Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

757 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 15:08

Pilarki spalinowe @lukash0 a jak ci chodzi ta 254??? Też taką miałem, a raczej mam do remontu. Nie wiem czy opłaca się robić całego silnika za 700 zeta, jak mam nowego Stihla MS 250...
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 23:16
  •  

#422 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:58

Pilarki spalinowe bez zarzutu też wymieniałem tłok bo coś mi wpadło przez gaźnik i tłok mi rozwaliło ale wymieniłem i chodzi.amortyzatory mnie trochę denerwują bo są za luźne i choć kupie nowe to takie same ale ostatnio je taśmą nad kleiłem i na razie jest ok

#423 Share Zidane90

Zidane90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 22:08

Pilarki spalinowe @Boniek Nie miałem na razie żadnych problemów z ta piłą. Ja wypaliłem ok 7 litrów i chodzi świetnie. ;)

#424 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 12:27

Pilarki spalinowe To ja też pewnie tyle wypaliłem. A kupiona przed świętami, ale dobrze się tnie to i szybko się dotarła ;)
Forza JUVE!!!

#425 Share Zidane90

Zidane90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 12:36

Pilarki spalinowe Jak byś miał jakieś problemy albo pytania to polecam forum www.pilarz.net. Spoko ludzie i zawsze doradzą.
A propos tej ms 250 to na tym forum czytałem, że maja problemy z gaźnikami.

#426 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:08

Pilarki spalinowe Heh, jak piłę miałem kupować to nawet temat tam założyłem :) No ale innym się może przydać :)
O gaźnikach też słyszałem i mam nadzieję, że mojej to nie będzie dotyczyć...
Forza JUVE!!!

#427 Share Zidane90

Zidane90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:23

Pilarki spalinowe O tych gaźnikach to słyszałem od zawodowego pilarza, który pracuje piłą codziennie. Więc to może tylko zmęczenie materiału. :)

#428 Share miszczek

miszczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 22:12

Pilarki spalinowe Witam wszystkich. Może mi ktoś powiedzieć coś na temat husqvarny 450? Słyszałem od znajomego że sprawuje się bardzo dobrze. Mam zamiar kupić sobie ten model ale chciałbym jeszcze trochę opinii o tym modelu dowiedzieć. Pozdrawiam

#429 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 14:42

Pilarki spalinowe A ile taka kosztuje???
Forza JUVE!!!

#430 Share miszczek

miszczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:09

Pilarki spalinowe Na stronie Husqvarny podana jest cena 1695 zł. A ja chcę kupić coś do 2 tys. Do tego jeszcze wersja jubileuszowa więc coś tam dorzucą. A pewnie będzie mi chodzić ładnych parę lat. Jak już kupię i potnę trochę drzewa na opał to napiszę jak działa. Prawdopodobnie na dniach już ją kupię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 06 luty 2009 - 14:21

Pilarki spalinowe Orientujecie się jakie "gratisy" dają teraz do nowego Stihla???
Forza JUVE!!!

#432 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 luty 2009 - 19:06

Pilarki spalinowe ja mam Stihla model 026 jest to super piła,użytkuje ją 14 lat bez poważnych awarii polecam, a co do gratisów to nie wiem ale coś zawsze da się wydusic

#433 Share pikuch76

pikuch76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 luty 2009 - 21:06

Pilarki spalinowe

Witam wszystkich. Może mi ktoś powiedzieć coś na temat husqvarny 450? Słyszałem od znajomego że sprawuje się bardzo dobrze. Mam zamiar kupić sobie ten model ale chciałbym jeszcze trochę opinii o tym modelu dowiedzieć. Pozdrawiam

Witam. Zastanów się nad modelem husqvarny 353 - to już profesjonalna pilarka , a teraz jest na nią promocja , kosztuje 1999zł - właśnie ją kupiłem i to jest sprawdzony sprzęt (poczytaj opinie na jej temat).

#434 Share kielus

kielus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 luty 2009 - 22:03

Pilarki spalinowe Ja mam husqvarna 340 i 345. 340 jest z 2000roku a 345 z 2008roku czuć różnice 340-stka nie miała większych usterek :lol:

#435 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 12 luty 2009 - 16:43

Pilarki spalinowe ja mam stihla MS 023 ok 15 lat do tej pory wymieniłem kolo napędzające łańcuch( na wolnopływające), bo się już zużyło i zacinało łańcuch. To była jedyna wizyta w serwisie do tej pory ;)

#436 Share miszczek

miszczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 luty 2009 - 21:34

Pilarki spalinowe

Witam. Zastanów się nad modelem husqvarny 353 - to już profesjonalna pilarka , a teraz jest na nią promocja , kosztuje 1999zł - właśnie ją kupiłem i to jest sprawdzony sprzęt (poczytaj opinie na jej temat).

Dopiero teraz przeczytałem co napisałeś. Mówisz żeby wziąć 353. Poczytam co nieco o niej i zobaczę. Jak jest własnie teraz do 2 tys. to może ją kupię. To ma być dla mnie sprzęt na lata a nie na jednorazowe cięcie i potem ma się rozlecieć

#437 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 luty 2009 - 21:54

Pilarki spalinowe wypaliłem nową pilarką (husq 350) z 5 l paliwa i mam pierwsze spostrzeżenia...

-używacie jakiś nauszników???po pierwszych 3h miałem cały dzień morskie fale w koło głowy (dziś miałem startery i jest lepiej)
-posiadacie jakąś odzież ochronną???w co warto się wyposażyc???
-jak ostrzycie łańcuch i co ile???mi w sobotę naostrzył serwis (docieranie) i dziękuje wole sam...
-jakieś ogólne porady odnośnie użytkowania???o czym zapomniała instrukcja obsługi???

ogólnie sprzęt ok, słabszy raczej byc nie może, przez pierwsze 3h miecz zakleszczyłem kilka razy jak nie kilkanaście, ale już jest lepiej :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#438 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 16 luty 2009 - 22:18

Pilarki spalinowe Jeśli chodzi o ostrzenie łańcucha, nie ma jednej uniwerslanej odpowiedzi. Wszytko zależy w jakim drewnie pracujesz. Jak ja pracuję pilarką i zdaży mi się "uderzyc" w ziemię to od razu idę ostrzyc. Jeśli robię przecinkę, często tnę jakieś cienkie pniaki nisko przy ziemi, to wtedy też trzeba dośc często ostrzyc, bo w korze jest dużo "piachu".
Najłatwiej poznac po wiórze, jaki zostaje po cięciu. Jeśli jest gruby - wtedy łańcuch jest ostry. Im drobniejszy wiór tym coraz bardziej tępy łańcuch.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#439 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 luty 2009 - 22:39

Pilarki spalinowe łańcuch piły jest bardzo wrażliwy na piasek. do ostrzenia są takie okrągłe pilniki w instrukcji powinna być podana średnica :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 luty 2009 - 23:08

Pilarki spalinowe a co ile ostrzycie ogranicznik pomiędzy ostrzem???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!