Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

757 odpowiedzi na ten temat

#321 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 19:34

Pilarki spalinowe hmm "a w stihlu 2 pierścienie na tłoku, obroty o 2000 wyższe" i co to znaczy że stihl przez to jest lepszy od husqvarny???
ja ma husqvarnę 40-stkę z 1995 roku i nie mam z nią żadnych problemów, zawsze zapala bez problemu, wypalam rocznie ok 10 litrów benzynki( pisze spalanie bo nie wiem ile drewna tnę w metrach), a tu na forum czytam że nowe sprzęty a już mają problemy z zapalaniem!
jak kupiliśmy ją to też dostaliśmy olej, był bardzo gęsty, prawie czarny a mieszało się go w stosunku 1:100 i w efekcie benzynka była zielona
co do łańcuchów stihla uważam że nie są za wytrzymałe, ale kupuje takie ponieważ salonu husqwarny to ze świeczką szukać, natomiast stihla jest pełno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 23:48
  •  

#322 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 21:08

Pilarki spalinowe w stihlu jest cały metalowy silnik :)

A do żywotności to wiem z własnego doświadczenia i doświadczenia ojca, że pilarki o dwóch pierścieniach są wytrzymalsze. Stara 25- letnia husqvarna ma 2 pierścienie i chodzi jak zegarek ( nawet nie wiem dokładnie jaki model, na pewno ponad 5 KM) tylko, że jest ciężka, nie ma hamulca i ostatnio cewka nawaliła :)
Natomiast 254 ( czyli z tych lat jak twoja) ma jeden pierścień i jest dużo delikatniejsza od tej starej. Silnik teraz jak chcieliśmy jej remont zrobić to 700zł na dzień dobry zawołali.
starą starszy sam za grosze naprawił tylko ostatnio części do niej ciężko dostać.

Z logicznego punktu widzenia jak są dwa pierścienie to tłok równiej się przesuwa, i przecież we wszystkich większych silnikach są co najmniej 2 pierścienie...
Forza JUVE!!!

#323 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2008 - 21:20

Pilarki spalinowe Ja powiem tak: liczy się nie ilość pierścieni a jakość wykonania.
Stare komarki czy jawki miały 2-3 pierścienie i wymiana najczęściej po roku, a warunki pracy nieporównywalnie lepsze niż w pile. Skoro Husqvarna stosuje jeden pierścień to jest to uzasadnione. Jeśli części są idealnie spasowane to jeden pierścień wystarcza, dodatkowe pierścienie zwiększają tarcie i przyśpieszają zużycie tulei.

#324 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 21:41

Pilarki spalinowe

mam stihl MS 180, i te filtry powietrza często trza wymieniać, ale dobrze chodzi, chociaż czasem dużo trzeba się namachać żeby ją odpalić ale to głównie przy pierwszym rozruchu i jak ostygła w przerwie
ale wolałbym mieć moją starą CS-kę, bo to było niezawodne i silne albo jakąś starą porządną huqskwarne jak wujek ma

te stare typy jakiejkolwiek marki pił łańcuchowych w rocznikach 87-98 to raczej najlepsze, a jak kilka lat temu miałem partnera to się bez przerwy coś chrzaniło, sprężyny, osłona sprzęgła się stopiła itd.

jedź na serwis niech ci wyregulują zapłon :) a co do łańcuchów bardzo dobre robi firma OREGON

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#325 Share bili

bili

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 21:48

Pilarki spalinowe nowoczesne pilarki husqvarny mają jeden pierścień i są praktycznie niezawodne pracuje w lesie u nas w firmie obecnie pracuje się na modelu 346 w codziennym użytkowaniu przy ścince piła wytrzymuje dwa dwa i pól roku i zaczyna sie sypać prywatnie w domu mam model 340 piła ma cztery lata i i chodzi bez zarzutu

#326 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:08

Pilarki spalinowe

ja w poniedziałek jadę kupić stihla, bo serwis husqvarny za bardzo mnie drażni i ten plastik pod cylindrem jakoś zniechęca. a w stihlu 2 pierścienie na tłoku, obroty o 2000 wyższe i dają gratis łańcuch i olej na 50 litrów benzyny. zastanawiam się czy brać MS 230 czy MS 250... stówka różnicy w cenie to chyba lepiej większą. a do husqvarny dają coś gratis???

