Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

757 odpowiedzi na ten temat

#581 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 17:11

Pilarki spalinowe poszly pierscienie i tloczek, napewno tez porysowalo cylinderek

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 07:55
  •  

#582 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 20:46

Pilarki spalinowe Jednak nie :) wymieniłem zis swiece i piła smiga jak nowa chociaz ma juz 8 lat i swoje zrobila ;)

#583 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 16:26

Pilarki spalinowe

Spotkałem się z opinią że narzędzia spalinowe Makita to nieporozumienie (mechanik który naprawia nam różne sprzęty)... nie będę tego komentował ponieważ nie miałem okazji pracować takim sprzętem , może lepiej żeby wypowiedzieli się ludzie którzy pracowali już kiedyś takim sprzętem .

Jesteś w błędzie, szwagier w firmie ma makitę spalinową coś ok 5,5KM, jest to piła tarczowa do wycinania krawężników, kostki i innych betonów, 2 lata ciężkiego użytkowania i na razie śmiga.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#584 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 259 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 02 wrzesień 2012 - 19:45

Pilarki spalinowe panowie dlaczego mi przy podkaszarce sama sie odwija żyłka

#585 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 11:53

Pilarki spalinowe Może masz zepsutą sprężynę w głowicy

#586 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 22 październik 2012 - 14:41

Pilarki spalinowe http://allegro.pl/pi...2700619483.html
co myslicie o takim wynalazku?? moze ktos ma?? cena nie duza wiec chyba zaryzykuje i kupie bo sie przyda taka miejsza (moc )do obcinania galezi
zreszta to sama prowadnica i lancuch(w tej aukcji x2) wart jest 100zl wiec pila tylko 140 :D

filmik o pile

Edytowany przez wojtas972, 22 październik 2012 - 14:49.

#587 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:22

Pilarki spalinowe cena atrakcyjna, trudno stwierdzić coś więcej

#588 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 22 październik 2012 - 19:26

Pilarki spalinowe Cena atrakcyjna ... wujek tym handluje mówi że reklamacji dużo nie ma , piły na pewno lepsze od tych popularnych na targowiskach o wyglądzie stihla.. tyle mogę powiedzieć :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#589 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:34

Pilarki spalinowe to chyba zaryzykuje :D

#590 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 22 październik 2012 - 21:06

Pilarki spalinowe Ja bym w życiu takiej piły nie kupił. Znajomy kupił dwa podobne wynalazki po 250 zł, zajedzie do lasu i się modli żeby któraś zapaliła :lol: zdarza się że wraca na pusto. Ale to twoje pieniądze i twój wybór, może do przecięcia kilku radeł będzie ok, nie mogę znaleźć informacji o długości prowadnicy ale ze zdjęcia wynika że jest o wiele za długa jak na taką moc. Sprzedający pisze że pojawiły się podróbki tej piły więc ja się pytam "Czy takie coś można podrobić"? :lol: :lol: :lol:
Sam posiadam pilarkę jonsered 2041 turbo z 95 roku i jest to super sprzęt, silnik nie ruszany a tnę sporo (rocznie 2-3 łańcuchy się kończą, oczywiście husqvarny i ostrzę tylko pilnikiem nie ostrzałką) piła na podzespołach husqvarny.
Kilka dni temu kupiłem drugą mniejszą, model 2036 do okrzesywania i wycinania krzaków, dałem za nią 280zł ma nową prowadnicę i łańcuch oregon, chodzi bardzo ładnie. Szerze polecam markę Jonsered.
Pracowałem kilka godzin piłą NAC która miała niby 3,5 KM to była męczarnia nie umywała się do mojej 2,7 i paliła co najmniej 2 razy tyle. Ale się rozpisałem :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 październik 2012 - 21:38

Pilarki spalinowe Posiadam Husqvarne 340 też 2,7KM czyli odpowiednik Jonsereda (no może Jonsered jest odpowiednikiem Husqvarny) o którym wspominał kolega wyżej. Sprzęt godny polecenia, moja dopiero po 12 latach potrzebowała lekkiego remontu (uszczelniacze na wale, pierścień, napęd pompki oleju i łożysko na zębatce łańcucha) i uwaga koszt części to 70zł i maszyna śmiga aż miło. W tym roku kupiłem kose spalinową i też postawiłem na Szweda wybór padł na Husqvarne 40 i po sezonie mogę powiedzieć że jest dobrze. Wracając do pił, to po co pchać się w jakieś wynalazki lepiej troszkę dołożyć i kupić choćby używany ale sprawdzony sprzęt np.http://allegro.pl/pi...2731657355.html

#592 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 23 październik 2012 - 20:08

Pilarki spalinowe nwet nie zartuj ktos skatowal pile i chce sie pozbyc a ty bys to kupil??
ja mam stihla a ta pila by byla raczej malo uzywana wiec zobacze co to bedzie

#593 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 23 październik 2012 - 22:08

Pilarki spalinowe skąd wiesz że jest skatowana? widziałeś ją, trzymałeś w rękach? Wiem że w dzisiejszych czasach do ludzi podchodzi się dużą dozą ostrożności, ale nie wszyscy są oszustami i kanciarzami. Kosa o której pisałem wyżej przyjechała do mnie z drugiego końca Polski, odpaliła za 3 pociągnięciem i zapalaniem niema kłopotu do dziś. Najlepsze jet to że facet zapewniał mnie że jest po remoncie i faktycznie jest, przynajmniej cylinder w 100% jest nowy. Kosztowała mnie 650zł gdzie inni wołali około 1000zł faktycznie było trochę nerwów i niepewności ale wszystko wyszło OK.

#594 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 23 październik 2012 - 22:57

Pilarki spalinowe czemu tak mysle?? bo niby poco ktos mial by sprzedawac dobry sprzet z ktorego jest zadowolony??
latwiej raczej jest trafic na cos gorszego niz lepszego

#595 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 24 październik 2012 - 22:19

Pilarki spalinowe ja dziś przytargałem taką podobną mało używaną "chinke" ze złomowiska za 30 zł, miała rozpiete cięgło gazu, pewnie przez to tam trafiła, nawet pobrudzona nie była
niby 4.8 kW, ale jakoś szału w grubym drewnie nie ma, w porównaniu do dolmara 2,3 KM
na napewno w porównaniu do dolmara bardziej to się trzęsie, gorsza amortyzacja wstrząsów,
jakość wykonania i materiały gorsze, dość miękkie nakrętki do mocowania prowadnicy,
niedokładnie wykonana prowadnica, łańcuch lata wniej jak chce, poza tym sam łańcuch miękki, nawet nie patrząc na oznaczenia daje się to od razu na ostrzałce poznać, po prostu zamiast mareriał się zeszlifowywać, to nadtapia się "ciągnie się" i tworzy taką "wargę" na krawędzi

za jakiś czas będę ciął drewno na opał, zdam relację jak to się sprawuje

#596 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 26 październik 2012 - 15:53

Pilarki spalinowe Moja Partner ma 8 lat poza sprzegłem pompką oleju i wiadomo łancuchy prowadnice nic nie robiłem dzisiaj sąsiadowi brak sprężania liczy że tylko poszedł pierścień 30 zł i 50 zł robota tak mu powiedzieli kilka dni temu wymienił sprzęgło 60 zł i tak sobie myślałem czy warto ewentualnie remontowaćmoją piłę części porządnego remontu to kilkaset zł i mam pytanie do tych co kupili te piły za już od ok 200 zł są coś wartne potnie się nimi czy szkoda kasy bo tak sobie pomyślisz zamiast jednej Partnerki czy Sztila kupisz 4 te wynalazki z marketu i masz tniesz co dzień inną jak ktoś kupił niech się wypowie potrzebuję do cięcia domowego nie do lasu

#597 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 26 październik 2012 - 16:23

Pilarki spalinowe Jeżeli kolega @rafff24 wspomniał coś o łańcuchach to też się wypowiem .
http://allegro.pl/la...2744124267.html
Nie polecam tych łańcuchów , kupiłem kiedyś na próbę i niestety nie zdają egzaminu ;)
Przy ostrzeniu ostrzałką topi się jak u kolegi wyżej , ogólnie jest miękki , szybko się tępi . Co najlepsze - ząb prowadzący ma 1,6mm zamiast 1,5mm - ledwo się mieści w prowadnicy (ciężko chodzi) .
Obecnie leży na półce i czeka na niepewne drewno , z rozbiórki itp..
Także nie ma co oszczędzać ,lepiej dołożyć parę złotych i zrobić robotę jak się należy :)

Podam może nazwę , żeby ludzie po wygaśnięciu aukcji wiedzieli o jaki łańcuch chodzi, jest to łańcuch tnący "rapid"

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#598 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 26 październik 2012 - 17:18

Pilarki spalinowe Już się kilka razy naciąłem na tanie sprzęty i powiedziałem sobie nigdy więcej, np szlifierka eurotec spaliła się przy pierwszym dotknięciu do metalu. Jak kupuję prowadnicę czy łańcuch to tylko husqvarna, można zaoszczędzić te 20 czy 30zł kupując jakieś "wynalazki" ale to tylko pozorne oszczędności, z czasem wszystko wyjdzie.
Czasami taka "skatowana" piła wytrzyma 10 razy dłużej jak ten pseudo angielski wynalazek. Jak komuś potrzebna piła 2 razy roku to będzie chwalił.

#599 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 27 październik 2012 - 08:17

Pilarki spalinowe Szlifierki wiertarki też kupywałem za 35 -40 zł i jak trafisz jedna wytrzymuje pierwszy rozruch i dymek puszcza, kupuję następną i chodzi kilka lat za takie pieniądze wiadomo nigdy nie kupiłem piły z marketu jednak ktoś je kupuje i do domowego użytku może starczy, za firmową dasz min 800zł a za 200zł marketu kupisz 4 może ktoś napisze że taką kupił i leży w śmieciach albo tnie kilka lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 27 październik 2012 - 08:31

Pilarki spalinowe Tanie sprzęty,tak ale nie naj tańsze. I podstawa, to tylko w sklepie i to zachować paragon.
One mają przeważnie 2 lata gwarancji i wymieniają bez problemu
A;e podstawą jest ile taki sprzęt będzie używany. Znajomy ma już z 4 piły z marketu.