Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

757 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 grudzień 2008 - 14:18

Pilarki spalinowe Skoro w nowym katalogu tak podają to tak musi być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 01:47
  •  

#342 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 14:27

Pilarki spalinowe To nie polecacie 250???
Forza JUVE!!!

#343 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 18:04

Pilarki spalinowe ja posiadam sthilla 026 została ona kupiona 1995 roku jest to najmniejsza z pił profesionalych spisuje sie niezle do tej pory zostały wymienione pierscienie tlokowe, pracowała w lesie i w gospodarstwie przepaliła niezliczona ilosc paliwa jak miał bym kupowac nastepna to tylko profesjonala oprócz wymiany pierscienie nie było nic robione choć w okresie zimy pracowała przy wycinaniu lod do schronów szkólkarskich. przy tej pracy husgwarna długo nie pracuje gdyz moduł zapłonowy zostaje zalany i piła nie pracuje, sthil na moduł osłonięty nie pracuje się kilka dni bez problemów i na moduł na dożywotnią gwarancję.

#344 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2008 - 19:12

Pilarki spalinowe

Co do amatorskich to MS 170 czy 180 jest i tak 1000 razy lepsza od wynalazków typu makita czy dolmar.
W ostatniej kwestii nie zgodzę się z tobą. Nazwa pilarka=STIHL. Właśnie ta firma stworzyła pierwszą niezawodną pilarkę łańcuchową (model STIHL BLK rok 1954) a prawdziwej rewolucji dokonał model STIHL Contra rok 1959.I do dzis STIHL wyznacza kierunek rozwoju tego sprzetu. I to nie jest tylko reklama.

kolego, moim zdaniem jesteś po prostu uprzedzony do innych pił, kiedy ten super stihl rewolucjonizował to dolmar pilarki już w latach 20 produkował, i są to sprzęty porównywalne w tamtych latach, jak i obecnie, różnica polega po prostu w podejściu marketingowym, dolmar był zawsze mniejszą firmą, i w dodatku w polsce się nie reklamuje, poza tym w 91 roku wszedł do grupy makita, więc możecie nie wiedzieć za dużo o tej firmie, jak dla mnie lepiej, taniej kupiłem tego dolmara, a za porównywalnego rocznego stihla to 450zł by nie chwyciło wtedy

http://www.dolmar.co...ars_dolmar.html

firma Solo, niemiecka, opatentowała bodajrze specjalną powłokę cylindra, że jest on niemal niezniszczalny, przy czym nie można go honować
sąsiad ma taką, z tym, że przy awarii części są drogie, za głupi kawałek drutu do "gazu" zapłacił ponad 100zł chodziła dobrze, dopuki piłą suporexu na budowie syna nie ciął, i teraz często ma z nią kłopoty

jak byłem w serwisie ostatnio, (po pilniki do ostrzenia, żeby nie było) to sprzedawca zachwalał stige 420(chyba), są z silnikami komatsu, na kilkaset sprzedanych pił, miał tylko jedną naprawę gwarancyjną, i to jeszcze była awaria świecy zapłonowej, mówił, że w spalaniu wypada też rewelacyjnie, 20% mniej w stosunku do poprzedniego modelu tego przedziału

z japończyków to jeszcze schindaiwe polecają, komatsu, spotkałem się z pozytywnymi ocenami

cóż, każda myszka swój ogonek chwali, ale nie zgodzę się z tym, że moje ps-39 (w Polsce PS410) jest gorsze od ms 180, miałem ostatnio u kumpla potównanie przy cięciu topoli na klocki, i ten mój o wiele lepiej sobie radził, na większą prowadnice, "grubszy" łańcuch, i tnie szybciej,

może nie ma tyle bajerów co ten stihl (easy start, czy jakoś tak, trzeba mocniej szarpnąć, żeby zapalił) ale w grubszym drewnie radzi sobie lepiej, choć obie piły są z segmentu amatorskiego, mam go rok ponad, dużo palę drewnem, i jak narazie serwisu nie widział, przynajmniej u mnie, a piła jest już 3 letnia, serwis blisko w razie czego

pozdrawiam

#345 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:42

Pilarki spalinowe A co powiecie o husqvarnie 445???
Forza JUVE!!!

