Polecane posty

krzysztofz14    75

Właśnie ja też miałem wcześniej oregon i tak samo szybko poleciało łożysko a smarowanie było.Kupiona w serwisie także chyba oryginalna.Wcześniej miałem makitę to samo co dolmar kilka sezonów i prowadnica była dobra.Łańcuch oregona już nadaje się do drugiego skrócenia a jeszcze połowa zęba.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Witam posiadam husqvarne 340 kiedy chcę dokręcić prowadnicę po naciągnięciu łańcucha szpilki obracają się jak myślicie co tam mogło się stać da rade jakoś je wymienić ?


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

witam, jak jest przyczyna ciecia po skosie, mam już trochę zużyty lancuch ale był ostrzony ostatnio w stihlu, powiem ze ze 4 razy się zerwal i był składany, bardzo skosuje podczas ciecia az nie da rady pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Prowadnica i łańcuch prawdopodobnie do wymiany, za duży luz między nimi i skosuje.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

To już chyba odpowiedziałeś sobie na pytanie. Winny był łańcuch i tyle.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Albo jedna strona  zębów  jest wieksza ( dłuższa) albo ograniczniki po jednej stronie bardziej zebrane ;)


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Chcę kupić nową pilarkę o mocy 3,3-3,5 KM zastanawiam się nad oleo-mac lub makitą nie mam doświadczenia z tymi firmami i nie wiem jaki model wybrać co roku ścinam  dwa buki na opał i tam jakieś drobne prace przy gosp.do tej pory miałem Ps 280 .Która z tych pilarek będzie bardziej niezawodna może polecicie jakieś konkretne modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli makitę to 520, jest to stara i sprawdzona konstrukcja dolmara. 

z oleomackiem nie miałem styczności. 

osobiście polecam huskę 545 ale to już 2500 trzeba dać 

ta makita jak i husqa są to sprzęty profesjonalne z odlewanym karterem 

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Polecam shindaiwa mam w firmie 13 sztuk nie do zaj.....

 

Inne stihl i husq z lat od 2007 już dawno posZły na części 

 

Ewentualnie echo chyba na 450 jest jeszcze promocja mam ich 4 sztuki jak na razie 19 miesięcy w lesie i w jednej sznurek strzelił a w innej łożysko prowadnicy

Edytowano przez bilibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Ja z tatą mam firmę zrywkowa na Litwie 

 

To się po ichniemu nazywa rewitalizacja terenów leśnych pod uprawy eko

 

Hektary lasu zrzucamy i drzewo do chin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

trochę słaby sprzęt jak do ścinania większych sztuk, ale jako gałęziówka albo do ścinania drobnicy  ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

każdy ma swoje i podoba mu się coś innego, ja jestem fanem i użytkownikiem kilku sprzętów husqvarny i bardzo odpowiada mi ten sprzęt, ty wolisz  echo, twoja sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dzięki panowie za szybka odpowiedz z przyczyn technicznych nie mogłem wczesnej się odezwać.O pilarce shindaiwa dużo słyszy się dobrego ale nikt w mojej okolicy jej nie ma zeby w praktyce się przekonać a makit 520 jest kilka w mojej okolicy i mają opinie prostych solidnych pilarek .Czy te pilarki shindaiwa nie są naspicowane elektroniką itp. zależy mi na prostej pilarce od 3,2 do 3,5KM cenie max.1900 zł .Stihl czyHusg.pewnie są droższe a co z oleo moc cenowo chyba najtaniej .Dodam że jeśli chodzi o serwis  to mam w podobnej odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Czytaj na forum pilarzy o niej tam są testy pełno filmów na YouTube porównań z hus i makita 

 

Za 1500 z przesyłką kupiłem tesciowi w piątek 

http://www.garden-system.pl/echo-cs-450-pilarka-spalinowa-p389.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

 

 

Może tutaj masz bliżej 

http://www.irpol.pl/Pilarka_Echo_CS_450-285.html

 

Edytowano przez bilibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,
tak jak kolega wyżej również polecam shindaiwe. Posiadam dwie takie piły. Na początku śmiałem się że wcisneli ojcu jakiegoś chinola, ale obecnie nie widzę innej piły niż shindaiwe. Jest silna i przede wszystkim bezawaryjna. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Każdy chwali swoje. Pisanie typu innej nie widzę i moja najlepsza raczej zbyt pomocnie nie brzmi:)

Jeśli chodzi o piły mam 2 Stihle 29 i 250. Niby takie słabe mają być i nie jest to już dobra marka ale jakoś moje nigdy nie odmówiły posłuszeństwa - może przez to że są serwisowane?

Możliwe że Shindaiwa jest lepsza, bo jakich mogę użyć argumentów aby prowadzić dyskusję z zawodowcem @bilibo? 

Odnośnie mocy to nie wiem jak w piłach ale mam kilka silników japońskich i np. kosa spalinowa stihla 2,7KM jest porównywalna lub nawet trochę mocniejsza niż Kawasaki 3,0 KM. Możliwe że silniki mają inną charakterystykę lub przeliczane jest to wg. różnych norm. 

Odnośnie Stihla to dużym plusem jest serwis. W okolicy mam kilka dobrze wyposażonych w oryginalne części, bez problemu i szybko. Ciekawe jak w przypadku Shindaiwy choć nie twierdzą że jest inaczej, nie znam tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To może zainteresować kolegę który chce kupić tą piłę bo w moim przypadku to już nic nie zmieni:) Amatorsko używam i nie narzekam na Stihla choć muszę przyznać że w rocznym MS250 wymieniany był gaźnik (ZAMA) na starszego typu z 025 ( Walbro ) ale w zasadzie nic więcej poza elementami roboczymi i regulacją nie było robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj