Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

757 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Sollter

Sollter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 08:11

Pilarki spalinowe ms nie mam zamiaru sprzedawać, ale tak jak pisałem sprzydała by się taka pilarka typowa do lasu z zapasem mocy zastanawiałem sie nad nową no ale uzywana tez pochodzi jak będzie wydarzona.
a co myślicie o tych piłach 346xp?
bo do 1000 juz kupi w dobrym stanie.

Edytowany przez Sollter, 25 wrzesień 2013 - 14:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 21:26
  •  

#662 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:36

Pilarki spalinowe http://allegro.pl/pr...3547093804.html
tu masz dużą moc za tałzena.

#663 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:48

Pilarki spalinowe Ja to bym nie był tak sceptycznie nastawiony do używek z allegro większość tego sprzętu to wytyrany na zachodzie złom kupiony za parę euro, jak coś brać to od osoby prywatnej.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#664 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 20:01

Pilarki spalinowe Jak kiedyś rozglądałem się za pilarką to znalazłem sklep gdzie koleś dawał na używane Jonseredy 2 lata gwarancji podczas gdy nowe czołowych firm w Polsce miały tylko rok. To coś daje do myślenia..... Aktualnie jest używana 346XPG za 1490zł również z 24miesiącami gwarancji

Edytowany przez pawel885, 25 wrzesień 2013 - 20:07.

#665 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 30 październik 2013 - 10:55

Pilarki spalinowe Witam zastanawiam się nad kupnem piły makity około 3KM do gospodarstwa proszę o opinie

Edytowany przez dwojakowski, 30 październik 2013 - 21:13.

#666 Share jedrysekjarek

jedrysekjarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:24

Pilarki spalinowe Witam. Szukam informacji na temat pił łancuchowych. Na stronach producentów podaja rózne ciekawe rzeczy. Mnie interesuje jakie obroty osiaga zębatka napedzajaca łancuch a tego niestety nie mogę znalesc :(

#667 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:40

Pilarki spalinowe Zębatka napędzająca łańcuch ma takie same obroty jak wał korbowy, czyli w piłach np stihl waha się miedzy 11,5 tyś obr/min a 13 tyś obr/min Oczywiście przy max obrotach i bez obciążenia silnika.

#668 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 10:41

Pilarki spalinowe na stronie husqwarny znajdziesz prędkość łańcucha

#669 Share Jacekagro

Jacekagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:21

Pilarki spalinowe Witam wszystkich, także piszących tu sprzedawców i dealerów, szczególnie firmy stihl i husqvarna. UWAGA - Te obydwie marki KIEDYŚ a DZIŚ to już na pewno nie to samo. Mówiąc krótko - pytanie co tam jeszcze nie CHIŃSKIE ?? Tylko cena została. Posiadam prawie nie używaną, zakupioną w sklepie autoryzowanym, pilarką stihl ms 250 z chińskim gaźnikiem ZAMA i spala 2-3 raza więcej niż stara i wyjechana 023 ale z gaźnikiem stihl. Różnica w cenie gaźnika ok 60- 100 zł ale klientowi nikt wyboru nie dał. Jak produkują w chinach to niech tam sprzedają. Może czas pokazać jakiemuś producentowi co znaczy dbać o markę ??? Może lepiej kupować produkty markowo chińskie i dawać zarabiać tylko chinom, zamiast oprócz tego niemcom, szwedom itd. Ktoś mi chwalił makitę ale nie wiem co tam chińskiego, kiedyś to była dobra firma, zresztą jak stihl. Jeszcze jedno Stihl ms 250 i wiele innych modeli ma taką konstrukcję filtra powietrza, że cząsteczki wlatują do gaźnika - plastikowa ściągana część do czyszczenia styka się z plastikową obudową zero uszczelnienia !!! Korki do wlewu paliwa i oleju są zagłębione z oringami w obudowie i przy odkręcaniu wpadają do zbiorników zanieczyszczenia. Niemiecka precyzja ...

#670 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:59

Pilarki spalinowe Kolego, kupiłeś najbardziej nieudany model stihla. Nawet najlepszym producentom zdarza się wpadka, a 250 właśnie taką jest. I jej podstawowym mankamentem jest właśnie spalanie. Po drugie, kiedyś była afera z podrabianymi pilarkami, które były dostępne u autoryzowanych dilerów. Możliwe, że właśnie na taką trafiłeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 01 luty 2014 - 21:22

Pilarki spalinowe Jacek zgadzam się z tobą w 100%. Dlatego mój stary Stihl 023 idzie na allegro a w poniedziałek zamawiam Shindaiwe o której tu kiedyś pisałem. Będzie to już drugi Japończyk obok kosy w moim posiadaniu. W mojej okolicy Stihla kupują ludzie do cięcia drzewa kominkowego a w lasach zaczynają przeważać Shindaiwy i Echo...

#672 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 01 luty 2014 - 22:32

Pilarki spalinowe to wszystko zależy na jaką piłę trafisz, ojciec miał na początku husqvarne potem kupił stihla która bardzo dobrze chodziła ale po długim użytkowaniu walnęło łożysko i się zatarła więc kupił potem drugą taką samą bo się nie opłacało naprawiać ale ta następna często się psuła (uszczelniacze, gaźnik) więc kupiliśmy sobie husqvarne na elektronicznym gaźniku i chodzą bardzo dobrze a palą od poprzednika mniej i jak na razie nie było żadnej poważnej awarii a pracują prawie codziennie i teraz bardziej ufam husqwarnie
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#673 Share grzegorzc360

grzegorzc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:56

Pilarki spalinowe Panowie mam pytanie, czy ktos z was juz wymieniał karter w swojej pile, ja posiadam stihl ms230 i oddałem ja do takiego sąsiada co kiedyś robił piły bo była potrzebna na wczoraj i zamienił na stary model z korkami zakręcanymi a miałem te korki nowego typu i zainkasował 250 i po 2 czy 3 odkręceniu prowadnicy zerwał sie gwint na jednej szpilce a na drugiej się odkręciło od kartera, ale nie o to chodzi. ile wyniesie ta operacja bo na stronach internetowych są podane ceny tych karterów 170 zl, a jak pytałem w miecie ile by to kosztowało to albo sprzedawca nie był dobrze poinformowany nad tym o co mi chodzi bo powiedział mi cenę 250 za karter i robocizna 100 a piła warta 500-600 złotych, prawie gościa wyśmiałem w tym sklepie. Proszę o szybka odpowiedz http://www.pilarki.s...tihl-p-189.html o ten karterek mi chodzi. i pytanie czy moga to byc zamienniki??
ursus c 360 moc i potega...

#674 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 17:14

Pilarki spalinowe jak masz blisko do mnie pisz

Polska B

#675 Share RolnikBS

RolnikBS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 maj 2014 - 14:14

Pilarki spalinowe Ja posiadam pięć pilareka,ale głównie używam trzech.Dwie Dolpimy jedna PS180 to samo co Husqvarna 380,480 ma 4,5km przy 10,000 obr. druga to PS90 posiada 4km przy 6500obr. tylko,że jest ciężka.Stihl MS251 3 konny robi robotę,Husqvarna 254SE 4 konna i Partner P340s 2 konny.Używam Stihla i Dolpim.Jeśli jest ktoś z okolic Wrocławia i potrzebuje coś podciąć to chętnie mogę pomóc ;).
Rolnik BS = Mercedes190ful1

#676 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 18 maj 2014 - 21:53

Pilarki spalinowe Witam,dolpimy są trwałe pilarki i mają moc, miałem takowe kilkanaście lat i nimi pracowałem lecz ich waga też nie jest bez znaczenia pracując nią profesjonalnie :rolleyes: Pozdrawiam.

#677 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 20 maj 2014 - 18:32

Pilarki spalinowe Mam Shindaiwe 490 i nie mam co narzekac tylko paliwo i olej do pełna i mozna ciać :D Kolega tnac nia i majac porównienie do innych o tej lub podobnej mocy to mówi ze Shindaiwa wypada bardzo dobrze.Jedyny minus wewdług mnie to filtr powietrza jest on siatkowy i przy cieciu sprochniałego drewna szybko sie zapycha.
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#678 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:29

Pilarki spalinowe Tylko ze filtr siatkowa jest bardzo szybko i prosto wyczyścić, gorsze są filcowe do czyszczenia ale za to lepiej oczyszczają powietrze, zawsze jest coś za coś
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#679 Share Ruslanek

Ruslanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 11:57

Pilarki spalinowe tu jest fajny poradnik: http://www.budujesz....edzie-dobra/16/ - moim zdaniem nie warto kierować się marką, ale parametrami, a ten art jest akurat przystępnie napisany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share oskars

oskars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 17:00

Pilarki spalinowe Witam mam pytanie czy piłą spalinową można pracować na połowie przepustnicy np. przy cięciu gałęzi