Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

291 odpowiedzi na ten temat

#201 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 23 listopad 2013 - 12:51

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Jakie polecacie agregaty talerzowe 3m?
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dzisiaj, 22:13
  •  

#202 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 13:52

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? akaku, to już nie kupujesz talerzówki ode mnie? xd
ile km ma ten Twój Case, i ile waży? bo mam do czynienia z takim agregatem talerzowym 3m z agro-maszu, to powiem ci że tą naszą TL-ke 100 nieźle stawia. I nie wiem jak ją ustawić żeby nie szosowało traktora. A poza tym talerze są blisko siebie, i jak chcesz np obornik albo po kukurydzy przetalerzować, to lubi się zapchać

#203 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 14:34

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Potrzeubuje uniwersalnej maszyny :) Planowaliśmy agregat uprawowy 4,2m ale tata zdecydował sie raczej na agregat talerzowy 3m. 95 km 6 cyl. 5200kg Ja planuje nim uprawiac pod kukurydze pod siew zbóż, oraz równierz prace pozniwne i wszystko tylko co trzeba bedzie :) Więc myslę, że bardziej opłacalne jest kupienie agregatu talerzowego niz agregatu uprawowego :)
Case <3

#204 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 16:58

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? no to moc ta sama ale 6 garów i spro cięższy od TL-ki. No to taki jak mój, tj Agro-masz 3 m z hydropakiem i wałem rurowym 14tys netto w MILI

#205 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 12:56

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? No sporo cięższy jest, ale jak bedziemy kupowac to chyba bez chydropaku. Teraz tylko trzeba pomyśleć jaki wał
Case <3

#206 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 15:48

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? ojciec ma talerzówke z hydropakiem to szczerze nie nadawało się to do uprawy ani w kombinacji z siewnikiem ani za bardzo samym uprawiać np pod qq. moim zdaniem za duże zapotrzebowanie mocy jak na efekt uprawy. Może to przez to że talerze były małej średnicy a uprawialiśmy głęboko i zamiast pracować garnęło non stop, ale znowu płycej nie bardzo chciało zakryć po traktorze koleje. Jeśli ktoś zainteresoway to mogę sprzedać tego aresa z hydropakiem i crosscillem chyba z 2007 roku ;p

#207 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:20

ojciec ma talerzówke z hydropakiem to szczerze nie nadawało się to do uprawy ani w kombinacji z siewnikiem ani za bardzo samym uprawiać np pod qq. moim zdaniem za duże zapotrzebowanie mocy jak na efekt uprawy. Może to przez to że talerze były małej średnicy a uprawialiśmy głęboko i zamiast pracować garnęło non stop, ale znowu płycej nie bardzo chciało zakryć po traktorze koleje. Jeśli ktoś zainteresoway to mogę sprzedać tego aresa z hydropakiem i crosscillem chyba z 2007 roku ;p

masz aresa TLC? ile cenisz?

#208 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 21:47

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? dokładnie ci nie powiem ale myśle że jjeśli byłby ktoś zainteresowany to pewnie by się z ojcem dogadał. Nie pali mu się żeby ją sprzedać ale szkoda żeby talerzówka stała nieużywana, ostatnie dwa lata troche ścierniska zrobiła i tyle bo uprawowo siewny kupiłem aktywny a z ojcem razem uprawiamy więc drugi zestaw jest zbędny. Siewnik chyba za 6000 zł ma pójść do jakiegoś gościa, a ta talerzówka to nie wiem, pewnie gdzieś około 7 tyś by chciał ale czy by puscił coś czy coś wyżej cenił to nie wiem, ile stoją używki też nawet się nie rozglądałem. Stan raczej dobry, oczywiście jak na unie przystało farba wyblakła z deka ;p

#209 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2013 - 22:50

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? witam ma ktoś z kolegów agregat uprawowo siewny talerzowy z wałem parkera lub pierścieniowym? i urzywa go do siewo bezpośrednio po orce na ciężkich glebach np ile albo glinie ?

#210 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:36

dokładnie ci nie powiem ale myśle że jjeśli byłby ktoś zainteresowany to pewnie by się z ojcem dogadał. Nie pali mu się żeby ją sprzedać ale szkoda żeby talerzówka stała nieużywana, ostatnie dwa lata troche ścierniska zrobiła i tyle bo uprawowo siewny kupiłem aktywny a z ojcem razem uprawiamy więc drugi zestaw jest zbędny. Siewnik chyba za 6000 zł ma pójść do jakiegoś gościa, a ta talerzówka to nie wiem, pewnie gdzieś około 7 tyś by chciał ale czy by puscił coś czy coś wyżej cenił to nie wiem, ile stoją używki też nawet się nie rozglądałem. Stan raczej dobry, oczywiście jak na unie przystało farba wyblakła z deka ;p

Masz jakieś fotki tego aresa? jak nie chcesz na forum to możesz na maila podesła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share adameo9874

adameo9874

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:45

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? szukam agregat uprawczo siewnego 2.7m

#212 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:55

Masz jakieś fotki tego aresa? jak nie chcesz na forum to możesz na maila podesła

w galeri jest jedno zdjęcie ale to chyba z 2009 gdzieś, tam farba jest jeszcze ok, jak chcesz to moge zrobić pare zdjęć chociaż mam kamere która nie robi zbyt rewelacyjnych fotek ale ogólnie widać co i jak ;p pytałem ojca to mówił ze facet za całość chciał dać 13 000 ale siewnik juz jest umówiony za 6 tyś i została tylko talerzówka.

#213 Share Nowy85

Nowy85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:00

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? panowie mam pytanie i problem czy warto kupic agregat uprawowo siewny bierny taki z rodzaju dwa rzedy zebow i walek zeby byl dosc lekki . Ziemie mam miejscami dosc ciezkie i tu problem jak on sie bedzie na takich ziemiach spisywal , dodam ze mam agregat aktywny amazone ale jest zbyt ciezki z siewnikiem sobie nie poradzi . Ale gdyby najpierw przejechac aktywnym a na to tym biernym z siewnikiem , jak myslicie

#214 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:09

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Jak masz zamiar robić najpierw aktywnym a potem biernym to w zupełności wystarczy dwa rzędy zębów i wał rurowy. Jakim ciągnikiem siejesz ?

#215 Share Nowy85

Nowy85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2014 - 13:05

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? do tej pory c 360 3 p no ale jak agregat uprawowo siewny to do gry wchodzi case

#216 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:38

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Planuję zakup agregatu uprawowego ale nie mam pojęcia który spisałby się lepiej na ziemie gliniaste. Będę ciągał go Zetorem Majorem 80 ... Szerokość raczej do 3metrów... Tylko jaki typ spisał by się najlepiej na ziemie gliniaste?

#217 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 08:51

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? na ziemie gliniaste najlepiej gdyby mial ten agregat troche wieksza wage aby nie podskakiwal po tej glinie jak pilka bo nic nie zrobi na tym polu

#218 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 10:02

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? na cięższe ziemie to aktywny z packerem
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#219 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 11:03

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Aktywny odpada tylko bierny wchodzi w rachubę ... mój obecny zestaw wygląda tak:
http://tablica.pl/of...html#d812717b01
+
http://tablica.pl/of...html#762adbaba3

minimum 2, 3 razy trzeba niestety przejechać i to jeszcze zależy czy ziemia jest zeschnięta czy nie... Efekt jest taki sobie dlatego poszukuje agregatu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 12:32

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? o mój boże
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.