Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

466 odpowiedzi na ten temat

#261 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 03 styczeń 2010 - 09:42

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 @Roki miałem całe sprzęgło po zwolnice rozebrane i każda część od C-330 pasuje, w silniku oryginalnie jest tylko inny dekiel klawiatury, bo zaślepiony jest wlew oleju, i cieńszy wał a grubsze panewki. jest dużo lepiej, bo nie trzeba wlewu przerabiać :rolleyes:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Dzisiaj, 14:19
  •  

#262 Share Andrzej1956

Andrzej1956

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 09:57

Chcę zakupić ciągnik z tematu tylko nie wiem czy jak zakupię c-328 to czy zrobię wtedy remont generalny(chodzi mi tu o to czy uda mi się kupić zestaw naprawczy itp. co potrzebna do remontu silnika w sklepach GRENE czy AGROMIE) słyszałem że są problemy ze szlifem wału. Czy wo gulę opłaca się kupno c-328 czy lepiej sobie głowy nie zawracać i dołożyć parę tysięcy i kupić c-330.Proszę o waszą pomoc.

#263 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:04

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 jak jest wał cieńszy?? to od czego mieliśmy blko silnika??????wał jest taki sam jak od 30 :rolleyes:

#264 Share Andrzej1956

Andrzej1956

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:14

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 wał u C328 jest taki sam jak C330,słyszłem ze pierwsze C330 mają panewki grubościene.C328 mają inny rozrusznik,wolno kręci,ciężko pali.

#265 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:16

c-328 ma ten sam wał co c-330 mają tylko inne bloki tzn wieksze miejsca na panewki wiem bo mieeliśmy 28 popieram duzo lepiej ta maszynka idzie od 30 i napewno ten starszy ciapek nie był wolniejszy od typowej 30 i ogólmnie wszystko pasuje od 30 tylko te panewki ale jeśli masz kogoś w poblizu co robi panewnki to nie problem nam mieli przysłać z gdańska ale odmówiliśmy bo zamieniliśmy 28 na majorka (zetor 3011) :rolleyes:

tylko jak kolega kupi C-328 to aby czasem sie nie ździwił jak tarcz do sprzęgła nie dokupi... Były takie co miały wałek z grubszym frezem od C-325 sam taki robiłem to wiem... A co z rozrusznikiem żeby wsadzić od C-330 to całą obudowe sprzęgła trzeba podmienić, wienieć... A te podmiany ciagną za sobą koszty i troche zainwestować i 30-stka jest :D

#266 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:21

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 no i tez mieliśmy rozrusznik na 3 śruby taki jak 30?? tarcz fakt inny wałek ale kupujesz od 30 tarcz, nity i przebijasz my tak zrobiliśmy i prawieb 4 lata w lesie działało to :rolleyes: to wychodzi ze mieiśmy pierwszy blok od 30?? a w papierach od wymiany śilnika mieliśmy wpisane ze to silnik od 28?? szkoda ze juz tego nie mam poszedł bym do kumpla i zdjecia bym i porobił na potwierdzenie tego co piszę :D

#267 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:21

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 wystarczy przenitować okładziny :D zresztą, roki dobrze prawi lepiej kupić capa z lat 70-tych i spokój święty z częściami... ja Filipoo mam silnik od capa, a reszta od C-328. :rolleyes:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#268 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:27

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 w papierach miałem wpisane ze silnik od 28 i tez panewki od 28 były sprzegło 28 i blok miał większe miejsca na panewki ale rozrusznik taki jak 30 :rolleyes:

#269 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:37

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 obudowa sprzegła była może od C-330 tylko wstawiona i wieniec

#270 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:43

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 hmm mogło tak być :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:02

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Z waszych wypowiedzi wynika że lepiej zainwestować w c-330 i mieć święty spokój z dostępnością części. Mój znajomy mi mówił że u jego w wiosce koleś sprzedaje 30 za 12tysi tyle że kolo jest mechanikiem i niby ciapek jest po remoncie ale ja bym wolał kupić coś ok. 8 tysi i sam sobie remont zrobić i lakiery położyć i wtedy chociaż bym wiedział co w nim siedzi. Jeszcze mam bardziej komfortową sytuację bo mechanik z agromy to dobry znajomy to by za grosze remont zrobił i jakby on mi zrobił to bym wiedział że zrobione. Jak byście mi poradzili kupić do remontu czy po remoncie???

#272 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:07

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 jeśli masz dobrego mechanika to kup do remontu, bo nieraz ten po remoncie może sie okazać ze tylko ma farbe połozoną.

#273 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:18

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Właśnie tym się kieruję że po remoncie to tylko lakier położony i do silnika wlany jakiś `doktorek` żeby przez jakiś czas ładnie grał a potem jak pojedziesz z bronami to może nawet do pola nie dojedziesz bo ci się rozwali w połowie drogi. A co sądzicie o c-360 3P czy dużo więcej on pali od 30 bo słyszałem że tyle co nic w przeciwieństwie do c-360. Oraz perszing zrobi tyle co 60 ale mniej spali czy to prawda

#274 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:19

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 wiem ze o troche nie na temat, ale coś mi podpowiada że lepszy bylby 28 :rolleyes: tak przynajmniej mówi moj dziadek, który ponad 20 lat temu mial starego C-328 mowi że jest o niebo lepszy od C-330 :D ten ciagnik nie dawał sie zbić z obrotów i zawsze wychodził z najgorszych opresji :D jeżeli nie ma problemu z częściami chyba lepiej brać 28 :) co do różnic miedzy tymi modelami słyszałem że 28 nie ma układu silnika rzedowego, tylko ze jeden cylinder jest pod kaem do drugiego, tak jakby pochylony w bok. Nie wiecie czy to prawda??
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

#275 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:31

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 28 to 28 tego sprzętu chyba nigdy się nie zajeździ chyba że traktorzysta słaby to zajeździ tylko mi chodzi o to że jak kupię 28 to czy znajdę bez problemu części i czy zrobię remontu. Ja po prostu chcę zajść do agromy czy grene i od razu kupić jakąś część jak będę potrzebował a nie kombinować czy taka będzie pasować czy może nie.

#276 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:41

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 to popytaj tam u siebie w okolicy po sklepach jak jest z częściami do C-328 jak nie ma problemu i masz ochote na tą 28 to bierz, ale jak kłopot z dostaniem czegoś to nie zawracaj sobie nią głowy...

#277 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:45

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 nie wiem kto ci takich głupot naopowiadał że ursus 70 lat temu opracował silnik V2 w U-28-totalny absurd :rolleyes: wszystkie konstrukcje w Ursusach to klasyczne rzędówki;]

28 ma min 40 lat-kupując taki ciągnik musisz z miejsca wymienić karoserię-koszt ok 1200zł, prawdopodobnie stoi już kilka lat nieużywany, wieć trzeba rozebrać na podzespołey i powymieniać wszystkie uszczelniacze, bo inaczej bedzie sie lało jak z kaczej... :D fakt faktem-wszystkie części wykonywane pół wieku temu były nieporównywalnie lepsze jakośćiowo niż w późnym PRL-to potwierdzi każdy. 28 ma dpdatkowo oddzielny olej hydrauliczny i przekładniowy-to spory plus;] na oryginalnym siedzeniu nie wytrzymasz dłużej niż kilka godzin pracy-amortyzację stanowi resor;) na peno nie musisz już w 28 kupywać filtru oleju(8 zeta rocznie do przodu :D ) wystarczy wyczyśćić odrzutnik. 28 ma WOM zależny, 30 nie..., w 28 masz manometr od oleju, 28 nie posiada oryginalnego zaczepu do przyczep jednoosiowych, ale podnośnik jest nie do zarżniecia;) tak więc jesli lubisz sie w tym grzebać i zanjdziesz 28 za taką cene, że poremontach wyjdzie Ci taniej niż normalna 30, to czemu nie;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#278 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:49

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 O tą 28 to pytam bo u mojej ciotki stoi chyba już z ok. 20 lat nie używana pod chmurką bo kupili 30m i ją obrabiają ziemię i tą 28 postawili to i nie była wogulę ruszana przez ten czas a ja ciągnika nie posiadam tylko korzystam z ciągnika wuja i tak z ojcem pomyśleliśmy że może lepiej sobie kupić 30 i mieć na własność. A co do tej 28 to żal mi jej że ona tak stoi i gnije bo teraz jakby części były dostępne od ręki to bym bez zastanowienia poszedł do ciotki pogadał i za te 3-5 tysi ją pociągną do siebie na podwórko zrobił remont i dla mnie by wystarczała. Lecz gdy części nie są dostępne to po co mi kombinować a ta 28 to i tak jak postoi na podwórku z 5-10 lat to będzie po jej bo zgnije i się rozleci.

#279 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:56

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 to jak ona tyle czasu stoi pod chmurką nie ruszana to wg mnie sporo kasy bedziesz musiał zainwestować aby doprowadzić ją do takiego stanu w jakim powinna być, lepiej sprzedać ten ciągnik komuś kto posiada już 28 to bedzie miał jeszcze na części bo nie ma co żeby tak się marnował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 14:05

Różnice między Ursusami C-325 do C-355 Ja jego nie sprzedam bo nie mój. Bo u mojej ciotki to tak jest lepiej żeby zgnił a nie ktoś jeszcze skorzystał. Moja ciotka ma 40ha ziemi i obrabia ją 30 to nie można zrobić remontu dla 28 i mieć dwa ciągniki ten drugi jako pomocniczy ale wiesz to nie mój interes niech robi co chce. Tylko mi jednego żal tej 28. Ale jak odradzasz to się zacznę oglądać za 30. Roki 212 a tak po za tym to dokładnie skąd jesteś? Bo ja z Bielska Podlaskiego.