Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

329 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4225 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 19:39

Strasznie ciężki ten zestaw od agro maszu, albo źle wyważony. Po co siewnik do poplonu skoro możesz odrazu siać takim zestawem jeśli byłby to agregat talerzowy?? Za tą kwotę nic ciekawszego nie wyrwiesz. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dzisiaj, 23:47
  •  

#322 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 09:36

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? A miales stycznosc z jakims agregatem talerzowym jak on sprawdza sie po orce racze i tak pojade po orce albo bronami 20 albo agregatem uprawowym. Powiem tak chce kupic ten siewnik do poplonow bo na prov kwestia 3tys siewnik zbozowy jednak troche warzy a z poplonami zalezy mi na czasie aby szybko to zasiac dlatego jestem bardziej za talerzowym teraz mam na 2x zab z tylu wal z plaskownikow i tak za bardzo nie jestem zadowilony bo czesto mi sie zapycha np. Po kuk. Albo po poplonach i wtedy musze to przeciagac do kranca pola a wiadowo ze i nawoz i wszystko ciagne. Talerzowy rownierz byl by na pewno jako podorywka jeszcze i znowy by rocznie robil pewnie ze 20 ha. Czyli by zakup w miare szybko sie zwrocil

#323 Share KAROLEK7211

KAROLEK7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 11:20

Jestem użytkownikiem agregatu talerzowego Grano shark 2,5 + siewnik Agro masz z redlicą talerzową . Spisuje się on bardzo dobrze w siewie po orce jak i w siewie poplonu w ściernisko. W świeżej orce trzeba pilnować głębokości pracy, nie ubita ziemia między kołami traktora lubi się pchać między talerzami. Zasiane pole jest równe i wygląda ok. Zestaw ten sprawuje bardzo dobrze na glebach lekkich jak i na glinie, żadne resztki pożniwne się nie pchają. Moim zdaniem agregaty uprawowo-siewne z zębami nie będą cieszyć się popularnością, nowoczesne zachodnie siewniki to sekcja uprawiająca talerzowa lub brona aktywna. Agregat Talerzowy + siewnik to wg mnie bardzo doba kombinacja ale niestety ma wadę w postaci duuużej wagi i dużej długości zestawu.    

#324 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 11:32

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dzieki za opinie wezmne ja pod uwage. A swierza orka tzn jak dlugo powiecmy 2 tyg bez deszczu czy cala jesien bo tak mniej wiecej sieje po orce tydzien lub 2 ale przewaznie tydzien. A jaki masz wal bo mysle o packier. Ale teraz widzialem kilka filmikow o spiralnym czy jakos tak.

#325 Share KAROLEK7211

KAROLEK7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 11:50

wszystko zależy od opadów czy ziemia szybko osiądzie, zdarza się ze siejmy na drugi dzień po orce, własnie wtedy trochę się lubi spiętrzyć na lekkiej ziemi ale nie uważam że to jest duży problem, agregat lekko w górę na podnośniku i jedziemy dalej. Mam wał pełny gumowy super zagęszcza dlatego że jest ciężki. Paker uważam że jest przereklamowany , spiralny jeśli ziemie nie są gliniaste powinien być ok, choć nie miałem z nim nigdy stycznosci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#326 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3751 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 16:35

Jak jest zbyt morko w czasie siewu tak jak zeszłej jesieni po deszczach to po wierzchu jak obeschnie jest ok ale talerze wyciągają mokrą ziemię i siewnik idzie po błocie. W takich warunkach lepiej sprawdza się agregat zębowy, który jak wiadomo lubi się zapchać jak jest sporo resztek.

Ogólnie zawieszane zestawy uprawowosiewne mają sporo wad czy zębowe czy talerzowe, nie ma ideałów.

Znam sporo osób, które przesiadły się z agregatów zębowych na talerzowe i nie do końca sa zadowolone.

#327 Share KAROLEK7211

KAROLEK7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 czerwiec 2017 - 09:01

niestety nie ma maszyny idealnej, czasem trzeba i tak uprawić przed siewem agregatem uprawowym dużo zależy od warunków w polu i pogody. Agregat Talerzowy nie jest idealny ale przy areale kilkudziesięciu hektarów  może być wykorzystany  przy uprawie ściernisk i uprawie przedsiewnej. Jedną maszyną zrobimy w sezonie więcej hektarów, maszyna będzie bardziej wykorzystana.  Jesli tylko posiada się odpowiedni ciągnik (mocny podnośnik i dociążenie przodu )  do takiego zestawu to uważam że warto w agregat talerzowy zainwestować. 

#328 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 21:06

Jak agregat talerzowy z wałem packera sprawdza się w uprawie przedsiewnej w porównaniu do biernego agregatu z 3 wałkami?  u mnie ziemia IVa gliniasta

#329 Share rolnik9518

rolnik9518

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 lipiec 2017 - 11:16

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Jaki agregat uprawowo siewny polecacie aktywny uzywany tak do 25 tysiecy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#330 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3040 postów

Napisany 15 wrzesień 2017 - 16:05

Może jeszcze napisz jaka szerokość czy Ci bez różnicy?

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.