Grzegorz37

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzegorz37    4

@deer

odnosnie biernych to się zgadzam z tobą od tego jak uprawi bierny zalezy jakie elementy robocze bedzie miał. Jak ojciec kupił agregat bierny 3M to jeździlismy C-360 po orce ale dwa razy było mało, tyle że agregat miał brony ciężkie i dwa wałki strunowe za bronami i tyle;/ po tym jak ojciec dorobił przedni wał strunowy różnica było kolosalna! Po jednym razie było lepiej niz po dwóch, bo wszystkie zaschniete bryły ćiął I wał strunowy. Teraz jak dociąlzylismy go jak wspominałem obciążnikami od C-330 (brony i tylne wałki) to juz robi całkiem ładnie tyle że na C-360 to juz za ciężko wiec MTZ, zwłaszcza że wymyslił jeszcze "wyruwnywcz" czyli stalowe blachy 8mm umieszczone pod broną po skosie przed ostatnim rzedem zebów które zagarniają nierówności np po kołach. Jednak cały problem polega na tym że agregat jest za delikatny, za długi żeby dorobic sprzeg do siewka. No i czasmi jednak to nie wystarcza jak jest glina;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ja też nie wykluczam biernego ,ale bierny potrzebuje prędkości żeby dobrze spełniac swoje zadanie a jak sie ma małe kawałki i to ciężkiej ziemi to aktywny bedzie lepszy bo tu od momentu ruszenia dobrze doprawiona jest ziemia, czy np, na pochyłych polach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ja też myślę o zakupie agregatu uprawowo-siewnego, ale Ares TL +Amazone.Agregacik spoko bo na hydropaku odpinam i mam talerzówke ;)Możesz też w ściernisko poplony siać musisz miec większe talerze. Jak coś więcej to zapytaj @kata albo mnie mój nr gg to 13087725 :P Agregat godny polecenia

Pozdrawiam !!!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

@brzozak2

hmm 4m fajna sprawa tylko jak tym po drogach normalnie jeździć? No i masz trochę więcej koników do dyspozycji niz ja :)

A tak wogóle to pozostaje jeszcze kwestia hydropak czy nadbudowany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli musisz jezdzic po drogach publicznym to powyzej 3m musisz brac skladany hydraulicznie to sie wiaze z $$$.

agregat i U1634 sa wlasnoscia mojego sasiada, napisz do goncarka moze ma wiecej zdjec moze ci cos podpowie.

hydropak czy nabudowany siewnik - ta tematyka byla poruszana na forum, wiec na pewno znajdziesz komplet informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

ja bym Ci polecał agregat talerzowy 3m z wałem pacera ... jeśli chcesz wydać ponat 20tyś to UG a jeśli chcaiłbyś przyoszczędzić to lepiej w takiego : http://www.allegro.pl/item602131757_agrega...a_staltech.html

bądz takiego http://www.allegro.pl/item603062444_agrega...sc_sprawdz.html

sam sie zastanawiam nad zakupem takiego tylko o szerokości 2,5m którą mógłbym kupić na zamówienie, napewno o szerokości 3m moge zapomnieć ... tylko sie zastanawiam czy nawet te 2,5m + pacer z siewnikiem 2,5m isarią którą już posiadam mój NH TD95D da rade przy moich gliniastych i leko górzystych terenach ???


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fazi16    0

witam mam ziemie klasy 4 5 i6 teren girzysty ziemia gliniasta jaki polecacie agregat przedsiewny? mam ciagnik 85KM 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy zestawem uprawowo siewnym z aktywnym agregatem uprawowym można wykonać siew w ściernisko? (zamierzam ekstensywnie i ekologicznie uprawiać zboża i próbuje wyeliminować problem perzu), oczywiście najlepszy byłby zestaw na bronie talerzowej ale zastanawiam się czy podoła on pracy na większej głębokości no i oczywiście dokona mi cudownego rozmnożenia perzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat

 

mam takie pytanie zastanawiam sie nad kupnem agregatu aktywnego z hydropakiem

 

ciagniczek jaki będzie miał to ciągać ma 100km 6 garów

 

a chodzi mi właśnie o aktywny ponieważ mam kilka ha ciężkiej ziemi i nigdy nie mogę tam dobrze uprawić.

 

ziemie mam mozaikowate od 3 do 5 kl

 

i chciałem się poradzić który agregat będzie najlepszy

 

rototiller cyklotiller czy wahadłówka oczywiście 3m

 

i który wybrać jakiej firmy i na co zwracać uwagę przy kupnie.

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

I ja mam pytanie:

Interesuje mnie nowy agragat bierny do wiosennej uprawy przedsiewnej (głównie pod kukurydzę). Problem jest taki, że wiosną na glinach tworzą się grudy, a i sama ziemia zasycha i trudno cokolwiek z tym zrobić. W ubiegłym roku robiłem talerzówką z wałem rurowych, ale efekt był taki sobie. Stąd pomysł na agregat uprawowy. Początkowo miał być Wicher z Expomu, ale wydaje się za lekki do roboty którą miałby robić. Interesujący wydaje się VibroFlex7400 z Kongskilde.

Czym ktoś ma podobne wiosenne doświadczenia i jak sobie z nimi radzi? Proszę o podpwoiedzi i sugestie czym się zainteresować. Dodam, że interesuje mnie maszyna półzawieszana pod ciągnik 200KM. Jeśli to możliwe, to proszę również o orintacyjne ceny proponowanych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wybrany przez Ciebie model to agregat ścierniskowy, Bardziej polecałbym jednak coś podobnego do Wichera, bo jest to typowy agregat do uprawy przed siewnej. Farmet Kompaktomat jest kopią Lemken Kompaktora. Ewentualnie można pokusić się o uprawe agregatem aktywnym, ale to już ostateczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Wygląda on dość ciekawie. Tyle tylko, że nie znalazłem przedstawiciela na Polskę. A i filmy promocyjne pokazują jego pracę na lekkiej ziemi. Ciekawe też jaka jest jego cena w wersji 4,5m.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie myślałeś o aresie z wałem croskil?? Znajomy ma taki i ładnie po nim pole wygląda. Dodatkowo można nim robić po rżysku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Firma Agro z Ujścia sprzedaje maszyny Farmet.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A jak myślicie case jx80 da sobie radę z agregatem uprawno-siewnym z broną aktywną 3m. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Case jx80 może da radę pociągnąć, ale czy da radę unieść? Do Proximy Power 85 mam 2,5m aktywny i bez problemu daje radę. 3m wg mnie to za dużo jak na taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tego JX 80 to raczej na pewno ze wskazaniem na na pewno jest to za dużo na jego siły 3 metrowy aktywny z siewnikiem to tak 110-140km zależny jaka ziemia...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Case jx80 nie poradzi sobie z u niesieniem takiego 3m agregatu uprawowo-siewnego. Ten Case był by katowany przy pracy z takim 3m zestawem gdyż ciągnik jest za lekki i za mało ma KM. Zgadzam się z @RolnikSprzedawca że ciągnik musi być przynajmniej o mocy 110KM w zależności od warunków glebowych i masy zestawu uprawowo-siewnego.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Pewien gość ma agregat tylko brona wahadłowa do mf 3060 z siewnikiem amanoze 3m. i daje sobie ładnie rade ... Ale słyszałem że wahadłowa nie daje takiego efektu jak wirnikowa i nie potrzebuje takiej mocy jak wirnikowa. MF chyba nie jest wiele cięższy od jx80/td5030. A czy z 2,5 da sobie rade ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

przy 3m case mógł bym sie pokusic o stwierdzenie ze by nawet nie ruszył.. na brone wachadłową jest mniejsze zapotrzebowanie mocy niż na karuzelową... ja bym sprubował z 2,5m ale tylko i wyłącznie z hydropakiem lub nadbudowanym...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nadbudowaną...co do ruszenia jeździł by nawet ale jakiej jakości była by to uprawa... rozpylił by ziemie i zniszczył strukturę bo trzeba by bardzo wolno jeździć... i po wschodach...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jestem zwolennikiem zwykłego agregatu biernego, niż talerzowego przynajmniej w takiej formie. Agregat z redlicami rozetrze Ci bryły, zwłaszcza gdy masz ząb prosty, który nie wyciąga ziemi do góry, a jedynie ją kruszy. Talerzowy przerzuci Ci ziemię, ale jej nie skruszy. Do uprawy ściernisk średnio się nadaje, ze względu na małą średnicę tarcz. Lepiej kupić lekki agregat zębowy i prosty kultywator dwubelkowy z talerzami i wałem. Wyniesie ciut więcej, ale efekty będą lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Moze ktoś mi ktoś powie zanim to rozbioee co tam się mogło stać.chodzi o to że dzisiaj w sumie pierwszy raz używałem bronę wirowa maschio 2.5m areał 3ha uprawa pod siew.brona kupiona używana ładna bo wymalowana wszystko chodziło ładnie cicho,dzisiaj w czasie uprawy skrzynia przekładnia nie wiem jak się to dokładnie nazywa bardzo się grzała wręcz była gorąca nawet kolor na ten skrzyni zmienił kolor od przegrzania to raz a dwa bardzo głośno pracuje i 99 procent że hałas dochodzi właśnie z tej skrzyni olej w skrzyni był i jest 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj