orce i jaki efekt?

#29 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 28 październik 2008 - 17:28

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Ja też myślę o zakupie agregatu uprawowo-siewnego, ale Ares TL +Amazone.Agregacik spoko bo na hydropaku odpinam i mam talerzówke ;)Możesz też w ściernisko poplony siać musisz miec większe talerze. Jak coś więcej to zapytaj @kata albo mnie mój nr gg to 13087725 :P Agregat godny polecenia
Pozdrawiam !!!
Green power ;]

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 październik 2008 - 17:34

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? @grzegorz37:
http://www.agrofoto....image85409.html
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 21:20

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? @brzozak2
hmm 4m fajna sprawa tylko jak tym po drogach normalnie jeździć? No i masz trochę więcej koników do dyspozycji niz ja :)
A tak wogóle to pozostaje jeszcze kwestia hydropak czy nadbudowany??

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 23:56

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? jesli musisz jezdzic po drogach publicznym to powyzej 3m musisz brac skladany hydraulicznie to sie wiaze z $$$.
agregat i U1634 sa wlasnoscia mojego sasiada, napisz do goncarka moze ma wiecej zdjec moze ci cos podpowie.
hydropak czy nabudowany siewnik - ta tematyka byla poruszana na forum, wiec na pewno znajdziesz komplet informacji :)

#33 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 15:56

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? ja bym Ci polecał agregat talerzowy 3m z wałem pacera ... jeśli chcesz wydać ponat 20tyś to UG a jeśli chcaiłbyś przyoszczędzić to lepiej w takiego : http://www.allegro.p...a_staltech.html
bądz takiego http://www.allegro.p...sc_sprawdz.html
sam sie zastanawiam nad zakupem takiego tylko o szerokości 2,5m którą mógłbym kupić na zamówienie, napewno o szerokości 3m moge zapomnieć ... tylko sie zastanawiam czy nawet te 2,5m + pacer z siewnikiem 2,5m isarią którą już posiadam mój NH TD95D da rade przy moich gliniastych i leko górzystych terenach ???
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

#34 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 wrzesień 2009 - 18:08

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? witam mam ziemie klasy 4 5 i6 teren girzysty ziemia gliniasta jaki polecacie agregat przedsiewny? mam ciagnik 85KM 4x4

#35 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 18:54

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? wskażcie mi proszę czy zestawem uprawowo siewnym z aktywnym agregatem uprawowym można wykonać siew w ściernisko? (zamierzam ekstensywnie i ekologicznie uprawiać zboża i próbuje wyeliminować problem perzu), oczywiście najlepszy byłby zestaw na bronie talerzowej ale zastanawiam się czy podoła on pracy na większej głębokości no i oczywiście dokona mi cudownego rozmnożenia perzu

#36 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 13:41

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? odświeżam temat

mam takie pytanie zastanawiam sie nad kupnem agregatu aktywnego z hydropakiem

ciagniczek jaki będzie miał to ciągać ma 100km 6 garów

a chodzi mi właśnie o aktywny ponieważ mam kilka ha ciężkiej ziemi i nigdy nie mogę tam dobrze uprawić.

ziemie mam mozaikowate od 3 do 5 kl

i chciałem się poradzić który agregat będzie najlepszy

rototiller cyklotiller czy wahadłówka oczywiście 3m

i który wybrać jakiej firmy i na co zwracać uwagę przy kupnie.
z góry dzięki za odpowiedź

#37 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 22:40

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? I ja mam pytanie:
Interesuje mnie nowy agragat bierny do wiosennej uprawy przedsiewnej (głównie pod kukurydzę). Problem jest taki, że wiosną na glinach tworzą się grudy, a i sama ziemia zasycha i trudno cokolwiek z tym zrobić. W ubiegłym roku robiłem talerzówką z wałem rurowych, ale efekt był taki sobie. Stąd pomysł na agregat uprawowy. Początkowo miał być Wicher z Expomu, ale wydaje się za lekki do roboty którą miałby robić. Interesujący wydaje się VibroFlex7400 z Kongskilde.
Czym ktoś ma podobne wiosenne doświadczenia i jak sobie z nimi radzi? Proszę o podpwoiedzi i sugestie czym się zainteresować. Dodam, że interesuje mnie maszyna półzawieszana pod ciągnik 200KM. Jeśli to możliwe, to proszę również o orintacyjne ceny proponowanych rozwiązań.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2009 - 23:15

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Wybrany przez Ciebie model to agregat ścierniskowy, Bardziej polecałbym jednak coś podobnego do Wichera, bo jest to typowy agregat do uprawy przed siewnej. Farmet Kompaktomat jest kopią Lemken Kompaktora. Ewentualnie można pokusić się o uprawe agregatem aktywnym, ale to już ostateczność.

#39 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 00:02

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Wygląda on dość ciekawie. Tyle tylko, że nie znalazłem przedstawiciela na Polskę. A i filmy promocyjne pokazują jego pracę na lekkiej ziemi. Ciekawe też jaka jest jego cena w wersji 4,5m.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 14:15

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? A nie myślałeś o aresie z wałem croskil?? Znajomy ma taki i ładnie po nim pole wygląda. Dodatkowo można nim robić po rżysku.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png