Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

757 odpowiedzi na ten temat

#281 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 październik 2008 - 17:59

Pilarki spalinowe ja mam Dolmara ps-39, jest to niemiecki odpowiednik modelu PS-401, 2,3KM na drewno na zimę wystarczy, sprawuje się BDB

ostatnio dorwałem na allegro elektryczną sachs-dolmar 290, z wysyłką około 50 zł, używka,
tak, żeby koło domu, czy w piwnicy nie hałasować, to elektrycznza jest dobra

w tym roku tak węgiel podrożał, że się na drewno po części przerzucę, mieszkam około 20 kilometrów od kopalni, a miał od pośrednika musiałem kupić, bo na drobnicy nie sprzedają, trzeba się awizować, dzwonić, itp. szkoda zachodu na taką ilość

górników wyprawili na wcześniejsze, płacą po ponad 2 tysiaki na miesiąc za siedzenie w domu ( a żeby to jeszcze któryś usiedział, i nie odbierał mi pracy), a węgla nie ma kto wydobywać, chyba ,to jakiś kolejny polski paradoks

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 15:37
  •  

#282 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 25 październik 2008 - 18:30

Pilarki spalinowe Husqvarna to profesjonalna szwedzka firma , mam 2 piły tej marki model 445 rancher i 345 z obydwu jestem bardzo zadowolony, mógłbym polecić także stihla bo też na nim pracuje i nic się nie dzieje, ale oleo-mac to już inna bajka zacina się , łańcuch spada i dostaje drgań-pilarka dla amatorów

#283 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 październik 2008 - 21:03

Pilarki spalinowe Ja miałem OLEO-MAC i byłem z niej zadowolony. sporo mi wycięła. Niestety przegrzałem silnik ni mi padła :P. kiedy jak będę miał trochę wolnej kasy tojo uruchomię i będę dalej nio ciął:)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#284 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 25 październik 2008 - 21:26

Pilarki spalinowe moim zdaniem STHIL jest lepszy jak ta HUSQVARNA do uzytku domowego
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#285 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 25 październik 2008 - 21:33

Pilarki spalinowe Podłaczę się do temtau :

czy ktoś się może orientuje czy pilarki (stihl, husvarna) sprowadzane ze USA nowe, o identycznych symbolach jak sprzedawane w firmowych salonach w Polsce maja takie same ,,wnętrzności" (gaźnik, tłok, cylinder, wał sprzęgło itp.) ?

prosiłbym o rzeczowe wypowiedzi
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#286 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 25 październik 2008 - 21:44

Pilarki spalinowe wiem ze STHILE sa 2. jedne z USA a drugie MADE IN CHINA. Prawie niczym się nie różnią. Z chin są sprowadzane a potem bite naklejki STHILA. Ale jak kupujesz w sklepie to maja pewnie oryginał, bo na rynku na pewno nie. Sorki nie przeczytałam posta do końca a wnętrzności to na pewno nie.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#287 Share HASAN37

HASAN37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 październik 2008 - 00:20

Pilarki spalinowe Nie wiem o jaki numer pilarki ci chodzi? Niektóre pilarki są produkowane w U.S.A. na nasz rynek MS180,MS170. Podaj numer o postaram się ci pomóc

#288 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 26 październik 2008 - 08:21

Pilarki spalinowe Właśnie przywiozłem z USA Husqvarne 445 rancher i powiem, że niczym się to nie różni od wersji europejskiej, te same parametry, ta sama pojemność, podzespoły, różni się tylko ceną w Sears dałem 400$ a w Polsce te cacko kosztuje ponad 2000PLN różnica drugiej takiej za darmo :P

#289 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 październik 2008 - 08:51

Pilarki spalinowe

Podłaczę się do temtau :

czy ktos się może orientuje czy pilarki (stihl, husvarna) sprowadzane ze USA nowe, o identycznych symbolach jak sprzedawane w firmowych salonach w Polsce maja takie same ,,wnętrzności" (gaźnik, tłok, cylinder, wał sprzęgło itp.) ?

prosiłbym o rzeczowe wypowiedzi

Kiedyś na landtreff.de czytałem temat właśnie o tym-Niemcy twierdzą że pilarki owe nie różnią się niczym oprócz ceny-podany był tam nawet adres sklepu internetowego który te piły sprowadzał-oczywiście na temat natrafiłem w dwa dni po zakupie swojej pilarki :P...

#290 Share Kormoran

Kormoran

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 październik 2008 - 17:13

Pilarki spalinowe Ja mam sthila 023 1992r. jest bylo w niej wymieniane jedynie lańcuchy korek od wlewu oleju i linka od rozrusznika , reszta jest orginalna dodam ,że pila uzytkowana jest dosc często. Wczoraj tata kupil mi sthila MS230 :P . Mam nadzieje że bedzie mi sluzyl długo pzdr :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 26 październik 2008 - 17:52

Pilarki spalinowe w tych najmniejszych sthilach z tego co mówił dealer jest dużo plastikowych bebechów

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#292 Share Kormoran

Kormoran

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 październik 2008 - 18:58

Pilarki spalinowe natrafile na ciekawy temat http://www.pilarz.ne...c.php?f=4&t=471

#293 Share HASAN37

HASAN37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:03

Pilarki spalinowe

w tych najmniejszych sthilach z tego co mówił dealer jest dużo plastikowych bebechów

Nie wiem co to za dealer takie głupoty opowiada!

#294 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:25

Pilarki spalinowe a ja mam husqvarnę 40 z 1995 roku i wymieniam tylko łańcuchy, a teraz doszła jeszcze zębatka napędowa. moim zdaniem stihl nie jest najlepszą firmą robiącą piły(jest najbardziej znana), bo np husqvarna też jest bardzo dobra.

a co do niemieckich marek to karcher też nie jest najlepszy, jest najbardziej znany, bo np firma PORTOTECNICA jest lepsza od karchera.

a co do przepłacania za markę to podam przykład: mój kumpel robi w hurtowni z olejami, płynami itp i opowiadał jak to do nich przywożą płyn chłodniczy w beczkach po 1000 litrów, a hurtownia sama kupuje beczki po 5 litrów oraz nalepki np petrygo, glikol, itd i sami je napełniają i tylko cena jest inna, za ten sam płyn

#295 Share Kormoran

Kormoran

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 październik 2008 - 20:28

Pilarki spalinowe Maja nowa pilarka http://www.agrofoto....image96400.html

#296 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 22:07

Pilarki spalinowe fakt jest taki ze STHIL czy HUSQVARNA to dwie najlepsze marki,ale z tego co się orientuje to większość nowości na rynek wprowadza Husqvarna.

#297 Share HASAN37

HASAN37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 21:20

Pilarki spalinowe I tu się mylisz od 16-tego rozpoczyna się sprzedaż nowych pilarek STIHL ms 171,181 ,211,

#298 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 21:30

Pilarki spalinowe mam narzedzia Stihla a mianowicie pilarke Stihl i kose spalinowo Stihl pracuje sie nimi bez zarzutów polecam
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#299 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 21:44

Pilarki spalinowe

I tu się mylisz od 16-tego rozpoczyna się sprzedaż nowych pilarek STIHL ms 171,181 ,211,

Co nie znaczy ze nie wprowadza czegos co u konkurencji juz jest :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share HASAN37

HASAN37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów