Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey-ferguson 187

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 20 październik 2008 - 12:54

massey-ferguson 187 Co sądzicie o massey-ferguson 186 i 187 a iczym się różnią

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey-ferguson 187 Dzisiaj, 16:58
  •  

#2 Share karolllllll

karolllllll

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 18:55

massey-ferguson 187 187co tu dużo mówic. mały zwrotny 5 paskow na krzyz silnik 4 perkins bardzo dobrze chodzi. mialem kiedys wlasnie 187 i po generalnym remoncie jaki przeszedl chodzil jak zyleta. lux maszyna tylko za duzo ha mial juz kosic i trzeba bylo zmienic na wiekszy. pozdro a zmienilem na takiego mf
http://pl.youtube.com/karolllllll90

#3 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:42

massey-ferguson 187 sąsiad miał 187 ale takie zakażenie że szok co chwile coś nie tak ośki się łamały paski zrywały jeden za drugim ale na szczęście sprzedał

#4 Share karolllllll

karolllllll

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:14

massey-ferguson 187 moze kupil jakiegos naprawde starego juz wysluzonego w ubogim zstanie no to nie ma sie co dziwic..

#5 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 10 grudzień 2008 - 19:16

massey-ferguson 187 eee tam, musiał na jakiegoś trupa trafić, albo się uczył dopiero kombajnować
Wujek ma MF 187 pewnie z 10 lat do dziś dnia i nie narzeka, kosi sobie kilkanaście ha (a jeszcze niedawno ponad 20 miał) i jeszcze przy okazji sąsiadowi, co ma niewiele mniej

#6 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 21:54

massey-ferguson 187 Ja mam już z 5 lat MF 187.Super sprzęt tylko że mój był sprowadzany z Niemiec i strasznie wysłużony.Na początku trochę nas kosztował ale teraz już całkiem dobrze działa.Tylko mam problemy z hydrauliką bo olej ostatnio ubywał i "targańcem" od kosy.Przynajmniej raz na półtora dnia się urywa i trzeba zjeżdżać na 20 min,a chodzi sporo po zarobkach.Ogólnie wytrzymała maszyna silnik nie do zdarcia i prosty w budowie.Poza tym prawie zero hydrauliki więc się nie bardzo ma co psuć.Prosty w obsłudze może sześć dźwigni na całym podeście.Bardzo małe spalanie na 100 litrach półtora dnia ostrego koszenia.Szerokie koła przednie więc jak jednego roku było mokro to bizony wyciągali z błota,a mój szedł.Myślę że na nie duże gospodarstwo to super maszyna.
MF 187 różni się od 186 tym że:
-187 ma napęd młocarni na pas klinowy z wariatorem,a 186 ma napęd na łańcuch.
-186 ma wąskie koła chociaż widziałem 187 na wąskich.
-187 miał oryginalnie montowaną sieczkarnię i z tego powodu ma o parę koni silniejszy silnik.
U mnie jest sporo górek więc mój sprzęt się bardzo dobrze spisuje nawet dymka nie puści.
Jeżeli ktoś ma problemy z tą maszyną to pisać na gg znam ją na pamięć.Tylko silnika nie robiłem.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

#7 Share madziaf12

madziaf12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 10:31

massey-ferguson 187 czy ktoś mi napisze ile oleju wchodzi do MF 187 do skrzyni biegow i zwolnic

#8 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:05

massey-ferguson 187 Dokładnie to nie wiem, ale powinna być miarka.

Chciałbym się dowiedzieć kto posiada taki kombajn. Chwalcie się, a szczególnie interesują mnie usprawnienia zastosowane w waszych maszynach. U mnie jest tylko halogen oświetlający heder i pręt podwieszający rurę wysypową.
Info na gg o PW

#9 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:02

massey-ferguson 187 Ja mam 187
Nic mi nie przychodzi do głowy. Na pewno na targańcu zamiast łożyska igiełkowego zakładamu 2 wąskie łożyska kulkowe (nie pamiętam numerów, trzeba dobrać). O wiele tańsze i całkiem dobrze się spisują. Jak mi się jeszcze coś przympomni to napiszę.

#10 Share lindus

lindus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 maj 2009 - 09:19

massey-ferguson 187 Czy ktoś z was posiada ksiązkę czesci do tego kombajnu? Jezeli tak czy mógłbym prosić o skan strony z przednia osia i zwojnicami na adres lindusss@gmail.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:06

massey-ferguson 187 A co ci nawaliło??
Info na gg o PW

#12 Share lindus

lindus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 12:21

massey-ferguson 187 Miałem problem z przednia prawa zwolnica w kombajnie MF 240. Tryb który w niej siedzi miał wyłamane kilka zębów. Chciałem porównać czy jest to dokładnie taki sam tryb w innych modelach MF. Zakupilem używke z MF 187, włożyłem do swojego i wszystko gra elegancko.
Pozdrawiam.

#13 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 15:50

massey-ferguson 187

Czy ktoś z was posiada ksiązkę czesci do tego kombajnu? Jezeli tak czy mógłbym prosić o skan strony z przednia osia i zwojnicami na adres lindusss@gmail.com

Miałem kiedyś katalog do kombajnów i ciągników fergusona. Jak znajde to postaram sie podrzucić tę stronę.

Tylko nie wiem co to są ZWOJNICE. Czy to ma związek z jakimiś zwojami?? to może gdzieś przy silniku elektrycznym? Bo przy osi przedniej nic takiego raczej nie ma...

#14 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 22:06

massey-ferguson 187

Miałem problem z przednia prawa zwojnica w kombajnie MF 240. Tryb który w niej siedzi miał wyłamane kilka zębów. Chciałem porównać czy jest to dokładnie taki sam tryb w innych modelach MF. Zakupilem używke z MF 187, włożyłem do swojego i wszystko gra elegancko.
Pozdrawiam.

chyba o zwolnice ci chodzi .. Bo tam zwojnic raczej nie ma :)

#15 Share lindus

lindus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 07:52

massey-ferguson 187 Dokładnie, chodziło mi o zwolnice, przepraszam za błąd
Pozdro

#16 Share grigori

grigori

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 październik 2012 - 14:45

massey-ferguson 187 a jak wam sie sprawują hamulce w tym kombajnie i czy macie dzielony hamulec na 2 czy jedną stope

Edytowany przez Marcin91, 14 październik 2012 - 20:34.
ortografia

#17 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:43

massey-ferguson 187 hamulec jest dzielony na 2 stopy (acz w pierwszych latach produkcji 186 mógł mieć 1) i jest po prostu żyleta. Bębny są zamontowane na wałkach atakujących zwolnic, przez co malutkie bębny bez wspomagania zatrzymują to w miejscu bez najmniejszego wysiłku.

#18 Share KoscioekMilenaSawomir

KoscioekMilenaSawomir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 11:17

massey-ferguson 187

Ja mam już z 5 lat MF 187.Super sprzęt tylko że mój był sprowadzany z Niemiec i strasznie wysłużony.Na początku trochę nas kosztował ale teraz już całkiem dobrze działa.Tylko mam problemy z hydrauliką bo olej ostatnio ubywał i "targańcem" od kosy.Przynajmniej raz na półtora dnia się urywa i trzeba zjeżdżać na 20 min,a chodzi sporo po zarobkach.Ogólnie wytrzymała maszyna silnik nie do zdarcia i prosty w budowie.Poza tym prawie zero hydrauliki więc się nie bardzo ma co psuć.Prosty w obsłudze może sześć dźwigni na całym podeście.Bardzo małe spalanie na 100 litrach półtora dnia ostrego koszenia.Szerokie koła przednie więc jak jednego roku było mokro to bizony wyciągali z błota,a mój szedł.Myślę że na nie duże gospodarstwo to super maszyna.
MF 187 różni się od 186 tym że:
-187 ma napęd młocarni na pas klinowy z wariatorem,a 186 ma napęd na łańcuch.
-186 ma wąskie koła chociaż widziałem 187 na wąskich.
-187 miał oryginalnie montowaną sieczkarnię i z tego powodu ma o parę koni silniejszy silnik.
U mnie jest sporo górek więc mój sprzęt się bardzo dobrze spisuje nawet dymka nie puści.
Jeżeli ktoś ma problemy z tą maszyną to pisać na gg znam ją na pamięć.Tylko silnika nie robiłem.

Witam widze ze masz mf ja tez go mam tylko ze 186 kupiłem go nie dawnoi mogłbys napisac co najczesciej sie w nim psuje?

koledzy ile wchodzi oleju do zwolnic do mf186?

#19 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 17:44

massey-ferguson 187

z boku zwolnicy masz śrubę jak się nie mylę na klucz 13 i ją odkręcasz. z góry lejesz olej przekładniowy jak zaczyna tą dziurą wylwewać to zakręcasz i masz poziom. Wchodzi coś koło 0,5- 1 litra oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 19:54

massey-ferguson 187

Jaki jest rozmiar pasa napędu sieczkarni w 206. Chodzi mi o pas do sieczkarni z nieruchomymi nożami, napęd sieczkarni jednym pasem z prawej strony, z koła zamontowanego na osi odrzutnika.