marcin974

Cos nie tak z Pronarem...

Polecane posty

marcin974    30

Witam

Pisałem kiedyś gdzieś o tym jak w cięzkich pracach pronarem 82SA robił mi sie czerwony korekror wydechowy wraz z kolanem tłumika... dzis konczę orkę patrze a z tlumika jest czerwona łuna ognia (jak z palnika), nie duza... okolo 10cm... ująłem gazu i po sekundzie zginęła

i teraz moje pytanie... Czym to jest spowodowane -temp silnika mam deczko ponad 90Omotor oleju poprzez ostanie 100mth wziął z 10ml -czyli to normalne, cisnienie oleju jest 0.25mpa, przyznam ze traktor chodzi na OO (olej opalowy), z rana troche długo kręci (około 30sek albo i wiecej)

 

Czy mozna podejrzewać wtryskiwacze za sprawcę tego ognia? ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

długo jeździłeś może po prostu masz sadze w tłumiku i nagrzał się dobrze niewile trzeba iskra no parę i poszedł ogień (zapaliły się sadze )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli byłby zły kąt (za późny wtrysk) to rzeczywiście kolektor zrobiłby się czerwony ale wtedy silnik byłby strasznie słaby. Moim zdaniem pompa wryskowa podaje za dużą dawkę paliwa stąd ogień i duża moc silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jakby był zły kąt wtrysku to silnik nie miałbym mocy. Jesli Ci nie przeszkadza ze ogien idzie z rury to zostaw jak jest bo moc jak mowisz ma. Olej opałowy podczas spalania produkuje wiecej ciepła dlatego mozesz odczuwac wieksza moc.Miałem podobny temat w 3p. Jak chodził na ropie to jakis taki ciapowaty był ale za to na opale w polu nie do zatrzymania a w nocy było widac jak ogien z rury idzie. Moze zacznij pracowac na nizszych obrotach bo wnioskuje ze 2300 z niego wyciskasz podczas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

No tak. Jak usiebie w pronarze zmieniałem tłumik to zapaliłem ciagnik to też ogniem ział ale był bez tłumika i to chyba normalne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Nie wiem czy to takie normalne.. może pod dużym obciążeniem i po dużym rozgrzaniu, ja przed i po demontażu pompy paliwa w zetorze sprawdzałem właśnie czy powinno ziajać ogniem czy nie, żeby potem było tak samo, i nic a nic nie ziajało nawet na ciepłym silniku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

No pronar był mocno nagrzany. Było to lato i jechał 30km z nawozami. I po drodze sie tłumik przepalił i jak zajechałem do domu zdjołem tlumik i zapaliłem to porządnie ział ogniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Nie wiem czy to istotne, ale przyuważcie, że w zawodach TractorPullingu, traktory też czasem dmuchają ogniem. Więc może to z przeciążenia. ;)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@pronarek -jak bedzie tylko chwila czasu to dajemy wtryskiwacze do sprawdzenia ;)

 

 

Miałem podobny temat w 3p. Jak chodził na ropie to jakis taki ciapowaty był ale za to na opale w polu nie do zatrzymania a w nocy było widac jak ogien z rury idzie. Moze zacznij pracowac na nizszych obrotach bo wnioskuje ze 2300 z niego wyciskasz podczas pracy.

równe 2500 obr osiąga bez obciązenia... a przy obciązeniu to tak 2300 zchodzi :o

 

Iskry a żywy ogień to co innego :D

racja -tutaj zywy ogien jest -iskrę to na poprzeczu nie raz pusci mi

 

 

 

A moze Pati ma racje ze to z przeciązenia -nie ukrywam ze 1godz ha orze na dlugim polu (IV klasa), jak na 80koników i plug 4*35 to wyczyn jest...

 

Dzieki za podpowiedzi -jak zrobimy wtryskiwacze to powiem ile było do kitu -przy ostatnim sprawdzaniu (po 700mth) były dwa padnięte wtedy jednak jak był nowy i na placu stał z odkręconym korkiem od wlewu to wody napadało i przez to siadły dwa wtryskiwacze...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jest jeszcze jedno zawory mogą nie trzymać dlatego idą wam iskry a nawet ogień ale żeby z tłumika jak z palnika ;) ,a może opał na to wpływa inna temp zapłonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To z kąd by sie mu moc brała?? Był by raczej słabszy.

A kto mu przestawił ten kąt wtrysku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Problemy z odpalaniem także moga wskazywac na zły kont wtrysku, Ale to także bolaczka lejących wtrysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Prawie... :P

Dzisiaj zmienilismy koncówki wtryskiwaczy ale nie zdązylismy zamontować wtryskiwaczy.... jutro montaż i sie zobaczy jak zapali i jak bedzie kopcił... w tym tygodniu jeszcze bedziemy nim orac więc powiem jak spisal sie w ciezkiej robocie...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ooooo moc to ma, ma :)

Taa... teraz ma moc....

jeszcze zobacze jak w plugu bedzie sobie radził ale jak nie da rady 2polowa całą to sie chyba załamie :)

 

Ciągnik lepiej pali.. jest dynamiczniejszy, miej kopci, bardziej równomiernie pracuje... ale chyba troszkę słabszy jest...

dzisiaj tachając pod górkę hl'ke znów zobaczyłem łunę ognia z komina...

 

Czyli kont wtrysku pozostał jeszcze...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj