Polecane posty

Tomasz78    1029

Ja z Makitą  mam złe wspomnienia ,piła z 2000r i od począdku same problemy ,nie smarowała łancucha a po kilku latach silnik padł ,nie wiem jak te nowe ,ural zabytek nie stęknie w niczym ręce wyrywa ,ale to dla profesjonalistów i biorących udział w zawodach ,mam ja i chce sprzedac  bo do uzytku domowego za doza ,teraz mam jonsered turbo ale kupilem używana i musze ja naprawić zobazymy jak nia pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Planuję zakup pilarki w cenie tak do 900zł. Ma być nowa, do użytku okazjonalnego. Jaką polecacie? Najmniejsze modele Stihla czy tam Husqvarny chyba nie mają dobrej opinii, a np. ECHO albo Partner? Co myślicie o nich?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do tys zł kupisz chińczyka, nie ważne pod jaką marką, w sumie wszystko to to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

do tysiaka kupisz mniejsze ECHO albo Shindaiwe, te moge Ci polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Shindaiwa 3,2 KM i w zwyż to jest już profesjonalna pilarka i karter ma metalowy, jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dawniej robiłem sporo w lesie piłami HUSQVARNA i takie mi zostały,

 

do tysiaka to dobry jest STIHL ;)

 

 

Ale są również piły bardzo tanie, co chodzą po wsi i handlują nimi za parę stówek - "firma kogucik wzion piniondze i ucik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Do.900zl.To.Mogę polecić Stihl.MS 181.Piła chodzi bezawaryjne. Do.prostych zadań spokojne styka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie wiem co ty chcesz nią ciąć bo okazjonalnie to można i buka 1m średnicy ścinać ale ja bym wolał używkę w tej cenie. Nawet jakby remontować wypadło to takiego Stihl 026 już warto.

Nie wiem co warte są innych producentów bo w okolicy głównie Stihl i Husqvarna ale ja bym mniejszej piły niż 2,5KM nie kupił. No może jeszcze Stihla 021 a obecnie to chyba MS 211- dołożysz 200-300 zł i masz już jakieś tam narzędzie a nie zabawkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Planuję zakup pilarki w cenie tak do 900zł. Ma być nowa, do użytku okazjonalnego. Jaką polecacie? Najmniejsze modele Stihla czy tam Husqvarny chyba nie mają dobrej opinii, a np. ECHO albo Partner? Co myślicie o nich?

Stihl MS 180.Posiadam od 14 i tnie wszystko.Prostata obsługi pilarki tylko nie 181 bo to już jest chińczyk  a to już nie 180.Różnica kolosalna.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Sprawa wygląda tak:
Stihl MS 180 kosztuje 920zł - mogę go kupić w sklepie 5 km od domu
Husqvarna 135 (bodajże)  jest za 1090zł - serwis jest koło jeszcze bliżej niż sklep ze Stihlem, serwis i wszystkie części, naprawy od ręki"
Echo CS310 ES - 899zł w sklepie oddalonym o 25km i nie wiem czy mają też serwis.

 

Gość w serwisie Husqvarny mówił o tych budżetówkach typu H  236 że nie warto, to samo Stihl 170 i tak właśnie nie wiem do końca co zrobić. Planowałem Echo ale sklep i serwis daleko, Stihl aby sklep, Husqvarna najdroższa ale serwis pewny i blisko...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Patrzysz i rozwodzisz się gdzie sklep blisko? i serwis i tą wybierzesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Wiesz, serwis i łatwość zaopatrzenia w części też ma jakieś znaczenie, na wszystko myślę, że trzeba patrzeć ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ostatnio kolega za tysiaka kupił husqvarnę używaną, ponad 4,5 konia, do wymiany była jakaś pierdółka, poza tym jak nowa wygląda   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak jest sklep STIHL to i serwis musi być a po gwarancji możesz zawsze oddać do serwisu husgvarny ale powiem ci tyle moja ma 14 lat zajechała już 4 prowadnice łańcuchów nie pamiętam sąsiad też ma MS 180 i też tylko tankuje i tnie szwagier też ma MS 180 i to samo.Prosta piła nie ma regulacji gaźnika po za obrotami wolnymi i chodzą.Bierz Ms 180 a nie będziesz żałował nawet jak byś kupił używkę za 400-500 zł to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

No więc tak, wybór padł na Stihl MS 180. Tak jak mówiłeś - jest sklep i mają serwis. Cena to 959zł. Na moje potrzeby wystarczy, jest lekka i poręczna. Zobaczymy jak się sprawdzi ale wuj w Energetyce pracował taką 20lat i mówił że moc wystarczająca.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Dobra  piła  ale  czasem dopada nas  niemoc przy Większych wyzwaniach

 

 

 

Bo każdy sprzęt ma swoje  przeznaczenie  ;)

Edytowano przez pawelRuti

 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Muszę kupić prowadnicę do pilarki.Ta którą teraz mam to strong.Wyglądała solidnie więc kupiłem ale okazało się że to badziew.Odłamuje się rant po kawałku.Może ktoś polecić coś tańszego ale żeby działało jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Ostatnio bardzo zawiodłem się na oregonie, prowadnica rozleciała się po 3 wypalonych zbiornikach paliwa... Będę reklamował, ciekawe co z tego wyniknie ale większych nadziei nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Ostatnio bardzo zawiodłem się na oregonie, prowadnica rozleciała się po 3 wypalonych zbiornikach paliwa... Będę reklamował, ciekawe co z tego wyniknie ale większych nadziei nie mam

 

Możesz  rozwinąć  ten wątek,jak  sie rozleciała.To kawał  metalu  i  tak łatwo nie  da sie jej  popsuć i daj jakieś  foty


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Rozleciała w sensie popsuła. Poszło łożysko na końcu prowadnicy, smarowanie w pile działa poprawnie i co zbiornik było dodatkowo smarowane. Posiadam kilka pił spalinowych i coś takiego pierwszy raz mi się zdarzyło. W drugiej pile prowadnica oregon też na wykończeniu (wydarta) a dopiero drugi łańcuch założyłem. Moim zdaniem najlepsze prowadnice robi stihl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

z tym stichlem masz pewnie rację tylko że jest problem z założeniem do innych pił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Rozleciała w sensie popsuła. Poszło łożysko na końcu prowadnicy, smarowanie w pile działa poprawnie i co zbiornik było dodatkowo smarowane. Posiadam kilka pił spalinowych i coś takiego pierwszy raz mi się zdarzyło. W drugiej pile prowadnica oregon też na wykończeniu (wydarta) a dopiero drugi łańcuch założyłem. Moim zdaniem najlepsze prowadnice robi stihl. 

Drugi łancuch  i prowadnica na wykonczeniu?

1 co ty tniesz?

2 jaki olej stosujesz?

3 jak czesto ostrzysz ?

4 czy tniesz tępą piłą 

5 jak bardzo naciagasz łancuch


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj