Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

466 odpowiedzi na ten temat

#21 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 luty 2007 - 19:51

No a tam jest najwięcej różnic, rozłóż silnik to się przekonasz, w skrzyni są też inne zębatki z tego co wiem i nie da rady dopasowac

A tego co ja wiem to wszystkie tryby są takie same jeżeli chodzi o c-328 i c-330 , a skrzynia od c-325 różni się tylko innym wałkiem womu i ma troszkę inną obudowę choć na oko różnica prawie niezauważalna, a jeżeli chodzi o silnik to różnią się pompą olejową i wałem , choć wał z c-330 pasuje do c-328 tylko trzeba odpowiednio dobrać panewki ( są dwa rodzaje grubościenne i cienkoscienne ) także głowice są inne bo c-328 ma niewymienne gniazda zaworowe ale głowica z 330 pasuje . Filtr oleju C-328 ma inny ale inwestuje się 30 zeta i zmienia się stojak i wtedy bez problemu zakłada sią od C- 330 wymienny . A jeżeli chodzi o sprzęgło to zarówno C- 325 jak i C -328 mają sprzęgła dwustopniowe ( dwutarczowe suche ) i tu zaczyna się problem bo orginalne tarcze do tych ciagnikow są nieosiągalne ale można przenitować okładziny co niestanowi żadnego problemu , lub zmienić wałki sprzęgłowe na te od c-330. Problem tkwi w tym że c-325 i c-328 mają gruby frez na wielowpuście a c-330 gęsty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Dzisiaj, 07:31
  •  

#22 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 27 luty 2007 - 20:43

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Od najmłodszych lat jeżdżę c-328 i mi chcesz wmówić że ma sprzęgło dwustopniowe!!!!!!! :):angry: :) Być może nowsze modele miały takie, ale mój z samych początków produkcji ma jednostopniowe!!!!!!! A zębatki w skrzyni są zupełnie inne, kumpel szykował c-330 i trafiła mu się okazja-silnik i skrzynia od C-328. Pomyślał że mu to się opłaci. Ciesz się że go nie słyszałeś jak krzyczał gdy się okazało że nawet jedna zębatka nie pasuje. Pompa paliwowa 328 ma inny rozstaw śrub do mocowania niż c-330, jest to pewien kłopot, do głowic też nie byłbym pewien. A co do skrzyni: na identycznych oponach kiedyś jechałem 328 za wujkiem, który jechał 330, 328 było znacznie szybsze.

#23 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 luty 2007 - 20:48

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 [quote name='versus' date='Feb 27 2007, 20:41 ' post='22767']
Od najmłodszych lat jeżdżę c-328 i mi chcesz wmówić że ma sprzęgło dwustopniowe!!!!!!! :):angry: :) Być może nowsze modele miały takie, ale mój z samych początków produkcji ma jednostopniowe!!!!!!! A zębatki w skrzyni są zupełnie inne, kumpel szykował c-330 i trafiła mu się okazja-silnik i skrzynia od C-328. Pomyślał że mu to się opłaci. Ciesz się że go nie słyszałeś jak krzyczał gdy się okazało że nawet jedna zębatka nie pasuje. Pompa paliwowa 328 ma inny rozstaw śrub do mocowania niż c-330, jest to pewien kłopot, do głowic też nie byłbym pewien.
[/quote Oj ! Tu się nie zgodzę ! Nic Ci nie wmawiam ! Właśnie skończyłem remont C-325 który robiony był od podstaw z kupy złomu , tylko silnik do niego jest od C-328 . Pompy paliwowe pasują w obydwie strony ! Bo w silniku od C-328 jest ząłożona pompa od C-330. A żeby było smieszniej to mam katalog częsci w jednej ksiązce do C-325, 28 i 30 , otwieram patrzę w tabelę i ..............

Chyba poświęcę troszkę czasu i wyslę Ci parę skanów z tego katalogu części . Zresztą robiłem remonty C-325 i C-328 od podstaw ...............

#24 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 27 luty 2007 - 21:00

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Ja u 2 kupli robiłem razem z nimi 328 i w tym roku będę robił u siebie. Jak nie wierzysz to zrobię filmiki na wiosnę i ci udowodnie sprzegło, a resztę w czasie remontu fotami. U siebie nigdy sprzęgła i skrzyni nie ruszaliśmy(nie ruszane od nowości) ale u kupli sporo wymienialiśmy

#25 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 luty 2007 - 21:02

Ja u 2 kupli robiłem razem z nimi 328 i w tym roku będę robił u siebie. Jak nie wierzysz to zrobię filmiki na wiosnę i ci udowodnie sprzegło, a resztę w czasie remontu fotami. U siebie nigdy sprzęgła i skrzyni nie ruszaliśmy(nie ruszane od nowości) ale u kupli sporo wymienialiśmy

He he he he he ! A moze mi powiesz że tylko jedna tarcza jest ?

#26 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 luty 2007 - 21:05

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 A tak na marginesie to szwagrowa C-325 jest z 1961 roku i ma sprzęgło 2 stopniowe , a tu dziwne C-328 1963 roku i II stopnia nie ma !

#27 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 luty 2007 - 07:52

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 2 stopnie sprzegla , są panewki na wale są grubościenne w 328 , można załozyc z 330 tylko musisz uzgodnić z tym kto Ci szlifuje wał u mnei już chodzi tak 20 lat i nic sie nie dzieje przednią oś mozna załozyć z 30tki , tył sie niczym nie różni od zwykłej trzydziestki na sto procent inny rozstaw w pompie to tylko w 30 m-kech był , tarcze sprzegła kupuje od 30tki prznitowuje frez środkowy i normalnie jeżdze nić sobie nie robi, orginalnie 328 ma własny olej do pompy podnośnika wg mnie supe rozwiązanie nie ciągnie ciepłego oleju za skrzyni a co za tym idzie lepiej podnosi , filtr oleju "bąk" jest wg mnie lepszy rozetnij sobie po sezonie zwykły filtr z 30tki i taki z 28 zobacz który złapał więcej syfu . A co do palenia widziałem u mnei na wsi gostek wstawił do 28 swiece żarowe z 30 i działa działa . Tylko przy zakupie musisz pamiętac to Twój wybór i jak kupujesz nei napalaj sie zbytnio a najlepiej kupuj taka nie zrobioną na sprzedaż pozdro PS. mam 328 64 rok przezyła już duzo wojen i jeszcze jeżdzi z sadzarka , opryskiwaczem , komabajnem do ziemniaków itd i ma sie dobrze :rolleyes::(
\

#28 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 15:29

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 To zapraszam do mnie jak się zaczną roboty(bo póki co akumulatorów nie mam) i się przekonacie że c-328 ma sprzęgło jednostopniowe!!!!!!!!!!!!A wy może jeszcze napiszecie że wasze mają szybkozłącza, dolny zaczep i sprężarkę oryginalne co??? :angry:

#29 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:41

To zapraszam do mnie jak się zaczną roboty(bo póki co akumulatorów nie mam) i się przekonacie że c-328 ma sprzęgło jednostopniowe!!!!!!!!!!!!A wy może jeszcze napiszecie że wasze mają szybkozłącza, dolny zaczep i sprężarkę oryginalne co??? :angry:

Masz poprostu coś padnięte w sprzęgle i tyle , jak znam życie to jedna tarcza jest odwrotnie założona i tyle , przynajmniej u mnie poprzedni własciciel tak założył , pogięło całe słoneczko czyli obudowę sprzęgła. Złącz do hydrauliki nie mam i orginalnie też nie było, ale założyć można , żaden problem tylko ja takiej potrzeby nie mam. Zaczepów rolniczych też oryginalnie nie było , a ja założyłem żaden problem , wygląda jak oryginał w C -330 ! A sprężarka ? Owszem chyba była seryjnie montowana , ja nie mam bo jak ciągnik kupowałem to jej nie było założonej , owszem dokupiłem i leży w garażu i czeka na swój dzień , instalacja pneumatyczna była na ciagniku tzn. przewody butla i zawór sterowania hamulcami przyczepy.

#30 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:52

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 A to widzisz, u mnie nie ma instalacji pneumatycznej, nie ma i nie było sprężarki, i sprzęgło od nowości (czytaj fabrycznie) jest jednostopniowe. Ciągnik mamy od nowości, także bajer z rozwalonym jest nie do przyjęcia. Dziś pół dnia poświęciłem na szukanie instrukcji, ale niestety gdzieś się zapodziała, bo ci chciałem zacytować pewne fragmenty, a pamiętam jak kiedyś czytałem, że pisało w niej, że sprzęgło jest "JEDNOSTOPNIOWE". Kolego, chcę Ci przypomnieć, że to jest ciągnik z pierwszej serii(te kumpli też), one w okolicy były wcześniej niż w kółkach rolniczych w okolicy, tam jeszcze c45 chodziły, może później wstawili do nich sprężarki i dwustopniowe sprzęgła, ale ja się z takimi modelami nie spotkałem(a w życiu bądź co bądź już trochę się ich widziało). A jak dorobisz sprężarkę, dolny zaczep i hydraulikę to już nie jest według mnie c-328 tylko 330.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:07

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Do - 330 mu daleko ! A pewne sprawy modernizuję aby udogodnić sobie zycie ! Tylko jak w c- 325 z 1961 roku moze być sprzęgło dwustopniowe a w Twoim C -328 z 1963r nie ?

#32 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:10

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 SIE wtrącę :rolleyes:
Może w tamtych latach sprzęgło dwustopniowe jeszcze nie było standartem, bądź co bądź budowa jest nieco kosztowniejsza.
Wtedy też raczej się ciągników nie wybierało, tylko się brało to co jest. Trochę się dziwię że wtedy prywatnemu w ogóle sprzedali nowy traktor, bo z tego co wiem u nas czegoś takiego nie było. Słyszałem od mojego starego, że np. pługi jak PGR czy Spółdzielnie nie kupiły to szły na złom, bo prywatnemu nie mogli sprzedać. Ojciec miał wtedy starego C-45 ,a nie mógł nim orać bo pługa nie dało się kupić - takie też były czasy :(
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#33 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:11

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 sprzęgło dwustopniowe i sprązarka była orginalnie w 328 . Na 100 % poszukam instrukcji w garażu zrobie skan i po sprawie
\

#34 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:18

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Sąsiad ma 328 z 2 stopniowym sprzęgłem. Nie ma dolnego zaczepu ( do jednoosiówek) i ma wszystko zrobione żeby była sprężarka ale poprzedni właściciel to wszystko wymontoał i zostały tylko dziury po śrubach (np: w podłodze są dziurki żeby zbiornik przykręcić) i nie ma złączy hydraulicznych ale za 250zł można kupić ta (kostka???) i będą

#35 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:29

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 U mnie też sąsiad ma C-328 z dwustopniowym sprzęgłem, pamiętam jeszcze jak chodził ze snopowiązałką, a z tym robić jednostopniowym to lepiej się pochlastać.
Tylko być może nie wszystkie miały takie sprzęgło, jakby ktoś miał instrukcję lub katalog c-325 bądź c-328 to może by rozjaśniło :rolleyes:
Kiper to wstawić rozdzielacz od c-330 i jedno wyjście jest, u sąsiada zamontowali jeszcze taki jak na błotniku w C-330 bo chodzi z owijarką.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#36 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:42

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 To wstawcie zdjęcia z pneumatyką, sprężarką, sprzęgłem itp(albo chociaż z mocowaniami jeśli jest wymontowane) i ja porobię u siebie foty tych samych miejsc i się przekonacie że u mnie sprzęgło jednostopniowe od nowości, nie ma pneumatyki i sprężarki. Czekam na zdjęcia.
@kserkses: on był kupiony na zasadzie że dziadek dostał na niego jakąś ulgę, do niego snopowiązałka, pług i kultywator i brak było za półdarmo sąsiadom robić w zamian za to do czasu do póki nie został spłacony, tych kumpli dziadkowie tak samo kupili. To było aby trochę odciążyć kółka rolnicze. A takie prawo dostawali ci, którzy mieli "obiecującą produkcję".

#37 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:56

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 ja mam ze swojej sprzarki zrobioną taką do mycia sprężarke a dziury po odolejaczu są np w skrzynce z narzędziami
\

#38 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 21:46

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Posiedziałem trochę w internecie bo mnie wciągnął ten temat. Znalazłem informacje(strony nie podam bo znalazłem jedną później po linkach szedłem)że c-328 były "stare" i "nowe" modele. W "starych" nie ma mowy o sprzęgle dwustopniowym, pneumatyce itp, w "nowych" tak. Jednak jak na zdjęcia patrzyłem to znacznie częściej były te "stare" modele. Jednak nie znalazłem żadnych informacji o latach produkcji, czy też czy były w tym samym czasie produkowane.

http://www.allegro.p...rsus_c_328.html -tu jest widoczny "stary" model. Jak widać brak sprężarki, pneumatyki i pewnie sprzęgło jednostopniowe.

#39 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 07:52

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 była pneumatyka w nim patrz dwie dziurki w skrzynce narzedziowej sa od olejacza i nad prądnicą tez jest miejsce na spreżarke tylko tu nic nie widać bo ciapek jest za bardzo czysty
\

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 13:28

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Jakoś nic nie widać z tego miejsca na sprężarkę, a te dziurki w skrzynce narzędziowej są i w moim ciapku.