Polecane posty

mireek111    0

niestety, pytałem w kilku sklepach z częściami i zębatki napędu łańcucha nie dopasuje od innej piły do tajgi , ma ktoś pomysł jak i gdzie to zdobyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z ciekawości, jaka ta pilarka jest z kierownicą czy bez, wiem kto może mieć części, ale raczej bez kierownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

tak pilarka bez kierownicy, a do '' izydor6280 '' ta zebatka ma za duży otwór w środki

 

to ten model pilarki

post-14290-0-90408700-1369834196_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sollter    0

mam pytanie do posiadaczy pilarek husqvarna

mam piłe stihl ms180 piła od 2003 roku i do tej pory wymienilismy tylko filtry wydazona na fiksy owszem grubych drzew to nią za bardzo ciąć się nie da bo mocy tez niema, na to ale trafia się do kupienia husqvarna 350,

ma do wymiany moduł z fajka i stan wizualny taki sobie. cena 600, ile by się dało urwać to nie wiem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb077701717c509e.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/50f43c75bef51cfc.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0a7aa77024aa9de.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Cewka pewnie około 100zł.

Cena wydaje się być ok, musiał byś ją sprawdzić jak chodzi, a z tego co widzę to gościu zastrzega sobie że nie przyjmuje zwrotów, więc trochę to działa odpychająco.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

mam pytanie do posiadaczy pilarek husqvarna

mam piłe stihl ms180 piła od 2003 roku i do tej pory wymienilismy tylko filtry wydazona na fiksy owszem grubych drzew to nią za bardzo ciąć się nie da bo mocy tez niema, na to ale trafia się do kupienia husqvarna 350,

ma do wymiany moduł z fajka i stan wizualny taki sobie. cena 600, ile by się dało urwać to nie wiem.

http://www.fotosik.p...01717c509e.html

 

http://www.fotosik.p...75bef51cfc.html

 

http://www.fotosik.p...77024aa9de.html

Dbaj o ostrość łańcucha i będziesz ciął grube drzewa.Ja swoją ms 180 już 5 prowadnicę męczę i z 40 łańcuch 10 zębatek pływających i nie narzekam.Wiadomo mocy by się więcej przydało ale robi się tym czym się ma a co do tej husqvarny to tak jak kolega wyżej pisał bez zwrotnie czyli coś śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak może znaleźliście to ogłoszenie to zauważyliście, że ma tłumik mocno uszkodzony - do wymiany się kwalifikuje, spodziewałbym się także uszkodzenia tulei cylindrowej a to kolejne złotówki może pociągnąć.

Według mnie ryzyko jest za duże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

600zl za trupa który nie jest na chodzie??? za tyle kupisz nowke makite i będziesz zadowolony

ta pila nie jest tyle warta takie "szroty" można dostać za jekies 100-200zl

ja osobiście na giełdzie w Słomczynie kupiłem za 250zl sprawna husqvarne 141 stara ale nie narzekam

więc moim zdaniem nie ma sensu kupowania za 600zl czegos co nie bd dzialalo

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sollter    0

ms nie mam zamiaru sprzedawać, ale tak jak pisałem sprzydała by się taka pilarka typowa do lasu z zapasem mocy zastanawiałem sie nad nową no ale uzywana tez pochodzi jak będzie wydarzona.

a co myślicie o tych piłach 346xp?

bo do 1000 juz kupi w dobrym stanie.

Edytowano przez Sollter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ja to bym nie był tak sceptycznie nastawiony do używek z allegro większość tego sprzętu to wytyrany na zachodzie złom kupiony za parę euro, jak coś brać to od osoby prywatnej.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak kiedyś rozglądałem się za pilarką to znalazłem sklep gdzie koleś dawał na używane Jonseredy 2 lata gwarancji podczas gdy nowe czołowych firm w Polsce miały tylko rok. To coś daje do myślenia..... Aktualnie jest używana 346XPG za 1490zł również z 24miesiącami gwarancji

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam zastanawiam się nad kupnem piły makity około 3KM do gospodarstwa proszę o opinie

Edytowano przez dwojakowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam informacji na temat pił łancuchowych. Na stronach producentów podaja rózne ciekawe rzeczy. Mnie interesuje jakie obroty osiaga zębatka napedzajaca łancuch a tego niestety nie mogę znalesc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Zębatka napędzająca łańcuch ma takie same obroty jak wał korbowy, czyli w piłach np stihl waha się miedzy 11,5 tyś obr/min a 13 tyś obr/min Oczywiście przy max obrotach i bez obciążenia silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekagro    0