Pilarki o których piszesz są sprzętami amatorskimi, jednak do niezbyt wymagajacej pracy w zupełności wystarczą. Co do MS 250 to nie polecam. Jest to najbardziej nieudany model firmy STIHL. Zdecydowanie bierz MS 230. Ja osobiście używam tylko profesjonalnych sprzętów jak 260, 341, 440. Jednak ekonomicznie uzasadnione jest to tylko w przypadku zawodowej pracy w lesie.

#327 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:26

Pilarki spalinowe a co sądzicie o stihl-u ms-460

#328 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:36

Pilarki spalinowe jeden pierścień?? dwa pierścienie?? przy obrorach ponad 10000 różnica jest w granicach błędu, dawniej pilarki miały niższe obroty i stąd miały 2 pierścienie
teraz to nie ma większego znaczenia
a modele pił można podzielić na 3 grupy

profesjonalne kosztują duużo i jedynie w lesie w pełni mogą się wykazać

półprofesjonalne (jak sama nazwa wskazuje)

i amatorskie, i nie spodziewajcie się po pile amatorskiej nie wiadomo czego, MS170, 180 itd jak również najniższe modele husqvarny, itd.

i nie porównujcie np. husqvarny 40 ze stihmem MS180 ITP. bo nie ta klasa mocy i nie to przeznaczenie

ja do amatorskiej roboty po zastanowieniu szukałem makite/dolmara i znalazłem, produkują jeszcze niektóre modele nie zmienione od ponad 20 lat i nie, żeby się nie rozwijali, po prostu udany sprzęt i do tego prawie "cały" aluminiowy typowy "niemiecki ordung"
mają też nowsze/tańsze modele plastikowe, wywodzące się z makity, pod obiema barwami

nazwa pilarka nie równa się stihlowi, czy husqvarnie, są jeszcze inne równie a niekróre w różnych modelach lepsze marki, po prostu reklama...

#329 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:41

Pilarki spalinowe Dzisiaj Tata kupił Stihl-a ms 211 będzie to nasza pierwsza piła spalinowa.
Jak ją docierać i czy w ogóle docierać? Jak wiadomo teoria to jedno, a praktyka drugie. :)

http://www.agrofoto....mage103222.html
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#330 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:42

Pilarki spalinowe @Elektrotechnik możesz to poprzeć jakimiś argumentami???? :)

One mają tą samą pojemność, wagę, wygląd, itp. Różnią się mocą oraz 250 ma metalowy grzebień i boczny napinacz łańcucha.

Pilarka sama się dociera. jak wypalisz 5 zbiorniczków to jedź do serwisu i ci obroty zwiększą.
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:47

Pilarki spalinowe

Dzisiaj Tata kupił Stihl-a ms 211 będzie to nasza pierwsza piła spalinowa.
Jak ją docierać i czy w ogóle docierać? Jak wiadomo teoria to jedno, a praktyka drugie. :)

http://www.agrofoto....mage103222.html

poczytaj instrukcje, pewnie gdzieś bedzie pisało że pierwsze 10 baków należy mieszać bogatszą mieszanke, i żeby po tym jechać na serwis w celu regulacji. przy podobnym dwusuwie (kosa hqv 333r) tego pierwszego nie bylo a pisało jedynie aby oddać do regulacji oczywiscie w ramach gwarancji dla sprawdzenia czy wszystko ok. 10 minut dla serwisanta. :) ale podstawa to dokładnie czytanie instrukcji obsługi !

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#332 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 23:24

Pilarki spalinowe Ciekawi mnie jaka jest różnica między tą ms211, a ms 210.

#333 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 21 grudzień 2008 - 10:44

Pilarki spalinowe Wiem, wiem już dokładnie studiuje instrukcje obsługi :) .Dzięki za cenne rady.Po niedzieli będziemy pewnie powoli docierać(trochę drobnego cięcia)
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#334 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 11:31

Pilarki spalinowe To napisz koniecznie jak się sprawuje :)
Forza JUVE!!!

#335 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 11:51

Pilarki spalinowe

Ciekawi mnie jaka jest różnica między tą ms211, a ms 210.

sa takie iz w modelach ms xx1 wprowadono nowe rozwiazania techniczne ktore poprawiły nie tylko egronowmię ale tez bezpieczeństwo pracy z pilarka http://www.stihl.pl/...211/default.htm masz poczytaj sobie co zmieniono w tych modelach
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#336 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 13:34

Pilarki spalinowe

profesjonalne kosztują duużo i jedynie w lesie w pełni mogą się wykazać

półprofesjonalne (jak sama nazwa wskazuje)

i amatorskie, i nie spodziewajcie się po pile amatorskiej nie wiadomo czego, MS170, 180 itd jak również najniższe modele husqvarny, itd.

nazwa pilarka nie równa się stihlowi, czy husqvarnie, są jeszcze inne równie a niekróre w różnych modelach lepsze marki, po prostu reklama...

Masz rację profesjonalne kosztują dużo ale są warte swojej ceny ze względu na trwałość (w przypadku STIHL-a trzy razy większa od modeli amatorskich).
Co do amatorskich to MS 170 czy 180 jest i tak 1000 razy lepsza od wynalazków typu makita czy dolmar.
W ostatniej kwestii nie zgodzę się z tobą. Nazwa pilarka=STIHL. Właśnie ta firma stworzyła pierwszą niezawodną pilarkę łańcuchową (model STIHL BLK rok 1954) a prawdziwej rewolucji dokonał model STIHL Contra rok 1959.I do dzis STIHL wyznacza kierunek rozwoju tego sprzetu. I to nie jest tylko reklama.

@Elektrotechnik możesz to poprzeć jakimiś argumentami????

One mają tą samą pojemność, wagę, wygląd, itp. Różnią się mocą oraz 250 ma metalowy grzebień i boczny napinacz łańcucha.

Mylisz się. 250 ma 45,4 cm3 i 3,1 KM, a 230 40,2 cm3 i 2,7 KM. Co do 250 to pali jak smok, nie jest trwała, koledze wytrzymała tylko około 1000 godzin pracy. A powinna wytrzymać przynajmniej 3000 godzin. Często zatyka się gaźnik i ma słaby moment obrotowy. Dlatego radzę wybrać 230. Jest to flagowy model STIHL-a w klasie pilarek uniwersalnych.

#337 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 13:59

Pilarki spalinowe I kto tu mówi prawdę- Ty czy katalog i serwisant Stihla..? :)
obie mają 45,4 cm3 poj.

http://www.stihl.pl/isapi/default.asp poczytaj koniecznie...
Forza JUVE!!!

#338 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 14:01

Pilarki spalinowe

Masz rację profesjonalne kosztują dużo ale są warte swojej ceny ze względu na trwałość (w przypadku STIHL-a trzy razy większa od modeli amatorskich).
Co do amatorskich to MS 170 czy 180 jest i tak 1000 razy lepsza od wynalazków typu makita czy dolmar.
W ostatniej kwestii nie zgodzę się z tobą. Nazwa pilarka=STIHL. Właśnie ta firma stworzyła pierwszą niezawodną pilarkę łańcuchową (model STIHL BLK rok 1954) a prawdziwej rewolucji dokonał model STIHL Contra rok 1959.I do dzis STIHL wyznacza kierunek rozwoju tego sprzetu. I to nie jest tylko reklama.

Mylisz się. 250 ma 45,4 cm3 i 3,1 KM, a 230 40,2 cm3 i 2,7 KM. Co do 250 to pali jak smok, nie jest trwała, koledze wytrzymała tylko około 1000 godzin pracy. A powinna wytrzymać przynajmniej 3000 godzin. Często zatyka się gaźnik i ma słaby moment obrotowy. Dlatego radzę wybrać 230. Jest to flagowy model STIHL-a w klasie pilarek uniwersalnych.

to normalne ze ms 230 dłużej wytrzyma bo ms 250 z takiej samej pojemności ma wycisinięte 3,1 km i jest bardziej wyżyłowana :)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#339 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 14:09

Pilarki spalinowe

I kto tu mówi prawdę- Ty czy katalog i serwisant Stihla..? :)
obie mają 45,4 cm3 poj.

http://www.stihl.pl/isapi/default.asp poczytaj koniecznie...

Ja mam MS230 z 2006 roku i ma 40,2 cm3. Kumpel ma 230 z 2007 i muszę zobaczyć jaką on ma pojemność silnika. W katalogu 2007 też podają 40,2 cm3. Tak samo w katalogu 2006 i 2005. Chyba, że w modelu z 2008 roku zwiększyli pojemność silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 14:12

Pilarki spalinowe No to starymi danymi dysponujesz. Ja te dane brałem z katalogu 2008/2009...
Forza JUVE!!!