#346 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 22 grudzień 2008 - 19:59

Pilarki spalinowe Sthil 023 służy mi już 5 lat, jej główny problem to słabo smaruje prowadnicę mimo stosowania czystego oleju.
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#347 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 20:07

Pilarki spalinowe mir36 my cielismy husqvarnem przerereble i jakos chodzi bez problemu

#348 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 12:59

Pilarki spalinowe A ja kupiłem wczoraj Stihla MS 250 ;) I jestem mile zaskoczony- ta pilarka ( mimo, że jest na dotarciu ) ma dużo szybsze obroty niż poprzednia Husqvarna 254... Jak ktoś chce kupić coś z tego segmentu, to niech się spieszy bo olej do mieszanki i łańcuch dodają tylko do końca grudnia.
Forza JUVE!!!

#349 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 23 grudzień 2008 - 14:00

Pilarki spalinowe Dzisiaj mi tata opowiadał jak piłą Husqvarna 257 od października do marca wyciął i pociął na klocki 500 m3 sosny. To składowali to na łące tuż koło mojego domu. Oczywiście pomagało mu ok 8 osób. I piła nadal chodzi jak żyletka...A było to ładnych parę lat temu...

No i oczywiście tata ją przeważnie po każdym dniu czyści i smaruje,więc piła musi chodzić i działać
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#350 Share bili

bili

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 14:59

Pilarki spalinowe husqvarna 254 i 257 to były niezdzierale maszyny w swoim czasie ale nie oszukujmy sie te piły mają juz po 10 lat to już przeżytek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 15:16

Pilarki spalinowe Przeżytek nie przeżytek,ale NADAL niezawodnie (odpukać) działa!!!

#352 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 15:32

Pilarki spalinowe Nasza 254 była już do remontu i w serwisie bez zaglądania zawołali 700zł :angry: Nie lubię tego serwisu Husqvarny od dawna i dlatego teraz mamy Stihla. No i po 2 zbiorniczkach jestem zachwycony pracą tej maszyny ^_^
Forza JUVE!!!

#353 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:04

Pilarki spalinowe @boniek ile dałeś za swoja pilarkę???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#354 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:39

Pilarki spalinowe Jeśli chodzi o pilarki w segmencie amatorskiego sprzętu, to w Sthil-u dobra jest już tylko nazwa. Najmniejsze modele składane są w Chinach i jest to już zupełnie inna jakośc niż kilka lat temu. Ale każdy wybiera to co uważa za lepsze.
Ja polecam też pilarki Makity, ja mam prawie trzykonnną Makitę, za pilarkę ze Sthil-a o podobnej mocy musiałbym zapłacic około 1700 zł, Makita kosztowała 1350zł (gwarancja na dwa lata), cały korpus metalowy, silnik na sprężynach (lepsze tłumienie) i co najważniejsze ten model Makity ma silnik na wtrysku a nie na gaźniku - szybciej wchodzi na obroty, nie ma potrzeby odwiedzac serwisu w celu podregulowania gaźnika. Jak do tej pory jestem zadowolony.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#355 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:59

Pilarki spalinowe @jarekw

Jaki to model Makity? DCS4301 ? Pierwszy raz słyszę o wtrysku paliwa w pilarce(wtrysk w dwusuwie ;) ). W opisie tej piły jest mowa o gaźniku z wtryskiem paliwa(pewnie coś na kształt pompki przyśpieszenia jak np w Fiacie 125), co nie zmienia faktu, że gaźnik jest na swoim miejscu i będzie wymagał okresowej regulacji ;) .

#356 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:21

Pilarki spalinowe @pioter 1479zł
Forza JUVE!!!

#357 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:39

Pilarki spalinowe ja za husq 350 dałem 1640zł łańcuch tez dostałem, a oleju nie chciałem... myślę, że 2ha lasu nią położę ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#358 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:45

Pilarki spalinowe A jaką ma moc???
Forza JUVE!!!

#359 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:08

Pilarki spalinowe @Mariusz x - to jest Makita DCS 4301, faktycznie, zagalopowałem się trochę. Jest tak jak napisałeś - występuje gaźnik z wtryskiem paliwa. Ale z tym, że dzięki temu silnik szybciej wchodzi na obroty to już nic nie poprzestawiałem, bo nawet dzisiaj używałem tej pilarki ;)
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:23

Pilarki spalinowe Jeśli chodzi o kupowanie w sklepach to trzeba trafić na naprawdę dobrego sprzedawcę...
W Żninie w Husqvarnie pewna osoba kupowała kosiarki,pilarki i zapłaciła za to ponad 12 tys zł i jako dodatek to dostała banalną rzecz.
W Nakle nad Notecią za te same "zakupy" dostała by ta osoba "wyprawkę" do każdej maszyny.
A zaś narzekają sprzedawcy, że nikt nie kupuje...