Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

757 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:39

Pilarki spalinowe ja mam pilarkę Partnera ma ona z dobre 17lat... wszystkie osłony ma metalowe i waży ponad 7kg ale po tylu latach śmiga aż miło i nic nie było do niej dokładane a lekkiego życia u nas nie ma... Moc to bodajrze 1,9KM ;) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 04:04
  •  

#362 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:03

Pilarki spalinowe @binek w/g instrukcji 2,3kW a w sklepie u dilera 3,3KM ;)

@dawid przy zakupie piły właśnie tego doświadczyłem o czym piszesz, kolejny sprzęt za ponad 1000zł w jednym sklepie, a dali łańcuch i pilnik...ale za to vat odliczony ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#363 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:54

Pilarki spalinowe Ja posiadam MS 250 i przyznam się że nie pamiętam już ile razy dawałem ją do serwisu bo sie gaznik zatyka , nie wiem czemu tak się dzieje, w zbiorniku nie ma brudu, zawsze czyszcze wlew paliwa i nic to nie daje ;)

#364 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 grudzień 2008 - 11:21

Pilarki spalinowe Ja ma sthil MS 230 i nie nażekam mam ją już pare lat i bez żadnej awari.

#365 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:32

Pilarki spalinowe @szpeniek26 a z którego roku twoja piła??? mam cichą nadzieję, że tylko twoja ma taki feler ;)
Forza JUVE!!!

#366 Share Kos000

Kos000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:44

Pilarki spalinowe Witam
Dołączę się do tematu - zaznaczam że nie jestem specjalistą i potrzebuję dobrej rady.
Poszukuje jakieś dobrej piły spalinowej do kwoty +/- 1500 zł. Będzie przeznaczona głównie do cięcia metrówek na opał, użytek domowy, dlatego pasuje mi żeby była nie cięższa jak 4,7 kg, nie grzała się zbytnio, nie miała za dużych wibracji przy cięciu i miała moc przynajmniej 2,7 KM.
Obecnie z tego co czytałem najlepiej brać firmy Husqvarnę albo Stihl-a, problem mam przy wyborze modelu, jestem z Jasła (Podkarpackie) i sprzedawcy polecali mi modele: STIHL MS 250, 230, a z Husqvarny modele: 450e(nad tą najbardziej się zastanawiam), 445.
Proszę o poradę który z tych modeli najbardziej się opłaca wziąć, żeby nie odwiedzać później z nim zbyt często serwisu, jeśli macie inne propozycje to proszę o podanie modelu i krótkie uzasadnienie czy informacje o nim.
Aha na co konkretnie zwrócić uwagę przy zakupie piły- można też wrzucić link jeśli takie zapytanie już było.

Jeśli znacie dobre sklepy z Podkarpacia z pilarkami w Jaśle, Krośnie lub Rzeszowie to byłbym wdzięczny za adres,albo nazwę.
A i opłaca się brać teraz na koniec roku czy poczekać do lutego marca, jak to jest z cenami? (np. Husqvarna 450e kosztuje obecnie u mnie w mieście 1699 zł, a sprzedawca mówi że w nowym roku ceny mogą podskoczyć)

#367 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:53

Pilarki spalinowe Ja zdecydowałem się na Stihla MS 250, dlatego że: ma 2 pierścienie na tłoku, szybsze obroty od Husqvarny ( naprawdę zauważalne), gratis olej do mieszanki i dodatkowy łańcuch. No i różnica w cenie między 230 a 250 to tylko 100zł, więc wziąłem 250...
Forza JUVE!!!

#368 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 14:16

Pilarki spalinowe

@szpeniek26 a z którego roku twoja piła??? mam cichą nadzieję, że tylko twoja ma taki feler ;)

Jest z 2007 roku, nie wiem czemu tak się zapycha ten gaznik, może dlatego że pożyczył ją sąsiad ;) :D

#369 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 14:21

Pilarki spalinowe Dobry zwyczaj nie pożyczaj ;) Ale jesteś z niej zadowolony??? Dobrze się nią tnie???
Forza JUVE!!!

#370 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 14:25

Pilarki spalinowe Na moje potrzeby to w sam raz, rocznie tnie około 15m drewna na opał, wszystko by bylo ok gdyby nie ten zapychający się gaznik ;)
Silnik ma wystarczająco mocny prowadnice mam 35cm, mogła by troszke mniej palic...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 24 grudzień 2008 - 15:01

Pilarki spalinowe Kos000 jak jest u ciebie z serwisem dolmar/makita do 1500 kupisz pożądnego półprofesjonalnego dolmara z 2 letnią gwarancją

DOLMAR 109-38 około 1200-1300zł w sklepach internetowych ( ten model sam bym kupił gdybym miał więcej "kasiory")
* Pojemność silnika: 43 cm3
* Moc silnika: 2.0 (2.8) kW (KM)
* Zbiornik paliwa: 0.56 l
* Zbiornik oleju łańcucha: 0.28 l
* Rodzaj silnika; 2-suwowy
* Standard. długość cięcia: 38 cm
* Podziałka łańcucha: 3/8 "
* Rozruch: ręczny
* Ciężar: 5.2 kg
lub DOLMAR 111-45 około 1400zł
* Pojemność silnika: 52 cm3
* Moc silnika: 2.4 (3.3) kW (KM)
* Zbiornik paliwa: 0.56 l
* Zbiornik oleju łańcucha: 0.28 l
* Rodzaj silnika: 2-suwowy
* Długość cięcia: 45 cm
* Podziałka łańcucha: 3/8 "
* Rozruch: ręczny
* Ciężar: 5.2 kg

lub jakąś makitę (ew. dolmara w kolorze makity)

#372 Share bili

bili

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 15:29

Pilarki spalinowe Kos000 polecam ci husqvarna 340 to troche starszy model od tych o kyórych piszesz ale jeszcze można taką kupić sam mam taką piłe i używam ją do prasc przydomowych już 4 lata chodzi niezawodnie Zawodowo pracuje w lesie w pracy używamy na codzień model 346XP również jest niezawodna z tym ze ona kosztuje ponad dwa tysie taka piła na użytek domowy wystarczy ci na pół życia ale w zupełności wystarczy ci 340 polecam ci ten model jest wyprubowany przeze mnie a w zależności od promocji można dostać pilnik ,rekawice ,lub nawet kask albo fajną bańke na paliwo

#373 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 22:19

Pilarki spalinowe Przyjaciele.Bardzo ciekawy i interesujący poruszyliście temat o zapychaniu się w naszych Stihlach gażnika.A ja powiem,że to nie jest tak.Posiadam pilarki 018 i MS260.W czasie pracy jest wszystko ok.Problem pojawia się po dłuższym okresie "postoju"naszych pilarek-kłopot z rozruchem lub niemożliwość osiągnięcia przez silnik maxymalnych obrotów i co za tym idzie pełnej mocy.Instrukcja poleca wymiane smoczka (filtra) w zbiorniku paliwa raz w roku,a przed dłuższym "postojem"naszej maszyny wypalenie paliwa do końca tzn.aż do zgaśniecia silnika.Instrukcja,instrukcją ale faktycznie problem może powstać.Mam na to sposób który zdaje mi egzamin-jeżeli nie moge odpalic piły to zciągam jej filtr powietrza i strzykawką wtryskuje 10mm paliwa.Wtedy musi silnik zaskoczyć.Jeżeli zaskoczy i zgaśnie powtarzam procedure jeszcze raz i maszyna "chodzi".Ta moja metoda po prostu odkleja i uruchamia membrane w gażniku.Jeżeli po wielu próbach silnik nie zaskoczy to znak,że uszkodzeniu uległa membrana.Uszkodzenie membrany zdarza się rzadko i te części w Stihlu są drogie.Zapchanie dyszy w gażniku jest praktycznie niemożliwe,bo filtr paliwa i powietrza nie pozwoli na to.Widziałem gażnik pilarki która pracowała godzine bez filtra powietrza-moczenie w nafcie,przedmuchiwanie gażnika sprężonym powietrzem na nic sie nie zdało,po prostu gażnik był do wyrzucenia.Pisząc swój komentarz mam na celu podać Wam metode która uruchomi membrane (membrany) w gażniku i byście odróżnili zapchanie gażnika od zawieszenia (przyklejenia) się membrany.I jeszcze jedno-nie regulujmy bezmyślnie wkrętów regulacyjnych przy gażnikach-dwusów smarowany jest olejem z mieszanki i gdy zubożymy dawke paliwa to możemy doprowadzić do zatarcia się silnika.

#374 Share Mesershmit

Mesershmit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 22:55

Pilarki spalinowe Te stihle i husqvarny to pomimo nieieckiego i szwedzkiego pochodzenia firmy to zwykły szajs z tajwanu a wy macie podniete z tych marek najlepsza jest stara piła z ZSRR waży troche i pali ale te made in taiwan to przy niej siadają niech któś powie że tak nie jest- to się nie zna

#375 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2008 - 13:35

Pilarki spalinowe Hm nie słyszałem jeszcze o piłach Husqvarny robionych na Tajwanie(Husqvarna najzwyczajniej nie ma tam fabryki). Jeśli masz jakieś dowody na azjatyckie pochodzenie tych pilarek to wrzuć coś na forum.
Ciekawe dlaczego zawodowi pilarze używają u nas tylko Husqvarny skoro to "szajs"'- może rosyjskie piły są za drogie?

#376 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 13:41

Pilarki spalinowe

Te stihle i husqvarny to pomimo nieieckiego i szwedzkiego pochodzenia firmy to zwykły szajs z tajwanu a wy macie podniete z tych marek najlepsza jest stara piła z ZSRR waży troche i pali ale te made in taiwan to przy niej siadają niech któś powie że tak nie jest- to się nie zna

ta szajs to czego te dwie marki liczą sie tylko na rynku pilarek profesjonalnych ??
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#377 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 14:07

Pilarki spalinowe oj kolego husqvarna jest made in sweden. a jakiej marki jest ta ruska piła? i odpowiedz na pytanie @Mariusz X : dlaczego u nas nie pracują tymi piłami skoro są takie super dobre?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#378 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 14:15

Pilarki spalinowe mlody12 potnij pilarka nie jeden przerembel tylko popracuj cały dzień to zobaczysz czy jutro ją odpalisz, u nas cieli i husgvarnami to po dwóch- trzech godzinach cęcia piła była suszona nad ogniskiem, zamakały moduły zapłonowe. sthil na ten moduł osłoniety wiec woda tam się nie dostaje. kilka pił poszło do naprawy z powodu pracy przy cieciu lodu i wróciły z rachunkiem dozapłaty za moduły choć były na gwaracji.

#379 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2008 - 16:34

Pilarki spalinowe

Te stihle i husqvarny to pomimo nieieckiego i szwedzkiego pochodzenia firmy to zwykły szajs z tajwanu a wy macie podniete z tych marek najlepsza jest stara piła z ZSRR waży troche i pali ale te made in taiwan to przy niej siadają niech któś powie że tak nie jest- to się nie zna

buahahahaha podaj mi człowieku nazwę tej firmy jeśli się tak znasz na pilarkach. pewnie chodzi ci o taka piłę która się trzyma jak kierownice w motorze z obrotowa prowadnica i po sceciu nią 4 drzew nie masz już siły na nic. co do starych pił to dobre są polskie PS i stare stihle 034 czy 064. Co do nowych pił to mam dwie są to stihle 260 i 650, obie te pilarki spisują się dobrze jeżeli się je w odpowiedni sposób użytkuje, po trzech miesiącach pracy 260 padł mi iskrownik ale dlatego ze się przegrzał. co do husqvarny nie mogę na ten temat nic powiedzieć bo nie miałem jej nawet w rękach ale chyba nie przez przypadek należy do światowej czołówki. jeśli teraz będę kupował pilarke to pewnie to też będzie stihl ma dobra amortyzacje drgań podgrzewaną rękojeść i manetkę gazu bo oprócz mocy to tęż jest ważne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 17:15

Pilarki spalinowe wg mnie nie ma reguły na niezawodne piły,
obecnie moja MS 180 szwankuje
smarowanie łańcucha bardzo słabe, a wręcz jego brak, po raz drugi pompka do wymiany
silnik nie może osiągnąć czasami pełnych obrotów, filtr powietrza wymieniłem a nadal nie rozwija czasem pełnych obrotów
właśnie nie wiem co jest nie tak,
obroty lekko musiałem podkręcić bo miała za niskie i gasła
ale jest to bardzo dynamiczna i pełna ducha pilarka, lekka że wręcz jedną ręką można ciąć (przydał by się specjalny uchwyt do cięcia jedną ręką)