pronarek

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kielbasa    1

jest 2010 czyli wybija 24 rok odkąd zacząłem sam jeździć capem, aczkolwiek to nie do końca prawda bo jak miałem 6 lat to przy budowie u sąsiada jak był przycisk do palenia w C-325 na wierzchu deski rozdzielczej to zapaliłem na wbitym biegu i dobrze, że mnie stary złapał ale mniejsza z tym :) chodzi mi o twój tekst - "to w tych 8 kawałkach to będę miał furę najlepszą w wiosce będę miał czym się lansować jeszcze kogut na dach i pojechał" :) delikatnie anormalne, ale pomińmy to i koniec dyskusji rozpoczętej moją nieprzemyślaną dygresją :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

to slangowe przebicie, to chyba przeszlifowanie( ustawienie w osi)gniazd panewek głównych, no może dodatkowo wałka rozrządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

ja się spotykałem z określeniami "przestrzelenie bloku" i "robienie współosiowości bloku" :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Dobra jak to się nazywa dokładnie to ja nie wiem tylko tak napisałem orientacyjnie przecie napisałem w nawiasie że dokładnie nie wiem jak to się nazywa a wy nie doczytacie i już się czepiacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie czepiamy się tylko nazywamy po imieniu, to co kryje się pod ta nazwą, by innym stała się jasność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

@zorzyk2 dokładnie, masz rację. poprzez używanie przez większość osób zmyślonych i niepoprawnych określeń, trudno się niekiedy dogadać...


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wiesz, ja techniką motoryzacyjną tak na poważnie zajmuję się od 1978r. i mogę wiedzieć. Kiedyś silniki naprawiałem sam teraz swoje pojazdy, przy większych naprawach oddaję do warsztatu, bo mi taniej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

@ damjan15 kup C-330, według mnie jest lepsza od C-328, noi części możesz łatwiej kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Po małym rozeznaniu dowiedziałem się że ta 28 co pisałem wyżej to: silnik siedzi od 30 a postawili ją dlatego że brendix(czy jak on tam się nazywa dobrze nie pamiętam) był zepsuty i nie mógł odpalić a dostali m-kę i ostatnie prace jakie wykonała 28 to młócenie bo miała przystawkę na pas. A skrzynia to jedyna wada że biegi się blokowały. Wszystko jest oryginal oprócz silnika. Powiedzcie opyla się ją interesować bo jak zobaczyłem jakie są ceny 30 to trochę ;) eh. I jaką cenę bym mógł zaproponować za takie cudo??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

a ja od nowosci ma M-kę i jak na razie licznik zatrzymał sie na 6700mg ale jakieś 10 lat temu a teraz to pewnie już ma z 15000mg i dopiero w tym roku miał zrobiony remont silnika bo ojciec podczepił kultywator 2,10m bo 60-ka była w remoncie i ja zajezdził;)

ja tam na ciapka nie anrzekam choc powoli szykuje sie remont skrzyni bo na 4 i wstecznym strasznie skrzynia atuka a tak ogólnie to ciągniczek na prawde fajny i miło się nim jezdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekNH    2

W odróżnieniu od zwykłej "C-330" miał zmienione przełożenia w skrzyni biegów pozwalające na szybszą o 8% jazdę, zmienioną głowicę mianowicie zawory zostały wyrównane z głowicą co skutkuje płaskim tłokiem dzięki czemu ma ona lepszą kompresję i szybsze odbicie tłoka. Została też zmieniona kabina. Jest ciągnikiem trwałym, ekonomicznym i poszukiwanym, posiada jednak też wady takie jak awaryjna skrzynia biegów, kłopoty w uruchomieniu silnika zimą itp. Są użytkowane w ogrodnictwie, rolnictwie oraz cenione w lesie przy wyrębach dzięki ekonomice, niewielkim wymiarom i zwrotności. Zadbane egzemplarze na rynku wtórnym osiągają dość wysokie ceny, dochodzące nawet powyżej 20 tys. zł. Przydatne w transporcie drogowym jak i polu, przydały by się dodatkowe biegi pomiędzy 3-4, 4-5 i 5-6, gdyż jest za duża różnica pomiędzy nimi i jego mały silnik ma problemy z powróceniem na wyższe obroty po zmianie biegu na wyższy. Wikipedia fajna rzecz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Widać że nie macie co robić tylko przekomarzać sie co jest lepsze. Mka słabsza, ludzie!!!! co to jest to 8% na przełożeniu, przecież tego w ogóle nie czuć. Zwykła lepsza bo mocniejsza, ta mocniejsza chyba jak jej 3 tłok dołożycie, wiadomo że troche lepiej sie wciągnie na obroty ale nie przesadzajmy że odrazu nie wiadomo jak mocniejsza. Zresztą nawet jak niby wg. was Mka jest słabsza ale przynajmniej robota troche szybciej idzie. I nie na żadnych zwolnicach tylko w skrzyni jest zmienione położenie. A bajki o psującej sie skrzyni to sobie w d*pe wsadźcie, moja lata i nic jej nie jest.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja jakbym miał wybierać i stała 30 z 80 roku a stała m-ka za taką samą cenę i w gorszym stanie to wybrał bym m-kę. Jeździłem jednym i drugim i dla mnie to czuć nie wielką różnicę w prędkości nie wielką ale jest. Widzę ile m-ka robi i słyszałem ile robiła od nowości więc nikt mi nie wmówi że to badziew. Biegi parę razu się zakleszczyły ale od nowości silnik śrubki w silniku nie miała odkręconej a roboty ma za cały rok że uhu. I nikt o nią nie dba jesienią na liczniku miała ponad 4 tysi więc coś o tym świadczy a licznik to na pewno nie jest oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ty tutaj pupy nie zawracaj tylko kupuj Kormorana bo wszyscy na tym jeżdżą i nikt raczej nie narzeka a przecież Kormoran to były Stomil więc nie szukaj chińszczyzny w której jest niby więcej płócien a co do czego to Kormorany może więcej przerobią niż tej firmy "no name"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Akurat opony peltasy maja nie najgorsza opinie. Do chińszczyzny(pod względem trwałości) bym ich nie zaliczył.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

c 330 m jest lepsza bo jest lepsza , lub c c 330 m jest lepsza i koniec to sa argumenty ...... dzieci z przedszkola


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ty tutaj pupy nie zawracaj tylko kupuj Kormorana bo wszyscy na tym jeżdżą i nikt raczej nie narzeka a przecież Kormoran to były Stomil więc nie szukaj chińszczyzny w której jest niby więcej płócien a co do czego to Kormorany może więcej przerobią niż tej firmy "no name"

 

 

Dokładnie , sam kupiłem w zeszłym roku i bardzo je sobie cenię , w cenie tez nie powinno byc duzej różnicy ja dawałem 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj