Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

757 odpowiedzi na ten temat

#301 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 19:46

Pilarki spalinowe Heh... A ja se dziś kupiłem husqvarnę 445 :D .
Nie jestem do husqvarny za bardzo przekonany, ale trza wypróbować coś nowego.
Stihl mnie bardziej przekonuje i mam juz parę sprzętów tej marki, ale nasz lokalny sprzedawca stihl-a mnie dżaźni :lol: .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 12:14
  •  

#302 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 06 listopad 2008 - 23:02

Pilarki spalinowe My mamy piłę spalinową Husqvarny od 8-10 lat i jakoś nie narzekamy. A pocięła grubo ponad 1000 metrów sześciennych drewna-więc o czymś to świadczy (oczywiście tata ją non stop czyści)
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#303 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 18:07

Pilarki spalinowe Koledzy odbiegnę od tematu, poprzednia piła się już zużyła Husqvarna, i teraz zamierzam kupić drugą, nie zamierzam dużo inwestować gdyż piły używam teraz sporadycznie do prac porządkowych (ogrzewanie domu na OO).

I takie moje pytanie co wybrać?

http://www.allegro.p...n_promocja.html

http://www.allegro.p...eje_gratis.html

W pewnym okresie tych modeli sprzedało się najwięcej. Może ktoś posiada taką piłę?

Co polecicie?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#304 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 20:14

Pilarki spalinowe Polecam hqv. To tak jak z ciągnikiem. Im lepszej marki tym rzadziej będzie się psuł a jak się zepsuje to nie nie będzie problemów z naprawą ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#305 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 24 listopad 2008 - 20:54

Pilarki spalinowe ten NAC to klasyczny chińczyk na gwarancji jako tako, a po gwarancji to możesz mieć problem z częściami
poszukaj, jeśli bierzesz pod uwagę używkę, jakiejś firmówki najlepiej ponad 2 KM

na allegro można czasem wyrwać jakiegoś Dolmara/ Makitę za 400zł kilkuletnią, a problemów w razie draki z częściami nie ma,

jeśli na pile pisze sachs-dolmar to ma ponad 20 lat, choć niektóre modele są takie same od tego czasu do dziś, to do niektórych modeli wszystkich części nie dostaniesz, jak do większości "zabytków"

a husqvarnę / stihla to w tej cenie są najczęściej zabytki, czasem ponad 20 letnie lub do remontu, więc nie zawsze się opłaca, jak coś ma ponad 20 lat to zaczynają się ceregiele z częściami, czasem cześć jest, ale cena "zaporowa"

wiele zależy od szczęścia, a te piły po przeglądzie to czasem jest "pic"
jak ja byłem "na kupnie" piły używanej, to był na aukcji oleomac, stan suuuuper, prawie nówka, "niegrzebany" jeśli tak, to ciekawe czemu 2 tygodnie wcześniej facet kupił zamiennik turecki tłoka z pierścieniami, właśnie do tego modelu??

są fora o pilarkach tam jest wiele informacji

więc miej oczy dokoła głowy, pozdrawiam

#306 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 21:12

Pilarki spalinowe jutro jadę kupić pilarkę, jeszcze się nie zdecydowałem na konkretny model ale raczej coś z hqv.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#307 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 23:24

Pilarki spalinowe Kup Husqvarnę, wydasz te dwie stówy więcej, ale będziesz zadowolony - mówię Ci to!!
Moc średnia, nie za ciężka, czyli piła wprost idealna na Twój użytek ;)

#308 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 25 listopad 2008 - 18:51

Pilarki spalinowe a ja zajezdziłem jedną Husqvarnę i sobie drugą tez kupiłem tej samej marki i jest oki

#309 Share Darekk310

Darekk310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 23:36

Pilarki spalinowe U nas w firmie mamy 6 pił husqvarna i 2 stihl każda eksploatowana codziennie przez 6 dni w tyg przez cały rok. Ogólnie najstarsza co u nas chodzi to ma 8 lat ale już na wyczerpaniu jest to huska

Co do huski ma dobre filtrowanie powietrza ale membrany w gaźnikach wysiadają na polskim paliwie. Broń boże nie kupujcie modelu 55 jest to najbardziej nieudana pilarka huski z jaką pracowałem po roku remont silnika, katastrofa.

co do stihla ma słabsze filtrowanie powietrza , więcej pali niż huska, nie ma problemów z gaźnikiem. Jest też lepiej rozwiązana szarpanka. Nie wysiadają tak szybko gumy amortyzujące drgania. Stihl wydaje się żywszy.

My osobiście znamy się dłużej z firmą husqvarna więc teraz kupiliśmy 2 tej firmy nowe.
Stihl był kupiony na próbę

Ogólnie jeśli ktoś pracuje profi to tylko te dwie firmy.

#310 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 10:35

Pilarki spalinowe Ja posiadam Husqvarnę 340 od roku, spaliła już 80-90 zbiorników paliwa i żadnych problemów nie widać ;) na szczęście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 13:28

Pilarki spalinowe Jak ludzie wszystko pamiętają nawet ile zbiorników spaliła pilarka w ciągu roku, tylko pozazdrościć ;)

#312 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 00:46

Pilarki spalinowe mam stihl MS 180, i te filtry powietrza często trza wymieniać, ale dobrze chodzi, chociaż czasem dużo trzeba się namachać żeby ją odpalić ale to głównie przy pierwszym rozruchu i jak ostygła w przerwie
ale wolałbym mieć moją starą CS-kę, bo to było niezawodne i silne albo jakąś starą porządną huqskwarne jak wujek ma

te stare typy jakiejkolwiek marki pił łańcuchowych w rocznikach 87-98 to raczej najlepsze, a jak kilka lat temu miałem partnera to się bez przerwy coś chrzaniło, sprężyny, osłona sprzęgła się stopiła itd.

#313 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 grudzień 2008 - 08:27

Pilarki spalinowe możliwe, że to uszczelniacze na wale, jak coś to załóż tu temat:

---.com.pl linki podawaj na PW, w regulaminie jasno napisane "nie reklamujemy innych for"

jest to forum o pilarkach i nie tylko, prowadzi je bodajrze serwisant pił, opisz dokładnie, co się dzieje, czy coś przy niej było robione

#314 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 09:07

Pilarki spalinowe przecierz sthil ma filtr siatkowy ,w każdym razie te większe 230-250 ,a ja swojego to tak odpalam na sam dół ta dźwignia na 1 ( ma 4 pozycję)i ciągnę 2-5 razy i albo zapali albo pyrknie to wtedy na 2 i pali

#315 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 11:52

Pilarki spalinowe ja w poniedziałek jadę kupić stihla, bo serwis husqvarny za bardzo mnie drażni i ten plastik pod cylindrem jakoś zniechęca. a w stihlu 2 pierścienie na tłoku, obroty o 2000 wyższe i dają gratis łańcuch i olej na 50 litrów benzyny. zastanawiam się czy brać MS 230 czy MS 250... stówka różnicy w cenie to chyba lepiej większą. a do husqvarny dają coś gratis???
Forza JUVE!!!

#316 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 12:08

Pilarki spalinowe Czyli jeśli się nie mylę to dostaniesz litr oleju,bo miesza się je w stosunku 1:50 (jak dobrze pamiętam :) )

#317 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 16:17

Pilarki spalinowe Dobrze rachujesz :)
Forza JUVE!!!

#318 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 16:29

Pilarki spalinowe

ja w poniedziałek jadę kupić stihla, bo serwis husqvarny za bardzo mnie drażni i ten plastik pod cylindrem jakoś zniechęca. a w stihlu 2 pierścienie na tłoku, obroty o 2000 wyższe i dają gratis łańcuch i olej na 50 litrów benzyny. zastanawiam się czy brać MS 230 czy MS 250... stówka różnicy w cenie to chyba lepiej większą. a do husqvarny dają coś gratis???

Oczywiście że weź większą ale jak masz więcej cięcia a ma plastikowy karter to sobie odpuść i kup coś używanego a z metalem na allegro jest taki gościu co przywozi z zachodu mało śmigane stare piły i daje gwarancje na rok albo dwa lata.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#319 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 17:14

Pilarki spalinowe Ja mam Husqvarnę :) tnie jak żyleta. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 18:08