Witam wszystkich, także piszących tu sprzedawców i dealerów, szczególnie firmy stihl i husqvarna. UWAGA - Te obydwie marki KIEDYŚ a DZIŚ to już na pewno nie to samo. Mówiąc krótko - pytanie co tam jeszcze nie CHIŃSKIE ?? Tylko cena została. Posiadam prawie nie używaną, zakupioną w sklepie autoryzowanym, pilarką stihl ms 250 z chińskim gaźnikiem ZAMA i spala 2-3 raza więcej niż stara i wyjechana 023 ale z gaźnikiem stihl. Różnica w cenie gaźnika ok 60- 100 zł ale klientowi nikt wyboru nie dał. Jak produkują w chinach to niech tam sprzedają. Może czas pokazać jakiemuś producentowi co znaczy dbać o markę ??? Może lepiej kupować produkty markowo chińskie i dawać zarabiać tylko chinom, zamiast oprócz tego niemcom, szwedom itd. Ktoś mi chwalił makitę ale nie wiem co tam chińskiego, kiedyś to była dobra firma, zresztą jak stihl. Jeszcze jedno Stihl ms 250 i wiele innych modeli ma taką konstrukcję filtra powietrza, że cząsteczki wlatują do gaźnika - plastikowa ściągana część do czyszczenia styka się z plastikową obudową zero uszczelnienia !!! Korki do wlewu paliwa i oleju są zagłębione z oringami w obudowie i przy odkręcaniu wpadają do zbiorników zanieczyszczenia. Niemiecka precyzja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, kupiłeś najbardziej nieudany model stihla. Nawet najlepszym producentom zdarza się wpadka, a 250 właśnie taką jest. I jej podstawowym mankamentem jest właśnie spalanie. Po drugie, kiedyś była afera z podrabianymi pilarkami, które były dostępne u autoryzowanych dilerów. Możliwe, że właśnie na taką trafiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jacek zgadzam się z tobą w 100%. Dlatego mój stary Stihl 023 idzie na allegro a w poniedziałek zamawiam Shindaiwe o której tu kiedyś pisałem. Będzie to już drugi Japończyk obok kosy w moim posiadaniu. W mojej okolicy Stihla kupują ludzie do cięcia drzewa kominkowego a w lasach zaczynają przeważać Shindaiwy i Echo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

to wszystko zależy na jaką piłę trafisz, ojciec miał na początku husqvarne potem kupił stihla która bardzo dobrze chodziła ale po długim użytkowaniu walnęło łożysko i się zatarła więc kupił potem drugą taką samą bo się nie opłacało naprawiać ale ta następna często się psuła (uszczelniacze, gaźnik) więc kupiliśmy sobie husqvarne na elektronicznym gaźniku i chodzą bardzo dobrze a palą od poprzednika mniej i jak na razie nie było żadnej poważnej awarii a pracują prawie codziennie i teraz bardziej ufam husqwarnie


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Panowie mam pytanie, czy ktos z was juz wymieniał karter w swojej pile, ja posiadam stihl ms230 i oddałem ja do takiego sąsiada co kiedyś robił piły bo była potrzebna na wczoraj i zamienił na stary model z korkami zakręcanymi a miałem te korki nowego typu i zainkasował 250 i po 2 czy 3 odkręceniu prowadnicy zerwał sie gwint na jednej szpilce a na drugiej się odkręciło od kartera, ale nie o to chodzi. ile wyniesie ta operacja bo na stronach internetowych są podane ceny tych karterów 170 zl, a jak pytałem w miecie ile by to kosztowało to albo sprzedawca nie był dobrze poinformowany nad tym o co mi chodzi bo powiedział mi cenę 250 za karter i robocizna 100 a piła warta 500-600 złotych, prawie gościa wyśmiałem w tym sklepie. Proszę o szybka odpowiedz http://www.pilarki.sklep.pl/karter-pilarki-stihl-p-189.html o ten karterek mi chodzi. i pytanie czy moga to byc zamienniki??


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikBS    10

Ja posiadam pięć pilareka,ale głównie używam trzech.Dwie Dolpimy jedna PS180 to samo co Husqvarna 380,480 ma 4,5km przy 10,000 obr. druga to PS90 posiada 4km przy 6500obr. tylko,że jest ciężka.Stihl MS251 3 konny robi robotę,Husqvarna 254SE 4 konna i Partner P340s 2 konny.Używam Stihla i Dolpim.Jeśli jest ktoś z okolic Wrocławia i potrzebuje coś podciąć to chętnie mogę pomóc ;).


Rolnik BS = Mercedes190ful1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj