Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

315 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2009 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 14:36

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? pawelec to nie są moje ogłoszenia po prostu wziąłem pierwsze z brzegu ... A co do zestawu jak można go wogóle takim nazwać ... niestety jest i się takim pracuje dlatego teraz szukam intensywnie innego...

ogólnie w swojej okolicy mam takowe:
http://tablica.pl/of...html#37e5e2ab4a
ten najdroższy
http://tablica.pl/of...html#37e5e2ab4a
ciekawie wygląda
http://tablica.pl/of...html#c2c20e6cb1
takie coś jeszcze

I mam jeszcze poprzez znajomego takie coś prawie nowe bo z 2010 roku za 3600zł
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dzisiaj, 08:43
  •  

#222 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 16:16

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? na zbrylających się, gliniastych ziemiach, a chyba na takich pracujesz, potrzebna jest:
1. duża prędkość robocza agregatu biernego + skuteczne(mocno skręcone płaskowniki) wałki zagęszczające ziemię + masa.
2. brona wirnikowa, bo wahadłowa nie podoła.
Wybieraj sam.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#223 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2009 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 18:10

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? brona wirnikowa stanowczo odpada... raz że cena a dwa trzeba do niej mocy, a trzy to bardzo duże koszty eksploatacji a na nową mnie nie stać ... Dlatego koniecznie chce bierny ...

#224 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2162 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 18:20

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? duże koszty eksploatacji? nie dokońca z tym bym się zgodził. Gdy mamy do zasiania w bardzo suchą zbryloną glebę to więcej wydamy na wymianę złamanych redlic niż na wymianę po paru latach noży.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#225 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 18:35

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Szukaj 2,5 m bez hydropaku,Major da rade , a po uprawie takim agregatem masz dużo lepsze wschody.

#226 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 20 marzec 2014 - 21:15

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? A co polecicie do ZTS 16245? Ziemie kl IV, V. Brona wirnikowa raczej odpada dużo kamieni na polach.
KPZ "Zetor Team"

#227 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2162 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 21:27

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? to tylko pozory że kamienie szkodą bronie wirnikowej, te większe są zazwyczaj wyrzucane na bok przez noże, a te mniejsze poprostu przelatują. Jeżeli już coś nawet stało by się to każda brona ma wałek ze sprzęgłem także nic nie powinno się stać

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#228 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 20 marzec 2014 - 22:34

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Właśnie rozmawialiśmy z facetem który prowadzi uslugi i na nasze ziemie poleca talerzowy ze wzgledu na kamienie.
KPZ "Zetor Team"

#229 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2009 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 17:46

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Ja osobiście byłem i dzisiaj oglądałem agregaty uprawowe tej firmy:
http://otomoto.pl/pi...-m-A316477.html
Szczerze powiem że średnio mi się to podobało :/ Jakieś takie to delikatne a o lakierze to już nawet nie będę komentował bo jest kładziony dosłownie na gołą blachę...
Dzisiaj jeszcze rozmawiałem z jednym moim klientem rolnikiem i doradził żebym używanego nie kupował bo ceny są mocno zbliżone co do nowych a w używanym tak gdzieś ok. 5 lat już łapy są do wymiany ...

Doszliśmy jednak do wniosku + to co moim znajomi doradzali że kupujemy agregat uprawowo-siewny 2,5 metra bo raz że pieniądze będą inaczej spożytkowane no i przyszłościowo bo podczepi się siewnik i w pole od razu siać. Teraz nasuwa się pytanie jaki kupić? z przednim wałem? Z packerem? Nowy czy używany? Z hydropakiem czy bez? Jakiej firmy?
Na 10ha cudów raczej nie wymagam ... Aktywnego nie chce

#230 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 21:31

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? to ci nie rozwiąże sprawy doprawienia gliniastej gleby mającej skłonności do zbrylania się... ludzie dobrze ci radzą a ty kombinujesz jak koń pod górkę
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 08:22

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Bierny z hydropakiem z 3 rzędami łap i wałem pakera - myślisz że tak lekko z nim będzie? Masa może i mniejsza od aktywnego ale jaka długość. Kup co chcesz - twoja sprawa i pieniądze ale pamiętaj że żadnym biernym ciężkiej gleby nie uprawisz dobrze. A może nie masz aż takiej gleby ciężkiej - gliniasta gliniastej nie równa.

#232 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 09:28

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Ale w agregacie to największa robotę z bryłami robi wał dlatego wg. mnie może być i bierny tylko z porządnym ciężkim wałem z tyłu ;)

#233 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2009 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 12:14

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? akmaly powiem tak masz racje z tą ziemią... Moja ziemia jest ciężka ale nie aż tak żeby tego niczym nie ruszyć uprawiało się ją kiedyś kultywatorem z bronami bądź samymi bronami i dawało też się radę może nie za pierwszym przejazdem ale za drugim max 3cim ... Po zakupie pługa Rabewerk też tą ziemie się inaczej uprawia w porównaniu do starego grudziąckiego po którym była bryła na bryle. Rabewerk super pecyny kruszy przez co uprawa też jest całkiem inna ... jak na razie szukam jakiegoś agregatu i wszystko zależy co znajdę...

#234 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 16:24

Ale w agregacie to największa robotę z bryłami robi wał dlatego wg. mnie może być i bierny tylko z porządnym ciężkim wałem z tyłu ;)

Z całą pewnością nie wiesz o czym piszesz:)
Kolego Luke16 - sam wiesz najlepiej jak z tą ziemią masz. Jeśli się daje radę uprawić biernym i efekt jest zadowalający to szukaj jakiś porządny bierny.

#235 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 21:04

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dlaczego tak twierdzisz? Wg. Ciebie mikser jest lekiem na całe zło ciężkiej gliny? ;)

#236 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 10:48

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? W mojej okolicy ziemie to w większości rędziny - kwestia warunków ale ogólnie nie sprawiają większych problemów ale trafiają się borowiny i tam już tak wesoło nie ma:) Jak jest niesprzyjający rok to nawet aktywny ma problemy - co prawda dużo ale to dużo lepiej sobie poradzi niż każdy inny. Co Ci z ciężkiego wału jak najechanie kołem ciągnika co waży ok 5T na bryłę powoduje podskok ciągnika:) Na takiej ziemi wał unosi do góry i nie wiele uprawi - czasami lepiej zrobi ciężka brona. Agregat taki jak na powyższym zdjęciu to nawet potrafi wałki zatrzymać jak bryła wpadnie pod ramę:) Brona wirnikowa ma to do siebie że wciąga w siebie bryły - nie przepycha ich na boki ani nie wciska w ziemię. Czasami i tak trzeba 2 x przejść, narobi drobnych brył ale jak przejdzie deszcz to zboże powschodzi a na dużych bryłach nic nie urośnie.

#237 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 08 maj 2014 - 22:55

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? witam,nie znam sie kompletnie na sprzecie, strasznie duzo tego jest. u mnie zawsze uprawialo sie tradycjnie brona i kultywatorem
posiadam ursus 12 24, 15 ha ziemi klasa 3b, przewaznie struktura srednia, na kawalku ciezka
duzo bryl zostalo po jesiennej uprawie i tak bylo siane w bryle, chcialbym tego uniknac
co polecacie? prosze o jakies konkretne modele bo jestem kompletnie zielony

#238 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 11 październik 2014 - 18:28

Odświeżę temat i zadam też swoje pytanie. Mam gleby mozaikowe od IIIb do VI, Iły - lepiące się do skiby, gliny zółte że ledwo idzie na orać na 18cm czasami ledwo 15cm. glinki, czarne ziemie, lżejsze gleby no i piaski i jak ja mówię na te ostatnie "piaseczki". w sumie takich mozaiek mam 20ha . No i problem jest taki że nie posiadam żadnego agregatu, Jedynie co kultywator, brony ciężkie na zębach redlicowych 20 i średnie brony na 14tkach. Ciągnik to 47 konny 3P, I jak co roku jest problem z uprawą glin i iłów. W tym roku pod rzepak włókowałem szyna kolejową i 3 razy ciężką broną efekt był taki że zlał mocny deszcz i zatłukł gline że rzepak nie powschodził.  No ale do rzeczy  Jaki byście mi polecili agregat? Dodam że chcę za rok lub 2lata odciążyć 3p i zakupić większy ciągnik. A więc czy przemęczyć się te 2 sezony i kupić dopiero do większego ciągnika coś? Na tą chwilę chciałem wziąść wahadłówkę z pakerem amazonki 2,5m gdyż posiadam 2,5m siewnik amazonkę by pasował w przyszłości z większym traktorem. I pytanie do was co sądzicie o takim rozwiązaniu i czy na moje gleby się nada? Na YT widziałem filmy z udziałem identycznej brony i 3p tylko że pracuje na lekkich glebach więc nie wiem jak się spisuje na cięzkich. Z góry dziękuje za odp:)

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#239 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 11 październik 2014 - 22:01

Brona wahadłowa na ciężkie gliniaste gleby to niewypał. Jedyny agregat który widziałem że jakoś sobie radzi z borowiną co jest ekstremalną wersją rędzin to aktywny wirnikowy. Ta amazonka wahadłowa tylko przesuwa brył a wirnikowy wciąga i do tego ciężki wał packera. Ponoć są jakieś nowe bierne co robią lepiej ale to już kosmos cenowy. Niestety z takim agregatem nie masz co szukać z 47KM. Przy 2,5m ma co robić 80 KM.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 789 postów

Napisany 11 październik 2014 - 22:24

ja jestem pozytywnie zaskoczony swoim nowym nabytkiem a mianowicie UPS3 z Agro Toma  tylko z trzema rzędami redlic i walem croskilla  http://www.agro-tom....owo-siewny-ups/

Ogólnie maja ciekawą ofertę. Mam również agregat aktywny z wałem pakera  i nie widzę różnicy w uprawie . Plus dla biernego to szybsza praca a największy minus i to nie dla każdego to waga bo w tej konfiguracji waży 1370kg ( 3m) . Oczywiscie do odpowiedniego ciagnika nie stanowi to problemu. Ja ciągam go C 385 A Turbo i na 2 biegu a czynnym szybciej jak na 4 polowej nie pojedzie a na glinie reduktor.

Moim zdaniem kto naprawdę nie musi niech aktywnego nie kupuje tylko dobrze wyposażony bierny. Moim zdaniem bardziej uniwersalny zwłaszcza przy wiosennej uprawie.