Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

757 odpowiedzi na ten temat

#101 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:22

Pilarki spalinowe masz racje do drewna trzeba sily i to jeszcze do grubego
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 19:27
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:27

Pilarki spalinowe @Królik
-pocięcie tej samej ilości drewna piłą elektryczną jest kilka razy tańsze niż spalinową (nie mówiąc o pile tarczowej)
- piła elektryczna dużej mocy, np 2500 W nie będzie odstawać od spalinowej podobnej mocy
- elektryczna jest dużo cichsza i lżejsza

Wg. mnie piła spalinowa jest do prac w lesie, na kawałki najlepiej i najtaniej ciąć piłą tarczową.

#103 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:29

Pilarki spalinowe ale to tez jest najbardziej niebezpieczna opcjia

#104 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:35

Pilarki spalinowe Spalinówką też można zrobić ładną masakrę :D . Do cięcia drewna na klocki nie ma nic lepszego od tarczowej, tnie szybko i tanio, trzeba tylko uważać na wszystko dookoła. Jak ktoś nie umie pracować bezpiecznie to nawet śrubokrętem zrobi sobie krzywdę.

#105 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:37

Pilarki spalinowe no tak ale ja nie mam przekonania do takich sprzetow

#106 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 30 styczeń 2008 - 23:14

Pilarki spalinowe Ja od piły tarczowej to z daleka się odsuwam jak ktoś tnie... :D

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#107 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 23:45

Pilarki spalinowe mam sthila ms o23 i juz 12 rok u mnie pracuje bez problemu :D

#108 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 07:44

Pilarki spalinowe Taak czysta moc. Ciełem kiedyś elektrykiem i powiem krótko O MÓJ BOŻE.

Ja od piły tarczowej to z dlaeka się odsuwam jak ktoś tnie... :D

Nieststy byłem świadkiem obcięcia kciuka i uszkodzeniu 3 palców wujka. Przyczyna. Sęk w dębowej desce... :D
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#109 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 10:49

Pilarki spalinowe

@Królik
-pocięcie tej samej ilości drewna piłą elektryczną jest kilka razy tańsze niż spalinową (nie mówiąc o pile tarczowej)
- piła elektryczna dużej mocy, np 2500 W nie będzie odstawać od spalinowej podobnej mocy
- elektryczna jest dużo cichsza i lżejsza

Wg. mnie piła spalinowa jest do prac w lesie, na kawałki najlepiej i najtaniej ciąć piłą tarczową.

2500W to juz są prawie największe elektryczne piły...jednak spalinowka 2.5 kW jest napewno lepsza bo to jednak silnik spalinowy.
za elektryczną przemawia tylko to ze nie trzeba lac do niego mieszanki.a reszta dla spalinowej. masz swobode kabel nie przeszkadza w razie potrzeby możesz zabrac do sadu lasu itp.
my jak kupowalismy piłe z 8 lat temu (tzn moj ojciec ;P ) nawet nie zastanawialismy sie nad elektryczną.

a jesli ktos chce sobie tylko uciąć drzewa zeby napalic w kominku to prosze bardzo elektryczną

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#110 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 12:00

Pilarki spalinowe Ha ha ha ha :D , porównaj sobie 2,5 kw w spalinowej i w elektrycznej, wy chyba nigdy nie cięliście elektrycznymi piłami, elektryczna dużo lepiej idzie w drzewo i nie da się jej tak zdusić jak spalinówki, tak samo samochody hybrydowe z silnikami elektrycznymi mają dużo lepsze przyśpieszenia, gdyby spalinowe silniki były takie dobre to po co wogóle linie elektryczne i elektrownie by powstawały, piły spalinowej przy domu używamy tylko jak musze, elektryczna jest cichsza mocniejsza, nie drży nic w rękach i nie ma spalin, może jak po 10 m raz w tyg piłujecie to nie problem, ale ja pisałem o zawodowych pilarzach którzy żyją z piłowania i w ciągu roku zużywają pilę a pozatym kilka godzin piłowania to na podwórku nie ma czym oddychać,

Bardzo polecam piły elektryczne, tylko jak by się mogło wydawac wcale nie są lżejsze od spalinówek :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 15:19

Pilarki spalinowe

Ha ha ha ha :D , porównaj sobie 2,5 kw w spalinowej i w elektrycznej, wy chyba nigdy nie cięliście elektrycznymi piłami, elektryczna dużo lepiej idzie w drzewo i nie da się jej tak zdusić jak spalinówki, tak samo samochody hybrydowe z silnikami elektrycznymi mają dużo lepsze przyśpieszenia, gdyby spalinowe silniki były takie dobre to po co wogóle linie elektryczne i elektrownie by powstawały, piły spalinowej przy domu używamy tylko jak musze, elektryczna jest cichsza mocniejsza, nie drży nic w rękach i nie ma spalin, może jak po 10 m raz w tyg piłujecie to nie problem, ale ja pisałem o zawodowych pilarzach którzy żyją z piłowania i w ciągu roku zużywają pilę a pozatym kilka godzin piłowania to na podwórku nie ma czym oddychać,

Bardzo polecam piły elektryczne, tylko jak by się mogło wydawac wcale nie są lżejsze od spalinówek :D

bardzo ciekawe podejscie.słyszałes o takim czyms jak dyfuzja? spaliny nie gromadza sie w miejscu tyko sie rozpraszają i powietrze nie stoi w miejscu. do tego jak mozesz ciąc kilka godzin ? nie robisz przerw na takowanie sprawdzenie oleju,smarowanie prowadnicy i czyszczenie filtra? nie rozumiem takich ludzi.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#112 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 16:33

Pilarki spalinowe

Ha ha ha ha :D , porównaj sobie 2,5 kw w spalinowej i w elektrycznej, wy chyba nigdy nie cięliście elektrycznymi piłami, elektryczna dużo lepiej idzie w drzewo i nie da się jej tak zdusić jak spalinówki, tak samo samochody hybrydowe z silnikami elektrycznymi mają dużo lepsze przyśpieszenia, gdyby spalinowe silniki były takie dobre to po co wogóle linie elektryczne i elektrownie by powstawały, piły spalinowej przy domu używamy tylko jak musze, elektryczna jest cichsza mocniejsza, nie drży nic w rękach i nie ma spalin, może jak po 10 m raz w tyg piłujecie to nie problem, ale ja pisałem o zawodowych pilarzach którzy żyją z piłowania i w ciągu roku zużywają pilę a pozatym kilka godzin piłowania to na podwórku nie ma czym oddychać,

Piły elektryczne są dla amatorów. Mieliśmy w firmie profesjonalną elektryczną pilarkę Stihla i rozleciała się po 2 miesiącach. Jeżeli chodzi o silniki hybrydowe to muszę cie zmartwić ale przyspieszenia to one nabierają na konwencjonalnym paliwie, a dopiero później przełączają się na prąd, więc na przyszłość zastanów się co piszesz, a nie tylko starasz się nabić jak najwięcej postów

#113 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 17:32

Pilarki spalinowe e tam spalinowka jest lepsza pod kazdym wzgledem

#114 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 18:15

Pilarki spalinowe Ludzie o czym wy mówicie!!!! Piła ma być do ścinania drzew w lesie ! agregat prądotwórczy miałbym za sobą targać :D

#115 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 18:18

Pilarki spalinowe

Piły elektryczne są dla amatorów. Mieliśmy w firmie profesjonalną elektryczną pilarkę Stihla i rozleciała się po 2 miesiącach. Jeżeli chodzi o silniki hybrydowe to muszę cie zmartwić ale przyspieszenia to one nabierają na konwencjonasnym paliwie, a dopiero pużniej przełączają się na prąd, więc na przyszłość zastanów się co piszesz, a nie tylko starasz się nabić jak najwięcej postów

Sam zastanów się zanim zaczniesz komuś zarzucac niewiedze, właśnie że silniki hybrydowe ruszają na silnikach elektrycznych i po mieście jeździ się na elektrycznym odzyskując dużo mocy przy chamowaniu a w dalszych trasach dopiero wykożystuje się spalinowe bo są bardziej elstyczne.

Piłuje po kilka godzin oczywiście robiąc przerwy na dolewanie paliwa oleju i inne sprawy serwisowe, ktoś tu ma 9 lat albo jest bardzo uperdliwy że czepia się takich szczegułów, a po nawet kilkunastu minutach bezwietrznej pogody czu spaliny w powietrzu, przecież nie musi byc zasłona dymna żeby wdychac spaliny, jeśli nawet po kilku minutach piłowania ktoś wchodzi do mieszkania i śmierdzi spalinami ubranie to przecież musiał i wdychac te spaliny,
Może to zroumie szybciej ktoś kto pracował detem koparką lub innym spychem przy bezwietrznej pogodzie, był w okolicy przypadek że młody chłopak zaczadział na decie i tydzień w szpitalu spędził.
A do elektrycznych pił coraz wiecej osób się u nas w okolicy już przekonało i nie żałują

#116 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 22:13

Pilarki spalinowe "Piłuje po kilka godzin oczywiście robiąc przerwy na dolewanie paliwa oleju i inne sprawy serwisowe"

@Ferdek07 powiedz mi prosze kiedy masz czas piłować kilka godzin dziennie skoro cały czas na AF jakieś dziwne tematy zakładasz (chyba że piłujesz kilka godzin w ciągu roku)

I jeszcze odpowiedz mi jakiego paliwa dolewasz (jak sam napisałeś) do tej swojej pilarki elektrycznej.

Ps.: Hamowanie pisze się przez samo H więc nie wyzywaj innych od 9-ciolatków tylko wracaj do podstawówki podstaw gramatyki i ortografii się uczyć.

Przegłądając tematy które zakładasz doszedłem do wniosku, że do kompletu brakuje ci tylko tematu "Którą ręką się podcierasz"

#117 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 22:32

Pilarki spalinowe piotrkrk25 czem Ty się lepiej swojej baby, Ok!

#118 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 22:37

Pilarki spalinowe Piła z kablem z tyłu jest trochę niebezpieczna, no i tylko w obejściu nią potniesz. Ma jedną zaletę prąd jest tańszy od benzyny. Ciekawe kto pamięta o dolewaniu oleju do smarowania łańcucha, no bo piła nie stanie z braku paliwa, no chyba że energetyka nawali.
a

#119 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 22:40

Pilarki spalinowe

piotrkrk25 czem Ty się lepiej swojej baby, Ok!

Co jest argumentów ci zabrakło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 31 styczeń 2008 - 23:03

Pilarki spalinowe Panowie starajcie się nie kłócić, ale ja osobiście śądzę, że piła spalinowa o wiele lepsza niż elektryczna... :D

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.