Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

466 odpowiedzi na ten temat

#41 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 17:49

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 masz go od nowości?? i wiesz co sie z nim działo od nowości??
\

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Dzisiaj, 11:48
  •  

#42 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 18:28

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Już pisałem że jest od nowości w gospodarstwie. Mój dziadek kupił go nówkę w 1963r. wraz ze snopowiązałką, pługiem, kultywatorem i jeszcze coś tam było. A jak jest od nowości to gdyby było wymontowane to bym wiedział.

#43 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 18:28

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Adaskupodkarpacie skąd jesteś ? Ja z okolic Krosna . A tak na mArginesie to żadnych starych i nowych C-328 nie było. Ciągnik był caly czas modernizowany. Cała konstrukcja opier się na C-325 i stopniowo była udoskonalana , a jak powszechnie wiadomo to C-325 schodził z tasmy produkcyjnej z dwu stopniowym sprzęgłem. Zresztą .........

#44 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 18:30

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Tylko nie mów że od 1963 roku sprzęgło nie było robione ......... bo 44 lata ekploatacji ................ :rolleyes:

#45 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 18:31

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Nazywane są teraz "stare" i "nowe", a były produkowane tak jak piszesz. To tak samo jak c-325: były produkowane z tłumikiem z boku, a z czasem były z tłumikiem w góre. Światła początkowo były montowane w masce, później normalnie przy masce...........

Ja ci nie każe wierzyć że nie było robione, ja tylko pisze jak jest. Jak się dba to się ma, poza tym widać nie znasz tych starych ursusów skoro tak piszesz.

#46 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 18:37

Nazywane są teraz "stare" i "nowe", a były produkowane tak jak piszesz. To tak samo jak c-325: były produkowane z tłumikiem z boku, a z czasem były z tłumikiem w góre. Światła początkowo były montowane w masce, później normalnie przy masce...........
Ja ci nie każe wierzyć że nie było robione, ja tylko pisze jak jest. Jak się dba to się ma, poza tym widać nie znasz tych starych ursusów skoro tak piszesz.

A czemu mam nie znać :rolleyes: Swojego C-328 znam z każdej śrubki , a ze szwagrowym kończę się zapoznawać :(

Tylko nie jest mi znana cała historia tych ciagników bo miały po kilku właścicieli !

#47 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 19:14

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 małorolny ja jestem z okolic przemysla . a mój 328 jest u nas od początku a robil dużo to i sprzegło bylo wymieniane
\

#48 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 19:25

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 No to Krosno pozdrawia Przemyśl ! Ja swojego mam od pięciu lat, w ubieglym roku walczyłem ze sprzegłem , nie było II stopnia , jakiś lol założył odwrotnie tarczę ale udało się opanować , tylko musiałem okładziny niktować , ale to nie problem bo mozna je same kupić , a zresztą czesci do sprzęgła nie był problemu , kasa mnie trochę przytrzymała bo chciałem także głowicę zrobić ale w przyszłości zmienię wałki sprzegłowe na te od C -330. Mój ciapek śmiga na na 7,5 h i jest jedynym ciagnikiem jaki posiadam , zresztą powiększam gospodarstwo i myślę że do 15 h spoko starczy , potem zacznę myśleć o większym , ale ciapka zostawię bo to moja druga miłość :rolleyes:

#49 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 19:39

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 mój capek śmiagał do tego roku na 7 ale teraz doszła 360 bo ciażka ziemia akuratnie stoi w garazu w fazie malowania pozdro dla krosna i reszty chłopaków kiedy kończymy spór??
\

#50 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 20:36

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Na chłopca to ja już za stary jestem bo mam 35 lat , a sporu niema i nie będzie ! To jest raczej ostra dyskusja o ciągnikach wszechczasów :rolleyes:) Proste te maszynki i niezawodne , ciekaw jestem czy teraźniejsze ciagniki wytrzymają po 40 lat i wiecej ? :()

Pozdrawiam wszystkich użytkownikow ciapków i nietylko ! W razie problemow służe wam zawsze radą i pomocą bo coś tam w mechanice sie orientuję :()

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 21:58

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Tak. to jak zregenerować przekładnie kierowniczą?? w C 328 lub skasowac luzy w sposób inny niż dokręcenie śruby ???????
\

#52 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 21:58

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Że proste i niezawodne to się zgadzam w pełni. C-328 który posiadam przez prawie 25 lat obrabiał dwie gospodarki po 16ha oddalone od siebie o 10km, później przez 7 obrabiał jedną całą i w drugiej był pomocniczym i przez ostatnie jest pomocniczym i się ma lepiej niż 360 które jest głównym traktorem przez 18 lat na 16ha gospodarstwie.
A co do mojego ciapka: rozmawiałem z kilkoma osobami i one przypuszczają że w tamtych czasach jak sprzedawali nówki rolnikom mogli sprzedawać uboższe wersje, w końcu wtedy nówki szły zazwyczaj do SKR-ów i PGR-ów, a tym bardziej że rolnicy dostawali pewne upusty na zakup tych maszyn, jednak to są tylko spekulacje i przypuszczenia.

#53 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 19:10

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Versus masz trzy dziury nad prądnica?? w kadłubie??
\

#54 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 19:23

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Właśnie o to chodzi że nic nie ma tam, obejrzałem wszystko dokładnie, skrobałem i nic, a co ciekawe pod podłogą z lewej strony(pod sprzęgłem)są mocowania do zbiornika od pneumatyki :( :rolleyes:

#55 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 20:46

Tak. to jak zregenerować przekładnie kierowniczą?? w C 328 lub skasowac luzy w sposób inny niż dokręcenie śruby ???????

A w obudowie tulejki są dobre ? O ile pamięć mnie nie myli to jeszcze podkładki regulacyjne są na tym wałku na kórum jest kierownica ! Co sie konkretnie dzieje ?

#56 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 22:10

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 versus to nei trzeba skrobac bo one sa widoczne z bloku . A małorolny wąsy sie wysuwaja troche , własnei widziałem że coś można dac podkładke pod ten wałek gdzie kierownica ale nei wiem czy to pomoże
\

#57 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 12:49

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Ja jeszcze raz daje linka do strony na której jest napisane że C325 miały sprzęgło dwustopniowe:

http://www.retrotrak...hp?article_id=7

Rozmawiałem z sąsiadem który ma C325 i on ma sprzęgło dwustopniowe. W mojej wiosce jest jeden który ma 328 i on tym ciągnikiem prasuje i ma na pewno sprzęgło dwustopniowe bo u mnie wiele razy prasował gdy jeszcze prasy nie miałem i widziałem że kiedy było dużo słomy na pokosie to wciskał pierwszy stopnień żeby sobie z tym prasa poradziła i jechał dalej.

Versus to bardzo dziwne żebyś miał taki rarytas w postaci C328 ze sprzęgłem jednostopniowym :rolleyes: Bardziej skłaniałbym się to tego że może coś tam masz zrypane w sprzęgle i dlatego drugiego stopnia nie ma :( :(
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#58 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 16:52

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 To by musiał mieć zrąbane już jak wyjeżdżał z ursusa bo wujo mówił mi że od samego początku nie było 2 stopni, a że nie było od samego początku to nigdy się tym nie zajmowali.

#59 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 20:54

versus to nei trzeba skrobac bo one sa widoczne z bloku . A małorolny wąsy sie wysuwaja troche , własnei widziałem że coś można dac podkładke pod ten wałek gdzie kierownica ale nei wiem czy to pomoże

Ja u siebie muszę zrobić przekładnię , z tego co zauwazyłem mam wybite tulejki , regulacja śrubami niewiele pomaga bo kierownicy uciagnac nie mozna zwłaszcza że przełożenie 1 : 1 , ale o ile mnie pamieć nie myli to trzeba podkladki ując a nie dodać , ale jutro mam wolne to luknę w mądrą ksiażkę , a jak cos ciekawego wyczytam to dam Ci znać :rolleyes:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 23:15

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 czytałem w chyba "usterki techniczne ciągników" że cos z tymi podkładkami sie robi tylko nie wiem dokładnie co i jak
\