Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

291 odpowiedzi na ten temat

#181 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:10

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? W końcu kupiłem jednak ten agregat, zobaczymy na wiosnę jak to będzie chodziło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dzisiaj, 05:56
  •  

#182 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:52

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Co sądzicie o poznaniaku talerzowym razem z aresem talerzowym? Jakie będą wschody?

#183 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:04

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Ktos może wypowiedzieć się na powyższe pytanie?

#184 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:08

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? co myślicie o http://otomoto.pl/am...01-A292310.html agregacie wahadłowym do New Hollanda T5.105 na ziemie lekkie ???? tak koło 30 ha warto kupować ??? da rade ten ciągnik, taki zestaw z siewnikiem ???

Edytowany przez Kamis2010, 06 kwiecień 2013 - 18:10.

#185 Share Adameo

Adameo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:54

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? z doświadczenia ci proponuje aktywny do tej mocy to 3m spokojenie jakiś amazone machio czy rabe werk

#186 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:07

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Nie ma sensu na lekkie bo zrobi pył tylko.

Edytowany przez fandoss, 06 kwiecień 2013 - 19:07.

#187 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:07

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? a jakie opinie są ogólnie o takim AMAZONE ????

#188 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:17

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Powiedz po co tobie aktywny na lekkie ziemie??

#189 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:25

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? robiłem takim w dużym gospodarstwie na takich samych glebach i bardzo fajnie zawsze było zasiane równiutko na polu i równo zasiane , ale nie tylko piachy mam są i też cięższe gleby ogólnie chodzi mi o to żeby na polu było równo i jeden przejazd zamiast trzech. Teraz po zimie trzeba by nawóz, talerzówka siewnik i brona a tak to tylko nawóz i agregat z siewnikiem. co Wy na to ???

#190 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:34

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Jak równo zorane to i bedzie równo zasiane. Weź kup dobry bierny z dobrym wałem krusząco-zagęszczającym, a nie jakiś stary aktywny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:36

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? co proponujesz ???

#192 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:51

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Dobry bierny wystarczy , a na średnich glebach uprawiając aktywnym można zjałowieć ziemię , wtedy straci ona strukturę gruzełkową. Jakiś cięższy bierny będzie ok.

#193 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:55

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? jakie proponujecie z własnego doświadczenia ??? bo ja nigdy nie miałem agregatu

#194 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:45

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? jeśli Unia to coś w tym stylu: http://otomoto.pl/un...xl-A298133.html

#195 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 11:14

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Mogę polecić kongskilde vibro compakt robi bardzo dobrą robotę a 3m z nabudowanym siewnikiem chodzi po górach z jd 6330 tylko balast na przednim tuz 500kg .Sprawdzaliśmy różne oferty ale moim zdaniem włóka zamiast przedniego wału jest lepszym rozwiązaniem .Dodam że ziemia to 3-4 na glince więc dość ciężka .

#196 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:16

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Pytanie do znających temat: jakie znacie modele i marki 3metrowych talerzowych siewników, aby miały te 25redlic? Pytam, bo gdy szukam na allegro, to nie są one zbyt dobrze opisane i strasznie długo zbawia znalezienie konkretnej maszyny.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#197 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:27

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? pottinger Vitasem 302 ma 25 redlic

Edytowany przez renault, 03 maj 2013 - 20:27.

#198 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 maj 2013 - 09:25

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Poznaniak 410/3 DL ma 25 redlic

#199 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 październik 2013 - 22:43

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Może coś poradzicie. Tematów podobny sporo ale każdy ma inną sytuację.
Na początek warunki glebowe, ziemia w większości rędzina, czasami rędzina na zmianę z płowiną. Kamieni mało.
Ciągnik to MF 390 4wd.
Z racji tego że rolnictwo jest moim hobby, nie utrzymuję się z tego, to potrzebuję wykonać pewne prace szybciej lub sprawniej. Obecnie posiadam agregat bierny z firmy Dziekan 4 rzędy łap i podwójny wał strunowy ( zębaty) na docisku, agregat przerobiony z 2,5m na niecałe 3m dlatego wał ma dzielony na 2 części a nie jak oryginał na 3. Uprawia w miarę dobrze, wałki na docisku swoje robią.
Chciałbym kupić uprawowo siewny, 2,5m bo więcej to nie będę się wygłupiał do lekkiego ciągnika. Myślałem nad używanym aktywnym, nawet kilka już oglądałem i bardzo mi się podobają, na pewno uprawiają najlepiej na takich ziemiach. Jedyne co to obawiam się trochę ewentualnych kosztownych remontów. Ale jak myślicie, czy do takiego aktywnego brać wał packera czy rurowy ( na pewno będzie lżejszy ).
Zastanawiają mnie też bierne, obecnie bardzo modne ale jak widzę jakość ich pracy to dużo mi się nie podoba. Znajomy robił teraz talerzowym z wałem packera to ja bym go z pola wygonił takie bryły, inne z wałkiem strunowym z przodu i 2 rzędami łapek oraz wałem czy to rurowym, packera czy strunowym uprawiają kiepsko, nie miałem okazji zobaczyć spiralnego, crosskila czy pierścieniowego - myślicie że dużo pomagają?
A co wy na to aby w agregacie nie było w ogóle talerzy lub radlic tylko np takie wynalazki które czasami gdzieś z zachodu ktoś ściągnie czyli na przodzie wał strunowy, w środku dwa duże wały cambella i z tyłu coś ciężkiego np crosskil - może to by lepiej uprawiło bo nie wyciągało by brył ze spodniej warstwy ( pomimo ze i tak staram się płytko uprawiać ).
Wszyscy piszą że jak się wyorze tak się uprawi - ok pługi z odkładnicą long, ładnie kryją i wcale mniej nie kruszą jak zwykłe a nawet mniej brył ale są i agregaty je wyciągają w górę a wał nie rozłupie ( koło ciągnika też nie:)) Więc może taki wynalazek byłby ciekawy - może ktoś się spotkał z takimi wałami?

Edytowany przez akmaly, 10 październik 2013 - 22:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 09:06

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY? Co myślicie o agregacie uprawowo-siewnym Rolmako 3m z przednim wałem strunowym, 3 rzędami zębów unia grudządz i wałem packera? klasy ziemi IV, V, rzadko III. Ciągnik jaki miałby współpracowac z nim to 111 KM.